دانلود فایل پاورپوینت Air Health

PowerPoint قابل ویرایش
25 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت Air Health توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت Air Health قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

  • PSI چیست؟(Pollutant Standard Index)
  • شاخص آلودگی هوا (PSI) معیاریست که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن دی اکسید گوگرد ترکیبات نیتروژن ازن و ذرات معلق را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف میباشند را تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را بصورت کیفی در پنج سطح خوبنسبتا مناسبآلودهبسیار آلوده  و بحرانی نمایش میدهد .

اسلاید ۲ :

روز اول “هوای پاک و موهبت الهی
 روز دوم “هوای پاک، مصرف بهینه انرژی و آموزش
 روز سوم “هوای پاک، حمل و نقل عمومی کارآمد“
 روز چهارم “هوای پاک، صنعت سبز
 روز پنجم “هوای پاک، کنترل آلودگی صوتی
 روز ششم “هوای پاک، کودک و خانواده
 روز هفتم “هوای پاک و بسیج ملی“.

اسلاید ۳ :.

بحران آلودگی هوا در تهران و شش شهر دیگر آلوده ایران شامل تبریز، مشهد، اراک، اصفهان، شیراز و اهواز، مسؤلین ستاد اجرایی کاهش آلودگی هوا را بر این داشت تا به منظور ایجاد حساسیت در بین اقشار مختلف جامعه،  از سال ۱۳۷۴ روز ۲۹ دی‌ماه را به عنوان روز ملی هوای پاک اعلام نمایند.

  هدف از اعلام روز ملی هوای پاک ایجاد حساسیت در بین اقشار مختلف جامعه بوده است و از آنجایی که کلید اصلی کاهش آلودگی هوا، مشارکت مردمی و افزایش هماهنگی بین‌بخشی است این روز می‌تواند عامل مهمی در ایجاد این مشارکت و هماهنگی بین‌بخشی باشد.
  

اسلاید ۴ :

براساس تعاریف سازمان جهانی بهداشت دو درصد از کل مرگ ومیرهای ناشی از عوارض قلبی در شهرهای آلوده به طور مستقیم و غیرمستقیم مربوط به آلاینده‌های هوا است. در شهرهای آلوده متوسط سالانه بستری بیماران قلبی به علت آلودگی مونوکسید کربن ۶۸ درصد افزایش می‌یابد.

اسلاید ۵ :

 بر اساس گزارش  سازمان جهانی بهداشت بیش از ۵ درصد از موارد سرطان‌های برونش و ریه در شهرهای آلوده به علت آلودگی هوا است.

اسلاید ۶ :

میزان دریافت آلایندگی یک زن خانه‌دار روستایی که در طول روز از سوخت جامد برای پخت و پز و گرمایش استفاده می‌کند، معادل مصرف دو پاکت سیگار است .

اسلاید ۷ :

مصرف ‌کنندگان دخانیات که در هوای آلوده زندگی می‌کنند، آلودگی بیشتری را وارد بدن می‌کنند.

آلودگی هوا در فضاهای بسته به ویژه مناطق روستایی که از سوخت جامد برای گرمایش و پخت و پز استفاده می‌کنند نیز مطرح است.

اسلاید ۸ :

 بیش از ۲۰ درصد مصرف انرژی کل کشور در تهران صورت می پذیرد، فراتر از ۲٫۵ میلیون خودرو در آن تردد می کند و حمل و نقل در تهران به تنهایی معادل ۲ برابر کربن سرانه تولید شده در کشورهای جهان سوم را ایجاد می کند.

در حال حاضر، بسیاری از شهرها حتی در کشورهای توسعه یافته دارای سطوح خطرناکی از آلودگی هوا هستند. این معضل بزرگ از طریق جریان باد یا حرکت وسایل نقلیه موتوری در شهرها منتشر می شوند.

ورود خودروهای بیشتر در جاده ها و خیابان های یکسان به معنی ترافیک سنگین تر و هوای کثیف تر است. آلودگی های میکروبی حاصل از حمل ونقل در شهر نیز قابل توجه است.

اسلاید ۹ :

تحقیقات نشان می دهند زندگی در مجاورت بزرگراه های پر ترافیک با نرخ سرطان در کودکان ارتباط مستقیم دارد، به طوری که کودکان ساکن در منازل مجاور خیابان هایی که بالغ بر ۲۰ هزار خودرو در آن به طور روزانه تردد می کنند، حدود ۶ برابر بیشتر از دیگر کودکان در معرض آسیب هستند.

دلیل اصلی سرطان خون در کودکان و بزرگسالان، تاثیر هیدروکربن های حلقوی ازجمله بنزن است که منبع عمده انتشار آنها خودروها هستند.

اسلاید ۱۰ :

بررسی ها نشان داده است، کودکان و سالخوردگان، دو گروه آسیب پذیر بر اثر آلودگی هوا هستند اما کودکان صدمات بیشتری را متحمل می شوند

چرا که تعداد تنفس هوای آنها بیشتر است، به این ترتیب میزان آلاینده های بیشتری را وارد سیستم تنفسی خود می کنند.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 25 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد