دانلود فایل پاورپوینت Data Mining

PowerPoint قابل ویرایش
31 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت Data Mining توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت Data Mining قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

     از هنگامی که رایانه در تحلیل و ذخیره سازی داده ها بکار رفت (۱۹۵۰) پس از حدود ۲۰ سال، حجم داده ها در پایگاه داده ها دو برابر شد. ولی پس از گذشت دو دهه و همزمان با پیشرفت فن آوری اطلاعات(IT)  هر دو سال یکبار حجم داده ها، دو برابر شد. همچنین تعداد پایگاه داده ها با سرعت بیشتری رشد نمود. این در حالی است که تعداد متخصصین تحلیل داده ها و آمارشناسان با این سرعت رشد نکرد. حتی اگر چنین امری اتفاق می افتاد، بسیاری از پایگاه داده ها چنان گسترش یافته اند که شامل چندصد میلیون یا چندصد میلیارد رکورد ثبت شده هستند و امکان تحلیل و استخراج اطلاعات با روش های معمول آماری از دل انبوه داده ها مستلزم چند روز کار با رایانه های موجود  است. حال با وجود سیستم های یکپارچه اطلاعاتی، سیستم های یکپارچه بانکی و تجارت الکترونیک، لحظه به لحظه به حجم داده ها در پایگاه داده های مربوط اضافه شده و باعث به وجود آمدن انبارهای عظیمی از داده ها شده است به طوری که ضرورت کشف و استخراج سریع و دقیق دانش از این پایگاه داده ها را بیش از پیش نمایان کرده است .

      چنان که در عصر حاضر گفته می شود « اطلاعات طلاست»

اسلاید ۲ :

داده کاوی و کشف دانش در پایگاه داده ها از جمله موضوع هایی هستند که همزمان با ایجاد و استفاده از پایگاه داده ها در اوایل دهه ۸۰ برای جستجوی دانش در داده ها شکل گرفت.

   شاید بتوان لوول (۱۹۸۳) را اولین شخصی دانست که گزارشی در مورد داده کاوی تحت عنوان   « شبیه سازی فعالیت داده کاوی » ارائه نمود. همزمان با او پژوهشگران و متخصصان  علوم رایانه، آمار، هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و . . . نیز به پژوهش در این زمینه و زمینه های مرتبط با آن پرداخته اند.

اسلاید ۳ :

عبارت داده کاوی مترادف با یکی از عبارت های استخراج دانش، برداشت اطلاعات، وارسی داده ها و حتی لایروبی کردن داده هاست که در حقیقت کشف دانش در پایگاه داده ها[۱] (KDD ) را توصیف می کند. بنابراین ایده ای که مبنای داده کاوی است یک فرآیند با اهمیت از شناخت الگوهای بالقوه مفید، تازه و درنهایت قابل درک در داده هاست.

اصطلاح داده کاوی را آمار شناسان، تحلیل گران داده ها و انجمن سیستم های اطلاعات مدیریت به کار برده اند در حالی که پژوهشگران یادگیری ماشین و هوش مصنوعی از KDD بیشتر استفاده می کنند.

  [۱] – Knowledge Discovery of Database

اسلاید ۴ :

« داده کاوی در حقیقت کشف ساختارهای جالب توجه، غیر منتظره و با ارزش از داخل مجموعه وسیعی از داده ها می باشد و فعالیتی است که اساساً با آمار و تحلیل دقیق داده ها منطبق است» هند (۱۹۹۸)

« داده کاوی فرآیند کشف رابطه ها، الگوها و روندهای جدید معنی داری است که به بررسی حجم وسیعی از اطلاعات ذخیره شده در انبارهای داده با فناوری های تشخیص الگو( مانند ریاضی و آمار) می پردازد».

اسلاید ۵ :

می ‌توان فرآیند داده‌کاوی را طی مراحل زیر به صورت نمودار نشان داد.

اسلاید ۶ :

١. هم پیوندی

٢. طبقه بندی

٣.الگوهای ترتیبی

۴. خوشه بندی

این قابلیتها در صنایع مختلفی از خرده فروشی گرفته تا شرکت های بزرگ مخابراتی برای بهینه سازی دستیابی به اهداف برنامه ریزی، بازا ریابی هدف دار و حفظ مشتری مورد استفاده قرار می گیرند.

اسلاید ۷ :

  1. هم پیوندی

  هم پیوندی  قابلیتی برای یافتن روابط ناشناخته موجود در اطلاعات است.

 

  کاربردها  :  برنامه ریزی موجودی ، برنامه ریزی تبلیغاتی برای فروش و مراسلات بازاریابی مستقیم

  1. طبقه بندی

        طبقه بندی در واقع ارزشیابی ویژگیهای مجموعه ای از داد ه ها و  سپس اختصاص دادن آ نها به مجموعه ای از گرو ههای از پیش تعریف شده است .

 

  کاربردها  :  بازاریابی هدف، تصویب اعتبار و بررسی تقلب است.

اسلاید ۸ :

  1. الگوهای ترتیبی :

قابلیتهای ترتیبی هم مانند قابلیتهای هم پیوندی این خاصیت را دارند که می توانند وقایع را با هم مرتبط کنند وعلاوه بر آن، این قابلیت جدید را هم دارند  که  می توانند فاصله زمانی بین دو واقعه را تخمین بزنند.

۴ . خوشه بندی :

قابلیت خوشه بندی وظیفه تقسیم یک گروه ناهمجنس را در چندین زیر گروه بر عهده دارد. این            فرایند یک تفاوت اساسی با طبقه بندی دارد . زیرا در این مدل هیچ گونه الگوی آموزشی نداریم.

 

کاربرد : برای تعیین بهترین گروه های جامعه شناختی برای اهداف خاص بازاریابی است

اسلاید ۹ :

.۱کاربردهای تجاری

.۲کاربردهای علمی

.۳کاربردهای امنیتی

 

اسلاید ۱۰ :

 تقریبا در تمام سازمانها و انواع تجارتها، به دلیل وجود اطلاعات، می توان داده کاوی را مورد استفاده قرار داد.

¡مدیریت ارتباط با مشترِی

¡تحلیل سبد خرید

¡شناسائی طبقات و گروههای اصلی مشتریان

¡تعیین میزان تاثیر عوامل  مختلفی نظیر تبلیغات، تخفیف، … بر میزان و الگوهای فروش

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 31 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد