دانلود فایل پاورپوینت کاربرد نظامی لیزر

PowerPoint قابل ویرایش
38 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت کاربرد نظامی لیزر توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت کاربرد نظامی لیزر قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

۱-لیزر به عنوان تکنولوژی پشتیبان برای بالا بردن کارایی سلاح های دیگر

۲-لیزر به عنوان یک سلاح

لیزر به عنوان تکنولوژی پشتیبان برای بالا بردن کارایی سلاح های دیگر

۱-فاصله یاب لیزری

۲-مسیر یاب لیزری

۳-رادار لیزری

۴-تعیین کننده هدف لیزری

Beam rider 5

۶-شبیه ساز لیزری

اسلاید ۲ :

فاصله یاب لیزری

 • فاصله یابی اولین کاربرد نظامی از تکنولوژی لیزر بود.
 • برای رسیدن به درصد بالای احتمال برخورد،دسترسی به اطلاعات درست و سریع درباره فاصله بین هدف و سلاح ضروری است.این امکان بوسیله ی فاصله یاب ها تامین می شود.
 • قبل از فاصله یاب های لیزری ،نوع دیگری از فاصله یاب ها مورد استفاده قرار می گرفت ولی انها به اندازه ی فاصله یاب لیزری قابل اعتماد ودقیق نبودندو همچنین پر حجمتر و گرانتر بودند.

 

اسلاید ۳ :

 • اساس فاصله یابهای لیزری بسیار ساده است:

   یک پالس کوتاه لیزری(در حد نانوثانیه)به سوی هدف گسیل می شود و زمان رفت و برگشت سیگنال اندازه گیری می شود سرعت پالس لیزری شناخته شده است در نتیجه امکان محاسبه فاصله  تا هدف با دقت بالا بوجود می آید.

اسلاید ۴ :

لیزرهای مورد استفاده

 • همه فاصله یابهای لیزری مورد استفاده درمیدان نبرد،امروزه براساس تکنولوژی لیزر حالت جامد ساخته شده اند.
 • اولین فاصله یابهای لیزری از لیزرهای یاقوت تک پالسی در محدوده ی طول موجی ۳/۶۹۴ نانومتر استفاده کردند.اگرچه هنوز در برخی از تانک ها یا سیستم سلاح های دیگر از لیزر یاقوت استفاده می شود ولی امروزه در بیشتر فاصله یابهای رایج از لیزر Nd:YAG یا Nd:glass با خروجی در محدوده ی طول موجی ۰۶۴/۱ نانومتر استفاده می شود
 • فاصله یاب لیزری لیزرهای یاقوت وNd:YAG به چشم انسان صدمه می زنند،این مسئله استفاده از آنها را سخت و غیر ممکن می سازد این محدودیت باعث می شود که از لیزرهایی که برای چشم انسان ایمن باشند،استفاده کنیم

اسلاید ۵ :

 • به عنوان مثال لیزر co2که در محدوده ی طول موجی ۱۰۶۰۰ نانو متر کار می کند،برای فاصله یاب لیزری انرژی کافی دارد و کاملا” برای چشم ایمن می باشد. لیزر co2 مزایای دیگری از قبیل نفوذ بهتر از میان دود و سازگاری طیفی بهتر با حس گرهای مادون قرمز دارد.
 • بزرگترین مانع برای استفاده از فاصله یابهای لیزرهای co2 قیمت بالا و اینکه انتقال از لایه های نمناک نزدیک به زمین در استفاده از زمین به زمین کاهش می یابد.
 • لیزر co2 بطور کامل نمی تواند جایگزین لیزر Nd:YAG شود.

اسلاید ۶ :

 • از لیزرهای دیگری مثل erbium:YAG نیز در فاصله یاب ها استفاده می شود.
 • اما در هر حال برای عملیات میدان های نبرد که فاصله یاب هایی با فرکانس تکرار پالس بالا لازم است واقعا” چاره ی دیگری به غیر از Nd:YAG درحال حاضر وجود ندارد.

اسلاید ۷ :

مسیریاب لیزریLaser TRACKER    

 • بسیاری از فاصله یاب های لیزر با تکنیک تک گلوله عمل می کند. این برای هدف هایی که ساکن هستند یا بطور آهسته مثل یک تانک حرکت می کنند ، قابل استفاده است.
 • زمانی که هدف هایی مثل موشک ، هواپیمای دشمن یا هلی کوپتر با سرعت حرکت می کنند،فاصله به سرعت در حال تغییر است. لازم است که اینگونه هدف ها مسیر یابی شوند تا اطلاعات پیوسته دقیق از فاصله تا هدف بدست آید. برای داشتن فاصله ی واقعی لازم است اطلاعات حداقل ۱۰ تا ۲۰ بار در ثانیه update شوند.
 • این مسئله می تواند بوسیله استفاده از یک فاصله یاب لیزری با سرعت تکرار بالا حل شود.
 • فاصله یاب سرعت تکرار بالا ۲۰ پالس در ثانیه تولید می کند که در یک ساعت استفاده پیوسته ۷۲۰۰۰ پالس- در مقایسه با ۱۰۰ پالس برای یک فاصله یاب تک تیر-تولید می شود.

اسلاید ۸ :

رادار لیزری

 • رادار لیزری یک نام عمومی برای یک سیستم لیزر است که به تنهایی می تواند اطلاعات بیشتری نسبت به فاصله یابها در اختیار ما بگذارد
 • رادار لیزری نه تنها قادر است هدف های خیلی کوچک را آشکارسازی کند بلکه شکل دقیقی از حرکت آنها را توضیح می دهد.
 • تغییرات فرکانس دوپلری در باریکه باز تا بیده امکان شناسایی حرکات بسیار کوچک حتی ارتعاشات یک موتور وسیله نقلیه ،حرکت تیغه پره هلیکوپتر یا احتراق در یک جت هواپیما را فراهم می کند.از زمانی که الگوی ارتعاش وسایل نقلیه مشخص شد امکان تعیین نوع تانکی که هدف است بوجود آمد.

اسلاید ۹ :

اساس رادار لیزری

 • یک سیستم رادار لیزری از یک اسکنر لیزری برای تحت پوشش قرار دادن میدان دید لازم استفاده می کند.اسکنر ممکن است یک دستگاه نسبتا” ساده مکانیکی با آینه های دوار باشد.گروه باریکه از میدان دید روی یک صفحه شبیه صفحه تلویزیون اسکن می شود.صحنه های مختلف در میدان دید قسمتی از باریکه لیزری را منعکس می کنند که این باریکه های منعکس شده به سیستم اپتیکی رادار لیزری برمی گردد و درآن جا آنالیز می شود می توان گفت رادار لیزری مثل یک مسافت یاب لیزری کار می کند که فاصله هر نقطه از میدان دید را اندازه گیری می کند.بنابراین یک تصویر کامل ساخته می شود

اسلاید ۱۰ :

لیزرهای مورد استفاده

 • لیزر انتخابی برای رادارلیزر co2 به نظر می رسد.طول موج استفاده شده بین ۹هزار تا ۱۲ هزار نانومتر خواهد بود.اگر محدوده عمل ماکزیمم co2 تحت شرایط هوایی بد با دیگر لیزرهای موثر برای مثال لیزرNd:YAG با طول موج ۱۵۴۰ نانومتر مقایسه شود نتیجه به نفع لیزر co2 خواهد بود.
 • در یک نوع رادار لیزری دیگر از دیود لیزری نیمه هادی آرسنیک گالیم با توانMw 120 که باریکه ای در نزدیکی مادون قرمز دارد استفاده می شود
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 38 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد