دانلود فایل پاورپوینت دوره قلب

PowerPoint قابل ویرایش
22 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت دوره قلب توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت دوره قلب قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

بطور کلی یک چرخه قلبی شامل مراحل زیر است: مرحله انقباض ایزوولومیک (ایزومتریک): با شروع انقباض بطنها فشار در بطنها بطور ناگهانی بالا می رود و دریچه های دهلیزی – بطنی (دولختی و سه لختی) بسته می شود، در این هنگام مدت زمان کوتاهی لازم است تا بطن فشار کافی برای باز کردن دریچه های هلالی(آئورتی و ریوی) را تولید کند. در این فاصله زمانی بطنها منقبض می شوند ولی هیچگونه تخلیه ایی انجام نمی گیرد این مرحله را انقباض ایزوولومیک می گویند.

اسلاید ۲ :

مرحله خروج خون: با بالا رفتن فشار بطنها دریچه های هلالی باز می شوند و بلافاصله خون در اثر انقباض بطنها از بطن خارج می شود.

اسلاید ۳ :

مرحله پر شدن: بدنبال باز شدن دریچه های دهلیزی- بطنی مجددا بطنها از خون پر می شوند و دوره قلب مجددا آغاز می شود.

اسلاید ۴ :

حدود ۳۰ درصد از پرشدگی بطنی از سیستول دهلیزی است
در شروع سیستول بطنی
دریچه های قلبی به مدت ۰٫۰۲ تا ۰٫۰۶ ثانیه بسته باقی می مانند(انقباض ایزوولومتریک)
فشار در بطن چپ ۶ برابرفشاردر بطن راست است
قلب برای یک مدت کوتاه موسوم به دیاستازیس در حال استراحت قرار می گیرد
 

اسلاید ۵ :

امواج الکتروکاردیوگرام ولتاژهای الکتریکی هستند که در جریان هر انقباض تولید می شود. موج P مربوط به دپلاریزاسیون دهلیزها است که متعاقب آن دهلیزها منقبض می شوند. امواج QRS مربوط به دپلاریزاسیون بطنهاست و انقباض بطنها را بدنبال دارد. موج T مربوط به رپلاریزاسیون بطنهاست. در این زمان فیبرهای عضله بطنی شروع به شل شدن می کنند.

اسلاید ۶ :

حجم دیاستولی: در جریان دیاستول حدود ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلی لیتر خون در درون هر کدام از بطنها پر می شود که به حجم دیاستولی معروف است. حجم ضربه ایی: با انقباض بطنها در جریان سیستول ۷۰ میلی لیتر خون تخلیه می شودکه حجم ضربه ایی نامیده می شود. حجم پایان سیستولی: حجم باقی مانده در هر بطن که حدود ۴۰-۵۰ میلی لیتر است حجم پایان سیستولی نامیده می شود.

اسلاید ۷ :

کسر تخلیه: نسبت حجم ضربه ایی به حجم پایان دیاستولی یا بعبارتی بخشی از حجم پایان دیاستولی که از قلب به بیرون ریخته می شود کسر تخلیه نام دارد. پیش بار و پس بار: میزان کشش عضله در زمان قبل از انقباض که معادل فشار دیاستولی است بعنوان پیش بار مشخص می شود و باری که عضله قلب نیروی انقباض خود را بر آن اعمال می کند پس بار خوانده می شود و معادل فشار شریانی است.

اسلاید ۸ :

دریچه های دهلیزی- بطنی: دریچه های میترال و سه لتی از جریان معکوس خون از بطنها به داخل دهلیزها در جریان سیستول جلوگیری می کنند. دریچه های هلالی: درچه های آئورتی و ریوی از جریان معکوس خون از شریانهای آئورتی و ریوی به داخل بطنها در جریان دیاستول جلوگیری میکنند.

اسلاید ۹ :

تمام این دریچه ها بصورت پاسیو (غیرفعال) بازو بسته می شوند. بعبارتی هر گاه گرادیان فشار رو به عقب باشد و خون را بطرف عقب براند این دریچه ها بسته می شوند و هر گاه گرادیان فشار خون را رو به جلو براند دریچه ها باز می شوند.

اسلاید ۱۰ :

دریچه های دهلیزی – بطنی نازک و ورقه ایی شکل بوده و برای بسته شدن تقریبا نیازی به جریان معکوس ندارند در حالیکه دریچه های هلالی بسیار سنگینتر هستند و برای بسته شدن نیاز به جریان سریع و معکوس خون دارند، در نتیجه دریچه های هلالی بسیار سریع و محکم بسته می شوند و در حالیکه دریچه های دهلیزی- بطنی بسیار نرم بسته می شوند. همچنین بعلت کوچک بودن دهانه، سرعت خروج خون از دریچه های دهلیزی – بطنی بسیار آهسته تر از خروج خون از دریچه های هلالی است که دهانه های بزرگتر دارند. بدلایل ذکر شده فوق، لبه های دریچه های هلالی در معرض فرسایش میکانیکی بسیار شدیدتری از دریچه های دهلیزی – بطنی قرار دارند. اختلاف دیگر اینکه دریچه های دهلیزی – بطنی بوسیله طنابهای وتری نگهداری می شوند که در مورد دریچه های هلالی صدق نمی کند.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 22 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد