دانلود فایل پاورپوینت انواع سقف های ساختمانی

PowerPoint قابل ویرایش
169 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت انواع سقف های ساختمانی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت انواع سقف های ساختمانی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

مقدمه
انواع سقف ها
منابع

اسلاید ۲ :

سقف ساختمان ها را به دلایل مختلف و با توجه به نوع کاربری با چند نوع مصالح و روش های خاص ، اجرا
می کنند که در این پروژه به انواع آن ها و مصالح تشکیل دهنده و نحوه اجرای آن ها بطور کامل اشاره می کنیم.

اسلاید ۳ :

۱- سقف چوبی
۲- سقف طاق ضربی
۳- سقف تیرچه بتنی و بلوک
۴- سقف تیرچه فلزی و بلوک
۵- سقف پوسته بتنی
۶- دال ها
۷- سقف کاذب
۸- سقف کرمیت
۹- سقف نیازیت
۱۰- سقف سیاک
۱۱- سقف های مجوف بادکنکی
۱۲- سقف روفیکس
۱۳- سقف کامپوزیت

اسلاید ۴ :

علل رویکرد و روی آوری به سقف چوبی :
امروزه این نوع سقف کمتر جایی کاربرد دارد. هنوز هم این قبیل سقف ها در مناطق کویری ایران و روستا ها بر اساس یک سنت کاربرد دارد. متأسفانه این سقف ها در برابر خطرات ناشی از زلزله هیچ گونه مقاومتی از خود نشان نداده و فرو می ریزد.
مصالح بکار رفته در سقف های چوبی از لایه بالا به لایه پایین :
کاه گل
خاک رس کوبیده شده
شیره انگور
شفته آهکی یا رس کوبیده شده
گل رس
حصیر یا سقط (تشکیل شده از: توفال – شاخ وبرگ – حصیر – نی)

اسلاید ۵ :

اگر زیر سقف چوبی اندود شود از چوب های کوچکی استفاده می گردد. چون چوب های کوچکی که با اره بریده نشده اند و به وسیله تیشه به چوب های نازک تر تبدیل شده اند دارای سطوح ناصاف می باشند اندود بخوبی به آن گیرش می یابد.
طول چوب ها تقریبا ۳۰ الی ۴۰ سانتی متر می باشد. فاصله چوب ها از یکدیگر برای نگهداری اندود قابل اهمیت است. اندود در این فواصل نفوذ و سبب گیرایی اندود به توفال می گردد.
به منظور عدم ترک خوردگی اندود چند تیر چوبی از وسط بریده شده و پایین تر از تیرهای اصلی نصب می شود زیرا این تیرهای چوبی به تیر های نازک تری که از وسط بریده شده اند نصب می شوند.

اسلاید ۶ :

در این حالت توفال ها به لایه های مزبور میخ می شوند. در این روش ، اندود ترک نخورده و فضای خالی بین سقف و اندود از نقطه نظر عایق حرارتی، عایق بسیار خوبی برای جلوگیری از سرما و گرمــا مـی باشد و ســطح اندود کاری صاف اجرا می شود. قابل توجه اینکه در مواردی به منظور جلوگیری از عدم ترک خوردگی اندود به آن موی بز نیز اضافه می شود.

اسلاید ۷ :

چوب مورد استفاده کاملا خشک باشد
تیرهای چوبی هم قطر باشند
حداکثر فاصله دو تیر پوشش ۵۰ سانتی متر بوده و با قیر یا روغن ایزوله می شوند.در طرفین دیوار ابتدا و انتهای تیر قرار داده شده و پس از کشیدن ریسمان در زیر تیر به موازات دیوار حمال عمل تیر ریزی را شروع می کنند.

اسلاید ۸ :

کلیه دیوارها به موازات دیوار حمال شروع به پرواز کوبی می گردند. پس از سقط گذاری حصیر بافته شده را چند ساعت جهت نرمی در داخل آب قرار می دهند .هر حصیر حداقل ۱۰ سانتی متر روی حصیر بعدی را پوشش می دهد. به منظور آنکه حصیرها جابجا نشوند مقدار کمی شفته روی حصیرها پهن و آنگاه شیب بندی از روی این مبنا تا پایان کار ادامه می یابد. شیب بندی بصورت کرم بندی شده به سمت ناودانی با مقدار شیب لازم که مرد نیاز است زیر ریسمان با کمک شمشه پر می شود.

در بعضی مواقع روی پوشش نهایی به هنگام ور دادن به کاه گل نمک اضافه شده و همزمان غلطک زده می شود تا از رشد گیاهان جلوگیری شود.اگر این مهم صورت نگیرد تخم یا بذر موجود در شفته به مرور زمان سبب رشد گیاهان شده و ریشه گیاه به صورت شکاف از زیر سقف نمایان می شود.

اسلاید ۹ :

به دلایل زیر از این نوع سقف بیشتر استقبال می شود زیرا :
سرعت عمل بالا
در دسترس بودن مصالح مورد نیاز
نیاز به تخصص اجرای خاص نبود
تیر آهن و طاق ضربی بیش از سایر سقف ها در ایران ساخته می شد و هنوز نیز در برخی نقاط از این سقف استفاده می شود. خیز داخلی طاق های ضربی بین تیر آهن ها با اندود آستر پر می شود. پس از خشک شدن اندود آستر نازک کاری در دو قشر گچ زنده و گچ کشته انجام می گیرد.

اسلاید ۱۰ :

باید توجه داشت که تیر آهن ها قبل از پوشش با تور سیمی پوشیده شده و قبلا با ضد زنگ عمل سرنج زنی روی آنها صورت پذیرد.بهترین فاصله بین دو تیر آهن ۹۰ سانتی متر می باشد بهتر است قسمت زیرین تیر آهن ها توری گالوانیزه با چشمه های ریز پوشیده شوند. بعد از اتمام طاق زنی، روی طاق از گچ پرمایه استفاده می گردد تا تمامی درز های بندها گرفته و مسدود شوند. بهترین خیز قابل قبول طاق ۳ سانتی متر است که اگر از این مقدار کمتر گردد احتمال ریزش طاق افزایش خواهد یافت. خود این خیز باعث اتصالات رج به رج طاق آجری خواهد بود. اگر مقدار این خیز زیاد شود ملات زیادی به منظور اندود کاری نیاز خواهد بود و این امر غیر اقتصادی است.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 169 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد