دانلود فایل پاورپوینت مفهوم تجارت الکترونیک

PowerPoint قابل ویرایش
42 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت مفهوم تجارت الکترونیک توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت مفهوم تجارت الکترونیک قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

e-Commerce
e-Business
e-Government
e-Learning
e-Mail
e-Money
e-Book
e-Banking

اسلاید ۲ :

تجارت الکترونیکی روش جدید کسب و کار به صورت الکترونیکی و با استفاده از شبکه ها و اینترنت می باشد.
دراین روش فرایند خرید و فروش یا تبادل محصولات، خدمات و اطلاعات از طریق شبکه های ارتباطی کامپیوتری و مخابراتی به ویژه اینترنت صورت می گیرد.

اسلاید ۳ :

استفاده از فناوری‌های الکترونیکی در انجام امور بازرگانی پیشینه‏ای نسبتا طولانی دارد. در حقیقت نیاز به تجارت الکترونیکی از تقاضای بخش خصوصی و عمومی برای استفاده از فناوری اطلاعات( IT) ناشی می‌شود؛ تقاضایی که به منظور کسب رضایت مشتری و هماهنگی مؤثر درون سازمانی ایجاد شده است.

اسلاید ۴ :

از حدود سال ۱۹۶۵، زمانی که با نوآوری هایی مانند انتقال الکترونیکی وجوه (EFT) مصرف‌ کنندگان توانستند پول خود را از طریق ماشین‌های خودپرداز(ATM) دریافت کرده و خریدهای خود را با کارت‌های اعتباری انجام دهند، اولین گام ها به سوی تجارت الکترونیکی برداشته شد.

اسلاید ۵ :

پیش از توسعه فناوری‌های مبتنی بر اینترنت در سالهای آغازین دهه ۹۰، شرکتهای بزرگ به ایجاد شبکه‏های کامپیوتری با ارتباطات مشخص، محدود و استاندارد شده برای مبادله اطلاعات تجاری میان یکدیگر پرداختند.این روش،مبادله الکترونیکی دادها(EDI) نامیده ‏شد.درآن سالها، لفظ تجارت الکترونیکی مترادف با مبادله الکترونیکی داده‏ها بود، رفته رفته سایر شرکت ها (به جز شرکت های مالی) در گیر در حوزه کسب و کار حضور گسترده تری را تجربه کردند.
سایر برنامه های کاربردی نیز از جمله خرید و فروش سهام، سیستم های اطلاعاتی، خدمات مسافری و مواردی از این قبیل به وجود آمده و به سیستم های درون سازمانی (IOS)معروف شدند.

اسلاید ۶ :

یکی از اتفاقات مهم در حوزه تبادلات الکترونیکی پدیده اینترنت بود که اولین بار در سال ۱۹۶۹ توسط دولت آمریکا پا به عرصه وجود نهاد. با توسعه اینترنت و شبکه جهانی، باعث خلق فرصت های زیادی برای توسعه و پیشرفت زیرساخت ها و کاربردهای تجارت الکترونیکی گردید.
با تجاری شدن اینترنت در دهه ۹۰ ورشد سریع آن به میلیون ها مشتری بالقوه عبارت تجارت الکترونیکی به وجود آمد و برنامه های کاربردی تجارت الکترونیکی نیز به سرعت گسترش یافتند.
درهمین زمان رشد بسیار سریع شرکت های اینترنتی موسوم به Dot- coms اتفاق افتاد.

اسلاید ۷ :

جهش فناوری اطلاعات(IT)، دو دوره بیست ساله را پشت سرگذاشته و اکنون دوره بیست ساله سوم را به پایان می برد:
▪ ۱۹۵۵ – ۱۹۷۴ : عصر پردازش الکترونیکی داده‏ها EDP) ) ▪ ۱۹۷۵ – ۱۹۹۴ : عصر سیستم‌های اطلاعاتی مدیریت (MIS) ▪ ۱۹۹۵ –۲۰۱۴ : عصر اینترنت (Internet)
تقریبا در هر دوره امکانات تجارت الکترونیکی متناسب با تکنولوژی اطلاعاتی آن دوره فراهم آمده است.ATMوکارت های اعتباری در دوره اول، در دوره دوم امکان استفاده از مبادله الکترونیکی داده ها و سیستم بانکی بین المللی، در دوره سوم اینترنت و کاربردهای تجاری آن .

اسلاید ۸ :

بازاریابی
کامپیوتر
روان شناسی و رفتار مصرف کننده
مالی
اقتصاد
سیستم های اطلاعات مدیریت
حسابداری و حسابرسی
مدیریت
حقوق تجارت و اخلاقیات و ….

اسلاید ۹ :

اجزای زیرساخت های تجارت الکترونیک

زیرساخت فناوری سخت افزار نرم افزار زیرساخت سرمایه سرمایه گذاری برای کسب و کار ارزش نهادن به کسب و کار
زیرساخت های رسانه ای اینترنت به عنوان یک رسانه ارتباط جمعی انتشار، طراحی و ویرایش مطالب دیجیتال زیرساخت سیاست عمومی قوانین و مقررات تأثیر اینترنت بر جامعه

اسلاید ۱۰ :

کسب و کار الکترونیک به مفهوم کلی شامل به کارگیری فناوری های جدید برای برقراری ارتباطات زنجیره ای بین سازندگان، فروشندگان، عرضه کنندگان و به طور کلی ارایه دهندگان کالا و خدمات از یک سو و خریدار و مصرف کننده و یا به طور کلی مشتری از سوی دیگر است و نتیجه آن اتخاذ تصمیم های بهتر، بهینه سازی کالا و خدمات، کاهش هزینه ها و گشودن کانال های جدید است.
ولی تجارت الکترونیک به هر شکلی از نقل و انتقالات در تجارت اطلاق می شود که در آن طرفین، بیشتر از طریق الکترونیکی با یکدیگر در تماس هستند تا از طریق نقل و انتقالات فیزیکی. به عبارت دیگر، تجارت الکترونیک زیربخشی از کسب و کار الکترونیک در سازمانها است، زیرا در کسب و کار الکترونیک، شکل الکترونیکی کلیه فرایندهای کسب و کار
سازمان از قبیل تولید، تحقیق و توسعه امور اداری، مالی،
مدیریت نیروی انسانی، پشتیبانی و تجارت مطرح است.
در حالی که در تجارت الکترونیک تنها فرایند تجارت
سازمان به صورت الکترونیک یک جزء بنیادی از کسب
و کار الکترونیک به حساب می آید.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 42 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد