دانلود فایل پاورپوینت بیماری های روانی

PowerPoint قابل ویرایش
44 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت بیماری های روانی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت بیماری های روانی قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

هر نوع تغییری در کارکرد مغز می تواند موجب بیماری روانی شود. ضایعات مغزی ممکن است به دلایل زیر اتفاق بیفتد :
 
عفونت – ضربه – نرسیدن خون به مغز – خون ریزی مصرف طولانی الکل – سوء تغذیه – صرع درمان نشده و بیماری های پیش رونده مغزی (‌آلزایمر) 
 
عامل دیگر ارث می باشد بنابراین ممکن است فرد به دلایل ارثی مستعد ابتلا به بیماریهای روانی باشد

اسلاید ۲ :

 
تجارب دوران کودکی : برای رشد سالم یک فرد ؛ محبت ، عشق متعادل ، راهنمایی مناسب ، تشویق و نظم و ارتباط از ضروریات دوران کودکی است اگر این مسائل از کودکی دریغ شود احتمال تبدیل شدن وی به یک بیمار روانی ممکن است.

اسلاید ۳ :

 
فضای خانواده : نزاع خانوادگی ، سوء تفاهم مستمر در بین اعضای خانواده ، عدم وجود صمیمیت . فردی که در چنین محیطی زندگی کند مستعد بیماری روانی است

اسلاید ۴ :

 
عوامل اجتماعی  : اگر فردی در جامعه امکانات و واجبات یک زندگی معمولی را نداشته باشد و نتواند خود را برای شرایط نامساعد زندگی تجهیز کند دچار رنج و مستعد بیماری روانی خواهد شد.

اسلاید ۵ :

عوامل شناختی  : دانش آموزی که می ترسد مردود شود. یا دانش آموزی که فکر می کند لباس یا قیافه وی زشت است و عرضه هیچ کاری را ندارد.

اسلاید ۶ :

نوعی بیماری مغزی با حملات تشنجی ( غش ) مکرر

علل صرع چند گانه می باشد مثل ضربه مغزی یا عفونت هایی مانند آنسفالیت ،‌ انگل ها ،‌ مسمومیت با الکل یا سایر مسمومیت ها . با وجود این حتی در نیمی از موارد علت ناشناخته است معمولاَ‌ توسط نورولوژیست ( متخصص مغز و اعصاب ) درمان می شود.

اسلاید ۷ :

به طور تخمینی در حدود ۴۵ میلیون نفر در تمام سنین از این عارضه رنج می برند که در کشور های در حال توسعه ۵ برابر کشورهای پیشرفته می باشد.
برای این بیماری راه درمانی وجود دارد و تا ۷۰درصد موارد با دارو درمان می شوند.
شیوع بیماری به طور متوسط حدود ۱ درصد در کل جهان است

اسلاید ۸ :

نوعی دمانس ( زوال ) عقلی است که ضمن تخریب سلول های مغزی در انتقال پیام های مغزی به خصوص آنهایی که مسئول ذخیره حافظه هستند اختلال ایجاد می کند. ۵۰ تا ۶۰ در صد دمانس ها را سندروم مغزی دژنراتیو پیشرونده تشکیل می دهد یعنی روی تفکر رفتار یا عاطفه تأثیر می گذارد. تخمین زده می شود الآن در حدود ۱۱ میلیون نفر مبتلا هستند که تا سال ۲۰۲۵ دو برابر می شود.

اسلاید ۹ :

معمولاَ‌این بیماران قادر به مراقبت از خود نیستند. دوستان و اشیاء را تشخیص نمی دهند. آلزایمر درمان ندارد.
بیماران توسط مراقبین بهداشت خانواده ناراحتی های این افراد را کاهش می دهند. شیوع این اختلال در ایران ۲۵/۰ درصد و حدود ۱۵۰ هزار نفر می باشد.
بیمارستان رازی از بر خی از این مبتلایان نگهداری می کند.

اسلاید ۱۰ :

نوعی بیماری است که با آشفتگی عمیق در تفکر و احساسات مشخص می شود و بر کلام و اندیشه ، ادراک و شناخت نسبت به خود اثر می گذارد.
غالباَ با تظاهرات سایکوتیک همراه است: شنیدن صدا داشتن عقاید غیر عادی و ثابت ( هزیان گویی) حتی ممکن است بیمار قتل مرتکب شود. در حدود ۴۵ میلیون نفر از افراد بالای ۱۸ سال معمولاَ در جوانی دیده می شود و می تواند در عملکرد فرد اختلال ایجاد کرده و سبب از دست دادن توانایی ها یاکتسابی شود (‌اختلال در درس خواندن )

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 44 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد