دانلود فایل پاورپوینت کیست هیداتیک ( انگل اکینوکوکوس گرانولوزوس )

PowerPoint قابل ویرایش
17 صفحه
23700 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت کیست هیداتیک ( انگل اکینوکوکوس گرانولوزوس ) توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت کیست هیداتیک ( انگل اکینوکوکوس گرانولوزوس ) قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ----

اسلاید 1 :

مقدمه:

—بیماری کیست هیداتیک یکی از خطرناکترین بیماریهای قابل انتقال از حیوانات به انسان است. 

—بیماری توسط نوزاد یک انگل روده ای سگ که وارد بدن انسان و دام می شود بروز می کند.

—کرم بالغ در روده سگ و نوزاد در بدن انسان و حیوانات اهلی نشخوارکننده زندگی می کند.

—عامل ایجاد بیماری مرحله نوزادی انگل اکینوکوکوس گرانولوزوس است.

اسلاید 2 :

عامل ایجاد کیست هیداتیک:

—عامل این بیماری کرم کوچک پهن و بندبندی است به نام اکی نوکوکوس گرانولوزوس از خانواده سستودها ( کرم های پهن ) که طول آن ۵ – ۳ میلی متر می‌باشد و به سختی با چشم دیده می‌شود .

—میزبان اصلی این کرمها سگ سانان هستند و کرم در روده باریک سگهای آلوده زندگی می‌کند .

—بدن این کرمها سه بند دارد و در آخرین بند ، هزاران تخم آلوده کننده وجود دارد که بعد از پاره شدن این بند تخمها آزاد می‌گردند .

—

اسلاید 3 :

میزبانان انگل و اپیدمیولوژی:

¨

¨میزبانان اصلی آن گوشتخواران بویژه سگ سانان هستند اما انگل در سایر حیوانات اهلی و وحشی از جمله گاو، گوسفند، روباه، خوک و شتر نیز دیده می شود.

¨پراکندگی انگل در سطح جهان وسیع بوده ولی شایعترین مناطق درگیر ساحل مدیترانه، جنوب روسیه ، ایران، استرالیا وبلغارستان میباشد.

¨به دلیل دشواری تشخیص و درمان کیست هیداتید و خطرات این بیماری برای انسان،‌ کنترل بیماری و پیشگیری از وقوع آن در سراسر دنیا از اهمیت زیادی برخوردار است.

اسلاید 4 :

راههای انتقال بیماری:

—دفع تخم های کرم بالغ باعث آلودگی خاک و آب می شود و حیوانات اهلی مانند گوسفند، بز، گاو و شتر (میزبان واسطه) هنگام چریدن تخمها را میخورند و انسان به طور تصادفی از طریق خوردن غذا یا آب آلوده به تخم ها و یا از طریق تماس مستقیم با سگ های آلوده با مرحله حد واسط انگل آلوده می شود.

—تخم ها دارای چند لایه و لایه هااز جنس کراتین و نسبت به تغییرات محیط  بسیار مقاوم و می توانند در 2 درجه سانتی گراد به مدت 2 سال و در طبیعت بر حسب درجه حرارت و شرایط جوی بین 3تا8ماه زنده بمانند.

اسلاید 5 :

ارگانهای درگیر بیماری:

¨

¨انگل بلع شده از روده نفوذ می کند و از طریق سیستم خونی به کبد و ریه ها و به طور کمتر شایع به بافتهای دیگر منتقل می شود .

¨امکان ابتلاء همه ارگانها در این بیماری وجود دارد ولی شایعترین محل ابتلا کبد (60 تا 70 درصد) و سپس ریه و مغز میباشد.

¨ابتلاء در سایر اعضاء مانند طحال، عضله و ابتلاء چند ارگانی کبد و ریه یا کبد و طحال- ریه و مغز نیز گزارش شده است. به طور نادر کیست هیداتیک در قلب، تیروئید، پستان، کلیه و بافت نرم گردن و مهره گزارش شده است.

¨

اسلاید 6 :

چرخه انگل کیست هیداتیک در بدن:

¨چرخه زندگی این انگل بین سگ سانان و گیاهخواران تکمیل می شود. کرم بالغ در روده کوچک گوشتخواران مخصوصا سگ ها زندگی می کند و تخم های خود را از طریق مدفوع به محیط بیرون می رساند. تخم های دفع شده در مدفوع سگ بلافاصله برای دام و انسان آلوده کننده است.

¨گوسفند، گاو و بز نیز به هنگام چریدن و خوردن علف های آلوده تخم های اکینوکوک را همراه علوفه آلوده وارد دستگاه گوارش خود می کنند و تخم ها پس از ورود به دستگاه گوارش میزبان باز شده و جنین قلابدار به درون بافت روده مهاجرت نموده و از طریق عروق روده یا مجاری لنفاوی، به کبد می رسند.

اسلاید 7 :

علائم کیست هیداتیک در دام:

    علائم بیماری معمولاً در نشخوارکنندگان خصوصاً گوسفند در زمان کشتار مشاهده می شود و علائم بالینی معمولاً در دام زنده مشاهده نمی شود.

علائم کلبد گشائی شامل:

تشکیل کیست در اندامهای

مختلف خصوصاً کبد و ریه

است.

—

اسلاید 8 :

سیر تکامل عامل بیماری کیست هیداتید:

¨تخم های کرم همراه با مدفوع سگ آلوده خارج شده و در محیط پراکنده می شوند. انسان و حیوانات با خوردن این تخم ها همراه با آب، غذا و سبزیجات، آلوده شده و کیست هیداتید در بدن آنها تشکیل می شود.

¨

¨میزبان نهایی : میزبانی است که انگل دوران بلوغ یا مرحله تکثیر جنسی خود را در بدن آن موجود می گذراند.

¨میزبان واسط : میزبانی است که انگل دوران قبل از بلوغ جنسی خود را در بدن آن موجود می گذراند.

¨

اسلاید 9 :

درمان انگل اکینوکوس در سگ:

    در صورت آلودگی سگ به راحتی با دادن داروی ضد انگل درمان می شود. توصیه می شود مرتباً زیر نظر دامپزشکی هر چند ماه یک بار از داروی ضد انگل برای حیوانات استفاده شود. بنابراین کسانی که دارای سگ خانگی و گله می باشند، بایستی این موضوع را مدنظر داشته باشند. اما به طور معمول برای درمان دام از دو داروی آلبندازول و پرازیکوانتل (درونسیت)استفاده می شود .

    کاربردتوأم آلبندازول و پرازیکوانتل میتواند جهت کنترل بهتر و نابود سازی قوی تر آن از اندامهای حیاتی، مورد استفاده قرار گیرد که البته در انسان نیز این روش دارو درمانی توصیه شده است.

اسلاید 10 :
راه‏های انتقال بیماری به انسان:

üآلودگی انسان زمانی اتفاق می افتد که به طریقی تخم انگل وارد بدن وی
شود. 

—تماس نزدیک و مستقیم با سگ های آلوده

—تماس مستقیم با مدفوع سگ های آلوده

—مصرف آب،غذا و سبزیجات آلوده با مدفوع سگ

—

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 23700 تومان در 17 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع

دانلود مقاله کارگر کیست ؟

word قابل ویرایش
20 صفحه
18700 تومان
کارگر کیست ؟ 2-1 كارگر چه كسي است؟كارگر از نظر قانون كار كسي است كه در مقابل دريافت حق السعي اعم از مزد ، حقوق ، سود، كمك عائله مندي ، هزينه مسكن ، خواربار، اياب و ذهاب يا ساير مزايا به درخواست كارفرما كار مي كند.3-1 - كار فرما شخصي حقيقي يا حقوقي كه كارگر به درخواست و بحسات او در مقابل دريافت حق السعي كار م ...

دانلود مقاله ترجمه شده مدیریت بازاریابی صنعتی به همراه متن انگلیسی

word قابل ویرایش
19 صفحه
18700 تومان
دانلود مقاله ترجمه شده مديريت بازاريابي صنعتي به همراه متن انگلیسیاين مطالعه چهارچوب طرح هاي تلفيقي آموزش سازماني را در رفتار سازماني خريدار توسعه مي دهد0در اين مطالعه فعاليت هاي ارتباطي و روابط ميان واحدهاي استراتژيك تجاري كه در فرايند خريد مشاركت دارند مورد توجه قرار مي گيرند0حمايت علمي براي روابط پيشنهاد ...

دانلود مقاله ترجمه شده مدیریت منابع انسانی به همراه متن انگلیسی

word قابل ویرایش
25 صفحه
18700 تومان
دانلود مقاله ترجمه شده مديريت منابع انساني به همراه متن انگلیسیتاثير مديريت منابع انساني در زمينه سرمايه‏هاي برگشتي، محصولات عمليات مالي شركت: اين مقاله ارزيابي خطوط ارتباطي بين سيستم‏هاي با عملياتي با اجراي عالي و كارهاي شركت را مورد توجه قرار مي‏دهد. نتايج براساس نمونه ملي تقريباً از هزار شركت نشان مي‏دهد ك ...

دانلود مقاله ترجمه شده حسابرسی بر مبنای خطر به همراه متن انگلیسی

word قابل ویرایش
17 صفحه
18700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
دانلود مقاله ترجمه شده حسابرسي بر مبناي خطر به همراه متن انگلیسیيك روش جديد كه توسط توماس باير گردآوري شده است . حريفان در بازي شطرنج هر كسي زمين بازي (كه در اين مورد ، كار تجاري ) از نقطه نظر خاص خودش مي بيند .در حسابرسي بر مبناي خطر ، حسابرسان در همان طرف ميز كه مشتري مي ايستد ، آن ها نيز مي ايستند . اكنون ...

دانلود مقاله ترجمه شده مدیریت تولید به همراه متن انگلیسی

word قابل ویرایش
11 صفحه
18700 تومان
دانلود مقاله ترجمه شده مديريت توليد به همراه متن انگلیسیكار:مديران توليد فرايند توليد را در تمام انواع كار توليد از توليد ماشين گرفته تا توليد كفش نظارت مي كنند و توجه ويژه شان بر اين نكته است كه بهترين استفاده ازمنابع موجودرابه عمل آورند(كار،مواد،كارخانه و سرمايه) كه اين اطمينان از اينكه استراتژي هاي توليد ب ...

دانلود مقاله ترجمه شده سود تحقق یافته و تغییرات در قیمت بازار دارائی های مالی به همراه متن انگلیسی

word قابل ویرایش
7 صفحه
18700 تومان
سود اندازه گیری شده در حسابداری (عواید یا سود خالص ) سود اقتصادی بالا نیست . در عوض اندازه گیری سود به میزانی است که در زمان سرمایه گذاری انتظار می رفت به آن نائل شود (یعنی سود تحقق یافته ) . به عبارت دیگر ، اجرای یک سرمایه گذاری بر اساس حقایق واقعی است که قابل مقایسه با انتظارات پیش بینی شده است . چون یک سرم ...

دانلود مقاله کیست هیداتیک

word قابل ویرایش
8 صفحه
21700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته پزشکی
کیست هیداتیکبیماری انگلی و مشترک بین انسان و دام که توسط نوزاد یک انگل روده سگ در انسان و دام ایجاد می شود. کرم بالغ در روده سگ و نوزاد در بدن انسان و حیوانات اهلی (نشخوارکنندگان) زندگی می کند. عامل ایجاد بیماری مرحله نوزادی انگل اکینوکوکوس گرانولوزوس است.  راههای انتقال بیماری : بلع تخم انگل از طریق تما ...

دانلود فایل پاورپوینت کیست هیداتیک ( انگل اکینوکوکوس گرانولوزوس )

PowerPoint قابل ویرایش
17 صفحه
23700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته پزشکی
--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ---- اسلاید 1 : —بیماری کیست هیداتیک یکی از خطرناکترین بیماریهای قابل انتقال از حیوانات به انسان است.  —بیماری توسط نوزاد یک انگل روده ای سگ که وارد بدن انسان و دام می شود بروز می کند. —کرم بالغ در روده سگ و نوزاد در بدن انسان و حیوانات اهلی نشخوارکننده زندگی می کند. —عام ...