دانلود مقاله فشرده سازی اطلاعات (DATA COMPRESSION )

word قابل ویرایش
18 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

فشرده سازی اطلاعات (DATA COMPRESSION )

در این روش ذخیره اطلاعات به شکلی است که فضای کمتری را اشغال کند. این عملکرد در ارتباطات بسیار مهم است ، چرا که این امکان را به تجهیزات می دهد تا همان مقدار اطلاعات را با bit کمتری ذخیره یا منتقل کنند. تکنیک های مختلفی برای انجام اینکار وجود دارد اما تنها چند مورد از آنها استاندارد هستند. CCITT یک تکنیک فشرده سازی اطلاعات برای انتقال فاکس ها استاندارد( Group 3 ) و یک استاندارد فشرده سازی برای تبادل اطلاعات از طریق مودم ها ( CCITT V.42 bis) تعریف نموده است. علاوه براین ، انواع فشرده سازی فایل از قبیل ARC و ZIP نیز وجود دارد. فشرده سازی اطلاعات بطور گسترده ای در برنامه های ایجاد نسخه پشتیبان ، برنامه های صفحه گسترده و سیستم های مدیریت بانک اطلاعاتی نیز استفاده می شود. انواع مختلفی از اطلاعات نظیر تصاویر bit-map را می توان به سایزهای کوچکتر فشرده کرد

Protocol
شکل پذیرفته شده ای برای تبادل ارتباطات میان دو دستگاه است. پروتکل موارد زیر را تعریف می کند :
• روش مورد استفاده برای کنترل خطا
• شیوه فشرده سازی اطلاعات ، درصورت وجود
• شیوه اعلام و نمایش ارسال پیام توسط دستگاه فرستنده
• شیوه اعلام و نمایش دریافت پیام توسط دستگاه گیرنده

برنامه نویسان می توانند انواع مختلفی از پروتکل های استاندارد را انتخاب کنند. هریک از آنها دارای مزایا و معایب مخصوص به خود است ؛ مثلاً برخی از آنها ساده تر ، برخی قابل اطمینان تر و برخی سریعتر هستند. از نقطه نظر کاربر ، تنها جنبه جالب پروتکل ها ، قابلیت برقراری ارتباط کامپیوترشان با سایر کامپیوترها است. پروتکل را می توان در سخت افزار یا نرم افزار بکار برد.

CCITT
خلاصه نام موسسه Comite Consultatif International Telephonique et Telegraphique می باشد که استانداردهای ارتباطی بین المللی را تنظیم می کند. CCITT اکنون بعنوان ITU شناخته شده و استانداردهای مهمی را برای تبادل اطلاعات تعریف کرده است :
• Group 3 : پروتکل جهانی برای ارسال اسناد فاکس از طریق خطوط تلفن است. پروتـــــــکل Group 3 CCITT T.4 را برای فشرده سازی اطلاعات و حداکثر میزان انتقال ( baud9600 ) را مشخص کرده است. دو درجه وضوح تصویر وجود دارد: ۲۰۳ x 98 و ۲۰۳ x 196

• Group 4: پروتکلی برای ارسال اسناد فاکس از طریق شبکه های ISDN است. این گروه ۴۰۰ پروتکل را پشتیبانی می کند که شامل تصاویر با وضوح بیش از dpi 400 می شوند
STAND-ALONE
به دستگاههایی اطلاق می شود که به تنهایی کارکرده و نیاز به تجهیزات دیگر ندارند. مثلاً دستگاه فاکس از این دسته است ؛ چرا که برای کارکردن نیاز ، به کامپیوتر ، چاپگر ، مودم یا سایر تجهیزات ندارد. به همین دلیل نیز چاپگرها STAND-ALONE محسوب نمی شوند چراکه برای فعالیت و تغذیه اطلاعات نیاز به کامپیوتر دارند.
تا آخر سال ۲۰۰۰، یعنی درست ۴ سال پس از عرضه دی.وی.دی، مصرف‌کنندگان، ۱۴ میلیون دستگاه پخش خریده و آن را به پرفروش‌ترین دستگاه الکترونیکی خانگی تبدیل کرده بودند.
امروزه با پیشرفت روزافزون فناوری در دستگاه‌های الکترونیکی خانگی بخصوص دی.وی.دی، این دستگاه مجهزتر می‌شود و روزبه‌روز کاربرد آن رو به افزایش است. مدیر مرکز تحقیقات و توسعه شرکت صنایع نماالکترونیک پیام با اشاره به مطلب فوق افزود: هم‌اکنون دی.وی.دی‌های موجود در بازار دارای امکانات متداول هستند.

در حال حاضر این شرکت سعی نموده است. دی.وی.دی‌ را بامشخصات بهتر و امکانات بیشتر در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهد. این دی.وی‌.دی در دو مدل DV-3500 و DV-3131 می‌باشد که فقط از لحاظ ظاهر متفاوت و از لحاظ عملکرد شبیه به هم هستند. این دستگاه مجهز به خروجی VGA برای اتصال به مانیتور برای دریافت تصاویر بهتر است و مجهز به مدار Progresive Scan که روش مدرنی است برای بدست آوردن تصویر مطلوب و با کیفیت، بدین معنا که برخلاف Interlace Scan که اسکن معمولی تصویر است این مدار بصورت اسکن متوالی تصویر برای وضوح بیشتر بکار می‌رود.

همچنین این دستگاه مجهز به قفل ایمنی دیسک‌های درجه‌بندی شده‌است. همچنین قابلیت کارائوکه(حذف صدای خواننده از روی موسیقی) و ورودی میکروفن و قابلیت پخش دیسک‌های عکس و اسلاید با فرمت‌های CD/JPEG,Kodak Picture را دارد.
از ویژگی‌های دیگر این دستگاه می‌توان به حافظه روی دیسک Marking یا علامت‌گذاری دی.وی.دی و تبدیل سیستم NTSC به پال برای تلویزیون‌هایی که قابلیت پخش سیستم NTSC را ندارد، اشاره نمود.

همچنین این دی.وی.دی دارای استانداردهای ایمنی و کیفیت از قبیل Class 1 (‌اشعه لیزر مورد استفاده در این دستگاه نوع ضعیف شده است و در نتیجه خطر تشعشع به بیرون دستگاه وجود ندارد) و دارای نشان CEاست،که نشان‌دهنده انطباق این دستگاه با استانداردهای کشورهای اروپایی می‌باشد.
با تنظیم اکولایزر این دستگاه صدای موسیقی Rock-pop-live-Dance-Techno-Classic-Soft را می‌توان انتخاب کرد و هنگام اجرای دیسک‌ها حالت مربوط به پخش صدای محیطی را انتخاب نمود.

درپایان برای آشنایی بیشتر خوانندگان با دستگاه دی.وی.دی توضیحی مختصر آمده است:
DVDکه نام کوتاه و متداول دیسک ویدئویی دیجیتال Digital Video Disc و یا دیسک چندمنظوره دیجیتال Digital Versatile Disc می‌باشد نسل جدید تکنولوژی ذخیره اطلاعات بر روی دیسک نوری بوده و این تکنولوژی قابلیت ذخیره یک فیلم سینمایی بر روی دیسک با کیفیت بالا و صدای عالی و یا ذخیره حجم اطلاعات کامپیوتری بیشتر از CD معمولی را دارد.
هدف تکنولوژی DVD کاربرد تنها یک استاندارد دیجیتال برای امور مختلف در بخش‌های لوازم صوتی و تصویری، کامپیوتر و سینما و موسیقی می‌باشد که در نهایت جایگزین CD صوتی، نوار ویدئو، دیسک لیزری و CD-ROM و نوارهای بازی‌های ویدئویی خواهد شد.

DVD از سوی کلیه شرکتهای معتبر الکترونیکی و سازندگان سخت‌افزار کامپیوتری و استودیوهای سینمایی و موسیقی پشتیبانی شده و به همین دلیل موفق‌ترین محصول عرضه شده در بخش الکترونیک مصرفی بوده و به طوری که در کمتر از ۴ سال حدود ۱۵۰ میلیون DVD شامل DVD-ROM و DVD-VIDEO در جهان تولید و عرضه شده است که قابل مقایسه با هیچ دستگاه الکترونیک دیگری از نظر بازاریابی و توفیق در مدت مشابه در بازار نمی‌باشد.
DVD از نظر کاربرد و شکل ظاهری انواع مختلفی دارد که مهمترین آنها DVD-VIDEO برای ضبط و پخش فیلم‌های سینمایی و DVD-ROM نوع اصلی برای نگهداری داده‌های کامپیوتری می‌باشد. تفاوت این فرمتها مشابه تفاوت CD صوتی و DVD-ROM می‌باشد.

مزایای DVD
امتیازات DVD به طور کلی شامل ظرفیت زیاد، کیفیت بازسازی صدا و تصویر عالی و تنوع کاربرد آن در بخش‌های مختلف صوتی و تصویری و کامپیوتری می‌باشد. DVD-VIDEO نام نوع دیسک مخصوص فیلم‌های سینمایی می‌باشد که نوع خاص آن (دیسک دولایه و دوطرفه) امکان نگهداری ۸ ساعت ویدئو با کیفیت بالا را دارد. این نوع دیسک توسط دستگاههای پخش DVD-ROM کامپیوتر و یا دستگاههای پخش خانگی با علامت DVD-VIDEO قابل نمایش می‌باشد.
مزایای کلی DVD-VIDEO که از این پس به اختصار DVD خوانده می‌شود به طور خلاصه به شرح زیر می‌باشد:
ـ بیش از ۲ ساعت ویدئو دیجیتال با کیفیت بالا بر روی یک دیسک (در دیسک مخصوص تا ۸ ساعت ویدئو با کیفیت بالا و یا ۳۰ ساعت ویدئو با کیفیت VHS)
ـ امکان وجود ۸ صدای دیجیتال (برای زبانهای مختلف) هریک شامل ۸ باند

ـ امکان وجود ۳۲ زیرنویس بر روی دیسک
ـ امکان نمایش تا ۹ زاویه دید مختلف دوربین
ـ امکان دسترسی سریع به هر نقطه از فیلم
ـ قابلیت دوام خوب (بر اثر کارکرد و مرور زمان دیسک کهنه و خراب نمی‌شود)
ـ مصونیت نسبت به میدانهای مغناطیسی و مقاوم نسبت به حرارت
ـ امکان پخش فیلم‌های با صفحه عریض بر روی تلویزیون‌های استاندارد یا عریض (نسبت ابعاد ۴ به ۳ و ۱۶ به ۹)

ـ ابعاد مناسب دیسک برای نگهداری و حمل و نقل، دستگاه پخش قابل حمل و سبک و تکثیر دیسک ارزان
همچنین اکثر دستگاههای پخش مدرن DVD دارای امکانات و مزایای زیر نیز می‌باشند:
ـ انجام عملیات ویژه هنگام پخش (اسلاید، حالتهای تند و آهسته و مرور سریع و گام به گام)
ـ قابلیت برنامه‌ریزی برای پخش مجدد هر بخش مورد علاقه
ـ خروجی صدای دیجیتال و DTS
ـ امکان پخش استانداردهای مختلف: CD صوتی و MP3 و VIDEO CD و SUPER VCD
ـ دارای خروجی‌های مختلف (خروجی ویدئو دیجیتال، خروجی مؤلفه‌های تصویر YUV یا RGB)
ـ پخش معکوس با سرعت عادی

کیفیت DVD
در تکنولوژی DVD امکان تولید تصویر ویدئویی با کیفیت بالا (تقریباً کیفیت استودیویی) و کیفیت صدای بهتر از دیسک صوتی وجود دارد و از نظر کیفیت DVD بسیار بهتر از نوار ویدئویی و در مجموع بهتر از دیسک لیزری می‌باشد. کیفیت DVD بستگی به عوامل مختلف تولید آن دارد. با افزایش تجربه و بهبود روش‌های فشرده‌سازی اطلاعات و تکنولوژی‌های مربوطه کیفیت افزایش می‌یابد. معمولاً DVD از نوارهای اصلی دیجیتال استودیویی با روش MPEG-2 فشرده‌سازی و تولید می‌شود. روش رمزدار کردن فشرده‌سازی MPEG2 به کار رفته از نوع کاهشی می‌باشد و اطلاعات مازاد از قبیل بخش‌هایی از تصویر را که تغییر نمی‌کند و یا اطلاعاتی را که توسط چشم قابل تشخیص نمی‌باشد را حذف می‌کند.

کیفیت صدای DVD عالی است زیرا DVD شامل صدای دیجیتال PCM با شرایط و مشخصات بهتری نسبت به CD صوتی بوده و همچنین صدای اکثر فیلم‌های سینمایی بر روی DVD به روش صدای فراگیر چندکاناله دالبی دیجیتال Dolby Digital می‌باشد که مشابه صدای فراگیر دیجیتال مورد استفاده در صنعت سینما می‌باشد. مشابه تصویر، کیفیت صدا نیز بستگی به نحوه پردازش و فشرده‌سازی اطلاعات دارد و علیرغم فشرده‌سازی بهتر از کیفیت CD صوتی می‌باشد.
به طور کلی درخصوص کیفیت صدا و تصویر در DVD می‌‌توان گفت که بالقوه امکان وجود کیفیت بسیار بالا بهتر از استانداردهای قبلی موجود است، اما در عمل بستگی به نحوه تولید CD و همچنین کیفیت دستگاه پخش دارد.
کاربرد روش MPEG-2

سیگنال ویدئوپال و یا NTSC به نرخ انتقال داده‌های حدود ۱۵۰MbPS نیاز دارد و به عبارت دیگر حجم داده‌ها در سیگنال ویدئو ۱۰۰ برابر بیشتر از سیگنال صوتی می‌باشد و با توجه به نیاز به فرکانس نمونه‌برداری حداقل ۱۳٫۵MHZ با روش ۸ بیتی برای مؤلفه‌های RGB سیگنال ویدئو به این نتیجه می‌رسیم که با نرخ انتقال داده ۱٫۵MbPS متداول در CD-ROM و با ظرفیت ۶۵۰MB هر دیسک تنها امکان ضرب۳۰ ثانیه سیگنال تصویر وجوددارد.
همانگونه که اعداد فوق نشان می‌دهند در صورت به کارگیری روش دیسک‌های نوری متداول یا باید دیسک را بزرگ نمود، یا اطلاعات را به نحو مناسب فشرده نمود. تفکیک‌های فشرده‌سازی و به طور کلی از روشهای پردازش دیجیتال سیگنال استفاده می‌کنند.

شکل‌های مختلف فشرده‌سازی داده‌ها هم‌اکنون کاربرد دارد. در DVD از روش فشرده‌سازی MPEG-2 که براساس استانداردهای ISO (سازمان بین‌المللی استاندارد) و با همکاری IEC (کمیسیون بین‌المللی الکترونیک) تدوین شده و امکان ایجاد تصویر با کیفیت خوب پس از فشرده‌سازی را فراهم می‌آورد، استفاده می‌شود.
گروه مطالعاتی (Motion Picture Expert Group) MPEG در زمینه تصاویر متحرک فعالیت داشته، نمایندگانی از تولیدکنندگان لوازم الکترونیک، سازندگان تجهیزات مخابراتی، سازمانهای رادیو تلویزیون و مخابرات و همچنین محققان دانشگاهی در آن صورت داشته و در سال ۸۹ پس از تأسیس، سیستم فشرده‌سازی MPEG-1 را به منظور استفاده در وسایل صوتی تصویری ارائه نمود که هم‌اکنون در Video CD (VCD) کاربرد دارد. پس از آن کمیته به این نتیجه رسید که مشخصات ارائه شده و جامع نبوده و در نتیجه روش MPEG-2 را ارائه نمود که در سال ۹۴ نهایی و تصویب شد. مشخصات MPEG-2 می‌تواند حجم داده‌های بیشتری نسبت به MPEG-1 را فشرده نماید و کیفیت تصویر بسیار بهتری ارائه نماید.

با توجه به یکسان بودن ابعاد دیسک در VCD و DVD به منظور ذخیره اطلاعات بیشتر می‌بایست ساختمان داخلی دیسک تغییر یابد که در این زمینه با کوتاه کردن طول حفره‌ها و کاهش دادن فاصله آنان بر روی دیسک و همچنین کاهش فاصله شیارها امکان ذخیره اطلاعات حدود ۷ برابر CD و تقریباً حدود ۴٫۷GB بر روی یک دیسک ۱۲ سانتی عملی شده است. با کوچک کردن حفره‌ها و فاصله شیارها بر روی دیسک لازم است که قطر شعاع لیزر که اطلاعات را می‌خواند نیز تغییر یابد که در این خصوص نیز به جای لیزر مادون قرمز با طول موج ۷۸۰ نانومتر در DVD از لیزر قرمز با طول موج ۶۵۰ نانومتر استفاده شده است. همچنین برای ذخیره اطلاعات بیشتر در DVD و با توجه به طول موج لیزر به کار رفته از دو لایه دیسک با ضخامت ۰٫۶mm به جای دیسک ۱٫۲mm متداول در CD استفاده شده تا هم سازگاری با CD حفظ شده و همچنین امکان ذخیره داده‌های بیشتر فراهم باشد. در جدول زیر مشخصات دیسک‌ها با هم مقایسه شده است:

ظرفیت
ساختار دیسک
قطر دیسک
ضخامت دیسک
فاصله شیارها
حداقل طول حفره
DVD
4.7 GB
دو صفحه به هم چسبیده

۲×۰٫۶mm
0.74Mm
0.40 Mm
VCD/CD
650MB
تک صفحه
۱۲ mm
1.2 mm
1.64 Mm
0.834 Mm

مجموعه عوامل فوق یعنی استفاده از روش فشرده‌سازی MPEG-2 مدولاسیون و سیستم‌های تصحیح خطای پیچیده و همچنین دیسک دولایه‌ای با مشخصات خاص همگی منجر به ظرفیت بالای ضبط و پخش DVD شده و با توجه به کیفیت بالای صدا و تصویر DVD را به عنوان استاندارد جدید برای کاربردهای مختلف در پخش‌های لوازم صوتر تصویری، کامپیوتری و سینما و موسیقی معرفی و تثبیت نموده است. به نحوی که برای اولین بار در سال ۲۰۰۲ سخت‌افزار و نرم‌افزار تولید شده به صورت DVD از مجموع سایر استانداردهای قدیمی شامل LD, VCD, VHS و غیره پیشی گرفته. به طوری که اکثر متخصصان و دست‌اندرکاران بازار منسوخ شدن استانداردهای قدیمی را در آینده نزدیک حتمی می‌دانند.
فشرده سازی فایلها بدون نیاز به برنامه ای خاص و به روشی منحصر به فرد:

ویندوز XP دو نوع فشرده سازی را در اختیار کاربر قرار می دهد در روش اول که مطمئنا با آن آشنا هستید میتوان با کیلک راست بر روی فایل یا شاخه > انتخاب Send To > انتخاب گزینه Compressed (Zipped) Folder آنرا را فشرده ساخت آنهم با پسوند ZIP اما روش دوم که خیلی جالبتر و در نوع خود بی همتاست به صورت زیر امکان پذیر است :
۱) سیستم فایلی ویندوز XP بایستی حتما NTFS باشد (این سیستم فایلی بعد از دو سیستم آشنای FAT و FAT32 بوجود آمده و از سرعت و امنیت بیشتری در مقایسه با دو سیستم قبلی در نگهداری و ذخیره اطلاعات پشتیبانی می کند)

برای اطلاع از سیستم فایل XP خودتان بر روی درایو حاوی ویندوز XP کلیک راست >انتخاب گزینه Properties > برگه General > در قسمت File system میتوانید نوع سیستم تخصیص داده را ببینید .
اگر در این قسمت عبارت NTFS به چشم میخورد می توانید به مرحله ۲ عزیمت فرمایید و گرنه باید نوع سیستم فایلی را به NTFS تبدیل کنید آنهم با استفاده از فرمان زیر که باید آنرا در خط فرمان داس وارد کنید

convert drive: /fs:ntfs که به جای عبارت drive نام درایو حاوی XP را بگذارید به نکته های زیر توجه کنید
الف) نکته فوق العاده مهم ) توجه داشته باشید که محتوای درایو با سیستم NTFS هرگز به کمک سیستم عاملی که بر پایه یکی از دو سیستم FAT یا FAT32 استوار است قابل دسترسی نخواهد بود.

ب) در هنگام نصب ویندوز XP نیز در مورد تبدیل سیستم فایلی به NTFS از شما سوال می شود که میتوانید با آن موافقت کنید همچنین فرایند تبدیل را می توانید به کمک برنامه سودمند Partition Magic به آسانی انجام دهید.

ج) به شخصه هنوز برنامه ای ندیده ام که با این سیستم مشکل داشته باشد مگر اینکه اصلا با نصب در ویندوز XP سازگاری نداشته باشد.

د) فرایند تبدیل حدود ۱۵ تا ۴۵ دقیقه بسته به حجم درایو طول خواهد کشید.

 

ه) فرمان بالا اطلاعات را پاک نخواهد کرد و طبیعتا نبایستی آسیبی به ویندوز برساند اما به پیامهای داده شده در حین کار حتما توجه کنید.

و) فرمان بالا بر روی هر درایوی قابل اجراست چه ویندوز روی آن باشد چه نباشد.

ز) اگر خدای نکرده زمانی از این تبدیل پشیمان شدید می توانید با استفاده از برنامه Partition Magic به حالت اولیه بازگردید.
۲) اگر می خواهید یک درایو با سیستم فایلی NTFS را فشرده کنید بر روی آن کلیک راست > Properties > برگه General > انتخاب گزینه Compress drive to save disk space و اگر میخواهید فایل یا شاخه ای در درایو با سیستم فایلی NTFS را فشرده کنید بر روی آن کلیک راست > Properties > برگه General > دکمه Advanced > انتخاب گزینه Compress contents to save disk space
تذکر ۱) ویندوز پس از انتخاب فایل فشرده شده به سرعت آن را از حالت فشرده در می آورد و پس از بستن دوباره به سرعت آن را فشرده میکند بدون اینکه شما چیزی مشاهده کنید.
تذکر ۲) فشرده سازی می تواند تا حدی باعث کندی واکنش پذیری سیستم شود.

 

تذکر ۳) به کمک فشرده سازی می توانید تقریبا فضای اشغال شده را به نصف کاهش دهید.

تذکر ۴) فایلها شاخه ها و درایوهای فشرده شده به رنگ متفاوت نمایش داده می شوند.

تذکر ۵) عمل unzip هم به راحتی و برعکس روش گفته شده در بالا امکان پذیر است.

نرم افزار Power Archiver
PowerArchiver 2004 یک یوتیلیتی قدرتمند برای مدیرت و کار با انواع فایل های فشرده و آرشیو هست که از انواع فایل های فشرده و رمزی شده پشتیبانی میکند!شما به واسطه رابط کاربری ساده و در عین حال زیبا برنامه ، میتونید به ابزار های قدرتمندی دست پیدا کنید و به خواسته خودتان که همانا فشرده کردن و باز کردن فایل های فشرده و … هست دست پیدا کنید!در حال حاضر ده ها میلیون کاربر در سطح جهان از PowerArchiver 2004 برای مدیرت و کار با فایل های فشرده استفاده میکنند!!! PowerArchiver 2004 ار چندین روش و متد برای فشرده سازی و رمزی کردن فایل های شما استفاده میکند و شما به عنوان یه کاربر میتوانید روش مربوطه را به صلاح دید خودتان انتخاب کنید.

قابلیت های کلیدی این نرم افزار :
قابلیت آرشیو کردن و فشرده کردن تعداد نامحدودی فایل ( بدون توجه به حجم انها ) ، سرعت بالا در فشرده کردن و استخراج فایل ها از یک فایل فشرده شده! قابلیت ساخت فایل های فشرده ۷-Zip ، پشتیبانی کامل از فرمت های محبوب ، قابلیت ساختن و خواندن ZIP, 7-ZIP, CAB, LHA (LZH), TAR, GZIP, BZIP2, BH, XXE, UUE, yENC, and MIME (Base 64) همچنین قابلیت خواندن فایل های RAR, ARJ, ARC, ACE, ZOO

قابلیت تنظیم سطح امنیتی و متد رمزی کردن اطلاعات شما ، قابلیت گرفتن بک آپ ، بصورت خودکار از فایل هایی که برایش مشخص میکنید ( همچنین میتواند بعد از گرفتن نسخه پشتیبان از فایلهای شما ، انها را با یه رمز محافظت کند یا انها را برای شما به یک Ftp بفرستد که شما بتونید از جایی دیگر ان را دانلود و مورد استفاده قرار بدهید!

ابزار های مفید موجود در این نرم افزار :
نرم افزار مورد بحث شامل یه سری ابزار های مفید و کاربردی هم هست که شما را از به کارگیری سایر نرم افزار های جانبی بی نیاز میکند! به عنوان مثال میتوانید فایل های فشرده خودتان را به فرمت مورد نظر ( یک فرمت فشرده دیگر ) تبدیل کنید یا به تعمیر فایل های فشرده معیوب و صدمه دیده بپردازید!
همچنین میتوانید فایل های حجمی فشرده شده را به قسمت های کوچکتری تقسیم و در صورت نیاز انها را بهم بچسبانید.
روش تازه ای برای تولید تراشه های حافظه با گنجایش بالاتر ابداع شد.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 18 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد