دانلود گزارش کار اموزی بدمینتون

word قابل ویرایش
49 صفحه
9700 تومان
97,000 ریال – خرید و دانلود

مقدمه
اصل ورزش را از یونان دانسته اند که به منظور چابکی بدن و ایجاد قوت انجام می یافت و پاروزنی، بوکس، کشتی، شنا، شمشیرزنی، تیراندازی، اسکی و ورزش هایی چون بیس بال، سافت بال و بسکتبال و انواع فوتبال و چوگان بازی، والیبال ، گلف ، انواع تنیس، شنا، پرتاب وزنه و … جزو ورزش محسوب می شوند.
اولین ملتی که ژیمناستیک را بنیان و آن را نام نهاده اند، یونانیان قدیم می باشند، که ابتدا اصول ورزش در یونان خیلی خشن و ناصحیح بود و اولین نتیجه از ورزش را بزرگ نمودن عضلات بدن می دانستند. بعدها ورزش در یونان به شکل ریسمان بازی جان بازی درآمد و برای آن اهمیت زیادی قایل بودند و عمل کنندگان آن را آکروبات می نامیدند و این نوع حرکات را

آکروباتیک می گفتند. به محل هایی که در آن جا ورزش می نمودند، ژیمنازیوم گفته می شد، که مهم ترین آن ها یکی لیسه و دیگری آکادمی نام داشت و چون مردم در آن محل ها لخت ورزش می کردند، کلمه ژیمناز از کلمه گیمنوس که به معنای لختی است گرفته و به آن محل ها نام نهادند و بعداً به عموم ورزش های بدنی نیز ژیمناستیک نام گذاشته شد.
مورخ مشهور، ویل دورانت می نویسد: آن (مدینه فاضله بچه ها) فنون خانه داری را به دختران و فنون شکار و جنگ را به پسران می آموختند و به پسران آموزش می دادند که چگونه شکار کنند و ماهی بگیرند و شنا کنند و همچنین شخم زدن کشت زارها، دام گستری، دامپروری و نشانه روی با تیر و نیزه را می آموختند، تا در جمع مخاطرات زندگی توان محافظت و حراست از خویش را دارا باشند.

اما اگر بیش تر در مساله دقت کنیم، در خواهیم یافت تعلیم و تربیت در حقیقت با پیدایش و سکنا گزیدن بشر در روز زمین آغاز شده است. خاک و سنگ و کوه و تپه و دریا و جنگل و جویبار و دیگر مظاهر طبیعت و نیز خود زندگی و نیازهای آن. نخستین کتاب های درسی نوع بشر بوده اند.

از قدیم ترین روزگاران و حتی پیش از پیدایش خط، نیاز به تأمین خوراک و پوشاک از راه شکار حیوانات و احتیاج به کسب توانایی برای مقابله با خطرهای طبیعی و دشمنان گوناگون، جوامع کهن بشری را واداشته بود که به امر تربیت بدنی، به عنوان یکی از مهم ترین امور زندگی توجه نمایند و این حقیقت را دریابند که قدرت، استقامت، مهارت و سرعت را که در زندگی انسان ها از اهمیتی برخوردار است، می توان با بهره گیری از تمرین ها و فعالیت های جسمانی تا حد قابل ملاحظه ای تقویت کرد.

قتی دولت ها و حکومت ها تشکیل و تاسیس شدند، رهبران آن ها متوجه شدند که برای حفظ یا گسترش مرزهای خود، نیازمند بازوان توانایی هستند که در جنگ ها بتوانند پیروزی را برای آن ها به ارمغان آورند؛ ویل دورانت در این باره می نویسد:
از ضروریات دولت ها و تاکید بر روی حفظ نیروی جسمانی، پیروزمندی در جنگ هایی بوده است که متکی بر قدرت بدنی و نیرومندی جسمانی بوده است، و نیرومندی و مهارت بدنی، حاصل نخواهد شد، مگر در ورزش هایی که در بازی های المپیک مقرر گردیده است.

گزارش کارآموزی :
احتراماً به استحضار می رساند کاراموزی اینجانب نیما دارین از تاریخ ۱۸/۱۲/۸۶ در مجموعه ورزشی شهید شیروری در سالن اختصاصی بدمینتون آغاز گردید که در بدو ورود با استقبال مسئول محترم مجموعه گشتم و بعد از مراسم معارفه و آشنایی با یکایک اعضاء مسئولان مربوط کارآموزی خود را با نام خدا و آشنا شدن با سیستم کاری آنجا (سالن بدمینتون) آغاز کردم امکانات مجموعه ورزش شهید شیرودی به شرح زیر است.

دو عدد زمین چمن فوتبال- زمین های تنیس – سالن بوکس- استخر و سنا سالن چند منظوره- دو عدد زمین چمن مصنوعی – سالن اختصاصی بدمینتون که خودکارآموزی خود را در آنجا سپری کردم.
و در پایان از بذل عنایت و توجه جناب آقای دکتر بهبهانی، دفتر ارتباط با صنعت، عوامل سالن بدمینتون و مجموعه ورزشی شهید شیرودی که در جهت ارتقاء سطح کیفی و کمی کارآموزی ما را یاری نموده اند کمال تشکر را دارم .

تاریخچه بدمینتون در ایران
با ورود کارشناسان نفتی انگلیس به ایران بدمینتون به کشور ما راه یافت البته این شروع منحصراً در مناطق نفت خیز جنوب و برای پر کردن اوقات فراغت کارشناسان بود که در نهایت کارمندان ایرانی شرکت نفت هم در این رهگذر به این ورزش علاقه مند شدند. این رشته ورزشی پس از خروج کارشناسان به دست فراموشی سپرده شد تا اینکه میزبانی بازیهای آسیایی را در سال ۱۳۵۳(۱۹۷۴) تقبل نمودند، چون رشته بدمینتون یکی از رشته های این بازیها بود. در این راستا سازمان تربیت بدنی در سال ۱۳۵۱ فدراسیون بدمینتون را تاسیس نمود.

از آنجایی که این رشته ورزشی در ایران هنوز ناشناخته و نوپا بود مسئولین امر جهت راه اندازی و شروع صحیح این رشته از کشور هندوستان مربی صاحب نامی به نام دیپوگوش را به همکاری دعوت کردند.

وی در مدت پنج سال اقامت در ایران به کار آموزش و تعلیم بدمینتون اشتغال داشت. اولین مسابقه غیر رسمی این رشته ورزشی در سال ۱۳۵۱ بین تیمهای تهران و خوزستان بر گزار شد که تهران پیروز میدان این دیدار بود. در سال ۱۳۵۲ اولین مسابقات قهرمانی کشور به صورت رسمی در تهران با شرکت ۲۴ تیم برگزار شد و نهایت عناوین قهرمانی را به ترتیب : تهران، خوزستان و اصفهان کسب نمودند.

تیم ملی بدمینتون ایران در سال ۱۳۵۳(۱۹۷۴) برای اولین بار در بازیهای آسیایی تهران شرکت و بین ۱۳ تیم شرکت کننده به مقام هشتم دست یافت. اولین رئیس فدراسیون بدمینتون ایران در سال ۱۳۵۱ آقای امیر نویدی بود که تا سال ۱۳۵۶ در این سمت انجام وظیفه نمود. از سال ۱۳۵۶ تا ۱۳۵۸ این رشته ورزشی توسط کمیته بدمینتون اداره می شد و در سال ۱۳۵۸ فدراسیون بدمینتون دوباره تأسس شد و اعضاء آن بصورت انتخابی مشخص شدند، عبارت بودند از آقایان اسماعیل کدخدا زاده، منوچهر یاوری، مرتضی مداحی، داریوش فروغی، غلامحسین یزدان پناه، محمد شاه حسینی و حسن خودی (نماینده سازمان تربیت بدنی).

در سال ۱۳۶۰ مسئولین فدراسیون مجدداً از طرف رئیس سازمان تربیت بدنی منصوب شدند و این روند تاکنون ادامه داشته و روسای فدراسیون به شرح زیر بوده است:
۱۳۶۰ منوچهر یاوری،۳/۱۳۶۱ رضا حمزه لو،۵/۱۳۶۳ محمد حسن عالمیف ۶/۱۳۶۵ غلامحسین نوریان، ۱۳۶۸ تا به حال مهدی کرباسیان.
هر سال مسابقات قهرمانی کشور به صورت تیمی و انفرادی (یک نفره و دونفره) در رده های مختلف سنی (خردسالان- نوجوانان- جوانان- بزرگسالان و پیشکسوتان) برگزار می گردد.
مسابقات باشگاهی (باشگاههای دسته یک و برتر به صورت لیگ و باشگاههای دسته دو به صورت متمرکز) هر سال برگزار می گردد.

مسابقات قهرمانی دانشگاهها، موسسات آموزش عالی دانشگاههای آزاد اسلامی و اوپن نیز برگزار می گردد. در سال ۱۳۶۶ اولین دوره مسابقات بین المللی شهدای هفتم تیر در تهران برگزار شد. از سال ۱۳۶۹ مسابقات بین المللی بدمینتون دهه مبارکه فجر که جزء تقویم ورزشی فدراسیون جهانی بدمینتون می باشد هر ساله برگزار می گردد. در سال ۱۳۷۰ اولین دوره مسابقات جوانان آسیا در ایران (زنجان) برگزار شد و تیم دونفره ایران مقام سوم را کسب نمودند. در سال ۱۳۷۶ اولین دوره مسابقات بدمینتون غرب آسیا در تهران برگزار گردید که تمام مقامها از آن بازیکنان جمهوری اسلامی ایران بود.

اولین مسئول کمیته داوران فدراسیون بدمینتون : آقای محمد شاه حسینی و از سال ۱۳۸۱ تا بحال آقای ابوالفضل مهاجر بختیاری می باشد.

زدن ضربه ها از بالای سر با پرش جفت

یکی دیگر از پرشهای ارزشمند در بازی بدمینتون پرش جفت می باشد، بازیکنان با این پرش می توانند ضربه مناسب را در ارتفاع بالاتری به توپ بزنند. یکی از این پرشها، پرسش جفت است که بازیکنها توپ را از جلو و بالای سر خود می توانند بزنند.

اکثر بازیکنهائیکه از این پرش استفاده می کنند دارای ضربه های قوی اسمش هستند، همچنان برای زدن ضربه با پرش جفت بازیکنها باید از آمادگی بدنی خوبی برخوردار باشند. این نوع پرش هم در بازی یک نفره و هم در بازی دونفره برای زدن اسمش بسیار مهم است. عکس شماره ۱ پرش جفت در بازی یک نفره و عکس شماره ۲ پرش جفت در بازی دونفره را قبل از زدن ضربه نشان می دهند.

مراحل زدن ضربه های بالای سربا پرش جفت برای بازیکن راست دست:
۱- بازیکن به حالت آماده و تشخیص اینکه می تواند از پرش جفت برای زدن ضربه استفاده کند.
۲- فاصله پای چپ و پای راست در هنگام پریدن تقریباً به اندازه عرض شانه ها باز می باشد.
۳- دست راست از آرنج جمع (زاویه بین بازو و ساعد حدود ۹۰ درجه) دست چپ هم کمی جم است.
۴- زانوها خم شده (زاویه پشت زانو حدود ۱۲۰ درجه) همزمان با باز شدن زانوها و مچ پاها و استفاده از دو دست و بالاتنه جهت پرش بیشتر مانند عکس شماره ۴
۵- بعد از بلند شدن از روی زمین دست راکت باز نمی شود، اما دست چپ بصورت تقریباً کشیده در جلو و دست راکت دار در عقب با کمی قوس کمر و زانوهای کمی (جم یا باز بودن زانوها بستگی به تکنیک های بازیکنها دارد). مانند عکس شماره ۵

۶- باز شدن دست راکت دار، پائین آمدن دست چپ تبدیل قوس و چرخش بالاتنه بجلو و سپس برخورد راکت با توپ (اگر اسمش باشد شدت ضربه زیاد و راکت با توپ (اگر اسمش باشد شدت ضربه زیاد و راکت بطرف لبه تور، اگر تاس کلیر باشد شدت ضربه متوسط، زاویه راکت با توجه به تاس حمله ای و دفاعی بطرف بالا و دیواره سالن خواهد بود .
در صورتیکه دراپ شات باشد، ضربه آرام و زاویه راکت در جهت لبه تور قرار می گیرد.)

۷- بعد از زدن ضربه ادامه حرکت راکت بجلو و فرود بازیکن با دو پا بطوریکه اکثرا پای راست در جلو و پای چپ در عقب قرار می گیرند.
۸- در عکس شماره ۸ هوچیا، چانگ، در شماره ۹ سون، جون ، در شماره ۱۰ لیم سویی، کینگ، در شماره ۱۱ کیم، مون، سو و در شماره ۱۲ قهرمانی دیگر و شاره ۱۳ علیرضا شفیعی را قبل از زدن توپ با پرش جفت بالای سر نشان می دهند.
نکته مهم و قابل توجه:

در پرش جفت اکثر بازیکنها در موقع جدا شدن از روی زمین دست راکت دار خود را باز می کنند. این عمل باعث می شود که نتوانند از حداکثر نیروی وارده به توپ جهت ضربه اسمپ استفاده کنند. به مرحله ۵ و عکس شماره ۵ در آموزش باید توجه ویژه ای بشود. در ضمن از تمرینهای پرش تک پای قیچی بالای سر، برای پرش جفت بالای سر استفاده کنید.

زدن ضربه ها از سمت راست
انتهای زمین با پرش جفت برای بازیکن راست دست

یکی دیگر از پرسشهای مهم برای زدن ضربه های اسمش، نصف اسمش تاس کلیر در بازی بدمینتون پرش جفت بطرف سمت راست عقب زمین برای بازیکن راست دست و سمت چپ عقب زمین رای بازیکن چپ دست می باشد. موارد استفاده از این پرش بخصوص در بازی دونفره از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با این پرش بازیکنها خود را در ارتفاع بالاتری به توپ می رسانند، این رساندن باعث می شود که بازیکنها حق انتخاب ضربه های بیشتری را داشته باشند. اگر این پرش انجام نشود توپ در ارتفاع پائین تری قابل ضربه زدن خواهد بود، که در نتیجه حق انتخاب بازیکنها را محدود می کند.

مراحل زدن آموزش پرش جفت سمت راست انتهای زمین رای بازیکن راست دست:
۱- بازیکن مسیر توپ را دنبال کرده تا شرایط زدن ضربه را تشخیص دهد.
۲- پای موافق دست راکت عقب تر از پای چپ بطرف گوشه زمین قرار می گیرد.
۳- شانه و بالاتنه دست راکت دار متمایل به گوشه زمین و زاویه ساعد و بازو حدود ۹۰ درجه می باشد.

۴- پرش با دوپا صورت می گیرد، اما فشار بیشتر بر روی پای راست جهت پریدن زیادتر می باشد. نحوه پرش با توجه به نزدیکی و دوری توپ نسبت به بازیکن فرق خواهد کرد. هرچه توپ دورتر باشد بازیکن بیشتر پرش طولی و کمتر پرش عمودی خواهد نمود، و بالعکس اگر به توپ نزدیکتر باشد، پرش بازیکن بیشتر عمودی و کمتر طولی خواهد بود .
۵- دست راکت دار جم و دست دیگر بالا و تنه چرخش بطرف عقب دارد تا ایجاد دامنه حرکتی برای زدن ضربه نماید. مانند عکس شماره ۲
۶- باز شدن دست راکت دار برای زدن ضربه مورد نظر، اگر اسمش، یا دراپ شات باشد زاویه راکت بطرف لبه تور و اگر تاس کلیر باشد تقریباً بطرف بالا خواهد بود.
۷- ادامه حرکت دست راکت بطرف جلو، فرود بازیکن بر روی دوپا، اما بیشتر سنگینی بر روی پای راست خواهد بود .
چرا قوانین بازی بدمینتون

به خصوص امتیاز گرفتن به صورت رالی درآمد؟
از حدود سال ۲۰۰۰ فدراسیون جهانی بدمینتون در فکر این بود که بتواند مدت زمان بازی ها را کاهش دهد، زیرا بعضی مسابقات تیمی ۶ ساعت طول می کشید که هم تماشاگر را خسته می نمود و هم پخش تلویزیونی آن را به حداقل می رساند. در گذشته به غیر از بازی یکنفره خانم ها که هر گیم در امتیاز ۱۱ تمام می شد سایر مسابقات در امتیاز ۱۵ به اتمام می رسید. فدراسیون جهانی بدمینتون در سال ۲۰۰۲ به صورت آزمایشی مسابقات خود را که قبلاً دو گیم از سه گیم بود به سه گیم از پنج گیم تغییر داد و هر گیم بازی را ۷ امتیازی

نمود. این نحوه جدید با مخالفت اکثر فدراسیون های عضو روبرو شد. در نتیجه مسابقات مانند سابق برگزار گردید. از سال ۲۰۰۶ نحوه امتیاز گرفتن تغییر یافت و کلیه مسابقات بدمینتون مانند والیبال به صورت رالی برگزار گردید و همچنان ادامه دارد و هر گیم در امتیاز ۲۱ تمام می شود. (به غیر از شرایط خاص که می تواند تا امتیاز۳۰ ادامه پیدا کند.)
موضوع قابل توجه این است که با اینکه مسابقات به صورت رالی برگزار شد، اما مدت زمان به طوری که انتظار می رفت کاهش نیافت. در مسابقات تیمی آقایان (توماس کاپ) در مرحله یک دوم نهایی که بین دانمارک و مالزی انجام گرفت ۴ ساعت و۳ دقیقه و بازی ژاپن و هلند از مسابقات تیمی خانم ها (یوبر کاپ۲۰۰۶) ۴ساعت و ۴۱ دقیقه طول کشیدند که آن هم در مرحله یک دوم نهایی بود.

این آمار نشان می دهد فعلاً حدود یک پنجم از زمان مسابقات تیمی کاسته شده است.
آیا این کاهش زمان راضی کننده است یا خیر بعداً معلوم خواهد شد!
جایگاه بدمینتون، قاره آسیا در المپیک
بدمینتون از المپیک ۱۹۹۲ بارسلون بطور رسمی وارد بازیها شده است و تاکنون در ۴ دوره ۶۶ مدل توزیع گردید که از ۶۶ مدال ۵۸ مدال را کشورهای قاره آسیا بدست آورده و ۸ مدال را سایر قاره ها، بطوریکه :

چین ۸ طلا ۳ نفره و ۱۱ برنز در مجموع ۲۲ مدال
اندونزی ۵ طلا ۵ نقره و ۶ برنز در مجموع ۱۶ مدال
کره جنوبی ۵ طلا ۶ نقره و ۴ برنز در مجموع ۱۵ مدال
مالزی ۱ نقره و ۴ برنز در مجموع ۵ مدال
دانمارک ۱طلا ۱ نفره و ۳ برنز در مجموع ۵ طلا
هلند ۱ نقره در مجموع ۱ مدال
انگلستان ۱ نقره و ۱ برنز در مجموع ۲ مدال

که فقط یک طلا سه نقره و ۴ برنز به قاره اروپا رفته است.
بنابراین برای رسیدن و دست یابی به مدال در آسیا باید برنامه ریزی نمود که می خواهیم برای المپیک داشته باشیم.
برای اطلاع و آگاهی بیشتر عکس، نام بازیکنان و کشورشان را که در این چهار دوره مدال طلا را بدست آورده اند مشاهده خواهید نمود.
عکس و نام قهرمانان المپیک بارسلون در سال ۱۹۹۲ در رشته بدمینتون:

عکس شماره ۱ خانم سوزی سوزانتی دارنده مدال طلا یک نفره خانمها از کشور اندونزی
عکس شماره ۲ آقای آدلن بادی کاسوما دارنده مدال طلا یک نفره آقایان از کشور اندونزی
عکس شماره ۳ خانمها هوانگ- های- یونگ و جانگ- سو- یونگ دارندگان مدال طلای دونفره خانمها از کشور کره جنوبی
عکس شماره ۴ آقایان پارک جو بونگ و کیم مون سو دارندگان طلای دونفره آقایان از کشور کره جنوبی
نکته قابل توجه : در المپیک بارسلون، بازی مختلط گنجانده نشده بوده از المپیک ۱۹۹۶ قرار داده شد. در ضمن در المپیک بازی های تیمی بدمینتون گنجانده نشده است.

بازی بدمینتون چند گیم دارد و هر گیم در چه امتیازی تمام می شود:
هر بازی دو گیم از سه گیم می باشد، یعنی هر بازیکن دو گیم از سه گیم را ببرد برنده خواهد بود.
هر گیم در امتیاز ۲۱ تمام می شود به شرطی که برنده گیم حداقل ۲ امتیاز از بازنده گیم بیشتر داشته باشد. در صورتیکه امتیاز دو بازیکن برابر ۲۰ بشود بازیکنی برنده خواهد شد که ۲ امتیاز بیشتر داشته باشد، البته این شرایط حداکثر تا امتیاز ۳۰ خواهد بود. یعنی اگر دو بازیکن به امتیاز برابر ۲۹ رسیدند بازیکنی برنده گیم خواهد بود که زودتر به امتیاز ۳۰ برسد.
نحوه زدن سرویس و دریافت آن در بازی یک نفره :

در بازی یکنفره، سرویس زننده در امتیازهای زوج تمام سرویس ها را از قسمت راست زمین و تمام امتیازهای فرد را از قسمت چپ زمین خود می زند.
گیرنده سرویس برای دریافت سرویس تابع سرویس زنده می باشد، یعنی اگر سرویس زننده در امتیاز ۲ از قسمت راست زمین سرویس می زند گیرنده نیز در قسمت راست زمین خود آن را دریافت می کند.

نحوه زدن سرویس و دریافت آن در بازی دو نفره :
۱٫ در مقررات جدید هر تیم دو نفره که حق زدن سرویس را بدست می آورد فقط یک سرویس زننده دارد.
۲٫ چون امتیازگیری به صورت رالی شده است، دو بازیکن وقتی جاهای خود را برای زدن سرویس عوض می کنند که خود سرویس را زده باشند و جریان رالی به نفع آنها تمام شده باشد.

۳٫ بازیکن ها وقتی در امتیاز زوج هستند از قسمت راست زمین و زمانی که امتیاز آنها فرد باشد از قسمت چپ زمین خود سرویس باید بزنند.
ارزش سرویس بدمینتون با توجه به قوانین جدید :
در رشته هایی مانند والیبال، تنیس روی میز، تنیس و بدمینتون که بازی ها با سرویس شروع می شوند و نحوه امتیاز گرفتن بطور رالی می باشد، زدن سرویس با مشخصات استاندارد بسیار مهم و ارزشمند خواهد بود.

بازیکنان بدمینتون باید دقت در زدن سرویس های بلند، کوتاه و تیز را خیلی، خیلی تمرین نمایند تا در جریان مسابقات بتوانند حریف خود را با زدن سرویس خوب در برگشت دادن تحت فشار قرار دهند.
در صورتیکه بازیکنان، ضربه سرویس را در تمرین های خود جدی نگرفته و به سادگی از کنار آن عبور کرده باشند، در هنگام مسابقات براحتی با خراب نمودن هر سرویس یک امتیاز بحریف خود خواهند داد.
بنابراین یکی از اساسی ترین ضربه ها که در بازی بدمینتون باید بدان توجه ویژه خاصی گردد سرویس می باشد که در برد و باخت بازی نقش فراوانی دارد.
مربیان باید در هر جلسه از تمرین های خود زمان کافی را برای تمرین سرویس اختصاص دهند.

اهمیت گرفتن و از دست دادن امتیاز از ابتدای هر گیم با توجه به قوانین جدید در بدمینتون :
همانطور که می دانید گرفتن امتیاز در بدمینتون بطور رالی می باشد. در گذشته خیلی از بازیکنان می توانستند عقب ماندگی امتیاز خود را جبران نمایند. مثلاً در مسابقات قهرمانی جهان بنام سودرمن کاپ که در سال ۱۹۹۳ در بیرمنگام انگلستان برگزار شد. (نگارنده: شاهد بازی تیم ملی دانمارک و تیم ملی کره جنوبی بودم). در بازی یک نفره خانمها بازیکن

دانمارک بیش از شش بار امتیاز برنده بازی خود و تیم ملی دانمارک را بدست آورد اما نتوانست بازی را بنفع خود و تیم دانمارک تمام کند. در فینال مسابقات دانشگاهها در سال ۵۶ در یک نفره آقایان در گیم سوم توانستم بازی ۸ بر۱۴ را بنفع خود به پایان برسانم با اینکه بیش از ده بار سرویس در اختیار حریف قرار گرفته بود. اما در قوانین جدید امکان اتفاقهای فوق که به آن اشاره شد بسیار نادر خواهد بود. بنابراین مربیان و بازیکنان باید بدانند که از ابتدا هر گیم گرفتن و یا از دست دادن یک امتیاز چقدر مهم و با ارزش می باشد زیرا برنده شدن یا بازنده شدن در مسابقات بستگی به همین امتیازها در گیم ها دارند.

بنابراین مربیان در جلسات تمرین خود باید این موضوع را مرتباً به بازیکنان خود یادآوری کنند و ناظر بر دقت آنها باشند، زیرا باید عادت خوب را در تمرین ها به بازیکنان انتقال داد تا در هنگام مسابقات دچار مشکل نشوند.

اثر مهم این تغییرات در بازی بدمینتون باعث می شود که نقش مربیان در هنگام مسابقات بسیار خطیر تر گردد، زیرا در قوانین گذشته در لحظات حساس و سرنوشت ساز در جریان مسابقه مربیان نمی توانستند بازیکنها را براحتی و با آرامش خاطر راهنمایی کنند. اما مقررات جدید و استراحت ها در قوانین فعلی این امکان را به مربیان می دهد که بتوانند تبادل فکری بهتری را با بازیکن خود جهت استمرار استراتژی، و تاکتیک های خود داشته باشند.

حال باید شرایط مسابقات را که مربی در کنار زمین می تواند بازیکن خود را راهنمایی کند، در تمرین ها فراهم شود. مربیان همانند مسابقه بازیکنان را ارشاد و آنها نیز دقت نمایند که مربیان به آنها چه می گویند و آنها چگونه باید از حرف های مربیان خود جهت پیروزی بر حریفان حداکثر استفاده را نمایند.
به کارگیری مهارت ها به طور اصولی در بازی بدمینتون، اساس و پایه استراتژی و تاکتیک در بازی خواهد بود. مربیان وظیفه دارند در جلسات تمرینهای خود به بازیکنان تاکتیک های مختلف را جهت مغلوب نمودن حریفان یاد بدهند.

در واقع این کار باعث عادات و تقویت مثبت بازیکنان خواهد شد.
مربی در جمع آوری اطلاعات از جنبه های مثبت و منفی بازیکنان خود و همچنان بازیکن حریف، نقش بسیار مهمی را در هنگام رهبری در جریان مسابقه ایفا می نماید.
مربی باید بتواند وضع تاکتیکی بازیکن خودش و حریف او را ارزیابی نماید تا بتواند رهبری منطقی در راهنمایی بازیکن خود در حالت های متغیر بازی را انجام دهد.
در واقع مربی با دادن اطلاعات از نحوه بازی حریف و به کار بردن آن توسط بازیکن خودش می تواند استراتژی حریف را خنثی نموده و استراتژی خود را بر حریف تحمیل نماید.
دقت و سرعت در زدن ضربه ها با توجه به قوانین جدید در بدمینتون

در گذشته امتیاز گرفتن بطور رالی نبود، اگر بازیکن سرویس را می زد و رالی را از دست می داد سرویس عوض می شد و هیچگونه امتیازی حریف او کسب می کرد اما در قوانین جدید امتیاز گرفتن بصورت رالی می باشد، بازیکنان باید در تمام مدت بازی در زدن ضربه های خود گذشته از سرعت، دقت را نیز درنطر داشته باشد بهمین جهت مربیان و باریکنان در تمرینها باید دقت وسرعت در زدن ضربه ها راباهم درنظر بکیرند بدست آوردن مهارت فقط باتمرین زیان بدست می آید نتایج مسابقات توماس کاپ ۲۰۰۶ نشان ازسرعت ودقت در بازیهارا دارد

چنانجه بازی بین توفیق هدایت قهرمان المپیک ۲۰۰۴ آتن ازاندونزی با ساتوبازیکن ژاپن بمدت ۹۰ دقیقه طول کشید وبالاترین رفت وبرگشت آنها۴۸ ضربه بوده است .
آمار این بازی نشان ازآن دارد که مربیان باید در تمرینهای خود هر دو فاکتور سرعت ودقت راباهم در اجرای مهارت ها به بازیکنان خود به کار گیرن زیرا توجهبه سرعت وغافل شدن اردقت وبالعکس هیچگونه نتایج مثبتی برای رساندن باز یکن ها به سطوح بین المللی نخواهد داشت .
تصویر سازی چیست؟

همانطور که قبلاً اشاره گردید که دقت و سرعت با هم در بازی بدمینتون ارزشمند است.
تصویر سازی در پیش برد این امر فوق العاده موثر و مفید خواهد بود.
تعریف تصویر سازی اینگونه بیان شده است .
(استفاده از همه حواس برای ساخت یا باز ساخت یک تجربه در ذهن)۱

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 9700 تومان در 49 صفحه
97,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد