داتلود فایل پاورپوینت آشنایی با سقف های سبک

PowerPoint قابل ویرایش
154 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید داتلود فایل پاورپوینت آشنایی با سقف های سبک توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه داتلود فایل پاورپوینت آشنایی با سقف های سبک قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

کاهش وزن و هزینه ساخت سازه‌ها و افزایش سرعت اجرا، همراه با بهینه‌کردن رفتار ثقلی و لرزه‌ای آنها، همواره مد نظر مهندسین بوده است و از آنجا که یکی از مهمترین اجزای ساختمان برای رسیدن به اهداف مذکور، سقف‌ها می‌باشند، تحقیقات و مطالعات بسیاری در مراکز علمی و دانشگاهی صورت گرفته است تا با افزایش صلبیت درون صفحه‌ای سقف‌ها و سبک‌سازی سقف‌ها، موجبات کاهش نیروی زلزله و اقتصادی شدن ابعاد تیر و ستونها و بهینه‌ شدن رفتار کلی ساختمان فراهم گردد.

بدین‌ منظور، مجموعه حاضر در مورد بررسی رفتار انواع سقف‌های سبک معمول در کشور و سیستم‌های جدید سقف می‌باشد.

اسلاید ۲ :

این نوع سقف امروزه یکی از متداول‌ترین سقف‌های اجرایی در کارگاه‌های ساختمانی است. این سقف عایق بسیار خوبی در برابر صدا و حرارت می‌باشد.

اسلاید ۳ :

۱) تیرچه

۲) بلوک

۳) میلگرد حرارتی

۴) میلگردهای ممان منفی

۵) میلگردهای محل بازشوها

۶) میلگردهای آویز سقف کاذب

۷) بیم (ریپ) عرضی

اسلاید ۴ :

  • تیرچه عضو پیش‌ساخته‌ای است متشکل از بتن و فولاد که در دو نوع تیرچه پیش‌ساخته و تیرچه خرپایی تولید می‌شود.
  • تیرچه‌ها در دو مرحله تحت اثر نیرو قرار می‌گیرند:
  • مرحله اول: در هنگام حمل و نقل تیرچه‌ها و اجرای سقف.
  • مرحله‌دوم: پس‌از خودگیری بتن سقف و جمع‌آوری شمع‌ها می‌باشد.

اسلاید ۵ :

تیرچه پیش‌ساخته خرپایی، ازخرپای فولادی و پاشنه بتنی تشکیل می‌شود. قالب بتن پاشنه فلزی بوده و در صورت استفاده از قالب دایمی‌(فوندوله)، آن را تیرچه خرپایی کفشکدار می‌گویند.

اسلاید ۶ :

برای ایجاد پیش‌تنیدگی در بتن تیرچه، معمولا از چند رشته سیم فولادی به قطر ۵ میلیمتر، با مقاومت نهایی ۱۷۵۰۰ تا ۱۹۰۰۰ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع، استفاده می‌شود. سیم‌ها قبل از بتن ریزی، تا ۶۵٪ مقاومت نهایی خود کشیده می‌شوند. پس از بتن ریزی و به دست آوردن مقاومت کافی در بتن، و ایجاد پیوستگی مناسب بین فولاد و بتن، به آرامی‌رها می‌شوند تا تیرچه تحت تنش فشاری قرار گیرد. پوشش بتنی روی سیم‌های فولادی، در کلیه جهات، حداقل ۲۰ میلیمتر است و فاصله دو سیم مجاور از هم به حدی است که بزرگترین دانه سنگی بتن، به آسانی بتواند از لابلای آن‌ها جا به جا شود. محل استقرار سیم‌ها طوری انتخاب می‌شوند که تنش فشاری در قسمت زیرین تیرچه، بیشتر از تنش قسمت بالایی آن باشد.

اسلاید ۷ :

تیرچه‌های پیش تنیده، معمولا فاقد آرماتورهای عرضی می‌باشند. ولی در بعضی از انواع آن، برای تقویت مقاومت برشی دو انتهای تیر، میلگردهای عرضی مطابق شکل زیر در داخل بتن تیرچه کار گذاشته می‌شوند، تا علاوه بر تقویت برشی تیرچه، گیره‌های لازم را برای حمل و نقل تیرچه‌هاتأمین کنند.

اسلاید ۸ :

این دال‌ها در واقع همان تیرچه‌ها هستند که برای تأمین سطحی صاف در زیر سقف و حذف نازک‌کاری، اجرای هرچه بیشتر کار در تراز سطح زمین، تأمین حداکثر نظارت بر کیفیت و کاهش زمان نصب و اجرا، پاشنه‌های بتنی آن‌ها به طور پهن و به هم چسبیده، ساخته شده است. ضخامت دال‌های نیم پیش ساخته، مانند پاشنه تیرچه‌ها، در حدود ۴ الی ۵/۵ سانتیمتر است. عرض دال‌ها، با توجه به تجهیزات موجود برای نصب، و عرض سقف مورد پوشش تأیین می‌شود. طول دال‌ها نیز بر اساس محدودیت‌های مربوط به تیرچه‌ها، تعیین می‌گردد. ابن نوع دال‌ها، در عرض‌های ۱/۲۰ تا ۲/۴۰ متر تولید می‌شوند.

اسلاید ۹ :

این نوع دال‌ها برای دهانه‌های مختلف، به راحتی قابل اجرا هستند. در صورتی که ضخامت سقف بیش از ۱۲ سانتیمتر باشد، با استفاده از بلوک‌های توخالی U شکل، که به طور معکوس روی سقف قرار داده می‌شوند، می‌توان وزن سقف را کاهش داد و در مصرف بتن صرفه‌جویی کرد. دال‌های نیم پیش ساخته، مانند تیرچه‌ها در دو نوع خرپایی و پیش تنیده مانند شکل‌های زیر تولید می‌شوند.

اسلاید ۱۰ :

از بلوک به عنوان قالب دایمی‌برای قالب بندی گونه‌های جان تیر T و همچنین قالب زیرین بتن پوششی در جا، استفاده می‌شود. قسمت زیرین بلوک، برای تامین سطح صافی برای انجام نازک‌کاری و لبه‌های داخلی بلوک، برای تقویت ایستایی مقطع بلوک، تعبیه می‌شود. مقاومت بلوک‌ها در محاسبات ایستایی سقف، منظور نمی‌شود و همواره به عنوان قالب‌های دایمی‌و مصالح پرکننده محسوب می‌شوند. با این وجود این بلوک‌ها باید قادر به تحمل ضربه‌های ناشی از حمل و نقل متعارف و نیروهای ناشی از عبور و مرور در زمان بتن‌ریزی باشند.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 154 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد