گزارش کار اموزی کمیته امداد استان کردستان

Word قابل ویرایش
46 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

چکیده :
سیستم حسابداری نقش عمده و بزرگ در اداره امور مؤسسات و راهنمایی مدیران آنها و بسیاری دیگر از مردمی که با مسائل اقتصادی یک اجتماع در تماس هستند بعهده دارد ، یک سیستم حسابداری فارغ از اندازه و نوع آن مانند هر سیستم دیگر از مجموعه ای از عوامل که نظام ارتباطی مشخص دارند تشکیل می شود . مهمترین عامل و یا در واقع عامل مسلط در هر سیستم

حسابداری نیروی انسانی شاغل در آن است که یک سیستم را موفق یا نا موفق می کند . این نیروی انسانی شاغل در سیستمهای حسابداری دستگاهها ی مختلف و یا به عبارت دیگر حسابداران در معنای عام علاوه بر درستکاری ، امانت و پشتکار باید از تخصص مهارت وتجربه لازم برای پرداختن به کار حسابداری بر حسب سطح شغل ، وظایف و مسئولیت ها ونوع عملیات مؤسسه برخوردار باشند .

مهمترین عملکرد یا وظیفه یک سیستم حسابداری عملکرد اطلاعاتی است و هر سیستم حسابداری باید اطلاعات موجود درباره معاملات عملیات مالی ورویدادهای دارائی اثر مالی بر یک مؤسسه را گرد آوری نماید، ثبت کند ودر گروه های همگن طبقه بندی کند وبالاخره گزارشهای را فراهم کند که تصمیم گیرندگان مختلف درباره یک مؤسسه یا سازمان بتوانند بر مبنای آن آگاهانه تصمیم بگیرند .
اگر اطلاعاتی که در جریان فعالیت ها ی یک سازمان فراهم می آید به شکل مطلوب ارائه شود برای تصمیم گیری های مختلف فایده چندانی ندارد . بنابراین تصمیماتی که توسط اداره کنندگان یک سازمان و یا توسط اشخاص ذیحق و ذینفع درباره یک مؤسسه گرفته می شود بسیار متنوع و متعدد است .
مدیران در سازمان در پی آن هستند که با حداقل امکانات، حداکثر استفاده و مطلوبیت را از آن سازمان خود نمایند. یکی از ابعاد بسیار مهم یک سازمان در حال حاضر شیوه بکارگیری از دارائیهای موسسه است و همچنین می‎دانیم که قسمت عمده‎ای از دارائیهای موسسات در موجودیهای انبار آن نهفته و انباشته شده است و مدیریتهای مالی، تدارکات و انبار در پی آن هستند تا بهترین ترکیبی که متضمن حداکثر سود یا حداقل هزینه برای موسسه باشد را معین بنمایند.
سازمانها به علت عدم دسترسی به اطلاعات درست و به موقع از میزان و نوع موجودی‎های انبار قادر به تهیه و تدارک مایحتاج با صرفه کامل نیستند و آنگاه دچار مشکلاتی در این زمینه خواهند شد. و در جستجوی متخصصان انبارداری نیز غالباً به افراد بدون آمادگی و معلومات برخورد می‎نمایند و چون تکامل در این زمینه بدون کاربرد روشهای نوین و فنون پیشرفته علمی نخواهد بود لزوم این افراد مطلع و حرفه‎ای هر چه بیشتر از پیش مشهود می‎شود.
مقدمه

یکی از اهداف اولیه فعالیتهای سازمانی، نیل به اهداف با حداکثر کارایی می باشد. سازمانها جهت نیل به اهداف خود از منابع مختلفی بهره میگیرند. مواد مصرفی، ملزومات، ماشین آلات و … ورودیهای سیتمهای سازمانی بازرگانی و صنعتی را تشکیل می دهند. این ورودیها پس از تهیه و تدارک توسط واحدهای خرید و تدارکات ( باکاراترین روش، در بهترین زمان موردنیاز و با بهتریان کیفیت نسبی در ارتباط با قیمت) ضروریست تا به بهترین نحو ممکن است نیز در سازمان حفظ و نگهداری شوند.
• واحدهای تجاری خصوصی
• واحدهای تجاری دولتی
• واحدهای تجاری تعاونی

• واحدهای مختلط.
امروزه یا پیشرفت علوم و تکنولوژی امکان تولید انبوه کالا فراهم شده است و این کار برنامه ریزی دقیق جهت استفاده به موقع و حداکثر از امکانات را می طلبد. انبارها را از دو جهت مورد بررسی قرار داد یکی از لحاظ فیزیکی نظیر محل انبار نوع قفسه بندی ها , محل کالا ها در انبار , نور ایمنی و وسایل حفاظت کالا ها و وسایل حمل و نقل…..دیگری سیستم اطلاعاتی انبار که به طرح و گردش فرمها به نحوی که اطلاعات به بخش های مختلف کارخانه یا موسسه به موقع و به مقدار لازم برسد و به کنترل های لازم در رابطه با کالا بحث می نماید.

فصل اول

مروری بر تاریخچه ،اساسنامه و فعالیت کمیته امداد استان کردستان
تاریخچه
سابقه شکل گیری و پی ریزی تشکیلات این نهاد به سالهای قبل از پیروزی انقلاب و حدوداً سال ۱۳۴۲ برمیگردد که تعدادی از انقلابیون اول نهضت اسلامی که در زمره ‌همراهان و همرزمان حـضرت امام خمینی (ره‌) قرار داشتند و بعضاً مـسئولین فعلی این نهـاد میباشند، از طرف مـعظم له مـأموریت رسیدگی به‌خـانواده زندانیـان سیاسی، نیازمندان مبارزین را بعهده داشتند. اقدامات حمایتی و امدادی این بزرگان خصوصاً در زمان اوجگیری انقلاب اسلامی یعنی سالهای ۵۶ و ۵۷ که مبارزات امت مسلمان به اوج خود رسید و اعتصاب و تحصن همه جا را فرا گرفت‌، با حمایت گسترده و فراگیر از اعتصابیون و خانواده زندانیان سیاسی و نیازمندان جامعه سیر صعودی یافت.
با پیروزی انقـلاب شکوهمند اسلامی و آغـاز فعالیت مجـدد بخشهای اداری، اقتصادی و فرهنگی کشور، لـزوم حـمایت از نیازمندان در صـدر برنامه‌های نظام قرار گرفت و دقیقاً ۲۲ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی و بعنوان دومین نهاد انقلابی در تاریخ ۱۴ اسفند ماه ۱۳۵۷، کمیته امداد امام‌، با صدور حکم پرخیر و برکت و تاریخی حضرت امام خمینی‌(ره‌) برای مدت نامحدود، بمنظور تحقق بخشیدن به اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه در حمایت و امداد محرومان و مستضعفان و خودکفا کردن آنان‌، تأسیس گردید.
اساسنامه
مقدمه:
کمیته امداد امام خمینی (ره) در تاریخ ۱۴ اسفند ماه ۱۳۵۷، هجری شمسی مطا بق با ۷ ربیع الثانی سال ۱۳۹۹، هجری قمری با حکم تاریخی رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) برای مدت نا محدود تشکیل گردیده است .
ماده یک :
نام(کمیته ی امداد امام خمینی (ره)) در این اساسنا مه به اختصا ر (( امداد امام )) نامیده می شود.
ماده دو :
هدف از تشکیل کمیته امداد امام (ره) ارایه ی خدمات حمایتی ، معیشتی و فرهنگی برای نیازمندان و محرومان داخل و خارج کشور به منظور تامین خود اتکایی ، تقویت و رشد ایمانی با حفظ کرامت انسانی می باشد .

ماده سه :
امداد امام نهادی انقلابی و مردمی ، غیر انتفایی و عام المنفعه ، دارای شخصیت حقوقی مستقل و استقلال مالی، اداری و استخدامی است که تحت نظارت عالیه ی (مقام معظم ولایت مطلقه ی فقیه) و طبق مقررات این اساسنامه اداره می شود
ماده چهار :
مرکز اصلی امداد تهران است که می تواند در سایر نقاط کشور و یا خارج از کشور واحد هایی تاسیس کند .

ماده پنج :
امداد امام دارای تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران است .
ماده شش :
وظایف امداد امام عبارت است از :
الف ـ بررسی و شناخت انواع محرومیت های مادی و معنوی نیازمندان و تبیین و تامین نیازهای حمایتی ، معیشتی ، فرهنگی و ارتقای سطح زندگی آنها در حد امکان و شناسایی افراد و خانواده های لازم الحمایه در شهر و روستا و عشایر
ب ـ بررسی و ارایه ی پیشنهاد خط مشی ها،سیاست های اجرایی،طرح ها، برنامه ها و روش ها ی مناسب برای رفع محرومیت های نیازمندان در ابعاد مختلف به مراجع ذیربط و انجام اقدامات و پیگیری های لازم جهت تحقق آنها .
ج ـ فراهم آوردن امکانات لازم به منظور خود اتکاء نمودن افراد و خانواده های تحت پوشش و سایر نیازمندان از طریق ایجاد اشتغال ، اعطای وام ، آموزش های فنی و حرفه یی و ارایه ی خدمات لازم در حد امکان .
د ـ ایجاد تسهیلات لازم جهت ارایه ی خدمات بهداشتی و درمانی واقدام به بیمه های
درمانی و اجتماعی اقشار آسیب پذیر در حد امکانات و چارچوب قوانین ومقررات مربوطه .
هـ ـ پرداخت مستمری ( کمک های نقدی و غیر نقدی ، اعطای قرض الحسنه ضروری ، کمک به تعمیر و تهیه ی مسکن، ازدواج و جهیزیه ی نیازمندان.
وـ ارایه ی خدمات فرهنگی به افراد و خانواده های نیازمندان و انجام فعالیت های فرهنگی و آموزشی و تأمین وسایل آموزشی و کمک آموزشی لازم و تعمیق باورهای دینی.
زـ حمایت موردی از افراد و خانواده های نیازمند در برابر مشکلات ناشی از بروز حوادث و بالایای طبیعی و غیر طبیعی.
ح ـ ارایه ی خدمات مشاوره و مددکاری و حمایت های لازم حقوقی و قضایی به افراد و خانواده های نیازمند.
ط ـ حمایت نیازمندان خارج از کشور بر اساس سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران، در حد امکانات.
ی ـ تمهیدات لازم به منظور احیای فرهنگ انفاق و ایثار، نشر سنت های حسنه ی اسلامی و هدایت امکانات و کمکهای مردمی خصوصا کمک های اشخاص خیر و نیکوکار و همچنین امکانات و کمک های بخش های دولتی و غیر دولتی جهت حمایت از افراد و خانواده های نیازمند.
ک – ارتباط با موسسات خیریه ، انجمن ها و تشکل های عام المنفعه ی مردمی داخل و خارج از کشور به منظور تبادل تجربه و بهره گیری هرچه مطلوب تر از ظرفیت های بالقوه و بالفعل آنها و پرهیز از انجام کارهای موازی و غیر ضرور در جهت انجام حمایتهای مادی و معنوی و تقویت و گسترش این گونه هسته های مردمی در حد توان.
ل – انجام هرگونه تکلیف قانونی پس از تخصیص اعتبار لازم.
ماده ی هفت:
دارایی امداد امام عبارتست از : خالص کلیه دارایی ها اعم از منقول و غیر منقول و حقوق متعلقه که به امداد امام (ره) واگذار شده یا می شود، ویا از محل منابع مالی تامین شده و یا خواهد شد و در دفاتر امداد ثبت گردیده یا خواهد گردید ، مجموعا اموال ولی فقیه محسوب می گردد.
تبصره :

هرگونه نقل و انتقال در دارایی ها و اموال و املاک و افزایش و کاهش سرمایه با تأیید شورای مرکزطز امداد توسط سرپرستی انجام خواهد شد.
ماده ی هشت :
منابع مالی امداد امام عبارت است از :
الف ) عنایت مقام معظم رهبری «مدّ ظّله العالی ».
ب ) اعتبارات و کمک های دولت جمهوری اسلامی.
ج ) هدایا و کمک های مردمی، مؤسسات، سازمان ها و نهادهای داخل و خار
هـ ) درآمد حاصل از فعالیت های اقتصادی امداد امام پس از تصویب مراجع ذی صلاح در این اساسنامه.
ماده ی نه:
ارکان امداد امام عبارت است از:
الف ) شورای مرکزی « نمایندگان ولی فقیه ».
ب ) سرپرست امداد امام.
ج ) حسابرسی و بازرسی.
ماده ی ده:
شورای مرکزی مرکب از پنج نفر به انتخاب مقام معظم رهبری « مدّ ظّله العالی » است که برای مدّت پنج سال
تعیین می گردند.
تبصره ی ۱:
شورای مرکزی در اولین جلسه از بین اعضای خود یک نفر را به عنوان رییس و یک نفر را به عنوان نایب رییس انتخاب می کند.
تبصره ی ۲:
شورای مرکزی دارای دبیرخانه یی است که مسئولیت تهیه ی دستور جلسات، ثبت و ضبط مذارکات، ابلاغ مصوّبات، تهیه اطلاعات و ارایه ی خدمات کارشناسی و مشاوره و انتشار گزارش های شورای مرکزی را زیر نظر دبیر شورا بر عهده دارد. تفصیل وظایف این دبیرخانه در آیین نامه شورای مرکزی تعیین می گردد.
تبصره ی ۳:
شورای مرکزی فردی را از میان اعضاء و یا غیر از اعضاء به عنوان دبیر شورای مرکزی انتخاب می کند.
تبصره ی ۴ :
شورای مرکزی با حضور اکثریت اعضاء رسمیت یافته و تصمیمات آن با رأی مثبت حداقل سه نفر از اعضاء تصویب می شود و حداقل هر دو هفته یک بار تشکیل جلسه می دهند.
تبصره ی ۵ :
آیین نامه داخلی شورایی مرکزی که حساوی جریان طرح و بررسی، تصویب و ابلاغ و پیگیر

ی مصوبات و سایر روش های اجرایی شورای مرکزی و وظایف دبیرخانه خواهد بود، توسط دبیرخانه در قالب اساسنامه ی حاضر تهیه و به تصویب شورا می رسد.
ماده ی یازده :
وظایف و اختیارات شورای مرکزی به عنوان هیأت امناء عبارت است از :
۱- پیشنهاد سرپرست امداد امام از میان اعضاء خود به مقام معظم رهبری جهت تأیید.
۲- بررسی تغییرات لازم در اساسنامه و پیشنهاد آن به مقام معظّم رهبری جهت تصویب معظّم له.
۳- پیشنهاد سیاست های کلان جهت تصویب مقام معظّم رهبری « مدّ ظلّه العالی ».
۴- بررسی و تصویب سیاست ها و خط مشی های اجرایی.

۵- بررسی و تصویب تشکیلات و شرح وظایف کلان واحدهای سازمانی امداد امام.
۶- بررسی و تصویب برنامه و بودجه و رسیدگی به گزارش حسابرسی و بازرسی.
۷- تصویب صورت های مالی و عملکرد امداد امام.
۸- بررسی و تصویب آیین نامه های مالی، معاملاتی و استخدامی و سایر ضوابط و مقرّرات مورد نیاز امداد امام.
۹- تصویب اساسنامه صندوق های اعتباری و سازمان های وابسته به امداد امام.
۱۰- تأیید قائم مقام سرپرست امداد امام با پیشنهاد سرپرستی امداد و تعیین دبیر شورا.
۱۱- تایید نصب معاونین و مدیران کل استانها .
۱۲- تعیین حقوق و مزایای سرپرست امداد امام ، قائم مقام ایشان و دبیرشورای مرکزی .
۱۳- اخذ تصمیم نسبت به پیشنهادات سرپرست و بازرسان امداد امام و هریک از اعضای شورای مرکزی .
۱۴- نظارت برچگونگی اجرای اوامر و سیاست های مقام معظم رهبری (مدظله العالی )،اجرای مصوبات شورای مرکزی واجرای صحیح قوانین ومقررات مربوطه .
۱۵- تایید ایجاد و یا انحلال دفاتر و واحدهای اصلی داخل و خارج ازکشور.
۱۶- بررسی و تصویب روشهای اجرایی وظایف محوله ازسوی دولت جمهوری اسلامی ایران در راستای وظایف ا مداد امام .
۱۷- ارایه گزارش عملکردسالانه خدمت مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ).
ماده ی دوازده :
وظایف رکن نظارتی برعهده معاونت نظارت وحسابرسی دفترمقام معظم رهبری است که براساس وظایف ودستورالعملهای ابلاغی دفترمقام معظم رهبری عمل خواهدکرد.
تبصره :
شورای مرکزی جهت نظارت داخلی تشکیلات بازرس یا بازرسانی را معین خواهد نمود.
ماده ی سیزده :
سرپرست امداد امام به پیشنهاد شورای مرکزی و تایید و حکم مقام معظم رهبری به

مدت پنج سال منصوب وبه عنوان مقام اجرایی امداد امام ، مسؤول اجرای کلیه اموروهدایت فعالیت ها وحفظ حقوق و منافع امداد امام است که وظایف خود را در چهارچوب این اساسنامه ومصوبات شورای مرکزی به انجام می رساند.
ماده ی چهارده :
وظایف واختیارات سرپرست امدادامام عبارت است از:
۱- پیشنهاد اصلاح یا تغییرتشکیلات به شورای مرکزی جهت تصویب.

۲- نمایندگی امدادامام درکلیه ی مراجع وامضای اسناد و اوراق بهادار.
۳- تهیه و تنظیم اهداف ،سیاست ها ،خط مشی ها ،برنامه های میان مدت وبلند مدت و بودجه ی سالیانه ی امداد امام برای پیشنهاد به شورای مرکزی جهت تصویب .
۴- ارایه ی گزارش عملکرد سالانه و صورت های مالی و محاسباتی امداد امام .
۵- تهیه ی آیین نامه های مورد نیازامداد امام برای پیشنهاد به شورای مرکزی جهت تصویب .
۶- نصب وعزل معاونین ومدیران کل استانها با رعایت بند۱۱وظایف شورای مرکزی .
۷- ارتباط با سایرنهادها وسازمان های دولتی وغیردولتی درجهت تامین اهداف امدادامام وهماهنگی لازم .
۸- تحصیل اعتبارت مصوب ،وصول مطالبات ،پرداخت دیون وعقد قراردادهای موردنیاز،باحق تفویض اختیار.
۹- حفظ هستی وامکانات امداد امام واستیفای کلیه ی حقوق مربوطه ازاشخاص حقیقی وحقوقی ،اقامه ی هرنوع دعوی نزدمراجع ذی صلاح وصلح وسازش وارجاع امربه داوری با حق توکیل .
۱۰- اعطای وام واستقراض وتحصیل هرنوع اعتباردرچارچوب اساسنامه وبرنامه وبودجه مصوب.
۱۱- پذیرش نذورات ،تبرعات هدایاوکمک ها.
۱۲- افتتاح وانسدادحساب جاری وپس اندازوسپرده ی مورد نیازدربانک ها وسایرموسسات اعتباری ومالی داخل وخارج کشورونگهداری حساب های امدادامام .
۱۳- صدوردستورالعمل ها وبخشنامه های اجرایی .
۱۴- تایید وابلاغ ضوابط وروش های اجرایی معاونت ها وواحدهای تابعه .
۱۵- تشخیص ،تعهدوتسحیل وصدوراجازه پرداخت تعهدات بودجه یی وهدایا.
۱۶- پیشنهاد تاسیس ویا انحلال دفاتروواحدهای اصلی داخل وخارج ازکشوربه شورای مرکزی .
ماده ی پانزده :
قایم مقام درغیاب سرپرست امدادامام ،امورجاری رابه نیابت از سرپرستی انجام خواهدداد.
تبصره :
قایم مقام با معرفی سرپرست وتایید شورای مرکزی منصوب می گردد.
ماده ی شانزده :
اسناد مالی حساب خزانه ای امدادامام با امضای سرپرست یاقایم مقام امدادامام ومعاون مربوطه ومهرامدادامام صادرخواهدشد.
تبصره ۱:
حساب های کلان درآمدی با امضا سرپرست یا قائم مقام وی ویکی ازاعضا شورای مرکزی صادرخواهد شد.
تبصره ۲:
اسناد مالی واحدهای تابعه امداد امام براساس ضوابط مربوطه با تفویض اختیارسرپرست امدادامام تنظیم خواهد شد.

ماده ی هفده :
سال مالی امداد امام ازاول فروردین ماه هرسال شروع و درآخراسفند ماه همان سال پایان می پذیرد.
تبصره ۱:

حساب ها ی سالانه و کمک ها و اعتبارات دولتی درچارچوب ضوابط و مقررات مربوطه ومصوبات شورای مرکزی تهیه وتنظیم می گردد.
تبصره ۲:
صورت حساب های مالی و محاسباتی و اعتبارات مربوط به ولی فقیه و درآمدهای اختصاصی امداد امام مطابق ضوابط مربوطه توسط سرپرست امداد امام تهیه وبه همراه گزارش عملکرد سالانه به شورای مرکزی تسلیم خواهد شد.
شورای مرکزی اظهارنظربازرس (حسابرس ) درمورد این صورت و گزارش مخصوص آنان را حداکثر ظرف مدت یک ماه دریافت خواهد کرد.
تبصره ۳ :
گزارش عملکردسالانه ،گزارش های سالیانه ی مالی ومحاسباتی (موضوع تبصره ی ۲) می بایستی حداکثرتاپایان مردادماه سال بعد به بازرس (حسابرس)ارائه مفاصا حساب به سرپرست امداد بوده وقطعی است .
تبصره ۴ :
یک نسخه گزارش عملکرد وحساب های سالیانه ی مالی ومحاسباتی امداد امام پس از تصویب شورای مرکز ی به محضر مبارک مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) تقدیم می شود.
ماده ی هجده :
محدودیتها
الف- معاملات امداد با روسا ومدیران واقارب درجه اول سببی ونسبی آنها اعم ازمستقیم وغیر مستقیم ممنوع خواهد بود.
ب- انجام معاملات نظیرمعاملات امداد که متضمن رقابت با عملیات امداد باشد،برای مدیران ومسولین امداد ممنوع است .
د- اعطای وام واعتبار به مدیران و مسولین امداد صرفا برمبنای آیین نامه ای اس

ت که به تصویب شورای مرکزی خواهد رسید.
ماده ی نوزده :
انحلال امداد امام صرفا با تشخیص وحکم مقام معظم رهبری (مدظله العالی )انجام خواهد شدکه دراین صورت ،کلیه ی دارایی های آن در اختیارمعظم له قرار دارد.
ماده ی بیست :

اساسنامه ی اولیه ی کمیته ی امداد امام خمینی (ره) که درتاریخ ۲۰/۳/۱۳۶۶ تنظیم و به توشیح رهبرکبیرانقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) رسیده است با اذن مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی ) مورد بازنگری قرارگرفت و دریک مقدمه ۲۰ ماده و۱۵ تبصره درتاریخ ۲۹/۹/۱۳۸۰ به توشیح معظم له رسید واجازه فرمودند سرپرست امداد نسبت به ثبت واجرای آن اقدام نماید . با تصویب این اساسنامه کلیه مقررات مغایربا آن ملغی خواهد شد.

تشکیلات و سازماندهی:
کمیته امداد امام خمینی(ره) بعنوان نهادی انقلابی و از نوع مؤسسات غیرانتفاعی و عام المنفعه است و تحت نظارت مقام معظم رهبری (ولایت فقیه) قرار دارد که مرکز اصلی آن در تهران بوده و در تمامی شهرستانها و اکثر بخشهای کشور و در برخی نقاط خارج از کشور دارای شعبه میباشد.
پس از ولایت فقیه شورای مرکزی عالیترین رکن این نهاد میباشد که مسئولیت کلی امور امداد را عهده دار است. سرپرستی بعنوان بالاترین مقام اجرایی و عضو شورای مرکزی امداد مجری مصوبات شورای مرکزی میباشد، اداره کل کمیته امداد در استان بعنوان هماهنگ کننده و ناظر بر امور شاخههای اصلی مستقر در شهرستانها میباشد و کمیته امداد شاخهها در کلیه شهرستانها و برخی شهرها و مراکز دهستانها بعنوان اصلیترین واحد حمایتی امداد مستقیماً به امور مددجویان و ارباب رجوع رسیدگی میکند.

ساختار کلان تشکیلاتی کمیته امداد امام خمینی( ره)

ساختار سازمانی دفتر مرکزی کمیته امداد امام خمینی( ره)

نمودار سازمانی دفاتر استانهای کمیته امداد امام خمینی (ره)

خلاصه ای از چگونگی نظام مالی کمیته امداد امام خمینی (ره)

کمیته امداد امام خمینی یک نهاد عمومی غیردولتی است . این نهاد بر

اساس وظایفی که برعهده گرفته است ، شامل موارد ذیل میباشد:
منابــع درآمدی کمیته امداد امام (ره) :
۱ ) کمکهای مقام معظم رهبری مدظله العالی
۲ ) اعتبارات وکمکهای دولت

۳ ) درآمدهائیکه به عنوان هدایا وکمکهای مردمی از طریق مردم وسازمانها ونهادها اعم از نقدی وغیرنقدی صدقت وغیره عاید امداد امام (ره) میگردد .
۴ ) درآمدهائیکه به عنوان درآمد محلی ویادرآمد حاصل از بخشها و امور اقتصادی عاید امداد میشود .
۵ ) وجوه شرعیه ( فطریه – ذکات – ردمظالم – کفارات و نذورات )
۶ ) وجوه دریافتی برای مصارف خاص طبق نظر پرداخت کننده .
۷ ) وجوه دریافتی از محل فروش اموال امداد .
۸ ) مانده وجوه مصرف نشده سال قبل .
۹ ) بازدریافت اقساط وامهای پرداختی وذخائر مربوط به سالهای قبل .
۱۰ ) سایر منابع ، عواید ، درآمدها و دریافتی ها .
مصـارف کمیته امداد امام (ره) :
کمیته امداد امام خمینی (ره) منابع مالی دریافتی فوق الذکر را از طریق دفاتر کمیته امداد امام( ره ) در کل کشور وتعدادی از کشورهای خارجی درقابل برنامه هایی به شرح ذیل به مصرف میرساند :
۱ ) طرح مددجوئی
– حمایت خانواده زندانیان .
۲ ) طرح شهید رجائی
۳ ) اموربیمه وخدمات بهداشتی و درمانی افشار نیازمند .
۴ ) خدمات فرهنگی وآموزشی
۵ ) خدمات عمرانی . شامل :
– تأمین مسکن برای مددجویان
– ساختمان سازی برای مددجویان
– کمک به حل مشکل مسکن نیازمندان غیر تحت پوشش
– ایجاد فضای خودکفائی
– احداث وتوسعه ساختمان اداری ، اردوگاه ، خوابگاه و…
۶ ) برنامه خودکفائی مددجویان . شامل :
– پرداخت وامهای خودکفائی در اشکال مختلف
– ارائه آموزشهای فنی وحرفه ای
– کاریابی برای مددجویان
– ایجاد فضای خودکفائی

۷ ) کمک به زلزله زدگان بم
برنامه تأمین خدمات حمایتی خاص :

– اطعام وافطاریه محرومین
– ارائه خدمات مددکاری ومشاوره ای
– پیگیری مسائل حقوقی – قضائی مددجویان
– طرح بازگشت مهاجرین
– طرح حمایت از ایتام
برنامه ازدواج فرزندان خانوادههای تحت پوشش
حمایت محرومان خارج ازکشور :
– برنامه حمایت ازمحرومان لبنان
– برنامه حمایت ازمحرومان سوریه
– برنامه حمایت از محرومان آذربایجان
– برنامه حمایت از محرومان تاجیکستان
– برنامه حمایت از محرومان افغانستان
– برنامه حمایت از محرومان فلسطین
– برنامه حمایت از محرومان عراق
اعتبارات دریافتی توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) :
۱- اعتبارات جاری (هزینه ای )
این اعتبارات براساس مبادله موافقتنامه بادولت دریافت می گردد و مربوط به هزینه های جاری کمیته امداد می باشد که به طور نمونه می توان به اعتبار حقوق ومزایا و مستمری اشاره نمود . اعتبار هزینه ای ازمحل ردیفهای عمومی بوده وماهیت کمک دارد. یعنی درموافقتنامه مبادله کلمه “کمک” قید گردیده است . لذا امداد ازاین محل می تواند در چهارچوب وظایف به افراد حقیقی وحقوقی نیز کمک کند.

انجام هرگونه هزینه بابت تملک دارائیها ازمحل این اعتبارممنوع می باشد . تاریخ هزینه کرد این اعتبارتا پایان فروردین سال بعد می باشد. پاسخگوئی این اعتبار به عهده امداد بوده حداکثرتا تاریخ پایان شهریور سال بعد به وزارت اقتصاد ودارائی و دیوان محاسبات ارائه می گردد .
۲- اعتبارات تملک دارائیهای سرمایه ای :
این اعتبارات نیز براساس مبادله موافقتنامه دریافت گردیده وحتما باید به مصرف طرحهای سرمایه ای برسند تاریخ مصرف این

اعتبارتا پایان تیر ماه سال بعد می باشد وگزارش تفریغ ان نیز به عهده امداد می باشد .
۳- اعتبارات دریافتی بابت سفرهای ریاست جمهوری (شرکت ملی نفت
این اعتبارات بابت سفرهای ریاست جمهوری به استانها ازشرکت نفت دریافت می گردد و تحت عنوان کمک بوده و به عنوان اعتبارات غیر دولتی طبقه بندی می شود . با توجه به اینکه وجه مذکور از محل منابع داخلی شرکت نفت به امداد پرداخت می شود لذا درگزارش تفریغ بودجه منظور نمی شود .
۴- اعتبارات مربوط به تبصره های قانون بودجه :

این اعتبارات در برخی ازموارد همراه با موافقتنامه و درمواردی همراه با ابلاغ بودجه به امداد پرداخت می گردند معمولاً جهت مصارف خاصی درقانون بودجه پیش بینی شده است مثل یارانه بن خرید غیرنقدی پاسخگوئی قانونی تبصره ها به دوشکل زیراست :
آن دسته از تبصره ها که همراه با موافتنامه هستند ، ماهیت دولتی دارند ودرگزارش تفریغ بودجه منظورمی شوند . ولی آن دسته ازتبصره هاکه به عنوان یارانه به امداد پرداخت می گردند ، طبق ماده ۳۱ قانون الحاق موادی به قانون بخشی از مقررات مالی ماهیت کمک دارد ودر گزارش تفریغ بودجه منظور نمی گردد .
تبصره ها با توجه به ماهیت ممکن است جاری ویا تملک باشد فلذا مهلت انجام هزینه وگزارش آنها نیز متفاوت است .
۵- اعتبارات ابلاغی :

اعتبارات ابلاغی ۲مشخصه مهم دارند :
۱- به حساب جاری امداد نزد بانک مرکزی واریز می گردند
۲- دارای اعلامیه ابلاغ اعتبار می باشند

این نوع ازاعتبارات درگزارش تفریغ بودجه به دیوان محاسبات ووزارت اموراقتصادی ودارائی ارائه می گردد که برخی از واریزیهای وزارت دفاع ازاین نوع می باشد .
۶- واریزی توسط سایر سازمانها ی دولتی :
این واریزیها بسته به نوع واریزی وبا توجه به قانون بودجه . دولتی وغیر دولتی بودن آنها مشخص می گردد.
به طو نمونه واریزی توسط سازمان خدمات درمانی ازردیف ۳۰۳۱۰ چون ماهیت کمک دارد لذا به عنوان منابع غیر دولتی منظور شده است ودرگزارش تفریغ بودجه منظور نمی شود .
۷- سایر منابع تامین اعتبار:
طبق ماده ۱۲ قانون محاسبات عمومی کشور سایر منابع تامین اعتبار عبارتند از منابعی که تحت عنوان – وام – انتشار اوراق قرضه – برگشتی از پرداختهای سال قبل وعناوین مشابه درقانون بودجه پیش بینی می شود وماهیت درآمد ندارد.
۸- وجوه اداره شده :
طی ماده ۷ قانون تنظیم بخشی ازمقررات مالی دولت :
کلیه اعتباراتی که تحت عنوان وجوه اداره شده درقوانین برنامه وبودجه منظور می شود بعد از پرداخت به سیستم بانکی وموسسات اعتباری به هزینه قطعی منظور می گردد . سود حاصل ازوجوه مذکور به ترتیبی که درآیین نامه اجرائی این ماده تعیین می گردد ، به حساب ویژه ای درخزانه داری کل واریز وعیناً در بودجه های سنواتی مجدداً برای تحقق اهداف مورد نظر لحاظ خواهد شد . برای مثال اعتبار ردیف ۵۰۳۶۱۰ که بابت اشتغال خانواده زندانیان نیازمند به حساب امداد واریز گردیده است.
مختصری در رابطه با خصوصیات نظام مالی امداد امام (ره)
نظام مالی کمیته امداد امام (ره) از نوع سیستم های مالی مرکز و شعب با خصوصیات و ویژگیهای منبعث از شرایط سازمان واهداف و وظایف محوله میباشد در این سیستم فعالیت

 

های مالی در بیش از ۶۴۰ شاخه ، که دارای سیستم حسابداری کامل ومستقل میباشند ، ثبت میشود . فعالیتهای فوق الذکر در مراحل بعدی در ادارات کل استانها وسپس در حسابهای مرکز ثبت وضبط گردیده وصورتهای مالی تلفیقی از کل عملیات کمیته امداد امام (ره) در کل کشور و شعب خارج کشور تهیه میشود .
از خصوصیات این نظام مالی وجود ذیحساب قبل از خرج و بعد ازخرج درکلیه شعب فوق الذکر میباشد . این ذیحسابان بر اساس آئین نامه ومقررات وظیفه ثبت وضبط فعالیتهای مالی ونظارت برانجام صحیح مخارج را دارا میباشد . بدیهی است حسابهای استانها پس از رسیدگیهای فوق وتهیه صورتهای مالی اساسی توسط حسابرسان مرکز رسیدگی نهائی شده ودر صورت پذیرفته شدن درحسابهای مرکز تلفیق میگردد.
از خصوصیات دیگر این سیستم حسابداری استفاده از اصل حسابهای مستقل وتفکیک شخصیتهای حسابداری برای منابع مختلف به جهت اینکه مصرف منابع مختلف تابع ضوابط وشرایط خاص میباشد ، بدین جهت نظام مالی امداد حداقل از دو شخصیت حسابداری کاملاً مجزا بنام های سیستم حسابداری غیردولتی و سیستم حسابداری دولتی در قالب یک سیستم واحد بهره مند میباشد .
باتوجه به تنظیم جداول ، مقرر گردید تمامی واحدهای تابعه ، استانها و شاخه های امداد امام درمرکز وخارج از کشور موظفند جز درمواردیکه دراین جزوه برآن مقرر شده است ثبتهای خود را حتی المقدور از سرفصل حسابهای سال ۸۷ که در این جزوه تهیه و ترسیم شده ، انجام دهند .
توضیحات :
فهرست برنامه ها و فعالیتهای حوزه ها :

برای روشنتر شدن ریز برنامه ها وفعالیتهای هر حوزه ، ما را برآن داشته است که کلیه فعالیتها وبرنامه های هر حوزه را به صورت مجزا در ۹ حوزه تعیین شده از طرف سرپرست محترم کمیته امداد امام (ره) ؛ تقدیم همکاران عزیز گردد .
برای مثال ، یکی از فعالیتهای کمیته امداد عبارتست از :
برنامه شماره ۳۰۴۲۷ باعنوان برنامه تأمین مسکن معلولین ونیازمندان
فعالیتهای مرتبط : الف _ کمک به خرید و ساخت مسکن مددجویان تحت پوشش
ب _ کمک به تعمیر وبازسازی مسکن مددجویان تحت پوشش
ج _ کمک به پرداخت اجاره و ودیعه مسکن مددجویان تحت پوشش
د _ پرداخت وام مسکن به مددجویان نیازمند
تفویض اختیار :
اختیارات ومسئولیتهای هر حوزه با برنامه وفعالیت حوزه حیطه خودشان می توانند دریافت وپرداختی داشته باشند .
شرح وظائف اداره مالی
۱- انجام کلیه فعالیتهای مربوط به امور مالی و تنظیم و کنترل حسابها در چارچوب اعتبارات مصوب قوانین و مقررات موجود .

۲-دریافت و پرداخت نقد و چک و اسناد و اوراق بهادار ، صدور حواله جات بانکی و …
۳- صدور حواله و حسابداری انبار و تطبیق با امور مالی و انبار گردانی .
۴- تنظیم لیست حقوق و دستمزد ، مزایا ، اضافه کار و سایر پرداختهای دیگر کارکنان و پرداخت کسورات (بیمه ، مالیات ، بیمه عمر و … ) .
۵-حسابداری بیمه گری و درمان ( صدور چک ، تنظیم صدور سند و بایگانی اسناد بیمه ) .
۶- تخصیص و کنترل اعتبارات دولتی و امدادی و تنظیم لیست بودجه .
۷-تهیه مغایرتهای بانکی و رفع مغایرت کلیه حسابهای بانکی .

۸-تهیه صورتهای مالی و سایر گزارشها .
۹-تنظیم صورت اموال کنترل عینی و دفتری دارائیها و ارائه گزارش .
۱۰-صدور اسناد مالی ( کد بندی ، ثبت و کنترل اسناد و بایگانی ) .
۱۱-حسابداری بیمه تکمیلی پرسنل .
۱۲-تطبیق حسابهای استان با مرکز و مناطق و شاخه های تابعه .
۱۳-توزیع و تسویه بن غیر نقدی و کارت پوشاک .
۱۴-تنظیم مکاتبات مالی بامراکز مرتبط و دفتر مرکزی و انجام امورات اداری و ابلاغ بخشنامه ها .
۱۵-پاسخگویی و تهیه گزارشات موسسه حسابرسی مفید راهبر ، دیوان محاسبات ،حسابرسی و امور مالی مرکز .
۱۶-انجام امور مالی جشن رمضان و سایر امور محوله .
۱۷-تکمیل فرآیند ثبت بستن حسابها در پایان سال مالی .
۱۸-انجام کلیه اقدامات لازم در مورد تهیه و تنظیم اسناد هزینه های انجام شده .
۱۹-رسیدگی به اسناد مالی و تطبیق آن با قوانین و مقررات جاری کشور و آئین نامه های داخلی و ضوابط اجرایی بودجه مصوب .
۲۰-شرکت در کمیسیون مالی و معاملاتی و اعلام نظر در خصوص مناقصه و مزایده .
اداره حسابرسی
اداره حسابرسی استان تهران یکی از ادارات تابعه معاونت مالی و پشتیبانی است که به منظور نیل به اهداف عالی امداد وظایف زیر را به عهده دارد :
– نظارت و ارزیابی عملکرد مالی مناطق و شاخه های استان تهران
– نظارت بر اجرای دقیق بخشنامه ها و دستورالعلمها در کلیه واحدهای اجرایی استان
– حسابرسی و سندرسی مناطق ، شاخه ها و دفتر استان
– تحویل حسابهای هر سال در پایان سال از مناطق و شاخه ها و ارائه به مرکز جهت بستن حسابها
– تلفیق و تجمیع اطلاعات مالی مناطق و دفتر استان
– ارائه گزارشات اختصاصی حسابرسی به مراجع ذینفع و مدیران
– بررسی سیستم حسابداری مناطق و شاخه ها و تهیه گزارش اشکالات نرم افزاری
– اجرا ، هدایت ، کنترل ، نظارت و ارزیابی عملیات مالی ، حسابداری ، و حسابرسی به منظور اجرای صحیح قوانین و مقررات مربوط و مصوب مرکز و ارائه
-گزارشهای لازم به واحدهای ذیربط در استان و مرکز
اداره حسابرسی استان تهران متشکل از رئیس اداره ، مسئول حسابرسی ، کارشناسان سیستم حسابداری و تجزیه و تحلیل صورتهای مالی و کارشناسان رسیدگی به اسناد مالی می باشد .
دایره وام

ضمن حضور یکی از بستگان درجه یک زندانی در کمیته امداد امام خمینی استان تهران یا شاخه و مناطق ، درخواست به همراه آخرین حکم دادگاه ارائه گردیده و هم زمان درخواست توسط خود زندانی از طریق مددکاری زندان به کمیته امداد ارجاع می گردد.
کارشناسی حقوقی و جوابیه زندان
در مرحله بعد کارشناس حقوقی مدارک فوق را بررسی و جهت مکاتبه با زندان اقدامات اولیه صورت می گیرد . ( سه برگ نمونه ) که توسط زندان تکمیل و جوابیه زندان به کمیته امداد یا ستاد دیه ارسال می گردد.
بعد از جوابیه زندان ، طی مکاتباتی که توسط کارشناس حقوقی وام با دادگاه صورت می گیرد آخرین حکم دادگاه مبنی بر محکومیت متقاضی ، به کمیته امداد ارسال می شود .
تحقیق محلی
تحقیق محلی یکی از حساس ترین مراحل پذیرش و تکمیل پرونده می باشد که کارشناس حقوقی با کمیته امداد محل سکونت متقاضی مکاتبه نموده و شرایط اقتصادی و نیاز خانواده را ارزیابی می نماید .
تخفیف شاکی
قبل از تصویب پرونده در کمیسیون ، حضور شاکی جهت تخفیف مبلغ طلب و اخذ رضایت کامل در دادگاه مربوطه با مبلغ وامی که از زندانی دریافت میدارد الزامی میباشد و طبق فرم ذیل صورت میگیرد :
کمیسیون وام امداد
بعد از اتمام مراحل فوق ، پرونده متقاضی جهت ارسال به کمیسیون وام ارجاع می گردد. کمیسیون وام متشکل از مدیرانی می باشد که جهت تصویب و تایید وام در کمیسیون حضور دارند. اعضای کمیسیون وظیفه تصویب مبلغ وام برای متقاضی را بر عهده دارند. برای متقاضیانی که به زندان وارد نشده اند تا سقف ده میلیون ریال نیز مساعدت وام در نظر گرفته می شود . برای جرایم مالی و دیه نیز تا سقف شصت میلیون ریال وام تصویب می گردد.
تکمیل مراحل پرداخت
در این مرحله وام مصوب متقاضی به اداره وام ارجاع و کارشناس وام نسبت به اخذ ضمانت نامه و تکمیل فرمهای مربوطه اقدام می نماید . نمونه فرم ضمانت
در پایان با تکمیل مدارک ضمانت ، حواله وام متقاضی به اداره کل وام کمیته امداد استان تهران ارجاع و متقاضی ظرف مدت معین وام خود را دریافت خواهد کرد . چک وام در وجه جاری دادگاه صادر و تحویل یکی از اقوام درجه یک جهت تحویل به دادگاه می شود . به پرونده هایی که در دادگاه مختومه شده باشد وام تعلق نمی گیرد.
مدارک لازم برای ضمانت وام
– چک و سفته از ضامن و متقاضی به مبلغ وام
به همراه یکی از موارد ذیل :
– ترهین سند منزل
– ضمانت نامه صنفی یا اداری
– ضمانت نامه بانکی ( مسدود شدن مبلغی معادل مبلغ وام توسط ضامن در حساب بانکی تا پایان اتمام وام )

فعالیتهای امداد
کمیته امداد امام خمینی‌(ره)، با هدف یاری نمودن محرومان و مستضعفان‌، امداد درماندگان و آسیب دیدگان و خودکفا کردن محرومان تشکیل ‌یافته است‌.
وظایف امداد امام براساس ماده شش اساسنامه عبارت است از :
الف ـ بررسی و شناخت انواع محرومیت‌های مادی و معنوی نیازمندان و تبیین و تأمین نیازهای حمایتی، معیشتی، فرهنگی و ارتقای سطح زندگی آنها در حد امکان و شناسایی افراد و خانواده‌های لازم الحمایه در شهر و روستا و عشایر.
ب ـ بررسی و ارایه‌ی پیشنهاد خط مشی‌ها، سیاست‌های اجرایی، طرح‌ها، برنامه‌ها و روش‌های مناسب برای رفع‌محرومیت‌های نیازمندان درابعادمختلف به‌مراجع ذیربط و انجام اقدامات وپیگیری‌های لازم جهت تحقق‌آنها‌.
ج ـ فراهم آوردن امکانات لازم به منظور خود اتکاء نمودن افراد و خانواده‌های تحت حمایت و سایر نیازمندان از طریق ایجاد اشتغال، اعطای وام، آموزش‌های فنی و حرفه‌یی و ارایه‌ی خدمات لازم در حد امکان.
د ـ ایجاد تسهیلات لازم جهت ارایه‌ی خدمات بهداشتی و درمانی و اقدام به بیمه‌های درمانی و اجتماعی اقشار آسیب پذیر در حد امکانات و چارچوب قوانین و مقررات مربوطه.
هـ ـ پرداخت مستمری (کمک‌های نقدی و غیرنقدی،‌ اعطای قرض الحسنه ضروری، کمک به تعمیر و تهیه‌ی مسکن، ازدواج و جهیزیه‌ی نیازمندان).
و ـ ارایه‌ی خدمات فرهنگی به افراد و خانواده‌های نیازمند و انجام فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی و تأمین وسایل آموزشی و کمک آموزشی لازم و تعمیق باورهای دینی.
ز ـ حمایت موردی از افراد و خانواده‌های نیازمند در برابر مشکلات ناشی از بروز حوادث

و بلایای طبیعی و غیرطبیعی.
ح ـ ارایه‌ی خدمات مشاوره و مددکاری و حمایت‌های لازم حقوقی و قضایی به افراد و خانواده‌های نیازمند.
ط ـ حمایت نیازمندان خارج از کشور براساس سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران، در حد امکانات.
ی ـ تمهیدات لازم به منظور احیای فرهنگ انفاق و ایثار،‌ نشر سنت‌های حسنه‌ی اسلامی و جلب و هدایت امکانات و کمکهای مردمی خصوصاً کمک‌های اشخاص خیر و نیکوکار و همچنین امکانات و کمکهای بخش‌های دولتی و غیردولتی جهت حمایت از افراد و خانواده‌های نیازمند.
ک ـ ارتباط با مؤسسات خیریه، انجمن‌ها و تشکل‌های عام المنفعه‌ی مردمی داخل و خارج از کشور به منظور تبادل تجربه و بهره‌گیری هرچه مطلوب‌تر از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل آنها و پرهیز از انجام کارهای موازی و غیر ضرور در جهت انجام حمایت‌های مادی و معنوی و تقویت و گسترش اینگونه هسته‌های مردمی در حد توان.
ل ـ انجام هرگونه تکلیف قانونی پس از تخصیص اعتبار لازم.
حسابداری در کمیته امداد
برای ثبت های حسابداری که مراحل اولیه حسابداری است نیاز به صدور برگه دفتر روزنامه و دفتر کل ودفتر معین است و برای موازنه حسابهای دفتر معین عین همانند دفتر کل است در اینجا کافی است که بایستی عملیات حسابهای فرعی هر حساب اصلی با جمع آن حساب در دفتر کل برابری نمایدو مراحل انجام هزینه درسازمان کمیته امداد می باشد.
تآمین اعتبار و ذخیره تآمین اعتباربه میزان تنخواه گردان پرداخت وحساب اسناد وصولیعامل
ذیحساب به میزان کل سند هزینه می باشد.یکی از مهمترین و اساسی ترین مراحل حسابداری تهیه و تنظیم گزارشات مالی می باشد که در پایان دوره مالی به وسیله واحد حسابداری تهیه و
جهت آگاهی مدیران و عامه مردم از چگونگی فعالیتهای انجام شده درسازمان کمیته امداد به موجب قانون منتشر میگردد.
برای محاسبه اضافه کاری کارمندان بر۷۵/۱تقسیم میگردد و مآموریتهای کارمنداان باید از محل کار ثابت ۳۰ کیلومتر دورتر باشد.
برگه حسابداری:
برگه حسابداری عبارت است از ورقه ای است که مبین جامع و مانع یک فعالیت مالی در یک موسسه میباشد.برگه حسابداری از لحاض قانونی چنین تعریف شده است:
برگه یا مدرک حساب عبارت است از نوشته ای که درآن یک یا چند داد و ستد انجام شده بمناسبت حسابهائیکه بدهکار یا بستانکار شده تجزیه و صادر می شود و چنین مدرکی پس از امضائ مرجع ذیحساب قابل ثبت در دفاتر معین و روزنامه و کل است.
اهمیت این فرم به مراتب بیش از سایرامور مربوط به ثبت و نگهداری حساب است و مسئولیت تشخیص بدهکاری حساب و بستانکاری حساب که در بالای برگه های حسابداری نوشته میشود با نظر رئیس حسابذاری از وظایف مختص متصدی تنظیم برگه حسابداری می باشد.
بعضی از مشخصات برگه حسابداری کد رایانه ای(جزئ معین و کل)عنوان سر فصل شماره ردیف می باشد:
۱- تشخیص حساب بدهکار و بستانکار :از اهم وظایف متصدی تنظیم برگه حسابداری میباشد متصدی مربوطه پس از تجزیه و تحلیل حساب و تشخییص بدهکار و بستانکار آن نتیجه تشخیص خود را در سند حسابداری منعکس می کند.
۲- عنوان سرفصل در برگه حسابداری وجود دارد مانند تنخوا گردان پرداخت کسور باز نش

ستگی و وصول درآمد عمومی انتقالی کسور ارسالی.
۳- متصدی صدور برگه پس از ثبت اقلام دریافت یا پرداخت در ستون مربوطه ونوشتن
جمع به حروف آن را امضاع نموده وپس از امضاع های مجازبرای صدور نزد متصدی
دفتر صدور برگه ارسال می دارد. تامین اعتبار و ذخیره تامین اعتبار به میزان تنخواه
گردان پرداخت و حساب اسناد وصولی عامل ذیحساب به میزان کل سند هزینه می باشد.
اوراق بهادار:
ماده ۴۶ ق.م.ع. نحوه چاپ* تحویل و نظارت بر امور چاپی اوراق بهادار را به شرح زیر تصریح نموده است.
انواع تمبر اوراقی که برای وصول درآمدهای عمومی منظور در بودجه کل کشور مورد استفاده قرار می گیرند و انواع گذرنامه* شناسنامه*سند مالکیت و همچنین سایراوراق و اسناد
رسمی دولتی در شرکت سهامی چاپخانه دولتی ایران تحت نظارت هیئتی مرکب از دو نفر نماینده وزیر امور اقتصاد و دارائی و یک نفر نماینده دادستان کل کشوریک نفر نماینده دیوان محاسبات کشور و یک نفر به انتخاب مجلس شورائ اسلامی چاپ و تحویل وزارت یا موسسه دولتی زیربط می گردد.
تشخیص اوراق و اسناد مشمول این ماده با وزارت امور اقتصاد و دارائی است. هیئت وزارت مجاز است در صورت اقتضاد چاپ و تحویل تمام یا قسمتی از تمبر اوراق و اسناد را به چاپخانه اسکناس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با چاپخانه یکی دیگر از بانکهای دولتی مسئول نماید تا تحت نظارت رئیس بانک به جای یک نفر از نمایندگان وزیر امور اقتصاد و دارائی در هیئت مذبور عضویت خواهد داشت.
سفارش تهیه کاغذ اوراق بهادار با امضاع مدیر عامل شرکت سهامی چاپخانه دولتی و رئیس هیئت نظارت به مل می آیدسفارش معمولا به کارخانه جات مشهور کاغذ سازی سایر کشورها داده می شود و زیر نظر نماینده هیئت نظارت چاپ و تحویل اوراق بهادار به نام چاپخانه دولتی به عمل خواهد آمد و هیچ یک از سازمانهای دولتی حتئ سفارش و خرید کاغذ و مقوای مذبور را نخواهد داشت.کاغذ و مقوای هر سفارش چاپ با تنظیم صورت جلسه شامل نوع تعداد برگ یا وزن و سایر مشخصات مربوط که به امضای نماینده چاپخانه مسئول اسنادهای چاپخانه انباردار انبار مشترک و یک نفر از اعضای منتخب هیئت و ناظر هیئت رسیده است تحویل نماینده چاپخانه می شود.
سر فصل هائی که برای اوراق بهادار مورد استفاده قرار می گیرد عبارتند از:
۱- حساب اداره کل اوراق بهادار
۲- حساب مخزن اوراق بهادار
۳-حساب اوراق بهادار مصرفی
۴-حساب تنخواه گردان اوراق بهادار
سرفصل های این گروه حسابها در ذیحساب های مورد استفاده قرار می گیرند که به اقتضای وظایف خود عبارت به فروش یا مصرف اوراق بهادار می نمایند ضمنا عامل فروش سفته برات و برنامه بانک ملی ایران می باشد.

درخواست اوراق بهادار:
ذیحساب دستگاه اجرائی مرکز درخواست خود را به میزان اوراق بهادار مورد نیاز به اداره کل اوراق بهادار ارسال میدارد این اداره کل درخواستهای واصله را به منظور تحویل اوراق بهادار مورد رسیدگی قرار می دهد سپس در دفتر حسابداری ثبت و با امضای رئیس اداره حسابداری و مدیر کل اوراق بهادار حواله صادر می نماید و به ضمیمه درخواست مربوط به اداره توضیع و مغازن ارسال می دارد مغزن بر اساس حواله صادر و اوراق را در اختیار کمیسیون تحویل و توضیع اوراق بهادار قرار می دهد این کمیسیون از نماینده اداره کل اوراق بهادار نماینده هیئت نظارت و مسئول مخزن تشکیل ش

ده است کمیسیون مذبور اوراق بهادار موضوع هر درخواست را به نماینده معرفی شده ذیحسابی مربوط تحویل داده و رسید اخذ می کند.
دو نسخه از درخواست به اداره حسابداری اوراق بهادار و یک نسخه به اداره توزیع و مغازن و دو نسخه به ذیحسابی درخواست کنند ارسال و تهویل می گردد اداره توزیع و مغازن اوراق بهادار در مورد درخواست نماینده های خزانه در مراکز استانهای کشور را بر اساس حواله های صادره تحت نظارت کمیسیون یاد شده به دفتر پست مستقر در محل تحویل و برنامه اخذ می نماید۰ متعقبآ مشخصه برنامه پستی را طی نامه به ضمییمه دو برگ درخواست از طریق اداره حسابداری اوراق بهادار از پست یک نسخه از فرم درخواست مورد بحث را امضا نموده به اداره کل اوراق بهادارعودت می دهد بنا بر این مخزن اوراق بهادار به منزله صندوق میباشد اسناد خزانه اسناد بی نامی است که برای تآمین احتیاجات مالی خزانه داری کل در جریان سال مالی انتشار می یابد اوراق قرضه اوراق بی نلمی است که برای قسمتی از عبارات مورد نیاز برنامه های عمرانی و دفاعی انتشار می یابد.
واگزاری تنخوا گردان:
به منظور مصرف یا فروش اوراق بهادار در واحدهای تابعه دستگاه های اجرائی مستقر در مرکز استان نمایندگی خزانه در هر استان اوراق مورد نیاز را به صورت تنخواه گردان در اختیار ذیحساب آن دستگا قرار می دهید.
فروش اوراق بهادار:
معادله جمع ارزش ریالی اوراق بهادار به فروش رفته توسط دستگاه مصرف کننده از موجودی مخزن اوراق بهادار کسر و تنخواه واگزاری ترسیم می شود وجه اآن به حساب بانک تمرکز وجوه درآمد مربوط واریز می گردد با توجه به اینکه حساب جاری مذکورغیر قابل برداشت است و موجودی آن در پایان هر ماه به حساب خزانه منتقل می گردد با توجه به اینکه سال مالی بر گروه حسابهای اوراق بهادار مرتبت نیست لذا تسویه تنخواه گردان اوراق بهادار نیز لزومی ندارد.
دفتر ثبت اسناد:
برای ثبت اسناد در حال راه اندازی شده که با توجه به شماره های مسلسل در دفتر مربوط به هر سند با تاریخ روز شماره ای اختصاصی میگیرد تا آن سند دوباره پرداحت نشود.
سند هزینه رسمی:
تنظیم هزینه صورتحساب و درج مبلغ بابت دستمزد یا خرید وسائل و سایر هزینه ها جهت پرد

اخت وجه ذیحق و ذینفع می باشد.
برگه حسابها جاری برای عملیات انتقالی:
فیش حقوق که در دو برگ نوشته می شود تا کارمند بتواند مبلغ حقوق خود را از بانک مربوط دریافت نماید به این صورت یک برگ جهت بانک وبرگ دیگر برای کارمند می باشد.
برای محاسبه اضافه کاری کارمندان حقوق و مزایای مستمر که شامل حقوق مبنا + افزایش سنواتی + فوقالعاده شغل + حق مسئولیت +حداقل دریافتی که مجموئآ بر۱۷۵/۱ تقس

یم می شود تا مبلغ یک ساعت به دست آید.
ماموریت کارمند:
عبارت است از کاری مشخسص که به شخص ما مور واگزار میشود تا طبق مقررات اداری انجام گیرد و مامور کارمند در مقابل اجرت می گیرد که به دو صورت می باشد عادی و پیوسته البته باید محل ماموریت از آقامت و گا ه از محل کار ثابت ۳۰ کیلومتر دورتر باشد.
حکم کارگزینی:
برای هر کارمند از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور حکم بر اساس چارت سازمانی و بودجه اسمی صادر می شود و کارمندان بر اساس حکم کارگزینی و شغل مورد تصدی انجام وضیفه می نماید که دریافت مبلغ حقوق با توجه به مدرک تحصیلی میباشد که شامل ۲۴بند طبقه حکم پیوستی می باشد .
دفتر روزنامه:
بر اساس قانون مالیاتهای مستقیم دفتر روزنامه دفتری است که اشخاص حقوقی یا حقیقی کلیه عملیات مالی و پولی خود را اعم از خرید و فروش و دیون مطالبات و ظهر نویسی و هر گونه فعالیتی که ایجاد دین یا طلب کند و سایر عملیات محاسباتی که طبق اصول حسابداری و عرف متداول دفترداری در پایان دوره مالی برای تنظیم حساب سود و زیان و تراز لازم است بلا استثنآ به ترتیب تاریخ وقوع در آن ثبت کند و می تواند گفت دفتر روزنامه دفتری است که کلیه فعالیت مالی در هر موسسه به ترتیب تاریخ وقوع و با توجه به جنبه بدهکار و بستانکارثبت و توضیح داده می شود و هر چند یکبار که بموجب قانون حداکثر تا پانزه هم ماه بعد تعیین شده است می بایست به حسابحا و سرفصل های مربوط در دفتر کل نقل شود بدین ترتیب کلیه معاملات کمیته امداد باید در همان روز انجام در دفتر روزنامه ثبت شود- ولی به موجب قانون تاریخ مندرج درمدارک یا فاکتور فروش یا خرید و غیره و ملاک قطعی تاخیر تحریر شناخته نمی شود و هر گاه انجام و ختم معامله با توجه به طرز و سیستم کار موسسه تابع تشریفات و طی مراحلی باشد تا معامله آماده برای ثبت در دفتر روز نامه شود و فاصله بین تاریخ فاکتور با مدارک و روز آماده شدن معامله برای ثبت در دفترمذبور تاخیر ثبت تلقی نخواهد شد دفتر روز نامه انواع مختلفی دارد که ساده ترین و متداول ترین نوع آن دفتر روز نامه ای است که آن را دفتر روزنامه ایتالیائی مینامند این دفتر روزنامه ۶ ستون وارد که به ترتیب عبارتند از شماره یا ردیف—شماره برگ حسابداری – شماره دفتر کل – شرح –مبلغ جزع مبلغ کل که بدهکار و بستانکار تقسیم میگردد پس از اینکه کلیه برگها در دفتر صدور برگه به ثبت رسید و شماره و تاریخ دفتر مذکور بر روی آنها نوشته شد ابتدا برگهای بستانکار و بدهکار را از یکدیگر جدا نموده و هر گروه را مجددا به ترتیب سرفصل حسابهای دفتر کل از یکدیگر جدا م

ی نمائیم و سپس هر دسته را جداگانه در دفتر روزنامه می نویسیم در دفتر روزنامه برای هر دسته یک شماره ردیف اختصا ص داده می شود شماره ردیف دفتر روز نامه از یک در اول سال شروع شده و پشت سر هم تا پایان سال ادامه خواهند داشت این شماره بر روی برگ های حسابداری مقابل شماره دفتر روزنامه نوشته می شود بنا به این منظور از شماره دفتر روزنامه که بر روی برگه های حسابداری نوشته شده شماره ردیف دفتر روزنامه است شماره صفحه دفترروزنامه همچنین دردفتر روز نامه در ستون مربوط به شماره برگه حسابداری شماره برگه نوشته می شود در ستون شرح دفتر روز نامه بایستی توضیح کافی و جامع نوشته شود به طور خلاصه میتوان گفت دفتر روزنامه دفتری است که فعالیت های مقدماتی در آنها ثبت و به طور مناسبی برای وارد

کردن در دفتر کل طبقه بندی می شود دفاتر روزنامه دو ستونی و هم چنین چند ستونی هم وجود دارد که معروف است که دفتر مشترک روز نامه و کل که بعضی از ستونهای ان را برای ثبت اقلامی اختصاص میدهند که حجم عملیات آن زیاد باشد جمع در ستون بدهکار و بستانکار دفتر روزنامه نه تنها بایست با یکدیگر برابر باشد بلکه میبایستی با جمع ستون بدهکار بستانکار در دفتر صدور برگه نیز برابر نماید.
دفتر کل:
دفترکل دفتری است که به حسابهای اصلی اختصاص داشته و کلیه حسابها در این دفتر تحت سرفصل های معین متمرکز می شود۰ که موجب قانون(۱) دفتر کل دفتری است که کلیه عملیات ثبت شده در دفتر یا دفاتر روزنامه بر حسب سر فصل یا که گزاری حسابهادرصفحات
مخصوص آن ثبت می شود صفهه ات دفتر کل بایستی با توجه احتیاجات شهر داری ها صورت بگیرد این تقصیم بندی قبل از شروع سال انجام شده و فهرست آن در ابتدای دفتر منعکس می شود تا راهنمای مراجعه کنندگان باشد.
انواع سرفصل های که در دفتر کل شهرداری ها مورد استفاده است به دو دسته قابل تفکیک است اول: حسابهای دائمی یا حقیقی که مانده آنها از یک دوره ی مالی به دوره مالی دیگر انتقال داده می شود شامل: حساب صندوق – تنخواه گردان –بانک –استفاده دریافتی – بدهکاران –موجودی انبار و…
دوم : حسابهای موقت یا اسمی که در یک دوره مالی به دوره مالی به وجود آمده و در پایان همان دوره به حساب درامد و هزینه بسته میشود و مانده این گونه حسابها به سال بعد نقل نخواهند شد مانند حساب هزینه های انجام شده و درآمدهای وصول شده در این دوره مالی در

کلیه عملیات دفتر داری دوبل بایستی روزانه انجام شود بنا بر این تاریخ دفتر کل با تاریخ دفتر روزنامه و دفتر صدور برگه یکسان خواهد بود در ستون—شماره دفتر روزنامه—شماره ردیف دفتر روزنامه نوشته می شود شماره صفحه مربوط در دفتر کل نیز مقابل شماره ردیف دفتر روزنامه در ستون شماره صفحه کل – دفتر روزنامه نوشته می شود
در ستون شرح دفتر کل تنها جمله – به شرح روزنامه—کافی است. ارقامی که در ستون جزع دفتر روزنامه نوشته شده به هییچوجه در دفتر کل نوشته نخواهد شد وارقامی که در ستون مبلغ دفتر کل نوشته می شود عبارت است از ارقام ستون های بدهکار و یا بستانکار دفتر روزنامه و هر رقم

ی که در ستون بدهکار و یا بستانکار نوشته می شود بایستی بلا فاصله با آخرین رقم همان ستون در قسمت مانده جمع شود و یا از آخرین رقم ستون دیگری کسر شود تا به هر حا ل آخرین رقم قسمت نتیجه نهائی آن حساب بخصوص بدست اید معمولا دفتر کل از روی دفتر روزنامه نوشته شده ولی در مواردی که برای حساب دفتر معین نگهداری نمی شود دفتر کل مستقیمآ از روی برگهای حسابداری نوشته می شود در این موارد مقابل شماره دفتر معین که پائین برگهای حسابداری نوشته شده شماره صفحه دفتر کل نوشته خواهد شد. در دفتر کل برای هر سر فصل حساب جداگانهای باز می شوددر ستون تاریخ در دفتر کل بایستی تاریخ ثبت دفتر روزنامه که همان تاریخ برگه ها می باشد نوشته شود هر یک از حسابهای دفتر کل را حساب اصلی و یا حساب کنترل می نامند و به حسابهای دفتر معین که در قالب حساب اصلی نگهداری می شود حسابهای فرعی گفته می شود.
دفتر معین:
دفتر معین دفتری است که حسابهای فرعی هر کدام جداگانه در آن نوشته می شود معمولا برای هر حساب اصلی دفتر کل یک دفتر معین نگه داری می شود و این دفتر شامل حسابهای فرعی مربوط به آن حساب اصلی خواهد بود. قانون دفتر معین را چنین تعریف می نماید:
دفتر معین دفتری است که برای تفکیک و مجزئ ساختن هر یک از حساب های دفتر کل بر حسب مقتضیات و شرایط حساب ممکن است نگه داری شود.
دفاتر معین از روی برگه های حسابداری نوشته می شود و شماره مربوط به هر حساب فرعی نیز بر روی برگه در قسمت شماره دفتر معین نوشته می شود تا معلوم شود که برگهای حسابداری در دفتر معین نوشته شده است .
موازنه حسابهای دفاترمعین:
موازنه حسابهای دفاتر معین عینآ به شرحی است که برای دفتر کل به تفصیل بیان شده است در اینجا کافی است یاد اور شویم که بایستی عملیات حسابهای فرعی هر حساب اصلی با جمع آن حساب در دفتر کل برابری نماید:
۱- دفتر معین بانک – شامل کلیه حسابهائی که از طرف کمیته امداد در بانک افتتاح می شود –

مانند حساب جاری بانک درآمدها
۲- دفتر معین سپرده— که برای هرسپرده گزار می بایست سرفصل جدا گانه اختصاص داده شود
۳- دفتر معین پیش پرداختها – که به همان ترتیب می بایست برای پیش پرداخت گیرنده و به نام سر فصل جداگانه اختصاص داده می شود

۴- دفتر معین درآمدها – برای هر یک از منابع درآمد در کمیته امداد صفحه یا صفحات جدا گانه ای اختصاص می یابد
۵- دفتر معین بدهکار – برای هر واحد بدهکار صفحه یا صفحات جدا گانه اختصاص داده می شود
۶- دفتر معین بستانکاران – عبارت است از وجوهی که حساب ادارات دولتی از جمله اجراعیات* مالیات و دارائی – کسورات باز نشستگی – بیمه وصولی و برای هر وصول صفحه جداگانه ای اختصاص می یابد.
نمونه وظایف و مسئولیتهای هر یک از واحد های حسابداری:
عامل ذیحساب
۱- نظارت و مراقبت بر تنظیم حساب ماهانه و کنترل و ارسال آن با اسناد و مدارک مربوط به آن مراجعه ذیحساب و همچنین مراقبت در حسن اجرای بودجه برنامهای
۲- مراقبت در وصول درامدها برابر مقررات و پرداخت مخارج در حدود اعتبارات مصوب با رعایت کامل قوانین مربوط
۳- اجرای قرارها و داد نامه های صادره از دیوان محاسبات یا سایر مراجعه دیگر
۴- رفع نقص اسناد و صورت حساب وام خواهی شده
۵- تهیه صورت تفریع بودجه کامل مورد عمل حوزه ذیحسابی و ارسال آن به مراجعه ذیربط
۶- تنظیم و ارسال صورت مجالس تحویل و تحول در موقع تغییر سمت با رعایت مقررات جهت استخضارمقام مافوق
۷- اداره امور واحد ذیحسابی و ارائه راهنمائی های لازم به کارکنان تحت سرپرستی
مسئول حسابداری:
۱- ثبت اقلام از روی برگهای محاسباتی در دفتر صدور برگه و انتقال آنها به دفاتر روزنامه معین اعتبارات و تعهدات و دفتر کل
۲- تهیه و تنظیم لیست حقوق و اعلامیه * چک برگهای محاسباتی و کنترل حسابهای مربوط به منظور رفع اختلاف
۳- رسیدگی به فیش پرداختها و علل حسابها و اسناد و مدارک مربوط از نظر رعایت و اجرای قانون و مقررات مالی

۴- انجام امور مربوط به تشخیص و تعیین سر فصل حساب تراز عملیات تهیه و تنظیم حساب رسیدگی و اظهار نظر و اقدام در مورد مسائل و پرونده های مشکل مالی و حسابداری
۵- ماهانه در موئد مقرر و امضاء آنها
۶- راهنمائی و کنترل کار حسابداران و تقسیم کار بین آنها و برسی صورت حسابهای تنظیم شده
۷- تهیه و تنظیم پیش نویسی دستورات و فرمهای مهاسباتی گزارشهای لازم و بودجه تفصیلی
۸- نظارت و مراقبت در حسن اجرائی بودجه برنامه *جریان امورو واحد یا واحدهای تحت سرپرستی* اتخاذ و ارائه راهنمائی های لازم به منظور بالا بردن سطح معلومات کارکنان واحد یا واحد های تابع در جحت بهبود امور جاری
۹- شرکت در کمیسیون های مربوط
۱۰- همکاری در تهیه نامه ها بخش نامه ها
۱۱- مطالعه قوانین بودجه و سایر قوانین و مقررات مالی و اظهار نظر در مورد نهوه اجرای آنها
بازنشستگان و موظفین:
تعریف بازنشته : برابر بند ماده ۱۲۴ ق۱۰ ک. وضع مستخدمی است که طبق قانون به موجب حکم رسمی مراجعه صلاحیتدار از حقوق باز نشستگی استفاده می کند

تعریف وظیفه بگیر(موظفین ) : برابر بند ماده ۱۲۴ ق۱۰ ک. وضع مستخدمی است که طبق مفا

د مواد ۷۹ و ۸۰ قادر به کار کردن نبوده و از حقوق وظیفه در این قانون استفاده می کند علاوه بر بند مذبور به وراث قانونی طبقه اول مستخدمی رسمی یا بازنشستگی مشمول قانون مذکور نیز موظف و یا وظیفه بگیر یا مستمر بگیر می گویند.
سازمان بازنشستگی کشور:
این سازمان در اجرای ماده ۷۰ ق ۱۰ ک در سال ۱۳۵۴ ایجاد گردیده و کلیه امور مربوط به بازنشستگان و موظفین مشمول قانون استخدام کشوری در آن متمرکز شده است در واقع سازمان مذبور مرجع رسمی دریافت و پرداخت حقوق بازنشستگان و موظفین و رسیدگی به امور آنها می باشد.
منابع مالی سازمان:
به منظور پرداخت حقوق بازنشستگان و موظفین و منابع مایل سازمان از دو محل تامین می گردد
۱- در اجرای ماده ۷۱ ق ۱۰ ک. دستگاه های اجرائی مشمول قانون مذبور می کند هر ماه نه درصد از جمع حقوق و مزایا ی مستمر کارکنان رسمی خود را کسر و بابت سهم مستخدمین به صندوق بازنشستگی کشور بپردازد
۲- در اجرای ماده ۷۱ ق ۱۰ ک. دستگاه های اجرائی مشمول قانون مذبور مکلفند علاوه بر کسور بند یک هر ماه مبلغی معادل ۹ درصد حقوق مستخدمین رسمی خود را به صندوق باز نشستگی کشور بپردازند.
بستن حسابهای موقت در پایان دوره:
حسابهای موقت یا حسابهای اسمی به سرفصل های از دفتر کل اطلاق می گردد که در اول دوره ایجاد و در پایان همان دوره بسته می شود. مانده حساب درآمد وصول شده و هزینه های انجام شده یا به عبارت دیگرحسابهای موقت در موسسات بازرگانی و انتفاعی در پایان دوره به حساب عملکرد و سود وزیان بسته می شود تا بد ینوسیله سود یا زیان ویزه که تاثیر مستقیم در سرمایه موسسه خواهد داشت تعیین گردد ولی در موسسات غیر انتفاعی و فاقد سرمایه مانند موسسات دولتی مانده اینگونه حسابها در پایان دوره بجای حساب سود و زیان به حساب درآمد و هزینه بسته می شود تا بدین وسیله کسری یا مازاد حاصله که تاثیر مستقیم در حساب مازاد تخصیص نیافته دارد مشخص گردد حساب مازاد تخصیص نیافته را به سرمایه و حساب مازاد تخصیص یافته و درآمد و هزینه را می توان به ترتیب به حساب اندوخته حساب سود و زیان تعبیر نمود.
درسیستم حسابداری تملک دارایهای وقتی سندی که توسط شهرستان /منطقه /ناحیه تهیه و تنظیم شده باشد البته در چهار چوب موافقت نامه ها و تخصیص ها اعلام شده سند جهت به هزینه گرفتن به استان ارسال می گردد.
۱: در ابتدا توسط ذیحسابی دستور داده می شود.

۲: وقتی که سند دستور داده شد برای شماره به دفتر ذیحسابی می رود ودر انجا شماره می گردد.
۳: پس از اینکه سند شماره شد به کارشناس تملک دارایی های سرمایه ای ارسال می گردد.
۴: درکارشناس تملک دارای های سرمایه ای سند رسیدگیمی گردد.
۵: پس از اینکه سند رسیدگی شد و مشکلی نداشته باشد و با مقررات و موافقت نامه ها مغایرت نداشته باشد برگه حسابداری آن نوشته و بر روی سند الصا ق می گردد.
۶: پس ازاینکه نوشته شد توسط کارشناسان تملک دارایهای سرمایه ای امظاء و در دفاتر مالی و اعتباری و پروزها ثبت می گردد.
۷: سندی که برگه حسابداری الصاق شد برای امضاء به ذیحسابی سازمان ارسال می گردد.
۸: سند پس از اینکه امضاء شد به واحد صدور چک ارسال می گردد.
۹: سندی که چک ان صادر شده باشد برای امضاء به ذیحسابی ارسال می گردد.
۱۰: پس از اینکه چک توست ذیحسابی سند برای امضاء تایید معاون مالی یا ریاست سازمان ارسال و انها هم سند و هم چک را امضاء می نمایند.
۱۱: سند امضاء شده توسط ریاست محترم سازمان یا معاون پشتیبانی برای جدا کردن برگه و شماره به ذیحسابی ارسال می گردد.
۱۲: چک از سند جدا و توسط رابط به بانک ارسا ل می گردد و ما بقی سند به کارشناس تملک داراییهای سرمایه ای عود ت می گردد.
۱۳: سند برگشت داده شده برای رسیدگی به دیوان محاسبات واقع در سازمان ارسال می

شود.
۱۴: پس از اینکه سند توسط دیوان محاسبات رسیدگی مجدد گردید به بایگانی ارسال و برای همیشه بایگانی می شود.

سپرده شرکتهای خدماتی :
کمیته امداد برای انجام امورات خدماتی خود از شرکتهای خدماتی که دارای اساسنامه و پبت شده باشند استفاده می کند در این مود کمیته امداد کارهای خدماتی خود را از طریق مناقصه برگزار می نماید و شرکتهی واجد شرایت در این مناقصه شرکت نموده و هر شرکتی کمترین قیمت را داده باشد برنده مناقصه خواهد بوددر این راستا شرکتها بایستی ۱۰% کل مبلغ قرارداد را ضما نت نامه بانکی یا چک مسافرتی در وجه کمیته امداد صادر نماید که اگر برنده منا قصه شناخته شد و از کار کردن امتناع نمود لذا سپرده او به نفع کمیته امداد ضبط خواهد شد . شرکتی که برنده شناخته شد و ا ز کا رکردن امتناع نمود لذا سپرده او به نفع کمیته امداد ضبط خواهد شرکتی که برنده شناخته شده و شروع به کار می نماید بایستی ماهیانه ۱۰% مبلغ قرارداد هر ماهه را سپرده به حساب خزانه واریز نماید .
موقعی که سپرده وارد شده برای ۱۰% قرارداد ماهیانه ثبت حسابداری نوشته می شود که :
بانک ۹۶۵۹۰
سپرده های دریافتی ۹۶۵۹۰
و موقعی که درپا یان ماه سپرده توسط خزانه از حساب برداشته می شود
خزانه تمرکزوجوه خزانه ۹۶۵۹۰
بانک ۹۶۵۹۰
وپس اینکه هرماه سپرده ثبت و صدور شد از ارسال دارایی تقاضای شماره بستانکار می نماییم و وقتی که دارایی شماره بستانکار را اعلام نمود در دفاتر ثبت می کنیم این روا ل درتمام طول سال و تا پایان قرارداد ادامه دارد ولی در مواقعی که شرکتی قرار داد آن تمام شده باشد و بخواهد سپرده حسن انجام کار خود را تحویل بگیرد بایستی تصفیه حساب سازمان دارایی و سازمان تامین اجتماعی را بیاورد تا اینکه ثابت کند به هیچ جایی بدهکار نمی باشد و حق وحقوق کارگران را تماماپرداخت نموده باشد .

در این صورت اداره از دارایی تقاضای استرداد سپرده رامی نماید موقعی که دارایی سپرده شرکت را به کمیته امداد برگشت داد ثبت حسابداری زده می شود که :
بانک رد وجوه سپرده ۹۶۵۹۵
خزانه تمرکز وجوه سپرده

و هر موقعی که کمیته امداد بخواهد سپرده را به شرکت بدهد
سپرده های دریافتی
بانک رد وجوه سپرده ۹۶۵۹۵
برای دریا فت سپرده شرکتهای خدماتی
با توجه به اینکه تمامی شرکتهای طرف قرارداد کمیته امداد بایستی ۱۰۰% حسن انجام کار به عنوان ضمانت در اختیاردستگاه اجرایی بگذارند لذا بعضی شرکتها چون توا ن مالی آ ن را ندارند که یکباره کل مبلغ فوق را پرداخت نما یند لذا به طور اقساط ماهیانه پرداخت صورت می گیرد .
پس نحوه ی کار بدین صورت است :
۱) وقتی سپرده توسط شرکت به حساب کمیته امداد وا ریز می گردد فیش آ ن به ذیحسابی ارسال می گردد .
۲) فیش مربوطه پس ا ز روا یت توسط ذیحسابی به دفتر ذیحسا ب ا رسال می گرد
۳) در دفتر ذیحساب از فیش فوق چند ین برگه کپی گرفته می شودو یک برگ تصویر ضمیمه ای سند همان ماه می شود.
۴) یک تصویر به کارشنا س دریافت و پرداخت جهت ثبت در دفاتر ما لی ارسال می گردد.
۵) یک تصویر به کارشنا س تملک دارایهای سرما یه ای ارسال می گردد.
۶) در کارشناس تملک دارایهای سرمایه ای بر گه حسا بداری ان صادر و بر روی فیش الصاق می گردد.
۷) در دفاتر مالی و اعتباری سپرده ثبت می گردد.
۸) در کا رشناس تملک دارایهای سرمایه ای فرمهای تقا ضای شماره بستا نکاری تکمیل و برای دستور به ذیحسابی ارسال می گردد.
۹) در ذیحسابی امضاء و مهر می گردد.
۱۰)و در دفتر ذیحسابی بر سند فوق شماره می گردد و به دارای ارسا ل می گردد.
۱۱) اعلام شماره بستانکاری توسط خزانه و ارسال به کمیته امداد.
۱۲) دستور ذیحسابی بر روی نامه ی ارسا ل شماره بستا نکاری .
۱۳) ثبت دفاتر ذیحسابی و شماره دبیر خانه ذیحسابی .
۱۴) ارجاع به کارشنا ش تملک دارایهای سرمایه ای وثبت در دفاتر مالی و اعتباری .
استر داد سپرده :
در موا قعی که شرکتها ی خدماتی قرارداد آن ها تمام می شود و یا در منا قصه سال بعد انتخاب نشود تقا ضای استرداد سپرده سال قبل را می نماید که برای این کار خود شرکت تقا ضا نا مه ای نوشته و به خدمات ارائه می دهد . خدمات طی درخواستی از سازمان می خواهد که سپرده شر کت فوق را باز پرداخت نمایند .
نامه ی خدمات توسط ریاست سازمان برای ذیحسابی دستور و در دبیر خانه شماره می گردد.
پس از اینکه نامه توست ذیحسابی دستور داده شد به دفتر ذیحسابی جهت شماره ارسا ل می گردد پس از اینکه در دفتر ذیحسابی نا مه شماره شد به کارشناس تملک دارایهای سر مایه ای
ارجاع می گردد و در این واحد از شرکت فوق خواسته می شود که تسویه حساب ما لیاتی و تسویه حساب تا مین اجتما عی را بیاورند و وقتی که شرکت فوق فرم های خواسته شده را فراهم نمود برای ان فرم های تقاضای استرداد سپرده که تمال مشخصات وجوه واریزی اعم از تاریخ . شماره ثبت شماره ی بستانکاری و غیره می باشد در ان مشخص می گردد و به دارائی
ارسال می گردد.
دارائی پس از چند روز وجوه خواسته شده را به حساب کمیته امداد استرداد می نماید. وقتی که وجوه بر گشت داده شد طی نامه ای به کمیته امداد اعلام می گردد که ذیحساب دستور نا مه را داد در دفتر شماره می گردد سپس به کا رشناس تملک دارائیهای سرمایه ای ارج

اع و برگه حسا بداری ان صادر و در دفاتر مالی سپرده ثبت می گردد و برای امضاء برگه ی حسا بداری به ذیحسابی ارسال و پس از امضاء ذیحساب به قسمت دریافت و پرداخت جهت صدور چک ارسال پس از اینکه چک صادر شد برای امضاء به ذیحساب و ریاست عوت می شود و پس از اینکه امضاء تکمیل به بانک ارسال و سند به کارشناس تملک دارائیهای سرمایهای عوت

داده می شود و برای رسیدگی مجدد به دیوان محاسبات ارسال و پس از رسیدگی شد بایگانی می گردد.

صدور چک
در این واحد کلیه اسناد اعم از جاری – عمرانی – خدماتی و غیره توسط این واحد چک اسناد هزینه صادر می گردد که روال بد ین منوال است که در دفاتر که دارند و حسابهای مختلف بانکی با توجه به برنامه و فصل به سند هزینه و اینکه بایستی از چه حسابی پرداخت گردد البته در این واحد برای هر چک فرم مربوط ای است که نوشته می شود وضمیمه سند گرددکه در ان شماره حساب – نام مشخص گیرنده – مبلغ و ….. نوشته می شود .
و همچنین در دفاتر نوشته می شود البته این واحد پس از پایان هر ماه بایستی مغایرت بانکی برای کلیه حسا بهای خود ارائه نماید تا مشکلی پیش نیاید .
واحد اعتبارات :
کلیه موافقت نامه ها و تخصیص ها و درخواست وجه ها و وجوه واریز شد وجه از خزانه معین استان یا ملی در رایانه و دفاتر ثبت می نماید البته هر وجوهی بایستی در فصل و برنامه خودش ثبت گردد وقتی که سندی توسط رسیدگی مورد برسی قرار گرفته و مشکلی نداشته و برگه حسا بداری روی ان زده شده است به واحد اعتبارات می اید با توجه به فصل برنامه آن بایستی در رایانه ثبت گردد و میزان نقد ینگی کسر گردد تا مشکلی پیش نیاید و اگر اعتبار داشته باشد روی ان سند حسابداری مهر زده می شود تا مین اعتبار شد و امضا ء می گردد و به صدور چک ارسال می گردد.
ثبت مربوط پرداخت حقوق بازنشستگان :
چون سازمان درآمدی ندارد برای پرداخت حقوق اول در خواست را به سازمان بازنشستگان می دهد و هنگام پرداخت از سازمان بازنشستگان به شرح زیر ثبت می گردد .
بانک ******
دریافتی بازنشستگان ******
و هنگام پرداخت ثبت زیر انجام می گیرد
دریافتی بازنشستگان ******
بانک ******
استفاده کنندگان حسابداری دولتی:
الف: استفاده کنندگان داخل سازمان مانند:‌
۱- مسئولین برنامه ریزی :
مسئولین برنامه ریزی هر سازمان دولتی برای هر چه بهتر تنظیم کردن بودجه سالانه سازمان از اطلاعات مالی واقعی یا عملکرد بودجه استفاده می نمایند. لذا امور مالی سازمان دولتی اطلاعات واقعی در مورد اجرای بودجه سالانه را در اختیار مسئولین برنامه ریز قرار می دهد.
وزیر یا رئیس موسسه:
اطلاعات مالی وزارتخانه یا موسسه بصورت خلاصه در اختیار وزیر یا رئیس موسسه قرار می گیرد تا به نحوی از جریان امور مالی سازمان تحت مسئولیت خود مطلع شوند و به ترتیبی بر فعالیتهای مالی و کارائی مدیران اجرایی نظارت نمایند.
۳- مدیران سطوح میانی:
این مدیران متناسب با نیاز از اطلاعات حسابداری و مالی برای برنامه ریزی واحد تح

ت سرپرستی خود استفاده می کنند .
بازرسان و حسابرسان داخلی:
بازرسان و حسابرسان داخلی سازمان دولتی برای ارزیابی تاثیر کنترلهای مالی و گزارش آن به مقامات مجاز وزارتخانه یا موسسه دولتی به طریقی از خدمات حسابداری استفاده می کنند.
ب: استفاده کنندگان خارج از سازمان یا وزارتخانه :
۱- هیات دولت:
هیات دولت بمنظور نظارت و کنترل سازمانهای دولتی از اطلاعات مالی و حسابداری استفاده می کند.
۲- مجلس نمایندگان :
نظارت پارلمانی در ایران از طریق گزارش تفریغ بودجه که توسط دیوان محاسبات کشور تهیه می شودصورت می گیرد. گزارش تفریغ بودجه براساس صورتحساب عملکرد سالانه بودجه کل کشور تنظیم می شودو صورتحساب عملکرد سالانه بودجه از تلفیق اطلاعات مالی استخراج شده از صورتحسابهای سالانه دستگاه دولتی حاصل می گردد. بنابراین نمایندگان مجلس هر کشور از سیستم حسابداری دولتی برای نظارت بر اجرای بودجه سالانه دولت و در نهایت کنترل برنامه های مصوب دولت استفاده می نمایند.
۳- حسابرسان مستقل
طبق اصل ۵۵ قانون اساسی دیوان محاسبات کشور مسئول رسیدگی به حسابهای وزارتخانه ها و موسسات و شرکتهای دولتی است. و نتیجه این حسابرسیها در گزارش تفریغ بودجه منعکس و به اطلاع نمایندگان مجلس می رسد. بنابراین حسابرسان دیوان محاسبات کشور به عنوان حسابرس مستقل نیز از حسابداری دولتی در جهت پیشبرد اهداف خود که همان حراست از بیت المال است استفاده می نمایند.
۴- مردم:
عموم مردم نیز از طریق دسترسی به گزارش تفریغ بودجه که حاصل حسابرسیهای انجام شده دیوان محاسبات کشور، از چگونگی اجرای بودجه سالانه دولت مطلع می شوند پس عموم مردم نیز از اطلاعات مالی و حسابداری استفاده می کنند.

مبانی حسابداری
مبانی حسابداری یعنی اینکه درآمدها و هزینه ها را در چه زمانی شناسایی و در دفاتر حسابداری ثبت نمائیم.
به بیانی ساده تر مبنای حسابداری یعنی استفاده از یکی از روشهای زیر برای شناسایی و ثبت درآمد و هزینه در دفاتر حسابداری:
الف- روش شناسایی و ثبت درآمد و هزینه در زمان وصول وجه درآمد یا پرداخت هزینه.
ب- روش شناسایی و ثبت درآمد و هزینه در زمان تحقق یا ایجاد درآمد و یا در زمان تحقق یا ایجاد هزینه، صرفنظر از زمان دریافت وجه درآمد یا پرداخت وجه هزینه.
ج- روش شناسایی و ثبت درآمد در هنگام وصول وجه بدون توجه به زمان تحصیل یا تحقق درآمد و شناسایی و ثبت هزینه در موقع تحقق یا ایجاد هزینه بدون توجه به زمان پرداخت وجه هزینه.
مبنای نقدی
حسابداری نقدی یک سیستم حسابداری است که اساس آن بر دریافت و یا پرداخت وجه نقد استوار است و هر گونه تغییر در وضعیت مالی موسسه مستلزم مبادله وجه نقد ا

 

ست . درآمد زمانی شناسایی و در دفاتر ثبت می گردد که وجه نقد آنها دریافت شود و هزینه ها زمانی شناسایی و ثبت می شوند که وجه آنها به صورت نقد پرداخت گردد.
هزینه **
بانک **
بانک **
درآمد **
مبنای تعهدی :
الف- شناسایی و ثبت درآمدها :
درآمدها در زمانی که تحصیل می شوند یا تحقق می یابند مورد شناسایی قرار گرفته و در دفاتر حسابداری منعکس می گردند. در این مبنا زمان تحصیل یا تحقق درآمد هنگامی است که درآمد به صورت قطعی تشخیص می شود و یا بر اثر ارائه خدمات حاصل می گردد. لذا زمان وصول وجه در این روش مورد توجه قرار نمی گیرد.
حسابهای دریافتنی **
درآمد **
بانک **

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 46 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد