دانلود مقاله دستگاه فتوکپی

word قابل ویرایش
36 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

دستگاه فتوکپی

فهرست:
انواع دستگاه کپی
روند کپی برداری توسط دستگاه کپی آنالوگ
روند کپی برداری توسط دستگاه کپی دیجیتال
روند کپی رنگی
فهرست الفبایی اصطلاحات و واژگان تخصصی دستگاه فتوکپی
آشنایی با چند نوع دستگاه کپی

انواع دستگاه کپی
digital
در این نوع دستگاه کپی،‌ صفحه مورد نظر برای کپی برداری اسکن شده، سپس تصویر بازتابیده به سطح CCD (Charge coupled device) منتقل می شود.

CCD با تبدیل کردن تصویر به داده های الکترونیکی پرتو لیزری بوجود می آورد که توسط آن کپی دیجیتالی از سند اصلی بدست می آید.

در دستگاه کپی دیجیتال، یک درام هادی تصویر وجود دارد که قسمتهای سیاه شده و به شکل نگاتیو درآمده توسط تونر را به سطح بالایی خود جذب کرده و تصویر برعکسی از سند اصلی بوجود می آورد.

کاغذ یا فیلمی که قرار است تصویر برروی آن چاپ شود به روی درام آورده شده و یک فشار قوی سبب می شود تونر از درام بر روی کاغد یا فیلم منتقل شده و تصویری مستقیم درست مانند سند اصلی بوجود آورد.

تغذیه کاغذ یا فیلم مورد استفاده از طریق غلطکی صورت می گیرد که با تولید مداوم حرارت و فشار لازم، تونر را بر روی آنها منتقل می کند

Energy Star
برنامه مشترک آژانس حمایت از محیط زیست و سازمان انرژی می‌باشد که از تولیدات محافظ محیط زیست با بازدهی بالا حمایت می‌کند.

محصولات دارنده Energy Star نسبت بی‌خطری از انرژی را فراهم کرده و از انتشار گازهای گلخانه‌ای جلوگیری می‌کنند

Color Scan
دستگاه می تواند اسناد شما را با وضوح۶۰۰dpi اسکن کرده و تصاویر را با شفافیت و وضوح بی نظیر بازسازی کند

Copier/Printer/Scanner
قابلیت انجام کپی، چاپ و اسکن از مزیتهای فوق‌العاده دستگاه می‌باشد که مجموعه‌ای از امکانات کاربردی را برای کاربر ایجاد می‌کند

۱۲PPM
می‌توان از طریق کامپیوترهای دارای سیستم عامل Windows، اسناد را با سرعت ۱۲ppm(بیشترین سرعت) چاپ کرد. همچنین می‌توانید از برخی عملکردهای چاپی نیز استفاده کنید

۱۸CPM
با ویژگی منحصر به فرد SOPM (یکبار اسکن چند بار کپی) در مدل AR-1118J نسخه اصلی تنها یکبار در حافظه دستگاه اسکن می‌شود اما با همین اسکن و با سرعت ۱۸cpm می‌توان تا ۹۹۹ کپی تهیه کرد

Speedy Copying
میزان کپی برداری پیوسته ۲۰کپی در دقیقه (سایز A4) و بسیار سریع می باشد
Speedy Copying (16CPM
میزان کپی‌برداری پیوسته ۱۶ کپی در دقیقه (سایز A4) و بسیار سریع می‌باشد
High Speed Copying
در دستگاه کپی AR-M420U با توجه به خروجی ۴۲cpm/ppm (سایز A4 در جهت عمودی) می‌توان به آسانی و در کمترین زمان، حجم زیادی از اسناد را کپی یا چاپ کرد.

از آنجا که زمان تهیه اولین کپی ۶/۴ ثانیه است، انجام کارهایی با حجم کم بسیار سریع انجام خواهد شد

Quick First Copy Time (3.9Sec
زمان لازم برای تهیه اولین کپی بسیار کوتاه و تنها ۹/۳ ثانیه است
Quick First Copy Time (7.2Sec
زمان تهیه اولین کپی تنها ۲/۷ ثانیه می‌باشد؛ بنابراین هنگام کپی‌برداری از چند سند کم‌حجم وقت اندکی تلف می شود

Duplex Module
این دستگاه در حالت استاندارد دارای یک واحد دوپلکس می باشد که میتواند کپی‌ها و چاپ‌ها را بصورت دورو انجام دهد. با اینکار در مصرف کاغذ صرفه‌جویی شده و فضای فایل‌بندی اسناد کمتر خواهد شد.

اگر وزن کاغذ کمتر از ۲۰۵ گرم باشد، عمل چاپ دورو بطور اتوماتیک انجام خواهد شد. استفاده همزمان از کپی‌برداری دوپلکس و DSPF یکصدو‌پنجاه برگی بسیار کارآمدتر خواهد بود

Three Way Automatic Feeder
دستگاه دارای دو سینی تغذیه کاغذ، هرکدام با گنجایش ۲۵۰ برگ (بارگذاری کاغذ از جلو)، بعلاوه یک تغذیه‌کننده جانبی با قابلیت تغذیه کاغذ‌های مخصوص و با گنجایش ۱۰۰ برگ میباشد.

تعدد تغذیه‌کننده‌های کاغذ برای کپی/چاپ در تیراژ بالا مفید بوده و اگر لازم است به دفعات از صفحات با اندازه‌های مختلف کپی بگیرید، باعث صرفه جویی در وقت شما می شود. دستگاه کپی دارنده این مزیت می‌تواند کاغذ‌های A3تا A5 را به راحتی تغذیه کند
Automatic Feeder
یک کاست تغذیه کاغذ ۲۵۰‌برگی در جلوی دستگاه و یک سینی جانبی ۱۰۰‌برگی در کنار دستگاه تعبیه شده است. می‌توانید از سینی تغذیه جانبی برای کپی/چاپ در تیراژ بالا و یا کپی برداری سریعتر از کاغذهایی با سایز مختلف (A3 الی A5) استفاده کنید

Simulated Image
دستگاه کپی دارای یک موتور لیزری دیجیتال برای چاپ با شفافیت و وضوح فوق العاده می‌باشد، بدین ترتیب تمام جزئیات سند اصلی مانند نوشته‌های ریز، جداول و تصاویر واضح و روشن خواهند بود.
دستگاه کپی مونوکروم
دو نوع دستگاه کپی مونوکروم وجود دارد: آنالوگ و دیجیتال
دستگاه کپی آنالوگ:
روش کار در این نوع دستگاه بدین صورت است که ابتدا صفحه مورد نظر برای کپی برداری اسکن شده و سپس تصویر بازتابیده، توسط تعدادی آینه و لنز مستقیماً به قسمت کپی برداری فرستاده می شود.

دستگاه کپی دیجیتال:
در این نوع دستگاه کپی، درست به روش نوع آنالوگ آن، صفحه مورد نظر برای کپی برداری اسکن شده، سپس تصویر بازتابیده به سطح CCD منتقل می شود.

CCD با تبدیل کردن تصویر به داده های الکترونیکی پرتو لیزری بوجود می آورد که توسط آن کپی دیجیتالی از سند اصلی بدست می آید.

در هر نوع دستگاه، یک درام هادی تصویر وجود دارد که قسمتهای سیاه شده و به شکل نگاتیو درآمده تسوط تونر را به سطح بالایی خود جذب کرده و تصویر برعکسی از سند اصلی بوجود می آورد.

کاغذ یا فیلمی که قرار است تصویر بر روی آن چاپ شود به روی درام آورده شده و یک فشار قوی سبب می شود تونر از درام بر روی کاغذ یا فیلم منتقل شده و تصویری مستقیم درست مانند سند اصلی بوجود آورد.

تغذیه کاغذ یا فیلم مورد استفاده از طریق غلطکی صورت می گیرد که با تولید مداوم حرارت و فشار لازم، تونر را بر روی آنها منتقل می کند.

روند کپی برداری توسط دستگاه کپی آنالوگ

۷- آینه
۸- لنز
۹- سند اصلی
۱۰- صفحه شیشه ای
۱۱٫واحد نور
۱- سینی خروج کاغذ
۲- واحد حرارتی
۳- درام هادی تصویر
۴- کارتریج تونر
۵- سینی اصلی کاغذ
۶- تغذیه کننده کاغذ جانبی
روند کپی برداری توسط دستگاه کپی دیجیتال
۸- لیزر
۹- سند اصلی
۱۰- صفحه شیشه ای
۱۱٫واحد نور
۱۲- آینه
۱۳- لنز
۱۴- CCD و پردازشگر تصویر

۱- سینی خروج کاغذ
۲- واحد حرارتی
۳- درام هادی تصویر
۴- کارتریج تونر
۵- سینی اصلی کاغذ
۶- تغذیه کننده کاغذ جانبی
۷- اسکنر polygon

دستگاه کپی رنگی
تنها تفاوت در روش کپی برداری دستگاه کپی رنگی با دستگاه کپی دیجیتال مونو کروم این است که در کپی برداری رنگی ،

ابتدا تصویر به چهار رنگ اصلی آبی ، قرمز، زرد و سیاه تقسیم می شود. برای هر قسمت از تصویر، رنگ مربوط به آن (یا ترکیب رنگهای اصلی) از تونر بر روی کاغذ یا فیلم قرار می گیرد و به این ترتیب یک تصویر

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 36 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد