دانلود فایل پاورپوینت هارد دیسک H.D.D

PowerPoint قابل ویرایش
22 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت هارد دیسک H.D.D توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت هارد دیسک H.D.D قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

هارد دیسکها :

۱)IDE

۲) SERIAL ATA

اسلاید ۲ :

سرعت دوران :

  • امروزه هاردهای با دور(RPM) 5400 دور در دقیقه هاردهای دور پایین شناخته میشوند و هاردهای ۷۲۰۰ دور در دقیقه را دور بالا می نامند. بالا بودن سرعت دوران یک هاردیسک نشاندهنده بالا بودن سرعت ذخیره و بازیابی اطلاعات است. درصورتیکه از کامپیوتر بمنظور انجام کارهای چندرسانه ای استفاده می گردد ، بالا بودن تعداد دور در دقیقه یک هاردیسک بسیار حائز اهمیت است. این خصوصیت هارددیسک در برنامه هایی نظیر word و یا استفاده از اینترنت ، چندان مشهود نخواهد بود .

اسلاید ۳ :

در این شکل صفحاتی که در دقیقه می چرخند کاملا مشخص است:

اسلاید ۴ :

رابط – اینترفیس Interface) ):

  • رابط ، پیوند بین سخت دیسک و کامپیوتر است که برای انتقال اطلاعات به کار گرفته می شود. اکثر سخت دیسک ها از رابط ATA-66 و یا رابط Ultra ATA-100 یا ATA-133 پشتیبانی می کنند. ATA: Advanced Technology Attachment یک استاندارد برای انتقال اطلاعات است که از سرعت های مختلفی تشکیل شده است. نوع ATA-100 از سرعت بالاتری نسبت به ATA-66 برخوردار است. تقریبا” تمامی کامپیوترهای Desktop از اینترفیس موازی ATA استفاده می کنند .( البته در زمان تهیه مقاله) حداکثر سرعت انتقال داده در این نوع اینترفیس ها ، ۱۰۰ و یا ۱۳۳ مگابایت در ثانیه است.

اسلاید ۵ :

بافر هارد:

  • امروزه هاردهای معمولی دارای (دو مگابایت بافر) ، هستند .
  • بافر ،‌ یک حافظه Cache بر روی درایو بوده که بطور موقت اطلاعات در آن ذخیره شده تا در صورتیکه پردازنده مجددا” درخواست آنان را داشته باشد ، اطلاعات از محل فوق و با سرعت بیشتری در اختیار پردازنده قرار داده شوند.
  • اما هاردهایی هستند که دارای هشت یا شانزده مگابایت بافر که برای کارهای حرفه ای تر مورد استفاده قرار میگیرند.
  • نقش بافر در سرعت هارد بسیار موثر میباشد.

اسلاید ۶ :

چند نمونه از چیپ بافر هارد:

اسلاید ۷ :

 (Seek Time سرعت جستجو (  

  • مدت زمانی که طول می کشد تا دیسک سخت یک رشته از اطلاعات را بخواند یا بنویسد که با واحد هزارم ثانیه اندازه گیری می شود. این زمان در دیسک سخت های حجیم معمولا کوتاه تر است . برای انتخاب یک هارد دیسک انتخاب حداقل (۸ms و یا پائین تر) ، پیشنهادی ( ۸ms تا ۹ms ) ، حداکثر ( ۹ms ) پیشنهاد میشود .. متوسط سرعت جستجو ( بر حسب میلی ثانیه اندازه گیری می گردد) در واقع به سرعت پیدا نمودن اطلاعات ( یک بخش خاص از داده ) ذخیره شده در یک درایو اطلاق می شود.اکثر کاربران در زمان انتخاب یک هارد دیسک به موضوع فوق توجه نکرده و حتی در فعالیت های روزمره خود با کامپیوتر کمبودی از این بابت را حس نمی نمایند . در مواردیکه اطلاعات در بخش های متفاوت هارد ذخیره شده باشد، یافتن هر بخش از اطلاعات ذخیره شده و ارتباط بین آنان ، زمان مختص خود را خواهد داشت .

اسلاید ۸ :

محل ذخیره سازی داده ها:

  • اطلاعات بر روی سطح هر یک از صفحات هارد دیسک در مجموعه هائی با نام سکتور و شیار ذخیره می گردد. شیارها دوایرمتحدالمرکزی می باشند ( نواحی زرد) که بر روی هر یک از آنها تعداد محدودی سکتور(نواحی آبی ) با ظرفیت بین ۲۵۶ ، ۵۱۲ بایت ایجاد می گردد.

اسلاید ۹ :

هاردهای SATA1,SATA2

  • درایوهائی که از اینترفیس های سریال ATA ( در مقابل اینترفیس های موازی ) استفاده می کنند. با نام SATA مشهور است. و در مدلهای SATA1,SATA2 موجود می باشند.
  • این رابطها دارای سرعتهای انتقال ۱٫۵Gb/S و ۳Gb/S می باشند.

اسلاید ۱۰ :

در شکل زیر یک نمونه هارد SATA که دارای برق MOLEX  و برق SATA میباشد :

( البته این چنین هاردها فقط در اوایل ورود به بازار بود چون همه منبع تغذیه ها دارای کانکتور برق SATA نبودند.)

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 22 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد