whatsapp call admin

دانلود فایل پاورپوینت حریم خصوصی

PowerPoint قابل ویرایش
24 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت حریم خصوصی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت حریم خصوصی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

تعریف حریم خصوصی:

  • حریم خصوصی عبارت است از حق افراد، گروه ها و موسسات برای تعیین این موضوع برای خود که چه وقت و تا چه حد اطلاعات مربوط به آنها به دیگران منتقل شود .
  • حق افراد برای حمایت شدن در مقابل وارد شدن بدون اجازه به امور زندگی افراد و خانواده هایشان با ابزار مستقیم فیزیکی یا بوسیله نشر اطلاعات
  • «هلن نیس بام» به جای حریم خصوصی حق خلوت را به کار برده و می گوید حق خلوت آدمیان متضمن یک پناهگاه امن یا منطقه حفاظت شده برای آدمیان است که مردم در آن می توانند از بازرسی دقیق و موشکافانه و احتمالاً نکوهش درباره امور شخصی خود رها و آزاد باشند.

اسلاید ۲ :

حوزه های حریم خصوصی

۱- حریم اطلاعات که شامل تصویب قوانینی است که اطلاعات مشخص نظیر اطلاعات مالی، پزشکی و …  افراد را تحت کنترل قرار می دهد این حوزه به حفاظت اطلاعات هم معروف است.

۲- حریم جسمانی که به حفاظت از جسم افراد در مقابل آزمایشهای ژنتیکی و … مربوط می شود.

۳-  حریم ارتباطات که امنیت پست های الکترونیک و تلفن ها، پست و سایر اشکال ارتباطات را عهده دار است.

۴- حریم مکانی که به اعمال مجموعه‌ای از محدودیتها و نظارتها در محیط کار و زندگی افراد و اماکن عمومی مربوط می شود.

اسلاید ۳ :

تعرض به حریم خصوصی

مصادیق ده گانه ی تعرض به این حریم در قطعنامه ی کنگره ی بین المللی حقوقدانان  در استکهلم، سال ۱۹۶۷ بدین ترتیب می باشد:

۱- مداخله در زندگی خصوصی و داخلی افراد

۲- تعرض به تمامیت جسمانی و روانی و ایجاد محدودیت اخلاقی و معنوی

۳- تعرض به حیثیت و شرافت و شهرت افراد

۴- تفسیر نابجا از گفته ها و اعمال اشخاص

 ۵- استفاده از اسم، هویت و عکس افراد برای مقاصد تجاری تبلیغاتی

 ۶- افشای امور ناراحت کننده مربوط به زندگی خصوصی افراد

 ۷- اقدام به جاسوسی و تحت نظر قرار دادن افراد

 ۸- توقیف و یا بازرسی مکاتبات فرد

 ۹- سوء استفاده از مکاتبات کتبی یا شفاهی

 ۱۰- افشای اطلاعات شغلی و حرفه ای

اسلاید ۴ :

قوانین حریم خصوصی

  • در اصول ۲۲ و ۲۳ و ۲۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی رد پای توجه به این حق را می توان پیدا کرد.
  • اصل ۲۲ قانون اساسی می گوید:« حثیت، جان، مال، حقوق و مسکن افراد از تعرض مصون است مگر در مواردی که قانون تجویز کند.»
  • اصل ۲۳ هم تفتیش عقاید را ممنوع اعلام نموده است.
  • اصل ۲۵ این مساله را بیان می کند که «بازرسی، نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون»

اسلاید ۵ :

طرح حمایت از حریم خصوصی:

در این  طرح که در تاریخ ۸/۴/۸۵ به چاپ رسید به حریم خصوصی جسمانی، منازل، محل کار، حریم خصوصی اطلاعات، اطلاعات شخصی در فعایتهای رسانه ها، حریم خصوصی  و مسولیتهای ناشی از نقض حریم خصوصی توجه شده است. یکی از مباحث یاد شده در این طرح که مرتبط با این مقاله است حریم خصوصی و ارتباطات  اینترنتی در هفت ماده می باشد.

در ماده ۶۵ این طرح آمده «شنود، ضبط، ذخیره یا انواع دیگر رهگیری ارتبطات خصوصی اینترنتی اشخاص بدون رضایت آنها مجاز نیست» ماده ۶۵ نیز بیان می کند که ارائه دهندگان خدمات عمومی ارتباطات اینترنتی باید کلیه تدابیر فنی واداری را برای تامین امنیت و خدمات خود فراهم آورند.

اسلاید ۶ :

اینترنت و نقض حریم خصوصی

یکی از نگرانی های اساسی در مورد اینترنت حفظ حریم شخصی افراد است اطلاعات گوناگون که درباره ی داده‌ها نگهداری می شود از طریق نفوذ به این سیستم ها امکان سوء استفاده و ایجاد خطر را برای شهروندان به دنبال دارد.

پیشکسوت فنی، دیوید هولتزمن، معتقد است که ماده ای باید به قانون اساسی اضافه شود که حفظ حریم خصوصی فردی افراد در روزگار دیجیتال را تضمین نماید. او می گوید، ” بحث دسترسی آنقدر مطرح نیست که بحث جمع شدن داده ها در یک محل مطرح است.”

با همه اینها، زندگی در یک “مملکت پایگاه داده” از جوانب مثبت هم برخوردار است. پایگاه های داده، جمع آوری و ارزیابی اطلاعات را ممکن می سازند و در تئوری، به مصرف کننده و اقتصاد کمک می نماید..

اسلاید ۷ :

تکنولوژی سودمند ونقض حریم خصوصی

شناسایی از طریق فرکانس های رادیویی (آر اف آی دی) که در حال حاضر بحث داغ صنعت بسته بندی است تکنولوژی دیگری است که حریم خصوصی ما را به چالش می کشد. این تکنولوزژی که قرار است جایگزین کد جهانی محصو ل (یو پی سی یا بارکد) شود، از یک فرستنده ریز رادیویی که معمولا از یک دانه ماسه بزرگتر نیست، و یک قرائت گر مخصوص استفاده می کند تا برچسب های اطلاعات به کالاهای مصرفی الصاق نماید – اطلاعاتی در مورد زمان و محل ساخت، زمان و نحوه حمل، اطلاعات در باره تولید و ارزش غذایی. اما از این تکنولوژی می توان همچنین برای الصاق برچسب به مشتری ها نیز استفاده کرد. آینده ای را مجسم کنید که در آن هر مغازه مجهز به یک قرائت گر شناسایی از طریق فرکانس های رادیویی است: وارد می شوید و به محض ورود اسکن می شوید؛ کارمندان خواهند دید که چه نوع شلواری به پا دارید، سایز آن چیست، کی و کجا و به چه قیمت خریداری شده… کمابیش هر نوع اطلاعات در مورد شما در دسترس آنها است

تکنولوژی هایی هم وجود دارد که می توانند از لای دیوار و یا لباس ببینند. از چنین تکنولوژی هایی برای کنترل بیماری قند، بیماران قلبی، همراهی کودکان تا مدرسه، ثبت ورود و خروج های خانه شما استفاده شود.

.

اسلاید ۸ :

نظارت و مانیتورینگ  کارمندان در هنگام کار:

تکنولوژی های جدید امکان نظارت تمامی کارهای کارمندان را به کارفرما می دهد، این نظارت به ویژه در مواردی همچون تماس های تلفنی، ترمینال های کامپیوتری ، پست الکترونیکی ، voice mail و همچنین استفاده از اینترنت نمود بیشتری خواهد داشت. این نظارت ها  ممکن است با آگاهی کارمندان شرکت و یا بدون اعلام قبلی صورت پذیرد.

بررسی های اخیر نشان می دهد اغلب کارفرمایان مبادرت به این عمل می نمایند.

اسلاید ۹ :

چرا نظارت؟

کارفرمایان تمایل به انجام نظارت دارند تا مطمئن شوند که کارمندان کار خود را به خوبی انجام می دهند اما کارمندان دوست ندارند تعداد دفعاتی که عطسه می کنند، ثبت گردد!

اسلاید ۱۰ :

انواع نظارت های مورد بررسی:

  • نظارت تماس های تلفنی
  • نظارت کامپیوتر ها
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 24 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد