دانلود پاورپوینت شرکت فرش افشار زرینه

PowerPoint قابل ویرایش
57 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت شرکت فرش افشار زرینه توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت شرکت فرش افشار زرینه قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

 • فصل اول: آشنایی کلی با مکان پروژه یا کار آموزی
 • مقدمه
 • این طرح شامل سه فصل می باشد که فصل اول شامل مقدمه و تاریخچه شرکت و مختصری از فرایند تولید می باشد در بخش اول سعی شده تاریخچه فرش و نیز تاریخچه شرکت به اختصار بیان شود و نیز مختصری از فرایند تولید نیز جهت آشنایی به اختصار بیان شده است.
 • در فصل دوم نیز سیستم حسابداری صنعتی شرکت فرش افشار زرینه به تفکیک ۱- حسابداری مواد ۲- حسابداری حقوق و دستمزد ۳- حسابداری انبار توضیح داده شده است. فصل سوم شامل آزمون نتایج و آموخته ها می باشد که در این فصل بهای تمام شده یک واحد کالا (یک تخته فرش ۴ ۳ با اعداد فرضی به روش هزینه یابی مرحله ای محاسبه گردیده است. فصل چهارم شامل پیوست نمودارها و جداول و غیره می باشد.
 • امید است در سالهای آتی ارتباط دانشجویان با صنعت بیشتر شده تا از این طریق بتوانند از نزدیک با صنعت آشنا شده و بتوانند آموخته های علمی خود را در صنعت مورد آزمایش و امتحان قرار دهند بخصوص برای دانشجویان مدیریت صنعتی لازم است حداقل در طول تحصیل در دانشگاه چندین مورد از بخشهای صنعتی و تولیدی بازدید به عمل آورده و از نزدیک با روند واقعی تولید و کار و نیز هزینه های آن آشنا شوند.
 • در اینجا بر خود لازم می دانم از راهنماییهای استاد ارجمند آقای ابراهیم منصوری و نیز همکاری و مساعدت مدیر عامل محترم شرکت فرش افشار زرینه و همکاری آقای کریم بکتاش و آقای نژاد تشکر و قدردانی نمایم.
 • علی محمد زاده

اسلاید ۲ :

تاریخچه :

تاریخچه فرش

فرش ایران دارای تاریخی بسیار طولانی است، در ایران از دیرباز بافتن انواع فرش متداول بوده و انگیزه ای اجدادی داشته است. به نوشته مورخان، جهانگردان، جنگجویان و آثار مکشوفه از گذشتگان گویای آن است که فرشبافی به صورت هنری دستی، مردمی، روستایی و عشایری در ایران سابقه بس دراز دارد.

پرفسور ((رودنکو)) کاشف ((فرش پازیریک)) معتقد است که قالی مذکور کار مردم ماد یا پارس و پارت (خراسان بزرگ) است. توجه به نقش های مشابه و هم زمان این فرش در ستون های تخت جمشید نیز این نظریه را تأیید می نماید. آثار دیگری از جمله نقاشیهای برخی هنرمندان قرون وسطی حاوی نقش قالیهایی است که گفته اند بافت ایران بوده است. برخی مورخان در مورد حمله رومیان به ایران و غارت دستگرد قالی را از جمله غنایمی که در این غارت به دست آورده شده، قید نموده اند و نیز منابع یونانی از قالیهای زربافت ایران یاد کرده اند. ((فرش بهارستان)) با آن همه هنرمندی که به تأیید روایات مختلف، در بافت آن به کار رفته بوده اگر چه گاه در تعریف از آن را اغراق پیموده شده اما خود نشانگر پیشرفت صنعت فرشبافی و صنایع جنبی از جمله طراحی و رنگرزی در ایران قدیم می باشد. فرش به عنوان نمودی از فکر و اندیشه بشری و متأثر از حس نوجویی آن در طول تاریخ خود با نشیب و فرازهایی روبرو بوده که گاه با فراغت فکری هنرمندان و محیط مناسبی که برای رشد و شکوفایی هنر ایشان ایجاد گردیده به حد اعلای خود رسیده و گاه صدماتی که بر اثر مصائب طبیعی و غیر طبیعی بر پیکر جامعه وارد شده، آن را به دوره نهفتگی و خمود سوق داده است.

اسلاید ۳ :

 • عصر مغول یعنی قرن هفتم هجری را می توان دوران بس غم انگیز برای انواع هنر ایرانی دانست و پس از آن قرون دهم و یازدهم هجری را که عصر صفویان است زمان شکوفایی طبع هنری مردم ایران باید به شمار آورد. آغاز دوران صفوی متقارن با رشد بسیاری از هنرهای دستی و توسعه آن در کلیه شئون جامعه بوده است. بسیاری از هنرمندان ایرانی در این دوره ظهور کرده اند که با اغتنام فرصت از آرامش و محیط مساعدی که به وجود آمده عمر گرانبهای خود را بر سر ارتقاء سطح کیفی هنر و صنایع دستی نهاده اند و با ابداع طرح ها و نقشه های زیبا و هنرمندانه جایگاه این صنایع به ویژه فرش را به حد اعلاء خود رسانیده اند و نام ایران را در سراسر جهان با آثار خود پر آوازه ساخته اند.

اسلاید ۴ :

 • اینک با توجه به سهولت ایجاد ارتباط بین هنرمندان نقاط مختلف و پیشرفت تکنیک طراحی و نقش پردازی، فرش همگام با سایر هنرها و صنایع مردمی رو به تکامل رفته است، طرح های محلی به نقاط دیگر برای بافت فرستاده می شود و هنرمندان از نتایج تجربیات دیگر همکاران خویش کاملاً با خبر می گردند. وسایل کار طراحی پیشرفت نموده و تکنیک جدید به کمک هنرمندان آمده و ایشان به مهارت در تهیه و تکثیر طرح های خود اقدام می کنند. بازار های فرش جهانی به ویژه از اوائل قرن بیستم میلادی رونق گرفته و این خود تشویق دست اندرکاران را در پی داشته و به ویژه در تبریز، کرمان، کاشان، اصفهان، اراک، داد و ستد این کالای ارزشمند را رونق داده و در این زمان است که بازار صادرات فرش های نو و کهنه گرم شده و کارگاه های بزرگ برای پاسخگویی به تقاضاهای روز افزون دایر گردیده است. این قالیها به اروپا به ویژه کشور آلمان و آمریکا حمل می گردد و موجبات تقویت بنیه مالی کشور را در حد خود فراهم می سازد و تجارت خارجی را به سرمایه گذاری در تولید فرشهای مورد در خواستشان تشویق و ترغیب می نماید. مجموعه این اقدام طی قرن اخیر در جهت تقویت بنیه اقتصادی کشور موثر بوده، اما دخالت فروشندگان و صاحبان سرمایه در کار طرح و رنگ فرش و سفارشات غیر مسئولانه ایشان به کیفیت این دستباف لطمه وارد ساخته است. عدم نظارت صحیح بر کار بافت فرش و بسیاری عوامل دیگر از جمله قیمت ها و چگونگی صادرات طی نیم قرن گذشته، رقبای فرش ایران را به میدان رقابت کشانده و از سوی دیگر سودجویان را به سوء استفاده از غفلت دست اندکاران و انجام تلقباتی در مراحل مختلف تهیه موارد اولیه و تولید فرش وا داشته و در نتیجه موجبات سقوط کیفیت و کمیت و گرمی بازار فرش ایران را فراهم نموده است به منظور ایجاد پیوستگی ارتقاء سطح کیفی این دستباف ارزشمند و تداوم تاریخ پر آوازه ی آن هوشیاری و کوششی همه جانبه لازم است که امید است عشق و علاقه عامه مردم به این میراث اجدادی خود آن را در ضمیر کلیه دست اندکاران بیدار سازد.

اسلاید ۵ :

 • تاریخچه شرکت:
 • شرکت صنایع فرش افشار زرینه میاندوآب در سال ۱۳۷۸ با هدف تولید فرش ماشینی فعالیت خود را در شهرک صنعتی میاندوآب بعنوان اولین و بزرگترین تولید کننده فرش ماشینی در شمال غرب کشور آغاز و با تلفیق هنر و ذوق بافندگان فرشهای دستباف و تکنولوژی مدرن روز و بهره گیری از تجارب و دانش خبرگان فن، پایه گذار تولید فرشهای منحصر به فردی در کشور گردید و به زودی نام افشار که سالیان درازی است در زمینه فرشهای دستباف دارای شهرت جهانی است، در زیمنه فرش ماشینی نیز صاحب اعتباری درخشان گردید.

اسلاید ۶ :

این شرکت در راستای جهانی شدن محصولات خود و دستیابی به بازارهای فراتر از مرزهای میهن عزیزیمان، از اوایل سال ۸۳ اقدام به توسعه و تجهیز همه جانبه خط تولید نموده و در کنار استفاده از پیشرفته ترین دستگاهها و تجهیزات مدرن روز با راه اندازی آزمایشگاه مجهز و واحد طراحی نقشه، ضمن بالا بردن کیفیت محصولات و منطبق نمودن آن با استانداردهای جهانی، تنوع زیادی را نیز در جهت تأمین سلایق مختلف مشتریان ایجاد نمود.

شرکت فرش افشار زرینه با بهره گیری از دستگاههای پیشرفته و با نساجان مجرب و مدیریت پیشرفته و تولید شبانه روزی خود تلاش می کند تا علمای فرش ماشینی افشار زرینه را با شهرت جهانی منطقه افشار نگه دارد. صنایع فرش افشار زرینه اولین تولید کننده فرش ماشینی و پر سابقه ترین شرکت فرش ماشینی در منطقه شمال غرب کشور بوده و با سرمایه گذاری عظیم توسط بخش خصوصی تأسیس و به بهره برداری رسیده و مفتخر است که انواع فرش در طرحها، نقشه ها و رنگ های مختلف برای هر نوع ذوق و سلیقه ای را تولید می نماید.

اسلاید ۷ :

 • دستگاههای این شرکت از نوع واندویل و دوراپیر و تکنولوژی پیشرفته کامپیوتری می باشد فرش های با تراکم ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ با نخ بایر آلمان در ۱۵ رنگ ثابت و با کیفیت عالی با ضمانت ۱۰ ساله در سه شیفت کاری تولید و علاوه بر مصرف داخلی به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می نماید.
 • شرکت فرش افشار زرینه میاندوآب در پی فعالیت مستمر خود در زمینه های ارتقاء کیفیت تولید، ارائه روشهای نوین فرش، مشتری مداری، رعایت اصول استانداردهای تدوین شئه و …
 • توانسته است به موفقیت هایی مثل:
 • – کسب نشانهای استاندارد ملی ایران
 • – انتخاب شدن به عنوان واحد نمونه نساجی در دو سال پیاپی
 • – انتخاب به عنوان مدیریت نمونه در تولید
 • – عضویت در انجمن نساجی ایران

اسلاید ۸ :

 • نایل گردید. این شرکت در حال حاضر با تولید فرشهای ۵ الی ۲۲ رنگ ابریشمی و طرح برجسته، از پیشگامان تولید این محصولات در منطقه بوده و ضمن فعالیت گسترده در نمایشگاههای معتبر بین – المللی توانسته است ضمن تسخیر بازارهای داخلی در قالب اعطای نمایندگی و عقد قراردادهای ملی با فروشگاههای زنجیره ای معتبر مانند اتکا و تعاونی های مصرف، مقدمات صادرات به کشورهای منطقه علی الخصوص کشورهای حوزه خلیج فارس را هموار نماید. به امید روزی که بتوانیم همچون فرش دستباف افشار، فرش ماشینی افشار را نیز جهانی نماییم.

اسلاید ۹ :

 • شرح مختصری از تولید:
 • کارخانه فرش افشار زرینه در ۶ کیلومتری جاده میاندوآب- شاهیندژ در شهرک صنعتی میاندوآب قرار گرفته است. این کارخانه در زمینی به وسعت ۱۵۰۰۰ متر و با سرمایه گذاری عظیم بخش خصوصی ایجاد گردیده و شامل ۶ خط تولید بوده که روزانه هر خط تولید به طور متوسط ۱۸ – ۱۵ تخته فرش تولید می کند.
 • و حدود ۷۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این کارخانه مشغول به کار می باشند. مواد اولیه مورد نیاز در این کارخانه به شرح ذیل می باشد:
 • ۱- نخ اکرولیک
 • ۲- تار چله از جنس پنبه
 • ۳- پودر از جنس کنف
 • ۴- نخ بی سی اف (BCF)

اسلاید ۱۰ :

 • مواد اولیه کارخانه به صورت آماده و رنگ شده از شهرستان کاشان تهیه می شود. بعد از ورود مواد به انبار توسط مهندسین آزمایشگاه از لحاظ رنگ و کیفیت مورد آزمایش قرار گرفته و بعد از اینکه از طرف آزمایشگاه مهر تأیید بر روی مواد زده شد جهت استفاده به انبار کارخانه منتقل می شود. نخ ها در دوک های بزرگ وارد کارخانه می شود و جهت استفاده در خط تولید توسط دستگاه بویین پیچ به دوک های کوچک به نام ماسوره که در حدود ۲۰/۱ کیلو گرم وزن دارند تبدیل می شوند. هر خط تولید از یک دستگاه کرل و لوازم جانبی کامپیوتر و یک دستگاه بویین پیچ تشکیل شده است. کار دستگاه کرل به صورت اتوماتیک بوده و ساخت کشور آلمان می باشد. قیمت هر دستگاه کرل غیر از لوازم جانبی آن مثل کامپیوتر و غیره در حدود ۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۲ ریال می باشد. و فضای مورد نیاز برای استقرار این دستگاه ۱۲۶ متر مربع (۹ ۱۴) می باشد.
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 57 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد