دانلود فایل پاورپوینت تاثیر افزودنی های شیمیایی در مصرف انرژی و فرآیند پخت سیمان

PowerPoint قابل ویرایش
53 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت تاثیر افزودنی های شیمیایی در مصرف انرژی و فرآیند پخت سیمان توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت تاثیر افزودنی های شیمیایی در مصرف انرژی و فرآیند پخت سیمان قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

 

معرفی شرکت سیدکس

 

شرکت CEDEX در زمینه افزودنی های سیمان برای بالا بردن ظرفیت آسیاب سیمان و آسیاب مواد اولیه و کاهش انرژی مصرفی آنهاوبهبود دهنده های کیفی سیمان جهت بالا بردن مقاومت اولیه و نهایی فعال است و با تکیه بر دانش کار شناسان آموزش دیده در افزودنی های سیمان ،اولین شرکت تولید کننده این محصولات مطابق با جدیدترین استانداردهای جهانی در ایران می باشد .

اسلاید ۲ :

زمینه های فعالیت

  • تولید افزودنی های بتن
  • تولید افزودنی های فولاد و ریخته گری
  • تولید مواد اولیه صنایع شیمیایی مرتبط
  • تولید افزودنی های شیمیایی سیمان

اسلاید ۳ :

افزودنی های سیمان

  • افزودنی های کمی سیمان
  • افزودنی های کیفی سیمان

اسلاید ۴ :

افزودنی های کمی

  • افزودنی های کمی جهت افزایش ظرفیت در آسیابهای سیمان (غلطکی و گلوله ای) که ۱۵ الی ۲۰ درصد ظرفیت آسیابها را افزایش می دهد .
  • افزودنی های کمی جهت افزایش ظرفیت در آسیابهای مواد (غلطکی و گلوله ای) که ۱۰ الی ۱۵ درصد ظرفیت آسیابها را افزایش می دهد .

اسلاید ۵ :

افزودنی های کیفی

  • افزودنی های کیفی جهت افزایش مقاومت اولیه سیمان که ۱۵ الی ۳۰ درصد مقاومت اولیه را افزایش می دهد.
  • افزودنی های کیفی جهت افزایش مقاومت نهایی سیمان که ۱۵ الی ۳۰ درصد مقاومت نهایی را افزایش می دهد.

اسلاید ۶ :

اندازه ذرات بین ۳ تا ۳۰ میکرون تاثیر مستقیم بر مقاومت سیمان داشته و ذرات زیر ۳ میکرون نیز در افزایش مقاومت اولیه نقش به سزایی دارند .

استفاده از کمک سایش از طریق تاثیری که بر روی توزیع دانه بندی دارد به بهبود مقاومت مکانیکی سیمان کمک می کند .

اسلاید ۷ :

    در بین تمام محصولاتی که در طول هیدراتاسیون اولیه تولید می شوند بلورهای اترجینت از یونهای کلسیم ، المییوم و سولفات تشکیل شده و به صورت سوزنی شکل از ژل اولیه شروع می کند . اترینجیت به خاطر مورفولوژی و ریز ساختارش از مهمترین محصولات هیدراتاسیون بوده و تاثیر زیادی بر هیدراتاسیون سیمان دارد .لایه نازک و بی شکل

     اترجینت با پوششی که بر ذرات کلینکر به وجود می اورد مانع نفوذ آب به هسته داخلی ذرات کلینکر شده و در نتیجه سرعت واکنشهای هیدراتاسیون را کم می کند . به عبارت دیگر اترجینت به کانی های سیلیکاته با درجه بلوری بالا این اجازه را خواهد داد تا سریعتر با اب واکنش دهند و مقاومت مکانیکی بالاتر حاصل می شود .

    تاثیر بسیار زیاد کمک سایش ها بر هیدراتاسیون سیمان ب خاطر توانایی آن ها در انحلال فازهای کلینکر و بلورسازی محصولات هیذراتاسیون است .

اسلاید ۸ :

اثرافزودنی روی پخت کلینکر

        نرمی ذرات مواد اولیه و توزیع دانه بندی آن نقش مهمی در واکنش کلینکر شدن ایفاد میکند . به دلیل سایز ذرات مواد اولیه حتی با شیمی ثابت در شرایط ثابت کوره ، ما می توانیم انحرافات در مینرالوژی کلینکر و کیفیت آنها شاهد باشیم به علاوه نرمی بیش از حد مواد اولیه به خصوص حاوی مواد قلیلیی موجب به هم چسبیدن ذرات و گرفتگی سیکلون می گردد. مواد اولیه درشت ( یا بعضی ازترکیبهای آن) باعث واکنش پذیری کمتر طی عملیات زینترینگ و غیره کامل شدن واکنش می گردد.

اسلاید ۹ :

      اگر منحنی PSD  مواد اولیه با نسبت بالای ذرات ریز و درشت کشیده شود ریسک مشکلات بالا افزایش می یابد . مثال :  غلظت بالای AL2O3 درقسمت نرم یا غلظت بالای SIO2 در قسمت درشت مواد می تواند زینترینگ نامناسب و تشکیل فازهای مینرالی نامطلوب گردد.

      یک راه حل مناسب برای اجتناب از چنین مشکلاتی استفاده از کمک سایش در آسیاب مواد می باشد .  از یک سو بار یرگشتی را کاهش و تولید آسیاب را افزایش می دهد و از سوی دیگر با کاربرد مناسب  ، منحنی PSD مواد  ساییده شونده تندتر و سریع تر به صورت مناسب در می آید . دلیل مطلب فوق افزایش راندمان سایش پذیری و همچنین سریعتر بودن مواد درشت داخل خود آسیاب و کاهش بیش از حد سایده شدن مواد نرم می باشد.

 

اسلاید ۱۰ :

 با مصرف کمک سایش در آسیاب مواد  منحنی توزیع دانه بندی یکنواخت تر می شود . این بدان معنی است که سایز ذرات به هم نزدیک تر شده و سطح ذرات بیشتر می گردد .در اثر افزایش سطح ذرات مقدار انتقال حرارت در سیکلونها و کوره بیشتر بوده و منجر به کاهش کیلو کالری در فرآیند پخت می گردد .

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 53 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد