بخشی از پاورپوینت

--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ----

اسلاید 1 :

بر پايه تحقيقات انجام يافته، بوته گوجه فرنگي در همان ده دقيقه اول كه در کنار يک تلفن همراه، قرار گرفته (بدون مکالمه ) از خود هورموني ترشح مي‌کند؛ اين هورمون نزد بيولوژيست‌‌ها، به هورمون «استرس» معروف است و گيا‌‌هان به محض آسيب ديدن، آن را ترشح مي‌کنند.
در سوئد روي يک خرگوش آزمايش جالبي انجام دادند. يک خرگوش را کنار يک موبايل گذاشتند که آن موبايل همواره روشن بود. در اين مدت هم تغذيه کاملي به آن مي‌دادند. پس از 2 ماه خون و سلول‌هاي خرگوش را براي آزمايش به آزمايشگاه بردند و نتيجه جالب توجهي را اعلام کردند؛ آن خرگوش با ادامه اين وضعيت بيشتر از يک سال زنده نمي‌ماند.

اسلاید 2 :

همانطوري که در عکس‌هايي که با استفاده از دوربين‌هاي حساس حرارتي گرفته شده است، مي‌بينيد يک تخم مرغ را در مقابل دو موبايل روشن در حال صحبت کردن گذاشته‌اند و پس از گذشت يک ساعت تقريباً نيمي از آن سفت شده بود.

اسلاید 3 :

در آلمان در جاهايي که آنتن‌هاي BTS نصب مي‌شود، قيمت خانه‌هايي که در معرض آن هستند تا 25 درصد کاهش مي‌يابد. در سال 2004، 500 دانشمند آلماني نامه‌اي را به نخست وزير وقت آلمان (گرهارد شرودر) بدين مضمون نوشتند که چرا شما اجازه مي‌دهيد که آنتن‌هاي BTS در نزديکي خانه شهروندان نصب شود.

سرطان زا بودن اين امواج اثبات نشده است. ولی سايرتاثيرات آن مثل تاثيرات گرمايی و غير گرمايی آن در انسان نيز مشاهده شده است.

اسلاید 4 :

بيش از 2 ميليارد کاربر تلفن همراه در دنيا وجود دارد(2005)

1-1- تاثيرات گرمايی

تاثيرات گرمايی امواج موبايل اثبات شده است ، ليکن بعضی از بافتهای بدن به دليل اينکه رگهای خونی کمتری دارند حساسترند.

 

اسلاید 5 :

1-2- تاثيرات غير گرمايی
1-2-1- تاثير بر روی سد خونی- مغزی

تحقيقات محققان دانشگاههای سوئد بر روی موشهای آزمايشگاهی که در معرض تشعشعات موبايل بودند نشان داد که آلبومين از سد خونی – مغزی آنها عبور می نمايد.

1-2-2- تاثيرات وراثتی
کاهش باروری

1-2-3- ساير تاثيرات
بيقراری – خواب پريشی – سردرد – سرگيجه – کاهش حافظه – کاهش زمان عکس العمل

اسلاید 6 :

1-2-4- سرطان
سازمان بهداشت جهانی بر اساس تحقيقات علمی انجام يافته اعلام نموده است که ايجاد سرطان به دليل استفاده از موبايل و يا در مواجهه با ايستگاههای آنتن موبايل بسيار بعيد است.

در سال 2006 يک تحقيق گسترده در دانمارک در خصوص ارتباط سرطان و استفاده از موبايل (420000 نفر شهروند دانمارکی) نشان داد که ارتباط معنی داری بين استفاده از موبايل و سرطان وجود ندارد.

اسلاید 7 :


آيا موبايل تنها در زمان صحبت کردن با آن ضرر دارد؟
خير. حمل کردنش هم ضرر دارد. حتي اگر 30سانتي متر هم از شما فاصله داشته باشد امواج الکترومغناطيسی موبايل به بدن برخورد می نمايد. وقتي که شما با موبايلتان حرکت مي‌کنيد، جاهايي که آنتن‌ها آنها را کمتر پوشش مي‌دهند، گوشي شما سعي بيشتري براي به دست آوردن آنتن مي‌کند، در واقع سيگنال‌هاي بيشتر و قوي‌تري از خود ساطع مي‌کند که اين موضوع بسيار خطرناک است. حتي به افرادي که مشکل قلبي دارند سفارش مي‌شود که موبايل را دور از خود نگه دارند وآن را در جيب بغلشان نگذارند. خانم‌هاي باردار بايد حداقل 2 متر از موبايل دورتر باشند. يکي از نکات جالب اين است که زماني که شما با موبايلتان عکس بفرستيد يا همانMMS،هزار برابر خطرش بيشتر است. اين موضوع را يک دانشگاه اتريشي اثبات کرده است.

اسلاید 8 :

مطالعات انجام يافته در فرانسه ، اسپانيا ، مصر و استراليا (سال2002) تاثيراتی از قبيل سردرد ، خواب پريشی و کاهش حافظه
را در افرادی که در فاصله 100متری آنتن های
موبايل زندگی می کردند نشان داد.

استاندارد کشوری :
فاصله افقی به شعاع 5 متر از محل نصب دکل

اسلاید 9 :

SAR Level SAR مخفف specific absorbed radiation )تشعشعات اختصاصی جـذب شـده تــوسط بدن) است و واحــد آن(Watt/kg) می باشد.
اتحاديه ي اروپا حداکثر SAR مجاز را ۲ وات بر کيلوگرم و امريکا 6/1 وات بر کيلوگرم تعيين کرده است. واضح هست که هر چه SAR Level يک گوشي کمتر باشد براي سلامت کاربر آن گوشي مفيدتر است. مقدار SAR level ربطی به قدرت آنتن دهی گوشی موبایل ندارد.

اسلاید 10 :

کوتاه کردن زمان مکالمات
استفاده از sms
اجتناب از مکالمه در مکانها با آنتن دهی پائين
تماس با موبايل بهتر است در محيط خارج باشد و در صورت تماس در داخل در کنار پنجره باشد.
اجتناب از تماس بی مورد و دور نگهداشتن آن از اندامهای بدن(محل کار – منزل)
محدود نمودن استفاده از موبايل در دوران بارداری
خاموش نمودن موبايل در زمان عدم استفاده (شبها ، مکانهای بدون آنتن و...)

در متن اصلی پاورپوینت به هم ریختگی وجود ندارد. برای مطالعه بیشتر پاورپوینت آن را خریداری کنید