مقاله در مورد اینترنت

word قابل ویرایش
37 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

مقاله در مورد اینترنت 

دنیای بر خط
PC ابزار اصلی برای باز کردن در به دنیای برخط می باشد. برای برخط شدن نیاز به اتصال PC خود به شبکه سراسری دارید که ما آن را اینترنت می نامیم. این عمل می تواند به روش های مختلفی انجام پذیرئد. می توانید به وسیله مودم های کابلی متصل به تلوزیون کابلی، با استفاده از ISDN یا ADSL (هر دو از طریق سیم تلفت زوجی – به هم تابیده انجام می شوند)، پیوندهای ماهواره ای بی سیم و اتصالات مستقیم از طریق LANها وارد شوید. هرچند که ما اغلب به سادگی با وصل کردن خط تلفن به مودم PC خود و اجرای نرم افزار ارتباطی خود وارد فضای مجازی می شویم.

اینترنت چیست؟
اینترنت یک مجموعه جهانی از شبکه های متصل به هم است. آن در واقع از هزاران شبکه مجزا از قبیل موسسه های دانشگاهی، تاسیسات نظامی، مراکز دولتی، شرکت های تجاری و سایر سازمان ها تشکیل شده است. جستجوگران مجازی پس از آمدن در اینترنت می توانند به دسته وسیعی از منابع اطلاعاتی دست پیدا کنند، به میلیون ها فایل قابل بازیابی برسند، با هزاران گروه

خبری جهانی صحبت کنند. به صدها میلیون نفر در هر کشوری e-mail بفرستند و از مزایای سرویس های اطلاعاتی رایگان یا قابل خریداری بهره مند شوند. آیا اکنون اینترنت بزرگ است؟ شبکه، که نام اختصاری اینترنت می باشد، میلیون ها کامپیوتر را به چندین کامپیوتر سرویس دهنده میزبان در هر کشوری از جهان متصل می کند. میزبان های اینترنت به طور ۲۴ ساعته به اینترنت متصل هستند. بیش از هزاران نفر در هر ماه به این شبکه متصل می شوند.

اتصال به اینترنت
شما چگونه به اینترنت متصل می شوید؟ در این قسمت در مورد اتصال به اینترنت و همچنین نحوه بسته بندی اطلاعات و ارسال آنها در اینترنت صحبت می کنیم. سه سطح در اتصال به اینترنت وجود دارد:
اتصال از طریق یک سرویس شاهراه اطلاعاتی:
یک روش برای دسترسی به اینترنت عضو شدن در یک سرویس اطلاعاتی تجاری است. این روش اتصال انتخابی معروف برای افرادی هستد که در منزل یا در کسب کوچکی کار می کنند و همچنین برای آنهایی که می خواهند PC منزل خود را با به اینترنت متصل کننند.

اتصال از طریق یک ارائه کننده خدمات اینترنت:
در سطح دوم از سرویس اینترنت، از طریق یک اتصال شماره گیری و به وسیله یک ارائه کننده خدمات اینترنت ارتباط برقرار می شود. این نوع از اتصال دستیابی مستقیم به اینترنت را مقدور می سازد. اتصال از نوع شماره گیری یک اتصال موقتی بنا شده به وسیله مودم برای گرفتن شماره (از طریق یک خط تلفن یا یک خط ADSL یا ISDN دیجیتالی) خط مثل به کامپیوتر دوردست با امکان دسترسی به اینترنت می باشد. ارائه کننده خدمات اینترنتی شرکتی است که برای شرکت ها یا افراد امکان دستیابی یا ظاهر شدن در اینترنت را فراهم می آورد.

اتصال مستقیم از طریق ارتباط شبکه ای:
سطح سوم از اتصال مستقیم به اینترنت در حالت کلی به یک اتصال از نوع شماره گیری (سطوح یک و دو فوق) ترجیح داده می شود به این دلیل که به طور عادی تبادل سریع تری با اینترنت ایجاد می شکند. در این سطح، PC شما به طور مستقیم و معمولاً از طریق یک شبکه محلی (LAN) به اینترنت متصل می شود.
TCP/IP و بسته ها
قرارداد کنترل انتقال / قرارداد اینترنت (TCP/IP) یک قرارداد ارتباطی است که انتقال داده در اینترنت را سبب می شود. هر سیستم عامل مدرن (به عنوان مثال ویندوز ۲۰۰۰/NT/9X یا Mac OD) به همراه خود نرم افزار مورد نیاز برای راه اندازی ارتباطات TCP/IP دارد. ارتباطات در شبکه از طریق این قرارداد دو لایه ای صورت می پذیرد. یک قرارداد مجموعه ای از قواعدی است که کامپیوترها برای صحبت کردن با همدیگر استفاده می کنند.

قرارداد کنترل انتقال (TCP از TCP/IP) قواعهد بسته بندی اطلاعات به شکل بسته ها را به کار می گیرد. هر پیغام، فایل و چیزی از طریق اینترنت ارسال می شود تفکیک شده و برای مسیریابی در اینترنت ارسال می شود تفکیک شده و برای مسیریابی در اینترنت در بسته ها قرار می یگرد. قواعد اینترنت (IP از TCP/IP) آدرس را منظور می کند به گونه ای که هر بسته به مقصد مورد نظرش

برسد. نحوه عمل بدین صورت می باشد. وقتی که درخواست یک فایل از یک کامپیوتر سرویس دهنده اینترنت می کنید، لایه TCP فایل را به یک یا چند بسته تقسیم می کند، یک شماره را برای هر بسته درنظر می گیرد و سپس آنها را یک – به – یک از طریق لایه IP مسیردهی می کند. هر بسته دارای آدرس IP مقصد می باشد اما آنها ممکن است مسیرهای مختلفی را در اینترنت به مقصدهای خود بپیمایند. در مقصد، لایه TCP منتظر می ماند تا کلیه بسته ها برسند، آنها را کد گذاری کرده و سپس آنها را به صورت یک فایل به سمت کاربران می فرستد.

هر نقطه – حضور (POP) در اینترنت داریا یک ادرس منحصر به فرد با چهار دسته عدد جدا شده توسط کاراکتر نقطه می باشد (به عنوان مثال ۱۰، ۱۰۴، ۲۸، ۲۰۶). یک POP در اینترنت دارای یک آدرس منحصر به فرد با چهار دسته عدد جدا شده توسط کاراکتر مقطه می باشد (به عنوان مثال ۱۰ . ۱۰۴ . ۲۸ . ۲۰۶) یک POP یک مقطه دستیابی به اینترنت است. یک ISP ممکن است دارای چندین POP باشد به گونه ای که مشترکین بتوانند شماره تلفن های محلی را به منظور دستیابی بگیرند.

برخط شدن بدون یک PC
شما مجبور به داشتن یک اتصال به اینترنت نیستند. دسترسی به اینترنت به گونه ای جزئی از زندگی ما شده است که مهندسین در حال پیدا کردن روش ها جدید به منظور بدست آوردن دسترسی به اینترنت می باشند. افراد فاقد استطاعت مالی و آنهایی که نمی خواهند یک PC بخرند می توانند به روشهای دیگری دسترسی پیدا کنند. دستگاه های خیلی معروف آنهایی

هستند که با تلوزیون همراه می باشند. برخی از تلوزیون های جدید دارای مودم های پیش ساخته، مرورگرهای وب و نرم افزار E-MAIL می باشند. یا اگر شما نیاز به یک تلوزیون جدید نداشته باشید این قابلیت ها به صورت یک جعبه قابل تنظیم و قابل اتصال به تلوزیون قابل خریداری می باشد. هر تلوزیون دارای یک صفحه کلید از راه دور برای ورودی می باشد.

افراد پیشقدم تصورات زیادی در ارائه خدمات اینترنتی دارند. حتی یک کاتریج قابل اتصال وجود دارد که یک بازی ویدیویی Sega را یه یک مرورگر وب دگرگون می کند. ابزار تلفن اینترنتی مسیری دیگر برای دستیابی به اینترنت می باشد. چنین دستگاه هایی در ابتدا برای بررسی e-mail استفاده می شوند. برخی از تلفن ها دارای نمایشگر تعبیه شده ای می باشند، که شبیه یک دوربین ویدیویی می باشد و امکان بهره برداری از اینترنت را فراهم می کند.
بازیابی و مشاهده اطلاعات

پس از متصل شدن به اینترنت، آماده برای کاوش کردن در شگفتی های اینترنت خواهد بود. برای انجام چنین کاری نیاز به بازر کردن یک برنامه سرویس دهنده می باشد که امکان بازیابی و مشاهده منابع اینترنتی را فراهم آورد. یک برنامه سرویس دهنده روی PC شما اجرا می شود و به همراه برنامه سرویس دهنده ای کار می کند که روی کامپیوتر میزبان اجرا می شود. برنامه

سرویس گیرنده با برنامه سرویس دهنده ارتباط برقرار می کند و با همدیگر کار می کنند تا دستیابی به منابع روی سرویس دهنده اینترنت فراهم شود. برنامه های سرویس گیرنده برای کار با چند نوع خاص از برنامه های سرویس دهنده طراحی شده اند (به عنوان مثال نرم افزار سرویس گیرنده Microsoft Internet Explorer به همراه نرم افزار سرویس دهنده Internet Explorer کار می کند). یک کامپیوتر سرویس دهنده تنها باید چندین برنامه سرویس دهنده متفاوت در حال اجرا روی خود داشته باشد تا آن را با سرویس گیرنده های متنوعی هماهنگ کنند.

یک مرورگر برنامه سرویس گیرنده است. مرورگرها نرم افزارهای کاربردی هستند که یک رابط کاربر گرافیکی (GUI) را برای جستجو، پدا کردن، مشاهده و مدیریت اطلاعات روی هر شبکه ارائه می کنند. Microsoft Internet Explorer و Netscape Communicator دو مرورگر خیلی معروف هستند.

مکان یاب متحدالشکل منابع: آدرس اینترنتی
URL، یا جایگزین متحدالشکل منابع (با تلفظ “یو-آر-اِل”) معادل اینترنتی یک آدرس است. درست همان گونه که یک آدرس پستی از کل به جزء (کشور، ایالت، شهر تا آدرس خیابان) جلو می رود، URL همین روش را در پیش می گیرد. URL روش استانداردی برای آنهایی است که اطلاعات را روی اینترنت در دسترس قرار می دهند؛ تا بتوانند اجزاء اینترنت از قبیل سایت های سرویس دهنده، اسناد، فایل ها، گروه های خبری و سایر مواردی که یافت

 از این قبل مواجه خواهید شد.
ftp://ftp.pernhall.com (Prentice Hall سایت)
http://www.yahoo.con (موتور جستجو و دروازه اینترنتی)
news://at.tennis (گروه خبری تنیس)
gopher://wiretap.spied.com/oo/library/classic/twocity.txt (اطلاعات کنگره ملی آفریقا)
مرورگرها: ابزار اطلاعاتی

از وقتی که مزه اینترنت را چشیده اید، فرصت خوبی است که بخش عمده ای از وقت خود را با یک مرورگر وب صرف کنید. مرورگر اینترنتی یا مرورگر وب یک ابزار نرم افزاری است که بهره برداری از منابع اطلاعاتی دنیای الکترونیکی و برقراری با آنهایی که در دنیای الکترونیکی زندگی می کنند را ممکن می سازد.

ناحیه قابل مشاهده از یک مرورگر می تواند با اسنادی پر شود که شامل ترکیباتی از متن، تصاویر ویدیویی متحرک و انیمیشن است. اطلاعات بصری می تواند با صدای واقعی توسعه یابد. فرم های متفاوت از برقراری ارتباط در داخل اسناد HTML ارائه می شود. مرورگر، یک سند HTML را باز نموده و اطلاعات را بر طبق دستورالعمل های HTML تعبیه شده در سند به نمایش درمی آورد. سند HTML کلیه عناصر مورد نیاز شامل فایل های تصویر، دنباله صوتی و برنامه های کوچک به نام

ریزبرنامه ها را با همدیگر درنظر می گیرد. مرورگرها ریزبرنامه را پذیرفته و سپس آنها را تفسیر و اجرا می کنند. این ریزبرنامه ها اغلب دستورالعمل هایی برای یک دنباله انیمیشن می باشند. مرورگر می تواند با یک اتصال اینترنتی یا بدون آن استفاده شود؛ هرچند که برای دستیابی به فایل هایی به غیر از آنهایی که روی PC شما یا شبکه ناحیه محلی هستند نیاز به یک اتصال اینترنتی می باشد. در مورد مرورگرها در مبحث اینترنت بحث خواهد شد.

مفاهیم و قابلیت ها
ما از نرم افزار پردازش واژه، نشر رومیزی، ارائه، صفحه گسترده و بانک اطلاعاتی برای ایجاد انواع سند استفاده می کنیم. نرم افزار مرورگر از این نظر متفاوت است و هیچ گونه سندی حاصل نخواهد شد. مرورگرها به شما اجازه می دهند اطلاعات را به هنگام تبادل با کامپیوترهای سرویس دهنده بازیابی و مشاهده کنید. در مقایسه با سایر ابزارهای بهره وری، مرورگرها از نظر استفاده ساده و قابل درک هستند.

اینترنت: یک شبکه عمومی
بخش وسیعی از منابع اینترنتی که توسط میلیون ها شبکه مشترک در دسترس قرار گرفته اند می تواند به وسیله هر کس و در هر جایی دستیابی شوند. برای برخوردای از مزیت این منابع، به مرورگر و یک اتصال اینترنتی نیاز خواهید داشت.
سازمان اینترنت. خوشبختانه، اینترنت دارای یک سازمان سرراست می باشد. در بالای سازمان سرویس دهنده های اینترنت قرار دارند، کامپیوترهایی که توزیع اطلاعات درخواستی را بر عهده دارند. هر سرویس دهنده دارای یک یا چند صفحه شروع می باشد. وقتی که به یک سایت وب

خاص (شاید سایت دانشگاه خود) می رسید اولین صفحه ای که به طور عادی مشاهده می کنید صفحه شروع سایت است. اطلاعات روی وب که ممکن است گرافیک، صدا، ویدیو، انیمیشن و متن باشد از طریق صفحات قابل مشاهده می باشند. یک صفحه وب می تواند شامل متن، به علاوه سایر اجزاء چند رسانه ای، باشد.
سرویس دهنده های اینترنتی. وب با گستره جهانی (www)، یا سرویس دهنده وب با قابلیت چند رسانه ای آن، به عنوان سرویس دهنده غالب در اینترنت پدیدار شد. سرویس دهنده FTP انتقال فایل ها مابین کامپیوترها را تسهیل می کند و سرویس دهنده های Gopher یک مخزن سلسله مراتبی برای اطلاعات را فراهم می آورند. سایت های FTP و Gopher به سرعت با قالب کاربر پسندانه سرویس دهنده وب یکپارچه شده اند. مرورگرها بازیابی اطلاعات برای هر نوع سرویس

دهنده اینترنت را مقدور می سازند.
کاربردهای اینترنت. سرویس دهنده های وب با گستره جهانی به عنوان انتخاب فراگیر در اینترنت پدیدار شدند: هر چند که برخی از انواع غیرکاربر پسندانه از سرویس دهنده های دارای اطلاعات مفید هنوز هم از طریق منابع وب گسترده قابل دستیابی نمی باشند. این سیستم ها، که قبل از وب گسترده جهانی وجود داشتند، شامل FTP، Gopher، Telnt، Webcasting می باشند. منابع حیاتی در این سرویس دهنده ها مجدداً قالب بندی شده و برای توزیع از طریق سرویس دهنده

های وب با گستره جهانی مدرنیزه شده اند. این قسمت سروسی دهنده های مدرن و سنتی روی اینترنت را توضیح می دهد.
www: وب با گستره جهانی. وب با گستره جهانی، که به طور اختصار وب نامیده می شود، یک سیستم اینترنتی است که پیوند کردن اسناد چند رسانه ای از طریق سرویس دهئده های روی اینترنت را ممکن می سازد. با بنا کردن یک رابط مثل مابین اسناد وب، اطلاعات مرتبط به سادگی قابل دسترس می شوند، این رابطه های مرتبط کاملاً از نظر مکان فیزیکی مستقل هستند. خواص زیر سرویس دهنده های وب را از سایر سرویس دهنده های اینترنت جدا می کنند.
کاربر دوستانه. قبل از پیدایش وب با گستره جهانی، اغلب کاربران کامپیوتر تکنسین ها و افراد حرفه ای IT بودند. بیشتر منابع برای دستیابی از طریق مرورگرهای اینترنت طراحی می شوند. این مرورگرهای سهل الاستفاده، با رابط های کاربر گرافیکی خود، به کاربران اجازه می دهند به روش اشاره – و – کلیک مسیر خود را در اینترنت پیدا کنند.

سندهای چند رسانه ای. یک صفحه وب خیلی فراتر از یک صفحه در یک کتاب است. آن شامل همه این موارد چند رسانه ای می باشد: گرافیک، صدا، ویدیو، انیمیشن و متن.
فوق پیوندها. منابع چند رسانه ای در وب از طریق فوق پیوندها به هم متصل می شوند. اسناد وب توسط HTML (زبان علامت گذاری فوق متن) تولید می شوند. HTML زبان “برچسب” مورد استفاده برای قالب بندی و انتقال صفحات وب است. کلمات و عبارات داخل اسناد HTML (صفحات روی وب) می توانند علامت گذاری (برچسب داده شوند) و برافروخته شوند تا پیوندهای تبادلی به متون یااطلاعات چند رسانه ای را ایجاد کنند. فوق پیوندها در وب به طور متمایز از متن همراه ظاهر می شوند که معمولاً با رنگی (اغلب آبی) و متن آنها نیز زیرخط دار می باشد. هرچند که پیوندها محدود به متن نیستند. هر شی چند رسانه ای در صفحه (تصاویر، اشیاء متحرک و غیره) می تواند یک فوق پیوند باشد. وقتی که کرسر روی یک فوق پیوند قرار می گیرد به صورت یکدست با انگشت در حال اشاره تغییر شکل می دهد. وقتی که روی پیوند (تصویر یا کلمات برافروخته) کلیک شود به طور

الکترونیکی به آدرس URL مشخص شده در سندذ HTML منتقل می شوید. پیوند می تواند به محل دیگری در همان سند یا به سند دیگری در همان سرویس دهنده وب یا به سرویس دهنده وبی در قاره یا دیگر برود. انتقال بین فوق پیوندها برای کاربران وب به طور یکپارچه صورت می پذیرد.
تبادلی. سیستم وب، با صفحات آن، تبادل بین کاربران و سرویس دهنده ها را ممکن می سازد. روش های زیادی برای تبادل با وب وجود دارد. مرسوم ترین روش کلیک کردن روی فوق پیوندها برای

پیمایش اینترنت می باشد. برخی از صفحات دارای کادرهای ورودی هستند که می توانید از طریق آنها اطلاعات متنی را وارد کنید. می توانید روی دکمه های رادیوی برای انتخاب گزینه های مورد نظر کلیک کنید. دکمه های رادیویی نشانه های دایره ای در مقابل دید کاربر هستند که به هنگام انتخاب یک نقطه توپر در داخل دایره قرار می گیرد. وقتی که اطلاعات در کادر متن وارد می کنید یا عمل انتخاب را انجام می دهید به طور عادی باید روی یک دکمه ارسال برای انتقال اطلاعات به کامپیوتر سرویس دهنده کلیک کنید.

قاب ها. برخی از سایت های وب قسمتی یا همه اطلاعات خود را در قاب ها ارائه می کنند. قاب نمایش بیش از یک بخش مستقل و قابل کنترل را روی یک صفحه وب تنها ممکن می کند. وقتی که به یک صفحه وب استفاده کننده از قاب ها متصل می شوید URL آن صفحه یک فایل HTML اصلی می باشد که اندازه، مکان و محتوی قاب را تعریف می کند. در پایان تقاضای شما برای یک صفحه دارای قاب، چندین فایل HTML حاصل از سرویس دهنده وب منتج خواهد شد. از قابلیت قاب ها ممکن است برای نمایش گزینه های اصلی سایت در یک قاب کوچک و صفحه اطلاعات اولیه در قاب بزرگتر دیگر استفاده شود. گاهی وقت ها قاب سومی نیز دستورالعمل های حساس به متن را نشان می دهد.

FTP: بار کردن اطلاعات درخواستی. قرارداد انتقال فایل (FTP) به شما اجازه باز کردن و قراردادن فایل ها در اینترنت را می دهد. FTP از مدت زمان خیلی قبل وجود دارد به گونه ای که هزاران سایت FTP میلیون ها فایل سودمند – رایگان – را ارائه می کنند. به کارگیری FTP یک فعالیت معروف در شبکه می باشد.

Gopherspace: گشتن برای اطلاعات. Golpherspace مکان هزاران سرویس دهنده Gopher در جهان می باشد. سیستم Gopher، که قبل از وب با گستره جهانی وجود داشت، در دانشگاه مینسوتا و خانه Golden Gophers توسعه یافت. به سیستم Gopher به شکل یک درخت منوی عظیم فکر کنید که اجازه انتخاب عناصر منو را می دهد تا به اطلاعات مورد نظر برسید. منابع Gopher همچنین می توانند از طریق مرورگرهای Internet دستیابی شوند.

Telnet: ارتباط از راه دور. Telnet به کلاسه ای از برنامه های کاربردی اینترنتی اطلاق می شود که اجازه ورود به یک کامپیوتر دوردست به وسیله قرارداد ارتباطی Telnet را می دهند. Telnet یک قرارداد شبیه سازی ترمینال است که اجازه کار از یک PC را می دهد در صورتی که آن یک ترمینال باشد و به طور مستقیم به یک کامپیوتر میزبان متصل شود.

Webcasting: پخش اینترنتی. کلیه سایت های اینترنتی تا چندی پیش کمابیش غیرفعال بودند و منتظر شناسایی توسط جستجوگران بودند. اکنون واضح است که اینترنت می تواند یک رسانه پخش کننده خوبی باشد. به عنوان مثال هزاران ایستگاه رادیویی امنون سیگنال های صوتی خود را از طریق اینترنت پخش می کنند.
موضوعات اینترنت
اینترنت یک باغ وحش دیجیتالی بدون نظم و قانون است. با این وجود، طعمه این پیشگام جدید جریانی بی پایان از قطارهای واگن است. شبیه به باغ وحش، هر کسی می تواند به تنهایی وارد شود. اینترنت سرزمین عمومی است؛ بنابراین دسترسی یکی از مشکلات مادرزادی اینترنت است. با داشتن امکان دستیابی نامحدود، مخربین بدجنس سبب اختلال شبکه های کامپیوتری می

شوند. چنین مخربینی همواره در حال انجام کارهایی برای از هم گسیختن جریان اطلاعات می باشند. اغلب این یورش های الکترونیکی به طرف سرویس دهنده های اینترنت یا سایر دستگاه های ارتباطی می باشد که داده ها را کره به کره در شبکه مسیر می دهند. این عملیات شبیه به تغییر دادن علامت های در طول سیستم شاهراه می باشد. متاسفانه مخربین تنها با تغییر علامت راه ها بسنده نمی کنند. آنها همچنین ویروس های کامپیوتری را در اینترنت پخش می کنند به گونه ای که به صوت فایل های اغواکننده قابل بارگیری یا e-mail باشند.

امنیت یک موضوع جدی در اینترنت است، مخصوصاً با هیاهویی که اخیراً با تجارت الکترونیکی راه افتاده است. تجارت الکترونیکی به طور ساده هدایت تجارت به صورت برخط می باشد، و البته به معنی انتقال الکترونیکی پول و فرمت های فراوان برای تقلب و سرقت می باشد. سازمان ها مجبور هستند به دوران های دیوار و قلعه ها برگردند تا خودشان از خطرات محافظت کنند. یک روش، راه اندازی اینترانت ها در داخل موسسه ها می باشد تا به گونه ای دستیابی به اینترنت را از طریق یک دیوار آتش مجاز کنند. یک دیوار آتش نرم افزاری است که برای محدود کردن دستیابی در شبکه سازمان ها یا اینترانت آن طراحی شده است. دیوار آتش ترافیک الکترونیکی را در هر دو جهت به تصویر درمی آورد تا امنیت سازمان حاصل شود. این فرایند می تواند در چندین سطح امنیت تنظیم شود.
افراد زندگی واقعی خود را در اینترنت منعکس می کنند – اغلب خوبی است و تعدادی نیز بد هستند. اجزاء بد در زاویه می گنجند. خوشبختانه افراد مسئولیت پذیر به پشت سر توجه می کنند. وقتی کسی چیزهای دورافتاده، نامناسب یا خارج از محدوده هنجارهای اجتماعی را به یک گروه خبری یا لیست پستی ارسال کند با موارد بیهوده ای مواجه می شود. بدین ترتیب سدی برای پیغام های زیان بار افراد خشمگین در اینترنت ایجاد می شود.
سپس مقاله پستی مطرح می شود، چیزی که با عنوان یک ارسال بی ارزش شناخته می شود به غیر از مواردی که در دنیای مجازی کامپیوتر هستند. مقاله پستی یک e-mail بی ارزش درخواست نشده است اغلب برای تبلیغات محصولات تجاری یا خدمت می باشند. گاه وبیگاه ارسال کنندگان مقاله های پستی، افراد مظنون را با پیغام های سیاسی مواجه می کنند. هرچند که اغلب ما ترجیح می دهیم که برتری ما مقاله های پستی ارسال نشود ولی همان طور که رهایی از

مراسلات بی ارزش در صندوق پستی برای ما مقدور نمی باشد رها کردن اینترنت عمومی از مقاله پستی مشکل است. درست همانند منزل، باید مقاله های پستی را مرتب کنیم تا به e-mail صحیح خود برسیم.
اینترنت با عظمت و شکوه قله اورست هم آوردی می کند اما برای هر کوهی یک طرف سایده دار وجود دارد. در دامنه این کوه باشکوه اطلاعاتی یک چراگاه سنگلاخی نیز وجود دارد. در حین عبور تاز چراگاه مواظب قدم های خود باشید تا از صعود به کوه اینترنت لذت ببرید.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 37 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد