دانلود فایل پاورپوینت پروانه پوستخوار درختان میوه

PowerPoint قابل ویرایش
13 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت پروانه پوستخوار درختان میوه توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت پروانه پوستخوار درختان میوه قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

پروانه پوستخوار درختان میوه  enarmonia formasana scop

مرفولوژی

این حشره از خانواده Tortricidae می باشد و تاکنون از نواحی آذربایجان و خراسان گزارش شده است.افت مزبوراخیرانیزدراستانهای مرکزی؛ اصفهان؛خوزستان ملاحظه گردیده است. پروانه پوستخوارکه به آلمانی به آن کرم پوستخوار گفته میشود.پروانه ای که لاروآنازپوست وناحیه کامبیوم درختان میوه تغذیه می نماید.درمورد اولین تاریخ جمع اوری این حشره درایران اطلاعی دردست نیست ورجبی درسال۱۳۵۵ این افت را جزءحشرات چوبخوار درختان میوه سردسیری ذکر مینماید.

اسلاید ۲ :

نگاه کلی به گونه :

پهنای بال ۱۹ تا ۱۵  میلیمتر،طول بدن ۶-۵ میلیمتراست. رنگ زمینه بال جلویی سفید، که با زرد ماشی رنگ ترکیب شده با قهوه ای تیره پوشیده شده و به آن ظاهری قهوه ای رنگ می دهدوبا نقوش عرضی فراوان وجالب رنگ زردمتمایل به نارنجی روی بالهای جلوئی است.در حاشیه بیرونی هربال روئی چهار خط کوتاه سیاه دیده میشود.بال زیری به رنگ خاکستری ودارای ریشکهای کوتاه به رنگ روشن میباشد.

تخم :

اندازه تخم۶/۰تا۷/۰میلیمتر، به شکل عدس، رنگ سفید خامه ای که بعد از ۲ و ۳ روز قرمز روشن می شود و بعدا رنگ قرمز به صورت نیم دایره کوچک می شود تخم ها به صورت انفرادی و یا درگروههای ۲ و ۳ تایی در قسمت های صاف پوسته درخت میزبان گذاشته میشود.

اسلاید ۳ :

لارو :

به طول ۱۱ تا ۸ میلیمتر،رنگ آن ارغوانی روشن وسر قهوه ای روشن ، قسمت دهان سیاه رنگ، دیده می شود.ضخامت سینه اول ومقعدی به رنگ قهوه ای متمایل به خاکستری کمرنگ میباشد، پاهای قسمت سینه ای قهوه ای روشن است

شفیره :

 به طول ۹-۷ میلیمتر، رنگ قهوه ای مایل به زرد ، درپیله گذاشته میشود.

اسلاید ۴ :

مشخصات بیولوژی

این حشره زمستان را به صورت لاروهای سنین مختلف زیر پوست درختان میزبان می گذراندودیاپوز اجباری ندارد و تا هنگامیکه درجه حرارت مساعد باشد ، از ناحیه کامبیوم تغذیه می کند . خسارت آن از لحاظ نحوه تغذیه مشابه لاروهای پروانه زنبور مانند است و در روی درختان میوه هسته داربا ترشح فراوان صمغ همراه است.

اسلاید ۵ :

ظاهراً این حشره در سال فقط ۱ سال دارد ولی دوره خروج حشرات کامل تدریجی است. دوره خروج حشرات کامل در منطقه خراسان  براساس مشاهدات شاهرخی از اوایل خردادتااواخر مرداد است.پروانه ها در ساعات صبح زود به پرواز درآمده وحشره پس از جفت گیری تخم های خودرااکثرا به طور انفرادی روی زخم های پوست تنه و شاخه های درختان قرار می دهد.هر حشره ماده ۹۰-۶۰عدد تخم می گذارد.لاروهای جوان پس از خروج ازتخم زمان کوتاهی به دور پوسته تنه حرکت نموده وسپس سوراخی در پوست ایجاد کرده وواردآن می گردد.

اسلاید ۶ :

فضولات حشره همراه باتارهائی درسوراخ تغذیه به وجود می ایدوآنرا مسدود می کند بر اثر حمله این افت شیرابه سفید رنگی از تنه درخت خارج میشود.

گیاهان میزبان:

پروانه پوستخوار به گونه های زیادی از درختان میوه خسارت می زند که عبارتند از درخت بادام ؛زرد الو،هلو،گیلاس،آلو،سیب،گلابی ،به

مناطق انتشار:

پراکندگی پروانه پوستخواردرختان میوه درمناطق زیر می باشد اروپای غربی،

از انگلستان واسکاندیناوی تادریای مدیترانه ،اسیای صغیر،قزاقستان ،روسیه

 تا سیبری وآفریقای شمالی وآمریکای شمالی میباشد. درایران نیز دراستانهای آذربایجان وخراسان واخیرا نیز در استانهای مرکزی ،خوزستان و اصفهان دیده    شده است.

اسلاید ۷ :

خسارت:

خسارت وارده بر پوست درخت آلو: لارو به طور نامرتب سوراخ ایجاد می کند و اغلب سوراخ های عمیقی درپوست درخت ایجاد میکند. گونه های نسل موفق در داخل آن تغذیه می کنند و به طور قابل ملاحظه ای همان سوراخ را بزرگ می کنند. لاروها اکثر در بافت پوست تغذیه می کنند ، ولی نسوج زنده زیرین نیز ممکن است ، آسیب ببیند. با این حال سوراخ ها به داخل چوب گسترش نمی یابد. حملات معمولا فقط بر روی درختان کهن سال و اغلب درختانی که قبلا آسیب دیده اند ، وارد می شود.

اسلاید ۸ :

برای مثال آنها اغلب در پوسته درختان سرمازده یا خراشهای درخت آلو هرس نشده و سایر مناطقی که خود به خود آسیب دیده اند ، شروع می شود. به ویژه بر روی درخت گیلاس و آلو ، مقادیر قابل ملاحظه ای صمغ از قسمت های مورد حمله درختان میزبان ترشح می شود و این امر همراه با توده های مدفوع کرم نوزاد که به رنگ قهوه ای روشن است از پوست درخت بیرون می آید، ممکن است یکی از اولین نشانه های حمله باشد.

دردرختان تنومند سیب ، اغلب زیر شاخه های اصلی، نزدیک به تنه و بر روی تنه نزدیک چنین محله ایی خسارت وارد می شود. حملات باعث به وجود آمدن شکاف ، برآمدگی می شوند و شاخه ها یا تمامی درختان را از بین می برند.

اسلاید ۹ :

مبارزه شیمیایی:

ظاهرا اگر سم پاشی پس از تفریخ تخم ها و زمان ظهور لارو های جوان که قصد ورود به داخل پوست را دارند روی تنه انجام شود موفقیت آمیز خواهد بود  و برای این منظور می توان از سموم فسفره مانند گوزاتیون ۲۰% به نسبت دو در هزار استفاده نمود.

مبارزه بیولوژیکی:

پارازیتوئید campoplex punctulatus (Hye.:Ichneumonidae)

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 13 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد