مقاله در مورد هارد دیسک

word قابل ویرایش
144 صفحه
18700 تومان
187,000 ریال – خرید و دانلود

هارد دیسک

دیسک سخت با هارد دیسک منبع و محل ذخیره تمام برنامه ها و داده هاى موجود درون یک کامپیوتر است. در حال حاضر دیسک هاى سخت در دو نوع IDE و SATA بیشتر مورد توجه مصرف کنندگان است.
کابل هاى اتصالى به هارد دیسک هاى IDE شامل کابل ۴۰ پین دیتا و کابل چهار پین برق مى باشد، اما در دیسک هاى سخت SATA از کابل هاى برق ۱۵ پین و هفت پین دیتا استفاده مى شود.
یکى از مزایاى هاردهاى Sata استفاده از کابل هفت پین دیتا است. با استفاده از این کابل، فضاى داخل کیس خلوت و جریان هوا در کیس راحت تر به گردش درمى آید، همین طور براى تنظیم دو هارد Sata نیازى به جابه جایى جامپرهاى روى هارد نیست، چون خود آن ها بنا به شماره پورت Sata تنظیم مى شوند.

هاردهاى IDE داده ها و اطلاعات را با سرعت ۱۳۳ مگابایت در ثانیه منتقل مى کنند، اما دیسک هاى Sata اطلاعات را با سرعت ۱۵۰ مگابایت در ثانیه جابه جا مى کنند. البته در انواع جدید این دیسک (A10) اطلاعات با سرعت سه گیگا بایت در ثانیه منتقل مى شوند که انقلابى در صنعت هاردیسک مى باشد.
تمام هارد دیسک ها مقدار فضایى را به عنوان بافز یا حافظه در اختیار دارند تا عملیات و محاسبات انتقالات، سریع تر و مطمئن تر انجام شود.
هارد دیسک هاى جدید از مقدار حافظه بیشترى استفاده مى کنند، مانند هارد هشت مگابایتى Sata که بسیار سریع تر از هاردهاى موجود در بازار است.
در زمان بستن و باز کردن هارد دیسک باید به این نکات توجه کرد:
۱- رعایت کردن جهت قراردادن کابل هاى برق و دیتا توسط نشانه هاى روى کابل
۲- در زمان روشن بودن چراغ هارد، به هیچ وجه هارد را تکان ندهید، زیرا امکان دارد که به سطح سخت دیسک صدمه وارد شود که اصطلاحاً به آن بدسکتور گویند

SATA

تکنولوژی هارد دیسک های ساتا (SATA) بر اساس پردازش اطلاعات متوالی (سریال) است. یعنی انتقال اطلاعات ازهارد دیسک به باس دیتا و در جهت عکس به طور منظم و در دورهای زمانی مشخص انجام می‏گیرد. هارد دیسکهای ساتا از کابلهای ریبون با پهنای کمتر استفاده می کنند . این کابلهای نازک دارای کانکتورهای بست داری هستند که کار کردن با آنها را ساده‏تر می کند.

هارد دیسکهای ساتا اطلاعات را با سرعت متوسط ۱۵۰Mb بر ثانیه انتقال می‏دهند. برای جبران افت سرعت در حالت سری، باید سرعت رفت و برگشت را در هر سیکل کاری بالاتر برد. در سرعت سیکل برابر، سرعت انتقال رابط موازی حدوداٌ هشت برابر بیش از حالت سری است. بنابر این برای جبران این اختلاف و پیشی گرفتن از آن، سیکل و به عبارتی فاصله زمانی هر رفت و برگشت در رابط سری را باید افزایش داد که این نکته نیز به راحتی و با استفاده از تراشه های قدرتمند امروزی قابل انجام است، به همین دلیل است که امروزه شاهد انواع دیسک های سخت حجیم ۳۰۰ و ۵۰۰ گیگابایتی SATA II با سرعتی حدود ۳۰۰Mb/S در بازار هستیم. در حال حاضر دو نسخه از این استاندارد معرفی شده که به ترتیب عبارتند از SATA I (به اختصار SATA) و SATA II. سرعت انتقال اطلاعات در نوع اول برابر با ۱۵۰ MB/S و در نوع دوم یا همان SATA II برابر با ۳۰۰ MB/S (البته در حالت تئوری) می‏باشد. با اینکه سرعت اسمی انتقال اطلاعات در دیسک های SATA II دوبرابر SATA I است اما این تفاوت در واقعیت به ندرت از ۲۰% فراتر می‏رود. در اصل بخش عمده این افزایش سرعت به لطف وجود فناوری جدیدی با نام Native Command Queuing در دیسک های سخت SATA II بدست می آید. در واقع تاثیر NCQ به این صورت است که باعث می شود اطلاعاتی که برای خواندن توسط هد دستگاه در صفحات مدور ذخیره‏سازی ( پلاترها – صفحات

آلمینیومی به شکل دایره که در محفظه دیسک سخت قرار دارند و اطلاعات بر روی آنها به صورت صفر و یک و روش مغناطیسی ذخیره می شوند) قرار دارند، طوری چیده شوند که با حداقل چرخش صفحات، اطلاعات توسط هد دستگاه خوانده شوند. برای خوانده شدن اطلاعات توسط هد دستگاه، در حالتی که از فناوری NCQ استفاده شده صفحه مدور نیاز به ۱٫۵ دور چرخش دارد. در مقابل دیسک سختی که فاقد فناوری NCQ است، به بیش از ۲٫۵ دور برای خوانده شدن اطلاعات توسط هد دستگاه نیاز دارد.

تکنولوژی دیسک سخت ( HARD DRIVE ) بر پایه پروسس موازی اطلاعات عمل می کنند و بدین معناست که اطلاعات به صورت بسته هایی به روشهاهی مختلف ( رندوم ) به باس اطلاعاتی فرستاده می شوند. اطلاعات از دیسک سخت در فاصله های زمانی کاملاً تصادفی می آیند و وارد باس اطلاعاتی شده و در نهایت به سمت مقصد نهایی می رود. IDE مخفف Integrated Drive Electronics می باشد همینطور که می دانید رابط IDE گاهی با عنوان ATA شناخته می شود

که مخفف AT Attachment است.
این تکنولوژی از سال ۱۹۹۰ به عنوان استاندارد کامپیوترهای شخصی (PC ) برای هارد دیسک ها بوده است و این زمانی بود که تکنولوژی مذکور جای درایوهای ESDI و MFM را گرفت یعنی زمانی که هارد دیسک ها به طور متوسط حجمی معادل ۲۰۰ مگا بایت داشتند. در سال ۱۹۹۰ اولین هارد دیسک یک گیگا بایتی وارد بازار شد و قیمتی برابر ۲۰۰ دلار در بازار آمریکا داشت. از آن پس تا کنون IDE تکنولوژی مورد استفاده بوده زیرا هارد دیسکها را با قیمت پایین در اختیار مصرف کننده قرار می داد، جای کمتری می گرفت و سرعت مناسبی داشت.
همتای IDE در آن زمان SCSI ( که مخفف Small Computer System Interface است) بود. SCSIکمی از IDE سریعتر است اما بسیار گرانتر است. به علاوه احتیاج به خرید یک ادپتر SCSI ک

ه ارزان هم نیست احتیاج دارید. به عبارت دیگر IDE بازار هارد دیسکهای کامپیوتر های شخصی را در انحصار خود گرفت. آنطر که به نظر می رسد کارخانه های معتبر حداقل یک تا دو سال دیگر به تولید هارد دیسکهای با تکنولوژی IDE ادامه دهند.
هارد دیسکهای IDE از کابلهای ریبون پهنی استفاده می کنند که در داخل کامپیوتر بسیار به چشم می آیند و مرتب کردن این کابلها در داخل کامپیوتر خود هنری است.

 

تکنولوژی هارد دیسک های ساتا ( SATA ) بر اساس پردازش اطلاعات متوالی ( سریال ) است. یعنی انتقال اطلاعات از هارد دیسک به باس دیتا و در جهت عکس به طور منظم و در دورهای زمانی مشخص انجام می گیرد.
هارد دیسکهای ساتا از کابلهای ریبون با پهنای کمتر استفاده می کنند که برای کسانی

که آنرا اسمبل می کنند باعث بسی خوشبختی است. این کابلهای نازک دارای کانکتورهای بست داری هستند که کار کردن با آنها را ساده تر می کند.

هارد دیسکهای ساتا اطلاعات را با سرعت متوسط ۱۵۰Mb بر ثانیه انتقال می دهند. اما مقاله های زیادی روی اینترنت در مورد هارد دیسکهای با سرعت ۳Gb در ثانیه خواهید یافت.
اما بیایید این دو را در عمل با یکدیگر مقایسه کنیم و ببینیم چرا صنعت در آینده تکنولوژی SATA را بر خواهد گزید.
تا کنون در مقایسه دو هارد دیسک به قیمت هم توجه داشتیم اما حالا بدون در نظر گرفتن قیمت و تکنولوژی مرسوم کارایی را بررسی می کنیم.آزمایش از این قرار بود. یک کامپیوتر قدیمی را به یک هارد SATA مجهز کردیم. و بعد از آن دو کامپیوتر امروزی ( پنتیوم ۴ ) با سرعت متعارف را با هارد دیسک هایIDE برای مقایسه انتخاب کردیم. آزمایش ها و نتایج به قرار زیر بودند.

آزمایش۱
آین آزمایش یک انتقال فایل معمولی بود. برای اینکه در هر سه کامپیوتر انتقال اطلاعات کاملاً مشابه باشد در ویندوز XP شاخه :
c:windowssystem۳۲
انتخاب شد در یک سیستم که در آن ویندوز XP اجرا می شود این شاخه در حدود

۳۳۰ مگابایت حجم دارد. و حدود ۲۰۰۰ فایل در آن وجود دارد. یک فولدر جدیر در درایو C پارتیشن C از هارد دیسک ایجاد شد سپس در DOS فرمان
copy>c:>windows> system۳۲>*.*
اجرا شد که همانطور که می دانید این دستور همه فایلهای داخل شاخه system۳۲ را در فولدر جدید کپی می کند و نتایج جالب بدست آمده آز این قرار بود:
▪ کامپیوتر و نوع هارد دیسک زمان انتقال اطلاعات
▪ سیستم جدید اول همراه با IDE ۱۲۷ ثانیه

▪ سیستم جدید دوم همراه با IDE ۱۵۱ ثانیه
▪ سیستم قدیمی همراه با SATA ۴۴ ثانیه
۲) آزمایش ۲
دومین آزمایش زمان بوت شدن است که زمانهایی که مربوط به سخت افزار است حذف شده است. یعنی از لحظه ای که تصویر آغازین ویندوز به نمایش در می آید تا لحظه ای که دسک تاپ کامپیوتر به حالت عادی در می آید زمان اندازه گرفته شد نتایج به قرار زیر است
▪ کامپیوتر و نوع هارد دیسک زمان بوت
▪ سیستم جدید اول همراه با IDE ۲۸ ثانیه
▪ سیستم جدید دوم همراه با IDE ۲۸ ثانیه
▪ سیستم قدیمی همراه با SATA ۱۷ ثانیه
ـ توجه: در این تستها به کارخانه سازنده دیسکها اشاره نشده است مطمئناً با در نظر گرفتن این فاکتور تغییر خواهد کرد ولی هر دو مدل IDE و SATA از هارد دیسک ساخت یک کارخانه استفاده شده است.
SATA یا Serial ATA (Advanced Technology Attachment) نسل بعدی از رابط درایو است. که دنباله روی نسل قبلش Parallel ATA (PATA) بوده است. یک چیزی که در داخل هر کامپیوتری خودنمایی میکند، ۴۰ کابل موازی که به دیسک سخت ، CDROM و دیگر اجزای کنترلی متصل شده است. PATA استاندارد و خوب کار میکند.

اما همچنین اشکالاتی نیز دارد. طول کابلها حداکثر ۱۸ اینچ( ۴۶ سانتیمتر) و از نظر اتصال دادن مشکل بوده و همچنین مانع عبور هوا در کیس میشود در مواقعی که فن دچار مشکل میشود. کابلها از نوع دایره ای شکل نیز موجود می باشد. بعضی از هبود پیدا کردن سرعت CPU ها ، RAM و گذرگاههای سیستم ، طراحان متوجه شدند که PATA به زودی با آمدن درایوهای پیشرفته با بازده بالا در معماری سیستم در تنگاه قرار خواهد گرفت.
● ورود SATA Serial ATA
چند ویژگی ممتاز نسبت یه پیشینیان خود دارد.کابلها بسیار باریک با اتصالات ۷ پایه ای. طولشان تا ۳ فوت(۱ متر) هم می تواند برسد، و به راحتی جمع می شوند. که اجازه میدهند که فضای زیادی در داخل کیس خود داشته باشید. همچنین SATA مصرف برق کم تا ۲۵۰ میلی ولت در مقایسه با PATA که نیاز به ۵ ولت دارد. و همچنین ولتاژ هسته ریزپردازنده(chip) کاهش یافته است. این صحبتها درباره خوبی های Seta می باشد. Serial ATA نیاز به تنظیمات Master/Slave و جامپرهای درایو ندارد. نصب بسیار ساده شده است.
و تکنولوژی این امکان را داده است که یکی را انتخاب کنید ، به این معنا که شما میتوانید درایو را اضافه و کم کنید در زمانی که کامپیوتر در هرحالتی که کار است. بیشترین آینده امید دهنده Serial ATA حذف کردن انتقال انتقال توسط PATA می میکند. اولین نسل حداکثر نرخ انتقال تا ۱۵۰ Mbps داشت. و SATA II تا ۳۰۰ Mbps. یک نسخه تا سال ۲۰۰۸ بیش از ۶۰۰ Mbps سرعت خواهد داشت. با مقدمه ای که در مورد نرخ انتقال داده گفته شد. سرعت Ultra ATA/۱۳۳ دیگر جایی ندارد. با عملکرد گسترده در دنیای واقعی نسل اول بی اهمیت بود. اگر چه از نظر قیمت با درایوهای PATA هم قیمت بود.
رفتن به یک تکنولوژی جدید یک انتخاب خوب در هنگام ارتقاء ، جمع کردن یا خرید یک سیستم جدید می باشد.مادربردها با مجتمع کردن رابط SATA و PATA امکان گسترده ای برای استفاده از هر دو را به وجود آوردند. و محدودیتی در استفاده در سیستمهای مشابه نداشتند. همچنین Serial ATA یک انتخاب خوب برای RAID و سرانجام تعیین شده برای جانشینی PATA می باشد. برای سیستمهای قدیمی تر. قسمت سومی به نام کنترلگر SATA می توانست در هر گذرگاهPCI قرار بگیرد ، تا شما بتوانید یک درایو SATA خریداری نمایید.( درگاه موازی درایو Ultra ATA همچنین می تواند مستقیما رابط PATA به SATA باشد .
این رابط میتواند اطلاعات را از موازی به سریال ترجمه نماید.) اگر در حین ارتقاء مادربردی بخرید که SATA داشته باشد. به شما اجازه میدهد در آینده به راحتی از درایوهای SATA استفاده نمایید. در حالی که شما اکنون از یک درایو ATA معمولی استفاده

می کنید. توجه : هنگام استفاده از دستگاههای قسمت سوم یا رابط ها یکی را انتخاب کنید. همیشه آدم عاقل قبل از ریسک از اطلاعات با ارزش پشتیبان می گیرد.

فایل‌های زیادی از قبیل موسیقی، عکس و فیلم مطمئنا به سرعت هارد را پر می‌کنند. خوب فرض کنیم که هارد پر شد و باید به دنبال هارد جدیدی بگردیم م

ا ۱۱ عدد از جدیدترین هاردهای ۳/۵ اینچی با پورت SATA را برای شما آزمایش می‌کنیم. در آزمایش انجام شده توسط ما از سه فاکتور سرعت، بی‌صدایی، قیمت یاد شده است.
دقت ما روی آن دسته از هاردهایی است که دارای پورت SATA می‌باشند. هاردهایی با پورت SATA در مقابل پورت‌های IDE دارای سه ویژگی برتر می‌باشند:
ابتدا اینکه هاردهای دارای پورت SATA راحت‌تر از هاردهای دیگر قابل نصبند چرا که از کابل تبادل اطلاعاتی خاص خود استفاده می‌کنند. در مقایسه با هاردهای IDE باید گفت که اینگونه هاردها عموما از یک کابل به صورت مشترک استفاده می‌کنند و به همین خاطر هم گاهی اوقات باعث مشکلاتی در نصب Master-Slave در یک جامپر می‌شوند.
مسئله بعدی این است که عموما هاردهایی با پورت SATA از سرعت تبادل اطلاعاتی برابر با ۱۵۰MB/s در SATAI و ۳۰۰MB/s در SATAII می‌باشند در صورتی که این سرعت در هاردهای IDE حداکثر به ۱۳۳MB/S می‌رسد
البته گرچه در عمل آنقدر هم این تفاوت سرعت خودش را نشان نمی‌دهد اما در بعضی از کارهای روزانه تفاوت آن را می‌توان حس کرد.
برای مثال سریعترین هارد IDE با نام Samsung Spinpoint SP۲۵۱۴N دارای میانگین تبادل اطلاعاتی برابر با ۵۴MB/S در حالت عادی می‌باشد. اما سریعترین هارد SATA در همان حالت سرعت چرخشی برابر با ۷۲۰۰ گردش در دقیقه با نام Hitachi Deskstar ۷K۱۶۰ HDS۷۲۱۶۱۶PL A۳۸۰ را دارا می باشد که در مقایسه حدودا ۱۱ درصد سریعتر می‌باشد.
مسئله سوم این است که سازندگان هاردها، فنون جدید را بیشتر به مدل‌های SATA اختصاص داده‌اند. برای مثال تکنیک NCQ یا Native Command Queuing.
NCQ به هارد این توانایی را می‌دهد که مدیریت فایل‌هایی را که سیستم خواستار دسترسی به آنهاست را شخصا به عهده بگیرد. بدینوسیله می‌تواند بهترین ترتیب برای دسترسی به اطلاعات را مشخص کند. این مسئله باعث حرکات چرخشی کمتری شده، مسیر را کوتاه‌تر می‌کند و باعث حرکات کمتر و در عین حال سریعتر هد هارد می‌شود.
سرعت تبادل اطلاعات با استفاده از تکنیک Perpendicular Recording نیز می‌تواند زیاد شود. در این حالت بیتهای اطلاعاتی نه به حالت افق‍ی بلکه به حالت عمودی در هارد تنظیم شده و جای می‌گیرند. به جز چند مدل استثنا می‌توان گفت که این تکنیک تاکنون در هار

دهای ۳/۵ اینچی تنها برای مدل‌های SATA طراحی و ساخته شده است.
● برای کسانی که به دنبال ارزانی هستند:
۱) ۳ عدد از مناسب‌ترین هاردها: هر چه بیشتر، گرانتر:
مطمئنا در هاردهایی که فضای زیادی را دارند مثلا تا ۷۵۰ گیگابایت، قیمت نیز بالا می‌باشد. کسانی که در مورد قیمت زیاد فکر می‌کنند، به همین علت به دنبال هاردهایی

با فضای خالی کمتری می‌گردند. یک سری از ارزانترین عرضه‌های بازار، اکنون هاردهایی با ۲۵۰ گیگابایت می‌باشند که می‌توان گفت به ازای هر گیگابایت ۳۰ سنت گرفته می‌شود. در مقایسه در هاردهای ۷۵۰ گیگابایتی از نوع Seagate Barracuda ۷۲۰۰.۱۰ ST۳۷۵۰۶۴۰AS قیمت هر گیگابایت ۴۵ سنت می‌باشد که می‌توان به جرات گفت ۵۰ درصد این قیمت اضافه است.
اگر احتیاج به حافظه بالایی دارید، بهتر است که چند هارد یک مدلی را خریداری کنید، البته به میزانی که از پورتهای PC بیشتر نشود. این کار، نه تنها از نظر قیمت به صرفه است. بلکه تمامی فواید مربوط به ارتباطات هاردها با یکدیگر را نیز در اختیار شما می‌گذارد:
Raid(Redundant Array of Inexpensiv Disk برای استفاده از فن Raid باید مادربرد شما دارای یک Raid- Controller باشد. البته بیشتر مدل‌های جدید این قابلیت را دارا می‌باشند.
۲) سرعت بالاتر انتقال اطلاعات:
در Raid ۰ که نام Striping را به خود گرفته است، کامپیوتر در آن واحد به دو یا چند هارد دسترسی پیدا می‌کند. در این میان Raid-Controller عملیات خواندن و یا نوشتن را به قسمتهایی تقسیم کرده و به موازات هم به هاردها می‌فرستد و از آنها می‌گیرد. در بهترین حالت، سرعت انتقال داده یک ارتباط Raid۰ با دو هارد، حدودا دو برابر گشته و با هر هارد اضافی ۵۰ درصد افزایش می یابد. در این میان، تمام فضای موجوددر هاردهای فعال در این کار قابل دسترسند.
ـ بخش منفی‌:
اگر تنها یکی از هاردها از کار بیفتد، تمامی داده‌های ارتباط Raido از میان می‌رود.
ـ امنیت کامل داده‌ها:
در Raid۱ که نام (Mirroring) را به خود گرفته است. کامپیوتر فایل‌ها را به طور شباهتی در دو هارد ذخیره می‌کند، به گونه‌ای که در صورت از کار افتادن یکی از هاردها تمامی فایل‌ها به صورت ۱:۱ در هارد دیگر وجود دارند و کپی شده‌اند. نکته منفی: شما تنها از نیمی از کل حافظه موجود در دو هارد می‌توانید استفاده کنید.

۳) با امنیت و به سرعت:

Raid ۵ ترکیبی از Raid۰ و Raid۱ می‌باشد و عموما ۳ هارد یکسان را به عنوان مبدا انتخاب می‌کند. در این میان هر هارد، اطلاعات پارتیشن‌های دیگر را در خود ذخیره می‌سازد. در این صورت اگر یکی از هاردها از کار بیفتد، توسط اطلاعات پارتیشنی موجود در هاردهای دیگر بخش اطلاعاتی خراب شده هارد مشکل دار دوباره ساخته می‌شود. سرعت خواندن حدودا نزدیک به ارتباطات Raid۰ می‌باشد. نکته منفی: در هنگام ثبت، سیستم Raid ۵ کندتر از یک هارد می‌باش

د چرا که اطلاعات پارتیشسن‌ها باید به طور مرتب Refresh شوند.
برای همین هم تمامی توانایی ها و فضاهای هاردهای عضو در عملیات سهیم نخواهند بود.
● سه هارد عالی برای تیتر این بخش:
▪ Samsung Spinpoint P۱۲۰ SP۲۵۰۴C
▪ Samsung Spinpoint T۱۳۳HD۴۰۱LJ
▪ Hitachi Destar T۷K۲۵۰HDT۷۲۲۵۲۵DLA۳۸۰
● برای کسانی که عاشق سرعتند:
▪ چهار مسئله برای سرعت یک هارد مهمند:
سرعت خواندن و نوشتن- میانگین و حداکثر زمان دسترسی بنا به نرم‌افزار و مکان اجرا باید هر مسئله به گونه‌ای جدا و متغیر اندازه‌گیری شود:
در سرعت یک هارد ، سرعت متوالی خواندن و نوشتن که توسط آن حداقل، میانگین و حداکثر عملکرد فایلها مشخص می‌شوند، بسیار مهم است. برای مثال به حداکثر سرعت تبادل اطلاعات خواندن و نوشتن هنگامی احتیاج پیدا خواهید کرد که بخواهید فایل‌های ویدیویی و یا موسیقی را Stream کنید. توسط نرخ بالای داده نیز امنیت داده‌ها و بازسازی سیستم کاری آسان و سریع خواهد شد.
هنگامی که سرعت انتقال خواندن زیادتر باشد، سیستم عامل سریعتر شروع می‌شود و برنامه‌ها نیز سریعتر به اجرا در می‌آیند، البته در صورتی که هارد، رم یا سی‌پی‌یو جلوی آن را با کارهای دیگر نگیرند. سرعت نوشتن سریعتر، برای مثال عملیات کپی را سرعت می‌بخشد.
میانگین زمان دسترسی اعلام می‌کند، که در میانگین هدهای نوشتن و خواندن چند میلی ثانیه احتیاج دارند تا بخش مورد نظری از فایل‌ها در هارد را تحت کنترل خود در آورند. یکی از نقشهای مهم میانگین زمان دسترسی برای مثال در عملکردهای مربوط به Search می‌باشد. به همین علت هم بهتر است، برای بانکهای اطلاعاتی بسیار بزرگ، هاردهایی با زمان دستر

سی کمتر وارد عمل شوند. حتی هنگامی که فایل‌هایی را کپی می‌کنید، این میانگین زمان دسترسی، مدت عمل کپی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
برای اندازه‌گیری مدت زمان لازم هدهای خواند و نوشتن برای رسیدن از فایل‌های بیرونی به فایل‌های درونی صحبت از حداکثر زمان دسترسی خواهد شد. در صورتی که حداکثر زمان دسترسی، کم باشد برای مثال کمک بزرگی در هاردهای Fragment شده و پر به شما می‌کند.
● سه عدد از بهترین هارد‌ها بنا به تیتر متن:

۱) Western Digital Raptor X WD۱۵۰۰AHFD
۲) Seagate Barracuda ۷۲۰۰.۱۰ ST۳۷۵۰۶۴۰AS
۳) Hitachi Deskstar ۷K۱۶۰ HDS۷۲۱۶۱۶PLA۳۸۰

● برای گوش‌های حساس: سه عدد از بی‌سروصداترین هاردها
صدای حاصله از یک هارد را با واحدی به نام دسیبل اندازه می‌گیرند. در این میان از دستگاه سنجش فشار وارده بر پوسته هارد که شرایط موجود در گوش انسان از لحاظ بیولوژی را نیز در نظر می گیرد، استفاده می شود. هاردی که در گوش انسان قرار است به عنوان آرام و بی صدا تلقی شود، باید در حالت عادی، عددی بیش از ۲۵ دسیبل را نشان ندهد و همچنین در حالت پر کار از ۳۰ دسیبل تجاوز نکند.
علاوه بر دستگاه سنجش فشار وارده بر پوشه هارد از واحدی به نام Sone نیز استفاده می‌شود. این واحد اندازه‌گیری صدایی حالت فاعلی یک صدا را تفسیر می‌کند. باید گفت که گوش انسان صدایی تا حدود یک Sone را به عنوان آزاردهنده نمی‌شناسد « البته این میزان در انسان‌های مختلف کمی متفاوت است
● ۳ عدد از بهترین هاردها بنا به تیتر:
۱) Hitachi Deskstar ۷K۱۶۰ HDS۷۲۱۶PLA۳۸۰
۲) Hitachi Deskstar ۷K۸۰ HDS۷۲۸۰۸۰PLA۳۸۰
۳) Westen Digital Caviar SE۱۶ WD۵۰۰۰KS

RAID

● RAID چیست؟
کوتاه شده عبارت Redundant Array of Inexpensive Disks میباشد و کار آن ایجاد یک واحد از مجموع چند هارد دیسک میباشد. در واقع با قرار دادن چند هارد دیسک در کنار هم و پیاده سازی RAID همه هارد دیسکهای ما به یک واحد تبدیل میشوند و سیستم همه آنها را

فقط به عنوان یک منبع واحد میبیند که بسته به اینکه چه سطحی از RAID پیاده سازی شده باشد میتواند باعث افزایش کارایی و یا امنیت اطلاعات و یا تلفیقی از این دو شود.
پیاده سازی RAID همچون بسیاری دیگر از تکنولوژی ها هم بصورت سخت افزاری و هم نرم افزاری امکان پذیر است که مسلماً مدل سخت افزاری دارای سرعت و پایداری بیشتری است و مدل نرم افزاری فقط در شرایطی پیشنهاد میشود که با کمبود امکانات و بودجه مواجه هستیم و یا اینکه قرار است بر روی یک سیستم پشتیبان و نه مادر پیاده سازی شود. همیشه با این مساله مخالف بوده ام که سیستمی را که در آن از تکنولوژی RAID استفاده نشده است را یک سرویس دهنده بنامم و

به همین دلیل همیشه سعی کردم مشتری را به پیاده سازی حداقل، که همانا پیاده سازی RAID به روش نرم افزاری است قانع کنم. خوشبختانه همزمان با گسترش فرهنگ استفاده از سیستمها در بین مدیران و صاحبان مشاغل و اهمیت اطلاعات و حفظ آن برای این گروه، هزینه پیاده سازی

RAID به کمک پیشرفت تکنولوژی روز به روز ارزانتر میشود و هم اکنون با توسعه بیش از پیش این تکنولوژی و کشیده شدن آن به دایره دیسکهای با تکنولوژی ATA حتی شاهد درخواست پیاده سازی این تکنولوژی بر روی سیستمهای رومیزی هستیم! اما فارغ از اینکه RAID بصورت نرم افزاری و یا سخت افزاری پیاده سازی میشود و یا نیاز ما استفاده از هارد دیسکهای SCSI و یا ATA است،

تکنولوژی RAID دارای سطوح گوناگون است که در ادامه به ذکر عمده ترین آنها میپردازم:

● RAID۰
ذخیره سازی روی چند دیسک بدون کنترل خطا مزایا و مشخصات : – داده ها به بلوکهایی تبدیل می شوند و هر بلوک در هارد دیسک مجزا ذخیره می شود. – باعث بالا رفتن کارایی سیستم I/O می گردد چرا که بار ترافیکی نقل و انتقالات بین چندین کانال مجزا تقسیم می شود. – بالارفتن

کارایی بدلیل وجود کنترلرهای مختلفی که عمل کنترل ترافیک را به عهده می گیرند (افزایش سرعت) – طراحی بسیار ساده ( زیرا مدار محاسبه Parity وجود ندارد ) – عدم پرداختن به محاسبات مربوطه به Parity وکنترل خطا (افزایش سرعت به دلیل عدم پرداختن به محاسبات مربوط به Parity ) معایب : – عدم استفاده از Parity .(هیچ گونه کد تشخیص و تصحیح خطا در این نوع RAID وجود ندارد ). – از کار افتادن یک درایو باعث از دست رفتن کلیه اطلاعات خواهد شد. – عدم کارایی در محیطهای حساس به حفظ داده ها موارد استفاده : – میکس و پردازش تصاویر ویدیویی (میکس و مونتاژ ). – واژه پردازی (نرم افزارهای تایپ و… ) – کارهایی که نیاز به سرعت بالا دارد.
● RAID۱
Backup گیری همزمان داده ها به منظور Mirroring و Duplexing Mirroningکپی برداری هم زمان روی دو درایو Duplexing : زمانی است که یکی از درایوها دچار مشکل شود و درایو سالمی را جایگزین نماییم سپس داده ها را روی درایو سالم کپی کنیم . مزایا و مشخصات : -هنگام سیکل نوشتن , گویی اطلاعات روی یک دیسک نوشته می شود (در صورتیکه عملأ بر روی دو دیسک نوشته می شود . مانند RAID۰ ) ولی عمل خواندن , ازهر دودیسک انجام می شود ( کاهش

ترافیک گذرگاه – نوشتن بر روی هر دو دیسک ولی خواندن مجزا ) – قابلیت برگرداندن %۱۰۰ داده ها هنگام بروز مشکل برای یک دیسک . – در نرخ انتقالات داده تغییر محسوسی نداریم. (یعنی وجود دو دیسک تفاوتی با یک دیسک ندارد ) . – در شرایط خاص RAID۱, توانایی تحمل خرابی بیش از یک دیسک را نیز دارد . – ساده ترین طراحی در تکنولوژی RAID (مدار مربوط به Parity وجود ندارد ) معایب : – بیشترین تعداد هارد دیسک در میان انواع RAID (بسته به انتخاب User ) – هزینه بالا

● RAID۲
دارای خاصیت ECC با استفاده از کد همینگمزایا و مشخصات : – تصحیح خطای بسیار سریع – مناسب برای انتقال اطلاعات معایب : – طراحی بسیار یچیده که با صدمه دیدن یک دیسک دچار مشکل می شود . – نامناسب در دید تجاری (تعداد زیاد درایوها ) کد همینگ : یکی از روشهای محاسبه و کنترل خطا در سیستمهای دیجیتال می باشد .انواع روشها برای کنترل ترافیک داده های دیجیتال وجود دارد به عنوان مثال Parity haming code ,… که مجموعه این روشها راECC می نامند .
RAID۳ Error Checking and Correcting : انتقال موازی با استفاده از خاصیت Parity مزایا و مشخصات : – سیکل خواندن و نوشتن بسیار سریع . معایب : – طراحی بسیار پیچیده که با صدمه دیدن یک دیسک مجموعه دچار مشکل می شود . کاربرد : – میکس و مونتاژ تصویر – ویرایش تصویر مانند RAID۰
● RAID۴
دیسک های داده مجزا دیسک مربوط به Parity مشترک مزایا و مشخصات : – سیکل خواندن بسیار سریع ( ترافیک کمتر در گذرگاه) معایب : – پیچیدگی بسیار بالا در طراحی مدار کنترلی مشکل در برگرداندن داده ها هنگام بروز اشکال در یک دیسک ( چرا که داده ها روی دیسکها توزیع شده است )
● RAID۵
دیسک های داده مجزا و Parity توزیع شده در دیسکهای Data مزایا و مشخصات : – در این نوع به حداقل ۳ درایو دیسک سخت نیاز داریم . – تک تک بلوک های داده روی دیسک ها نوشته می شوند و Parity مربوط به هر بلوک نیز داخل هارد مربوط ذخیره می گردد. – سیکل خواندن بسیار سریع (ترافیک کمتر در گذرگاه ) – سیکل نوشتن متوسط (محاسبات مربوط به Parity ) – قابلیت و اطمینان بالا (وجود ECC ) معایب : – خرابی در یک دیسک در خروجی تاثیر ندارد. – طراحی پیچیده مدار کنترلی – مشکل در برگرداندن داده ها هنگام بروز اشکال کاربرد : – در سیستمهای Server و بانکهای اطلاعاتی ISPها
● RAID۶
دیسکهای داده ها مجزا با دو Parity توزیع شده مجزا مزایا و مشخصات : – R

AID۶ در واقع نسخه پیشرفته RAID۵ می باشد که تصحیح و کنترل خطا را بهبود می بخشد . این ویرایش RAID اطمینان و توانایی بالا در زمینه data storage فراهم می کند . – بهترین انتخاب برای کاربردهای بحرانی و حساس معایب : – طراحی مدار کنترلی بسیار پیشرفته و پیچیده . – سیکل نوشتن بسیار کند ( دوبار محاسبه مربوط به Parity ) – نیاز به N+۲ درایو دیسک سخت . بدلیل دارا بودن حالت Parity دو بعدی . ( N تعداد دیسکهای سخت در حالت معمولی ) – ادغام اطمینان بالا با قابلیت بالا
● RAID۷
نقل وانتقال بهینه شده غیر همزمان به منظوردستیابی به نرخ انتقال بسیار سریع مزایا و م

شخصات : – نقل و انتقال غیر همزمان و دارای کنترلگرهای مستقل. – درایو مجزا برای ذخیره کردن اطلاعات مربوط بهParity – برخورداری از سیستم Open System و استفاده از گذرگاهSCSI – گذرگاه Cache داخلی با سرعت بالا (X-bus ) – دیسک های خواندن و نوشتن از امکان Choching استفاده میکنند. – تکنولوژی مدار تولید Parity تا حدودی با سایر انواع Raid تفاوت دارد . -امکان Hot Swaping Open system : به سیستمی اطلاق می شود که قابلیت سازگاری با سخت افزارها و نرم افزارهای مختلف را داشته باشد و امکان کارکردن در سیستمهای مختلف را به راحتی داشته باشد .
● RAID۱۰
این Raid حداقل به ۴ دستگاه هاردیسک نیاز دارد مزایا و مشخصات : – عمل تکه تکه کردن بلوکهای داده همانند Raid۱ انجام می پذیرد . – تصحیح و کنترل خطا نیز مانند Raid۲ می باشد . – نرخ انتقال بالا – در شرایط معین , امکان تحمل خرابی چند دیسک در این نوع RAID وجود دارد . معایب : – بسیار گران قیمت – منبع تغذیه حتمأ باید متصل به ups باشد . – جابجایی درایوها باید به صورت موازی انجام گیرد . – سیستمهای Server و بانکهای اطلاعاتی .

● RAID۵۳
نرخ انتقال بالا همراه با قابلیت انتقال مناسب مشخصات و مزایا : – این آرایه RAID حداقل به ۵ دستگاه دیسک سخت نیاز دارد . – RAID۵۳ در واقع باید RAID۰۳ نامیده شود زیرا عمل Striping آن همانند RAID۰ بوده و Segment بندی آن نیز مانند RAID۳ می باشد. – تحمل خطای آن مانند RAID۳ می باشد. – نسبت به RAID۳ دارای نرخ انتقال بسیار بهتری می باشد. معایب : – قیمت بالا – همه دیسک ها باید با همدیگر سنکرون شوند که انتخاب نوع و مدل درایو را محدود می سازد . – Stripe کردن در سطح بایتها نهایتأ در محاسبه ظرفیت فرمت شده تأثیر منفی می گذارد .
● RAID ۰+۱
▪ نرخ انتقال داده بهینه مزایا و مشخصات : – حداقل به ۴ دستگاه هاردیسک نیاز دارد . – RAID ۰+۱ به عنوان آرایه آینه ای نیز معروف است با این تفاوت که قطعات داده ها یا Segment ها طبق استراتژی RAID۰ ایجاد شده اند . – تحمل خطای این نوع آرایه مانند RAID۵ می باشد . – نرخ انتقال بالا . – بهترین انتخاب برای سیستمهایی که به کارایی بالا بدون توجه به حداکثر اطمینان نیاز داشته باشند . معایب : – RAID ۰+۱ نباید با RAID۱۰ اشتباه گرفته شود . کوچکترین مشکل در عملکرد یک درایو , آرایه را به مدل RAID۰ تبدیل خواهد کرد . – قیمت بسیار بالا – جابجایی درایوها باید به صورت موازی انجام گیرد . کاربرد : – پردازشهای تصویری و fileserever های عمومی .
▪ نتیجه گیری :
همانطور که مشخص شد ، استفاده ازRAID برای مقاصد معین می باشد و در کاربردهای عادی و روزمره کارایی چشمگیری را به سیستم PC اضافه نمی کند . به عنوان مثال امکان استفاده از CD-ROM و Rewriter روی این کانکتورها وجود ندارد . بنابراین هنگام استفاده از RAID ابتدا هدف و مورد استفاده خود را مشخص کنید سپس RAID مناسب را انتخاب نمایید.

 

SCSI آشنایی با
SCSI اکثر کامپیوترهای شخصی از یک درایو IDE برای اتصال هارد دیسک و یک گذزگاه PCI برای اضافه کردن عناصر سخت افزاری دیگر به کامپیوتر استفاده می نمایند. تعداد دیگری از کامپیوترها از یک نوع گذرگاه با نام Small Computer System Interface)SCSI) برای اضافه کردن عناصر مورد نظر به کامپیوتر استفاده می نمایند. عناصر سخت افزاری مورد نظر می تواند یکی ازای مطرح شده توسط Shugart Associates System Interface)SASI) استفاده نموده است . SASI در سال ۱۹۸۱ توسط شرکت Shugart و با همکاری شرکت NCR ابداع گردید. در سال ۱۹۸۱ نسخه استاندارد شده SASI با نام SCSI عرضه گردید. تکنولوژی فوق دارای مزایای زیر است : سرعت آن بالا است ( ۱۶۰ مگابایت در ثانیه ) مطمئن تر و قابل اعتماد تر است امکان استقرار ( اتصال ) چندین دستگاه بر روی یک گذرگاه را فراهم می نماید. در اکثر سیستم ها قابل استفاده است . در رابطه با تکنولوژی SCSI ملاحظاتی نیز وجود دارد : برای یک کامپیوتر خاص می بایست پیکربندی گردد دارای امکانات محدود حمایتی در سطح BIOS است دارای مدل های متفاوت از بعد سرعت و نوع کانکتور است دارای یک اینترفیس نرم افزاری نیست اغلب کاربران کامپیوتر در زمان استفاده از SCSI با توجه به انواع متفاوت آن (Ultra ،Fast,Wide و حتی ترکیبی از اسامی فوق ) دچار سردرگمی می گردند. انواع SCSI در حال حاضر سه مشخصه کلی ( نوع ) برای SCSI وجود دارد . – SCSI-1 . مشخصه اولیه ارائه شده برای SCSI در سال ۱۹۸۶ است . – SCSI-2 . استاندارد ارائه شده در سال ۱۹۹۴ است . مهمترین ویژگی مدل فوق، ارائه مجموعه دستورات خط دستوری ( ۱۸ دستور) برای انجام عملیات ضروری و حمایتی در رابطه با دستگاههای SCSI است. در مدل فوق امکان مضاعف نمودن سرعت از ۵ مگاهرتز به ۱۰ مگاهرتر( Fast SCSI) و مضاعف نمودن عرض گذرگاه از هشت بیت به شانزده بیت و افزایش تعداد دستگاهها تا پانزده (Wide SCSI) و یا تلفیقی از هر دو وجود دارد (Fast/Wide SCSI) . در مدل فوق امکان ” صف بندی دستورات ” نیز مطرح گردید . در چنین مواردی یک دستگاه SCSI-2 قادر به ذخیره مجموعه ای از دستورات مربوط به کامپیوتر میزبان (Host) و تعیین اولویت برای هر یک خواهد بود. – SCSI-3 . استاندارد فوق در سال ۱۹۹۵ ارائه شده است . مهمترین ویژگی استاندارد فوق استفاده از مجموعه ای استانداردهای دیگر در بطن خود است .استاندارهای جانبی بر اساس نسخه ها یمتفاوت SCSI Parallel Interface)SPI) ( روش ارتباط دستگاههای SCSI با یکدیگر را مشخص می نماید ) ارائه شده اند و اغلب مشخصه های SCSI-3 با واژه های “Ultra” آغاز می گردند. ( Ultra برای SPI و Ultra2 برای SPI-2 و Ultra3 برای SPI-3 ) . مشخصات SCSI در یک سیستم SCSI سه عنصر اساسی وجود دارد : کنترل کننده دستگاه کابل کنترل کننده بمنزله قلب یک سیستم SCSI است . کنترل کننده بعنوان یک اینترفیس بین تمام دستگاههای موجود بر روی گذرگاه SCSI و کامپیوتر است . کنترل کننده را ” آداپتور میزبان ” (Host adapter) نیز می گویند. کنترل کننده از لحاظ فیزیکی می تواند شامل یک کارت بوده که آن را بر روی یکی از اسلات ها ی موجود در برد اصلی نصب و یا بصورت از قبل ساخته شده بر روی برد اصلی باشد. بر روی کنترل کننده BIOS مربوطه وجود دارد. BIOS یک نوع حافظه ROM و یا Flash بوده و شامل نرم افزارهای مورد نیاز برای دستیابی و

کنترل دستگاه موجود بر روی گذرگاه SCSI است . معمولا” هر یک از دستگاههای موجود بر روی گذرگاه SCSI دارای یک آداپتور از قبل ساخته شده SCSI بوده که امکان ارتباط دستگاه با گذرگاه SCSI را فراهم می نماید. مثلا” یک هارد SCSI دارای یک مدار کنترلی کوچک بود

ه که شامل یک کنترل کننده برای مکانیزم درایو و یک آداپتور برای گذرگاه SCSI است . دستگاههای همراه با یک آداپتور از قبل ساخته شده را Embedede SCSI device می گویند. هر دستگاه SCSI می بایست دارای یک شناسه (ID) منحصر بفرد باشد. همانگونه که در بخش قبل مشاهده گردید یک گذرگاه SCSI قادر به حمایت از هشت یا شانزده دستگاه با توجه به مشخصا

ت فنی مربوطه است . برای یک گذرگاه هشت دستگاهی ، شناسه دارای محدوده صفر تا هفت خواهد بود. برای یک گذرگاه شانزده دستگاهی، شناسه دارای محدوده صفر تا پ

انرده خواهد بود. یکی از شناسه های با اولویت بالا ( شناسه صفر) می بایست توسط کنترل کننده SCSI استفاده گردد در چنین حالتی تعداد دستگاه ها ی مورد نظر جهت اتصال

، به هفت و یا پانزده عدد تنزل پیدا خواهد کرد. اغلب دستگاههای SCSI دارای امکانات سخت افزاری لازم در خصوص پیکربندی شناسه دستگاه می باشند. برخی دیگر از دستگاهها امکان پیکربندی شناسه را از طریق نرم افزار فراهم می نمایند. اغلب کارت های SCSI از نوع Plug&Play ، عملیات اختصاص شناسه به دستگاه را بصورت اتوماتیک انجام می دهند. هر یک از دستگاه های موجود بر روی گذرگاه SCSI می بایست دارای یک شناسه منحصر بفرد باشند در غیر اینصورت دچار مشکلاتی خواهیم شد. هفت نوع کانکتور SCSI وجود دارد ( حداقل ) برخی از آنها ممکن است با یک نوع خاص SCSI سازگاری نداشته باشند. کانکنورهای فوق عبارتند از : DB-25 (SCSI-1) 50-pin internal ribbon (SCSI-1, SCSI-2, SCSI-3) 50-pin Alternative 2 Centronics (SCSI-1) 50-pin Alternative 1 high density (SCSI-2) 68-pin B-cable high density (SCSI-2) 68-pin Alternative 3 (SCSI-3) 80-pin Alternative 4 (SCSI-2, SCSI-3) صرفنظر از نوع کانکتور استفاده شده تمام گذرگاه های SCSI می بایست Terminate گردند. Termination Termination بدین مفهوم است که انتهای هر گذرگاه SCSI توسط یک مدار مقاومت ، می بایست بسته گردد.در صورتیکه گذرگاه باز بماند ، سیگنال های الکتریکی ارسالی برای گذرگاه قادر به برگشت بر روی گذرگاه بوده و بدین ترتیب می تواند باعث بروز اختلال در ارتباط بین دستگاههای SCSI و کنترل کننده SCSI گردد. صرفا” از دو Terminator استفاده می گردد ( هر سر گذرگاه SCSI یک عدد ) در صورتیکه فقط یک دستگاه ( داخلی و یا خارجی ) وجود داشته باشد ، کنترل کننده SCSI صرفا” در یک نقطه Terminate خواهد شد. در صورتیکه دو دستگاه ( داخلی و یا خارجی ) وجود داشته باشد ، آخرین دستگاه موجود در هر مجموعه می بایست Terminate گردد. Terminator دارای انواع متفاوتی بوده و می توان آنها را در دو گروه عمده : Passive و A

ctive تقسیم بندی کرد. از Terminator با خصوصیت Passive در مواردی استفاده می گردد که سیستم های SCSI از سرعت استاندارد گذرگاه تبعیت کرده و دارای مسافت کوتاهی ( حدود سه فوت ) بین دستگاه و کنترل کننده SCSI وجود داشته باشد. از Te

rminator با خصوصیت Active در مواردیکه سیستم های SCSI سریع بوده و یا سیستم ها با دستگاه دارای مسافتی بیش از سه فوت باشند، استفاده بعمل می آید

. یکی دیگر ازفاکتورهای موجود در رابطه با Terminator ، نوع گذرگاه مربوطه است . SCSI از سه نوع سیگنالینگ گذرگاه استفاده می نماید. سیگنالینگ روشی است که

ingle Ended)SE) . متداولترین نوع سیگنالینگ در کامپیوترهای شخصی است . کنترل کننده ، سیگنال را تولید و آن را از طریق یک خط داده برای تمام دستگاهها ی موجود بر روی گذرگاه ارسال می دارد. هر دستگاه مشابه Ground رفتار می نماید.در ادامه بتدریج سial)HVD) . در این روش از یک خط داده بالا و یک خط داده پایین استفاده می گردد. هر یک از دستگاههای موجود بر روی گذرگاه SCSI دارای یک تراتسیور می باشند .زمانیکه کنترل کننده با دس

تگاه ارتباط برقرار می نماید ، دستگاههای موجود بر روی گذرگاه ، سیگنال را دریافت و آن را ارسال تا سیگنال به مقصد نهائی خود برسد . بدین صورت می توان مسافت بی

ن کنترل کننده و دستگاه بیشتر گردد . ( ۸۰ فوت یا ۲۵ متر ) – Low-Voltage differentil HVD رفتار می نماید. مهمترین تفاوت این است که تراتسیورها کوچکتر شده و درون هر یک از آداپتورهای SCSI مربوط به دستگاهها ، قرار می گیرند.حداکثر مسافت مربوطه ۴۰ فوت ( ۱۲ متر ) است . HVD و LVD از Passive Terminator استفاده می نمایند. با اینکه ممکن است مسافت موجود بیش از سه فوت باشد ولی ترانسیور ها این اطمینان را بوجود خواهند آورد سیگنال قدرت خود را خواهد داشت ( از یک طرف گذرگاه تا طرف دیگر گذرگاه )

مقایسه هارد دیسکهای SATA و IDE
تکنولوژی دیسک سخت (HARD DRIVE) بر پایه پروسس موازی اطلاعات عمل می کنند و بدین معناست که اطلاعات به صورت بسته هایی به روشهاهی مختلف (Random) به باس اطلاعاتی فرستاده می شوند. اطلاعات از دیسک سخت در فاصله های زمانی کاملاً تصادفی می آیند و وارد باس اطلاعاتی شده و در نهایت به سمت مقصد نهایی می رود. IDE مخفف Integrated Drive Electronics می باشد همینطور که می دانید رابط IDE گاهی با عنوان ATA شناخته می شود که مخفف AT Attachment است. این تکنولوژی از سال ۱۹۹۰ به عنوان استاندارد کامپیوترهای شخصی (PC) برای هارد دیسک ها بوده است و این زمانی بود که تکنولوژی مذکور جای درایوهای ESDI و MFM را گرفت یعنی زمانی که هارد دیسک ها به طور متوسط حجمی معادل ۲۰۰ مگا بایت داشتند. در سال ۱۹۹۰ اولین هارد دیسک یک گیگا بایتی وارد بازار شد و قیمتی برابر ۲۰۰ دلار در بازار آمریکا داشت. از آن پس تا کنون IDE تکنولوژی مورد استفاده بوده زیرا هارد دیسکها را با قیمت پایین در اختیار مصرف کننده قرار می داد، جای کمتری می گرفت و سرعت مناسبی داشت. همتای IDE در آن زمان SCSI (که مخفف Small Computer SystemInterface است) بود. SCSIکمی از IDE سریعتر است اما بسیار گرانتر است. به علاوه احتیاج به خرید یک ادپتر SCSI که ارزان هم نیست احتیاج دارید. به عبارت دیگر IDE بازار هارد دیسکهای کامپیوتر های شخصی را در انحصار خود گرفت. آنطور که به نظر می رسد کارخانه های معتبر حداقل یک تا دو سال دیگر به تولید هارد دیسکهای با تکنولوژی IDE ادامه دهند. هارد دیسکهای IDE از کابلهای ریبون پهنی استفاده می کنند که در داخل کامپیوتر بسیار به چشم می آیند و مرتب کردن این کابلها در داخل کامپیوتر خود هنری است. تکنولوژی هارد دیسک های ساتا (SATA) بر ا

ساس پردازش اطلاعات متوالی (سریال) است. یعنی انتقال اطمی گیرد. هارد دیسکهای ساتا از کابلهای ریبون با پهنای کمتر استفاده می کنند که برای کسانی که آنرا اسمبل می کنند باعث بسی خوشبختی است. این کابلهای نازک دارای کانکتورهای بست داری هستند که کار کردن با آنها را ساده تر می کند. هارد دیسکهای ساتا اطلاعات را با س

رعت متوسط ۱۵۰Mb بر ثانیه انتقال می دهند. اما مقاله های ز

یادی روی اینترنت در مورد هارد دیسکهای با سرعت ۳Gb در ثانیه خواهید یافت. اما بیایید این دو را در عمل با یکدیگر مقایسه کنیم و ببینیم چرا صنعت در آینده تکنولوژی SATA را بر خواهد گزید. تا کنون در مقایسه دو هارد دیسک به قیمت هم توجه داشتیم حالا بدون در نظر گرفتن قیمت و تکنولوژی مرسوم کارایی را بررسی می کنیم. آزمایش از این قرار بود. یک کامپیوتر قدیمی را به یک هارد SATA مجهز کردیم. و بعد از آن دو کامپیوتر امروزی (پنتیو

م ۴) با سرعت متعارف را با هارد دیسک هایIDE برای مقایسه انتخاب کردیم.
کلاستر
کلاستر ، کوچکترین قطعه قابل ذخیره کردن بر روی هارد دیسک است. پس در نتیجه اگر فایلی از یک کلاستر هم کوچکتر باشد، سیستم ناچار است کل آن کلاستر را به فایل مذکور اختصاص دهد. سکتور کوچکترین قطعه فیزیکی قابل ذخیره کردن اطلاعات است که بر اساس تعداد بایت های موجود در یک قطعه آن محاسبه می شود. بنابراین مثلا” شما می توانید در کامپیوترتان یک یا چند سکتور ۵۱۲ بایتی در هر کلاستر داشته باشید. هر ۴ کیلو بایت از فضای هارد دیسک معمولا” شامل هشت سکتور،است. بنابراین کلاستریک یک مفهوم منطقی است و اندازه آن توسط فایل سیستم تعیین می شود. در صورتی که سکتور یک مفهوم فیزیکی است و ربطی به سیستم عامل و فایل سیستم ندارد. هر چه یک کلاستر تعدادد سکتورهای کمتری را بتواند در خود جای دهد و این مفهوم منطقی خود را ظریف تر کند،بازدهی یک هارد دیسک چه از نظر حجم و چه از نظر سرعت افزایش می یابد. در ویندوز ۹۵ از فایل سیستمی به نام FAT 16 استفاده می شود.
این فایل سیستم می تواند یک پارتیشن ۲۵۶ مگابایتی را در قالب کلاسترهای ۴ کیلوبایتی و یا پارتیشن ۲ گیگابایتی را به صورت کلاسترهای ۳۲ کیلوبایتی نگهداری کند. که در این صورت مثلا” اگر بخواهد یک فایل ۳۵ کیلوبایتی را ذخیره کند،باید دو کلاستر ۳۲ کیلوبایتی را به آن اختصاص داده و از ۲۹ کیلوبایت باقیمانده آن صرف نظر کند. پس از این کار،فایل سیستم آدرس کلاستر شروع یک فایل تعداد کلاسترهای اشغال شده توسط آن فایل و مشخصات کلاستر آخر فایل مذکور را در جدولی به نام FAT (File Allocation Table : جدول تخصیص فایل) ذخیره می کند.
جدول FAT در فایل سیستم FAT16 در بیرونی ترین شیار (Track ) یک دیسک یا در حقیقت همان تراک صفر ساخته و نگهداری می شود. پس از مطرح شدن ویندوز ۹۵ در بازار سیستم عامل ها،تغییری در FAT 16 موجود در آن صورت گرفت تا فایل سیستم مذکور بتوانند اسامی فایل های با بیش از ۸ حرف را در خود نگهداری کند. این تغییر که VFAT نام گرفت آغازی بود بر فایل سیستم جدید ویندوز ۹۵ که با نام FAT 32 در سال ۹۶ عرضه شد. این فایل سیستم به کاربران توانستند در محیط ویندوز ۹۵ برای اولین بار درایوهایی با حجم حداکثر ۳۲ گیگابایت را در کامپیوتر خود داشته باشند که در اولین صورت بزرگی هر کلاستر حداکثر فقط به ۱۶ کیلوبایت می رسید که بسیار مناسب این ظرفیت بود.

 

فایل سیستم ترابایتی
در سال ۱۹۹۳ و همزمان با پیدایش ویندوز NT ،خبرها حاکی از پیدایش فایل سیستم جدیدی به نام NTFS بود که از آن زمان به بعد تا عرضه شدن ویندوز ۲۰۰۰ و حتی XP هم این فایل سیستم جدید قدرت خود را کماکان در تمام سیستم عامل ها و نسخه های مختلف ویندوز حفظ کرد. حتی ابزار های جدیدی هم به بازار آمد تا امکان خواندن درایوهای فر

مت شده به NTFS را برای ویندوزهای قدیمی مسیر کند. مثلا” یکی از بهترین ابزارهای مذکور که Ntfsdos نام دارد می تواند امکان دسترسی به درایوهای NTFS را برای مواقعی که سیستم از روی یک دیسک سیستم داس بوت شده فراهم کند. فایل سیستم NTFS به محض ظهور نشانه های کاملا” آشکاری را از بروز تغییرات و بهبودهای قابل توجه در خود به همراه داشت. از جمله مهمترین این تغییرات بهینه شدن استفاده از فضای هارددیسک با کلاسترهای ۵۱۲ بایتی افزایش ظرفیت قابل پیشتیبانی هارد دیسک توسط فایل سیستم تا حد چند صد ترابایت (میلیون مگابایت )در دو پارتیشن،وجود امکانات تصحیح خطا برای جلوگیری از بروز رخدادهایی که در فایل سیستم های قدیمی تر منجر به Crash شدن سیستم می شد،بود. همچنین امکان حفاظت از اطلاعات در برابر دسترسی افراد غیر مجاز و در واقع ایجاد نوعی امنیت اطلاعاتی برای هر کاربر،وجود الگوریتم ها و قابلیت های ویژه فشرده کردن یا رمز گذاری اطلاعات (encryption ) از جمله دیگر نقاط قوت NTFS بود.
اما با وجود تمام این نکات ،فایل سیستم NTFS هنوز دارای نقاط ضعف متعددی است. یکی از این نقاط،مربوط به نگهداری اطلاعات مربوط به درایوهای هارددیسک در رجیستری ویندوز است. این مساله باعث پیچیده شدن ساختار فایل سیستم و غیر قابل خواندن شدن درایوهای NTFS توسط سیستم عامل های دیگر می شود. در ویندوز ۲۰۰۰ این مساله به شکلی حل شده است.
اولا” با ارایه یک سیستم جدید به نام مدیریت منطقی دیسک (Logical Disk Manager ) محدودیت سقف ۲۶ پارتیشن برای یک هارد دیسک که در ویندوز NT وجود داشت رفع شده است و ثانیا” اطلاعات مربوط به درایوها به جای رجیستری در محل مشخصی از هارد دیسک ذخیره شده که توسط سایر سیستم عامل ها قابل دسترسی است . در ویندوز XP باز هم NTFS بهبودهای محسوسی یافت به طوری که محدودیت ۵۱۲ بایتی برای هر کلاستر حذف شده و به شما اجازه تعریف و تعیین اندازه هر کلاستر داده می شود. به علاوه این که توابع مدیریت فایل ها و فولدرها و کلا” توابع دسترسی به اطلاعات دیسک تا حدودی در نسخه XP مورد بازبینی و ارتقاء قرار گرفته است.
برخلاف FAT16 و FAT32 که در آن ها جدول حاوی آدرس کلاسترهای شروع و پایان فایل ها در اولین تراک دیسک ذخیره می شود،در NTFS سیستمی به نام MFT (Master File Table ) که مدیریت فایل ها را انجام می دهد،اطلاعات مربوط به فایل های یک دیسک

را به جای نوشتن در تراک صفر،در چند فایل مخفی نگهداری می کند. این روش یعنی نگهداری اطلاعات فایل ها در یک یا چند فایل دیگر که در بسیاری از نرم افزارها به Meta File یا Meta Data File مشهور است،در NTFS به شکل بسیار جالب و در قالب ساختار یک بانک اطلاعاتی رابطه ای نگهداری می شود.
در یکی از جداول این بانک اطلاعاتی ،ردیف ها را همان فایل ها (مثل مخفی

بودن،کد شده بودن ،فشرده و یا سیستمی بودن)تشکیل می دهند. در محل دیگر این بانک محل قرار گرفتن و آدرس کلاسترهای تشکیل دهنده یک فایل و فولدر به صورت یک درخت متوازن (B-Tree ) است که باعث افزایش سرعت دسترسی به فایل ها با استفاده از قابلیت های الگوریتم جستجوی دو دویی در درخت توازن می شود.

 

WinFS فایل سیستم آینده
فایل سیستم آینده موجود در سیستم عامل ویندوز (Windows Future Storage ) که زمزمه های تولد آن توسط برایان والنتین معاون مدیر عامل مایکروسافت و سرپرست دپارتمان ویندوز مطرح شد،نه تنها برای سیستم عامل ویندوز لانگ هورن بلکه برای سری ویندوزهای سرور مثل ویندوز ۲۰۰۳ نیز در نظر گرفته شده تا در آینده،این فایل سیستم جدید به طور کلی در کلیه ویندوزهای کلانیت و سروری که قراراست ساخته شوند،جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص دهد. WinFS از یک پایگاه داده رابطه ای مشابه SQL Server بنا شده و امکانات مختلف موجود در این موتور پایگاه داده ای مثل ایندکس ها و کلیه قواعد SQL را برای دسترسی سریع به فایل ها،مورد استفاده قرار می دهد. این فایل سیستم جدید به دلیل برخورداری از ویژگی های یک بانک اطلاعاتی قادر است اطلاعات بیشتری در مورد یک فایل را در خود نگهداری کند.
نام سازنده فایل ،محتوای فایل،منبع فایل و لیست کاربران استفاده کننده از آن،از جمله این اطلاعات هستند. آخرین نسخه این فایل سیستم به نام M4 که در نسخه فعلی لانگ هورن مورد استفاده قرار گرفته است،قسمتی از ویژگی های مورد انتظار در نسخه نهایی WinFS را برآورده می کند. این نسخه به صورت یک فایل اجرایی برای مدیریت ساختار فایل سیستم به نام WinFS.exe و با بیش از ۲۰ مگابایت حجم در ویندوز لانگ هورن واژه جدیدی را به نام موتور ذخیره سازی (Storage Engine ) به مقوله فایل سیستم اضافه کرده که امید می رود در آینده از جایگاه خاصی در بین کلیه فایل سیستم های موجود بر خوردار شود.

دو پدیده جدیدی که از نسخه اولیه WinFS در سیستم عامل لانگ هورن گذاشته شده و به شدت مورد توجه متخصصان قرار گرفته،سرویس های فایل سیستم (WinFS Services ) و همچنین امکان ایندکس گذاری کامل متن (Full Text lndex )نام دارند. این دو پدیده جدید امکان جستجوی کامل تر و سریع تری از فایل ها و فولدرها را در اختیار کاربران قرار می دهند،به عنوان مثال در ویندوز XP کاربر می تواند نهایتا” جستجوی خود را با مشخص نمودن نوع فایل (مثلا” تصویر

ی یا متنی ) و درایو و محل جستجو انجام دهد. در لانگ هورن به لطف وجود قابلیت ایندکس گذاری و سرویس های جستجوی قدرتمند همانند سایت های جستجو مثل گوگل،امکان پیدا کردن فایل هایی که در نام یا حتی درون متن،آن ها،نام سازنده،توضیحات و کلا” مشخص

ی فایل صوتی بر روی کامپیوتر خود داشته باشد می تواند آن ها را بر اساس ترتیب الفبایی اسم فایل، اسم خواننده ،اسم آلبوم و امثال آن جستجو فایل می تواند به صورتی ترکیبی از فیلترهای مختلف محقق شود. به هر حال آنچه مسلم است این است که برای قضاوت در مورد فایل سیستم جدید مایکروسافت و مقایسه و انتخاب بین آن و فایل سیستم های دیگر هنوز زود است و باید تا زمان ارایه نسخه نهایی و بررسی عملکرد واقعی و فواید استفاده از آن کرد.

دیسک سخت
هارد دیسک HDD، که پیش از این به عنوان دیسک گردان ثابت شناخته می شد یک حافظه دائمی است که بطور دیجیتالی رمزنگاری شده و اطلاعات را روی سطح مغناطیسی دیسک های خود ذخیره می کند.
هارد دیسک ها در ابتدا برای استفاده در کنار کامپیوتر تولید شدند و بعد ها از آن ها در داخل کامپیوتر استفاده شد. با گذشت زمان کاربرد های هارددیسک از حیطه کامپیوتر فراتر رفت .بطوریکه در تجهیزات ضبط تصویر ،پخش صدا ، همچنین در سیستم ها و دوربین های دیجیتال مورد استفاده قرار گرفت . در سال ۲۰۰۵ اولین تلفن های همراه ِ دارای هارد دیسک توسط شرکت های نوکیا و سامسونگ ارائه شد. ایجاد نیاز به حافظه های بزرگ ، قبال اعتماد و مستقل ، منجر به تولید ساختارهایی همچون RAID ،سخت افزار هایی همچون NASحافظه های متصل به شبکه) و سیستم هایی همچون SAN شبکه های ذخیره اطلاعات) شد تا بتوان بطور موثر به حجم بالایی از اطلاعات دسترسی پیدا کرد.

با گذشت زمان، ظرفیت هارد دیسک ها رشد نمایی داشته است. در کامپوتر های شخصی ابتدایی یک درایو با ظرفیت ۲۰ مگابایت بزرگ به نظر می رسید. در نیمه دوم دهه ۹۰ ،هارد درایو هایی با ظرفیت یک گیگابایت و حتی بزرگتر به بازار آمد. از سال ۲۰۰۶ کوچکترین هارد دیسکی که برای کامپیوتر های خانگی تولید می شود ظرفیتی برابر ۴۰ گیگابای

ت دارد. اکنون بیشترین ظرفیت در درایو های داخلی ۰/۷۵ ترابایت(۷۵۰ گیگابایت) و در درایو های خارجی با استفاده ازچند درایو داخلی از یک ترابایت نیز فراتر میرود.
این درایو های داخلی ظرفیت ذخیره سازی خود را با استفاده از

شیوه ضبط ستونی افزایش داده اند.
تکنولوژی:
هارد درایو ها با تحت میدان قرار دادنِ یکسری مواد مغناطیسی اطلاعات را درخود ضبط می کنند. و با تشخیص مغناطیس شدگی آن ماده اطلاعات را از روی آن می خوانند. طرح کلی یک هارد دیسک تشکیل شده از یک مخروط که یک یا چند صفحه مسطح و گرد را نگه می دارد ،اطلاعات بر روی این صفحات ذخیره می شوند. این صفحه ها از یک ماده غیر مغناطیسی( اغلب شیشه یا آلومینیوم) ساخته می شوند و با یک لایه نازک از مواد مغناطیسی روکش می شوند. در درایو های قدیمی از تری اکسید آهن به عنوان ماده مغناطیسی استفاده می شد اما امروزه از آلیاژهای کبالت پایه استفاده می کنند.

صفحات با سرعت های بالا به گردش در می آیند.اطلاعات در حین چرخش صفحات بر ری آنها نوشته می شوند.این کار توسط مکانیزمی با نامِ: هد خواندن/ نوشتن انجام می شود. این هد با فاصله بسیار کم بالای سطح مغناطیسی حرکت می کند. از این وسیله برای تشخیص و تغییر در وضعیت مغناطیس شدگی ماده زیر آن استفاده می شود. به ازای هر صفحه مغناطیسی بر روی مخروط ، یک هد وجود دارد که همه آنها بر روی یک بازوی مشترک سوار شده اند. همینطور که صفحات دوران می کنند یک بازوی محرک، هد ها را (به آرامی و با حرکت شعاعی ) روی یک مسیر قوس دار، بر روی صفحات به حرکت در می آورد.با اینکار به هر هد اجازه

داده می شود که تقریبا به تمام سطح صفحهء در حال دوران دسترسی پیدا کند.
سطح مغناطیسی هر صفحه به تعداد زیادی محدوده های کوچک مغناطیسی تقسیم می شود . (اندازه این محدوده ها در حد میکرون می باشد). هر کدام از این محدو

ده ها برای رمزنگاری یک واحد باینری اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرند.در هارد درایو های امروزی ، هر یک از این محدوده های مغناطیسی از چند صد دانه مغناطیسی تشکیل شده اند. هر محدده مغناطیسی ، یک دوقطبی مغناطیسی را تشکیل می دهد که این دو قطبی ها یک حوزه مغناطیسی متمرکز را در نزدیکی خود ایجاد می کنند.

یک هد نوشتن، با ایجاد میدان مغناطیسی قوی در نزدیکی محدوده های مغناطیسی ، آن را تحت اثر خود قرار داده مغناطیس می کند. در هارد دیسک های اولیه برای خواندن اطلاعات از همان القاء کننده ای استفاده می شد که موقع نوشتن مورد استفاده قرار گرفته بود. اما با تکنولوژی جدید هد مخصوص نوشتن و هد مخصوص خواندن از هم جدا شده اند ، با این وجود هر دوی آنها روی یک بازوی محرک قرار دارند.
اغلب هارد درایو ها دارای یک پوشش محکم و کیپ هستند که از محتویات درایو در برابر جمع شدگی ،گرد و غبار و دیگر عوامل آلودگی محافظت می کند. هد خواندن / نوشتنِ هارد درایو بالای صفحات مغناطیسی و بر روی یک بالشتک هوا که ضخامتی در حد چند نانومتر دارد حرکت می کند. بنابراین سطوح صفحات و محتویات داخلی درایو باید پاک نگه داشته شوند تا با توجه به فاصله نانومتری بین صفحات و هد ،از صدمات ناشی از اثر انگشت ، غبار، مو، ذرات دود و غیره جلوگیری شود.
استفاده از صفحات صلب همچنین کیپ و عایق کردن هارد دیسک ، تولرانس بهتری را نسبت به فلاپی دیسک فراهم میکند.بنابراین هارد دیسک ها در مقایسه با فلاپی دیسک ها مقدار بیشتری اطلاعات را می توانند در خود ذخیره کنند. همچنین قابلیت دسترسی و انتقال اطلاعات در هارد دیسک ها سریع تر می باشد. در سال ۲۰۰۶ یک هارد دیسک باید بتواند بین ۸۰ تا ۷۵۰ مگابایت اطلاعات را در خود جای دهد، با سرعتی بین ۷۲۰۰ تا ۱۰۰۰۰ درو در

دقیقه بچرخد و سرعت انتقال ترتیبی اطلاعات در آن باید بیشتر از ۵۰ مگابایت در هر ثانیه باشد.
سریع ترین هارد درایوهای مربوط به سرور ها و ایستگاه های کاری با سرعتی معادل ۱۵۰۰۰ دور در دقیقه می چرخند و سرعت انتقال ترتیبی اطلاعات در آنها بالغ بر ۸۰مگابایت در هر ثانیه می باشد. هارد دیسک ها ی مربوط به نوت بوک ها که از نظر فیزیکی کوچکتر از نمونه های خانگی هستند، معمولا دارای سرعت و ظرفیت پایین تری میباشند. اغلب این هارد دیسک ها با سرعتی در حدود ۴۲۰۰ دور در دقیقه می چرخند. البته لازم به ذکر است که جدید ترین انواع این دسته هارددیسک ها دارای سرعتی معادل ۷۲۰۰ دور در دقیقه می باشند.
تاریخچه:

برای سالها ، هارد دیسک ها تجهیزات بزرگ و سنگین بودند و به دلیل بزرگی ، سنگینی ، حساسیت بالا و مصرف زیاد انرژی ، بیشتر برای محیط های حفاظت شدهء یک مرکز اطلاعات یا دفاتر بزرگ مناسب بودند تا محیط های خشن و ناملایم صنعتی ،خانه ها یا دفاتر کوچک .

یک هارد دیسک قدیمی IBM در سال ۱۹۷۹

تا قبل از دهه ۸۰ میلادی اغلب هارد دیسک ها صفحات ۸ اینچی (۲۰ سانتی) یا ۱۴ اینچی( ۳۵) سانتی داشتند. و برای نگه داری آنها نیاز به فضای زیادی بود.( مخصوصا درایو های بزرگ قابل حمل و نقل (قابل نصب و برداشت) که به خاطر بزرگی به ماشین های لباسشویی معروف بودند).
این گونه هارد درایو ها به علت داشتن موتور های بزرگ، به منبع تغذیه سه فاز و آمپراژ بالا نیاز داشتند. به همین دلیل تا سال ۱۹۸۰ برای میکروکامپیوتر ها از هارد دیسک استفاده نمی شد. تا اینکه در این سال شرکت seagate tecnology اولین هارد درایو ۵/۲۵ خود را با ظرفیت ۵ مگابایت تحت عنوان ST-۵۰۶ به بازار ارائه کرد. در واقع تا آن زمان کامپیوتر های شخصی اولیه IBM یعنی IBM۵۱۵۰ مجهز به هارد دیسک نبودند.
در اوایل دهه ۸۰ اغلب هارد دیسک های مربوط به میکرو کامپیوتر ها با نام تولید کننده خود به فروش نمی رسیدند بلکه به وسیله OEM ها به عنوان بخشی از یک مجموعه بزرگتر (مانند Corvus Disk System یا Apple proFile) فروخته می شدند. کامپیوتر های نوع IBM PC/XT دارای هارد دیسک داخلی بودند و این باعث ایجاد تمایل عمومی به خرید درایو های خام (از طریق پست) و نصب مستقیم آنها در داخل سیستم شد. سازندگان هارد دیسک شروع به بازاریابی کردندو بالاخره طولی نکشید که در اواسط دهه ۹۰ هارد دیسکها در قفسه مغازه های خرده فروش نیز قرار گرفتند.
هارد درایو های داخلی کم کم به یک گزینه رایج در کامپیوتر های PC تبدیل شدند و هارد درایو های خارجی محبوبیت خود را برای مدتها مخصوصا در بین انواع Apple Macintosh و انواع مشابه آن حفظ کردند. تمامی کامپیوتر های ساخت Mac بین سال های ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۸ ی

ک پورت SCSI در پشت خود داشتند که جداسازی خارجی را آسان می ساخت . به دلیل شرایط موجود، هارد درایو های خارجیSCSI تنها گزینه منطقی به نظر می رسیدند.
هارد درایو های خارجیSCSI همچنین در میکرو کامپیوتر های قدیمی تر مانند سری Apple II به کار می رفتند، همچنین از آنها حتی امروزه بطور گسترده ای در سرور ها استفاده می شود. ظهور رابط های پرسرعت خارجی مانند USB و Fire Wire در اواخر دهه ۹۰ ، به کارب

رد درایو های خارجی در بین کاربران جانی دوباره داد.به طور اخص کاربرانی که حجم بالایی از اطلاعات را بین دو یا چند محل جا به جا می کردند از این سیستم استقبال کردند. امروزه اغلب تولید کننده گان هارد دیسک ، دیسک های خود را به صورت خارجی نیز می سازند.
خصوصیات هارد دیسک:
* ظرفیت معمولا با گیگابایت بیان می شود.
* اندازه فیزیکی معمولا با اینچ بیان می شود:
امروزه تقریبا تمام هارد دیسک هایی که در کامپیوتر های رومیزی (خانگی – اداری) و نوت بوک ها استفاده می شوند ، ۳/۵ یا ۲/۵ اینچی هستند. هارد دیسک های ۲/۵ اینچی معمولا کند تر هستند و حجم کمتری نیز دارند اما در عوض برق کمتری مصرف می کنند و مقاومت به ضربه و تکان در آنها بیشتر است. اندازه دیگری که استفاده از آن بطور فزاینده ای در حال رشد است نوع ۱/۸ اینچی می باشد که درmp۳ player ها و نوت بوک های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.این نوع از هارد درایو ها مصرف انرژی بسیار پایینی دارند ودر مقابل ضربه بسیار مقاوم می باشند.
علاوه بر موارد مذکور انواع دیگری نیز موجود می باشندکه در ادامه به توضیح آنها پرداخته می شود:
نوع یک اینچی که طوری طراحی شده اند تا با ابعاد کانال های فیبری نوع دوم(FC Type II) جور باشند. از این نوع هاردیسک در تجهیزات قابل حمل و نقل از جمله دوربین های دیجیتال نیز استفاده می شود. همچنین نوع ۰/۸۵ اینچی نیزتوسط شرکت توشیبا جهت استفاده در گوشی های تلفن همراه و کاربرد های مشابه آن ساخته شده است. طراحی سایز هاردیسک ها کمی گیج کننده است ، به عنوان مثال یک دیسک درایو ۳/۵ اینچی دارای کیسی با پهنای ۴ اینچ می باشد. علاوه بر این هاردیسک های مخصوص سرور در دو اندازه ۳/۵ و ۲/۵ اینچی تولید می شوند.
* قابلیت اعتماد، با واحد (MTBF) یا فاصله زمانی بین خطاها سنجیده می شود.
درایو های ۱ ایچی ساتا (SATA) سرعت هایی تا حدود ۱۰۰۰۰ دور در دقیقه را ساپورت می کنند . و دارای MTBF برابر با یک ملیون ساعت با چرخه فعالیت سبک ۸ ساعته می باشند. درایو های FC قابلیت چرخیدن با سرعت ۱۵۰۰۰ دور در دقیقه را دارا هستند و MTBF

آنها برابر با ۱/۴ ملیون ساعت با ۲۴چرخه فعالیت ساعت ۲۴ ساعته می باشد.
* تعداد فعالیت های ورودی خروجی در هر ثانیه:
دیسک های جدید در هر ثانیه قادرند ۵۰ دسترسی اتفاقی و یا ۱۰۰ د

سترسی ترتیبی را برآورده سازند.
* مصرف انرژی( این موضوع به خصوص در رابطه با لب تاپ هایی که از باطری استفاده می کنند حائز اهمیت می باشد.
* شدت صدا و نویز تولید شده بر حسب دسی بل (db). البته بسیاری افراد آن را برحسب بل می سنجند نه دسی بل.
* میزان G Shock که در درایو های جدید بسیار بالا می باشد

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 18700 تومان در 144 صفحه
187,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد