دانلود مقاله انبارگردانی در شرکت تجهیزات ایمنی راهها

word قابل ویرایش
10 صفحه
34700 تومان


انبارگرداني در شركت تجهيزات ايمني راهها


مقدمه
اكثر شركتها و كارخانجات جهت توليد و ارائه خدمات خود نياز به اين دارند كه اقلام مصرفي خود را در آنجا قرار مي دهند . نحوه استفاده از انبار و همچنين سيستم انبار يكي از عوامل مؤثر و مهم در امر توليد مي باشد .


انبار در شركتهاي توليدي و كارخانجات بيشتر شامل مواد اوليه ، ابزار آلات ، كالاي ساخته شده و ضايعات مي باشد . در صورتيكه در شركتها و مؤسسات خدماتي انبارها معمولاً كوچكتر از انبارهاي شركتهاي توليدي است و شامل لوازم مصرفي وابزارآلات مي باشد . در شركتهاي بازرگاني نيز انبار شامل كالاهاي خريداري شده و در واقع كالاهاي آماده براي فروش مي باشد . در اين پژوهش سعي شده است جهت آشنايي علاقمندان پيرامون انبار ، سيستم انبار ، كدينگ ، انبارگرداني و … توضيحات مختصري جمع آوري و ارائه گردد .
اين پژوهش با عنايت به سيستم انبار شركت « تجهيزات و ايمني راهها » تدوين گرديده است .


انبـار
در كليه شركتها واحدي بنام انبار وجود دارد كه در واقع مسئوليت تداركات و پشتيباني توليد را به عهده دارد و اكثر احتياجات مربوط به توليد را مرتفع مي كند . به عنوان مثال اگر در حين توليد نياز به مواد اوليه يا مواد شيميايي و يا قطعاتي از يك دستگاه باشد در صورت نبود انبار تا زمان خريداري جنس يا مواد مورد نظر توليد به حالت تعطيل درخواهد آمد . در صورتيكه با وجود انبار بسياري از اين قبيل مشكلات برطرف خواهد شد .

تقسيم انبار
به لحاظ نوع ، كاربرد ، نحوه نگهداري و حجم اقلام انبار ، انبار يك شركت معمولاً به چند انبار تقسيم مي شود كه ابن انبارها ممكن است در يك مكان و يا اينكه در چند نقطه ( احتمالاً دور از هم ) مستقر شوند مثلاً برخي از مواد شيميايي در اتاق سرد نگهداري مي شوند تا از تبخير سريع آنها جلوگيري شود . و يا الكترودهاي مخصوص جوشكاري در درون دستگاهي بنام « آون » نگهداري مي شوند تا از جذب رطوبت و اخلال در هنگام جوشكاري جلوگيري شود . دماي حرارت داخل اين دستگاه قابل تنظيم بوده ولي دماي نگهداري الكترودهاي صنعتي 350 درجه سانتيگراد ميباشد .


نگهداري برخي از اقلام مانند ضايعات توليد در فضاي باز مشكلي ايجاد نمي كند ولي قطعات فلزي و ابزارآلات را حتماً بايد در جايي مسقف و دور از معرض باران و نور آفتاب قرار داد .
با توجه به توضيحات اخير شركت « تجهيزات و ايمني راهها » انبار خود را به انبارهاي :


1- انبار مواد اوليه
2- انبار محصول
3- انبار كالاي ساخته شده
4- انبار لوازم يدكي و قطعات
5- انبار ابزارآلات
6- انبار سوخت و مواد شيميايي
7- انبار ضايعات ، تفكيك نموده است .


ذكر اين نكته قابل توجه است كه در شركت تجهيزات وا يمني راهها تفاوتي ميان انبار محصول و انبار كالاي ساخته شده وجود دارد و آن اين است كه محصول به كالايي اطلاق مي شود كه در جاي ديگري ساخته شده و فقط بابت كارهاي جانبي از قبيل رنگرزي ، گلاسبيركاري ، مونتاژ و … به شركت آورده شده است ولي كالاي ساخته شده از ابتدا در شركت ساخته مي شود .


انبار مواد اوليه نيز شامل مواد خامي است كه مستقيماً وارد خط توليد مي گردد .
انبار لوازم يدكي شامل قطعات و لوازمي است كه درون دستگاهها مورد استفاده قرار مي گيرد و در صورت خراب شدن نياز به تعويض دارند ، از قبيل بلبرينگ ، چرخ دنده ، تسمه ، واشر و … .


انبار ابزارآلات مربوط به ابزار كار و ابزاري است كه بوسيله آنها خرابي دستگاههاي توليد مرتفع مي گردد مانند انواع آچار ، پيچ گوشتي ، فنر و … .
انبار سوخت شامل سوخت مصرفي از قبيل بنزين ، گازوئيل و غيره و همچنين مواد شيميايي مورد استفاده در شركت از قبيل گلاسبير ، تينر و … مي باشد .
انبار ضايعات شامل دو قسمت عمده ميباشد كه يكي از آنها « ضايعات ذوبي » ناميده مي شود كه شامل ضايعاتي است كه قابل استفاده مجدد نبوده و فقط جهت ذوب و تخمير به فروش مي رسند مانند ضايعات كاغذ و يا ضايعات اوراق فلزي كوچك . گروه ديگر ضايعات « ضايعات قابل استفاده » ناميده مي شوند مانند صفحات فلزي كه از آنها جهت درست كردن واشر استفاده مي شود .

سيستم انبار
هر انبار بنا به صلاحديد مديران شركت داراي مكانيزم خاصي جهت ورود و خروج و همچنين نگهداري كالا مي باشد به اين مكانيزم « سيستم انبار » گفته مي شود .
سيستم انبار شامل نحوه ورود جنس به انبار ، نحوه نگهداري جنس در انبار ، نحوه نگهداري حساب موجوديهاي جنسي ، نحوه خروج جنس از انبار ، سيستم جلوگيري از خطرات احتمالي در انبار ، فرمهاي مورد استفاده در انبار و … مي باشد .


نحوه نگهداري حساب موجوديهاي انبار ممكن است به شكل دستي ( سنتي ) و يا رايانه اي ( مكانيزه ) باشد . در سيستم دستي براي نگهداري موجوديهاي انبار از فرمي به نام كاردكس استفاده مي شود كه در اين فرم مقدار مانده يك كالاي خاص با ذكر مشخصات فني ، شرح و كد در آن قيد مي گردد . در هنگام ورود جنس در قسمت مربوط به « وارده » تعداد جنس ورودي و در هنگام خروج جنس در قسمت مربوط به « صادره » تعداد جنس خروجي از انبار قيد مي گردد . بديهي است مقادير وارده با مانده قبلي جمع شده و به قسمت مانده جديد نقل مي گردد ، در صورتيكه مقادير صادره از مانده قبلي كسر شده و در قسمت مانده جديد قيد مي گردند ، ولي در سيستم مكـانيزه كليـه اين امـور ( ثبت تعـداد مـانده جديد ) همگـي توسط ماشـين ( رايانه ) انجام مي پذيرد .

 

فرمهاي مورد استفاده در انبار
در هر انبار با توجه به ساختار آن جهت جابجايي جنس ( ورود ، خروج و برگشت ) از فرمهاي خاصي استفاده مي شود كه اهم اين فرمها عبارتند از :
1- رسيد ( قبض ) انبار
2- حواله انبار
3- فرم برگشت به انبار
4- رسيد موقت
5- حواله ( رسيد ) مستقيم
6- برگ خروج از انبار و … .


1- رسيد ( قبض انبار ) : سندي است كه براي دريافت كالا و ورود آن به انبار صادر شده و بيانگر نام ، كد ، مشخصات فني و تعداد جنس وارده به انبار ، همچنين تحويل دهنده و تحويل گيرنده جنس ميباشد . نمونه اين فرم ضميمه پيوست مي باشد .
2- حواله انبار : اين سند جهت خروج كالا از انبار صادر شده و بيانگر كليه موارد مذكور در رسيد انبار بعلاوه واحد درخواست كننده كالا ميباشد . نمونه حواله انبار ضميمه پيوست مي باشد .


3- برگشت به انبار : گاهي اتفاق مي افتد كه جنس خارج شده از انبار به دلايل مختلف مـورد مصـرف واقع نمـي شود . جـهت عـودت اين جنس بـه انبـار از فـرمي بـه نـام « برگشت به انبار » استفاده مي شود كه دقيقاً شبيه به « رسيد انبار » مي باشد . دلايل مختلفي جهت عودت جنس به انبار وجود دارد از جمله : عدم كيفيت كافي جنس جهت مصرف ، زياد بودن جنس درخواست شده و مصرف كمتر آن و ... . نمونه اين فرم ضميمه پيوست ميباشد .


4- رسيد موقت : همانگونه كه از عنوان اين فرم پيداست جهت رسيد موقت كالاهاي وارده به انبار استفاده مي گردد . تفاوت رسيد موقت و رسيد دائم ( رسيد انبار ) در اين است كه رسيد دائم معمولاً كامل بوده و فاكتور و مبلغ خريد آن مشخص مي باشد و جهت تنظيم سند مالي مربوط به خريد جنس و درخواست خريد نواقص اطلاعات وجود ندارد . اما گاهي ممكن است كه كالايي بدون فاكتور وارد انبار گردد و يا فاقد برگ درخواست خريد باشد ، در اينصورت رسيد موقت صادر ميشود و هنگامي كه مدارك مورد نياز تكميل گرديد رسيد موقت باطل گرديده و رسيد دائم صادر مي شود . نمونه اين فرم ضميمه پيوست ميباشد .


5- حواله ( رسيد ) مستقيم : گاهي ممكن است به دليل اينكه خط توليد و يا پروژه در دست اجرا از انبار فاصله زيادي داشته باشد جهت كاهش هزينه ها اجناس درخواستي مستقيماً به خط توليد و يا محل اجراي پروژه برده شوند و اصلاً وارد انبار نگردند در اين صورت از فرم « حواله مستقيم » يا « رسيد مستقيم » ( كه هر دو داراي يك ويژگي هستند و با هم فرقي ندارند ) استفاده ميشود . مثلاً انبار شركتي در تهران است و پروژه اي در كرج در حال انجام است و براي پروژه قرار است كه چندين تن سيمان از آبيك خريداري گردد . در اينصورت حمل اين سيمان به انبار تهران و سپس حمل مجدد آن به كرج كار عاقلانه و مقرون به صرفه اي نمي باشد . فرم حواله ( رسيد ) مستقيم در واقع عمل ثبت ورود و خروج جنس را همزمان منعكس مي نمايد .نمونه فرم ضميمه پيوست مي باشد .


6- برگ خروج از انبار : در برخي شركتها كه ساختمان انبار مجزا و دور از خطوط توليد است مجوز خروج جنس از انبار توسط مسئول انبار يا انباردار صادر و توسط نگهبان كنترل و اخذ مي گردد . اين عمل جهت انجام كنترلهاي داخلي شركت انجام مي گيرد .

نحوه ورود جنس به انبار
بطور كلي نحوه ورود جنس به انبار بدين صورت است كه استفاده كننده از جنس مورد نظر با توجه به نوع جنس مثل مصرفي بودن ، ملزومات ، مواد اوليه و … فرمي به نام درخواست كالا تنظيم مي نمايد و با ذكر نام خود و نام واحد درخواست كننده ، شرح و تعداد جنس مورد نياز خود را اعلام مي نمايد و پس از استعلام از انبار مبني بر نبود اين جنس در انبار جهت خريد به واحد تداركات ارجاع مي گردد و واحد تداركات پس از مراحل قانوني ( دريافت استعلام بهاء ، پيش فاكتور و … ) نسبت به خريد جنس مورد نظر اقدام مي نمايد و جنس خريداري شده وارد انبار شده و براي آن رسيد انبار صادر مي گردد . رسيد انبار در 3 نسخه ( يك نسخه 3 برگي ) تنظيم مي گردد كه يك نسخه از اين برگها نزد آورنده جنس (‌ تحويل دهنده ) يك نسخه نزد تحويل گيرنده ( انبار ) و نسخه ديگر هم به همراه فاكتور ، درخواست خريد ، استعلام بهاء و … جهت ثبت و تنظيم سند خريد تحويل امور مالي مي گردد .


نحوه خروج جنس از انبار
پس از تكميل فرم درخواست كالا توسط واحد متقاضي جنس ، در صورت وجود جنس مورد نظر در انبار ، حواله صادر مي گردد و پس از تكميل و تأييد حواله مربوطه جنس مذكور به تعداد ( يا مقدار ) حواله شده از انبار خارج مي گردد . در صورت لزوم برگ خروج از انبار نيز توسط انباردار يا مسئول انبار صادر مي شود .

نحوه نگهداري موجودي حساب كالا در انبار
1- در انبارهايي كه نگهداري حساب كالا به صورت دستي ميباشد از برگه هايي به نام كاردكس جهت نگهداري حساب كالا استفاده مي شود اين كاردكس شامل ستونهايي از قبيل رديف شرح ، تاريخ ، شماره رسيد ( يا حواله ) مقدار صادره ، مقدار وارده و مانده ميباشد . در صورتيكه كالايي وارد انبار شود با توجه به كد كالا ( شماره شناسايي و طبقه بندي ) كاردكس مورد نظر پيدا شده و مقادير وارده ( مطابق با رسيد انبار ) در قسمت وارده كاردكس ثبت شده و مانده جديد نيز به تعداد مانده قبلي بعلاوه مقدار وارد شده ثبت مي گردد . به عكس اگر كالايي از انبار خارج گردد مقدار كالاي خارج شده ( طبق حواله انبار ) در قسمت صادره كاردكس ثبت مي گردد و مانده جديد برابر با مانده قبلي منهاي مقدار صادر شده خواهد بود .


2- در انبارهاي شركت مذكور ( تجهيزات و ايمني راهها ) چون از سيستم مكانيزه استفاده مي گردد كليه امور مذكور در بند 1 بالا همگي توسط رايانه انجام مي گيرد بدين صورت كه با ثبت رسيد انبار در رايانه مقدار كاردكس نيز به همين ميزان افزايش مي يابد و يا با ثبت حواله در سيستم ، مقدار مانده كاردكس به همان ميزان كاهش مي يابد .
كدينگ ( شماره كالاهاي انبار )


هر انبار با توجه به حجم فعاليت ، مقدار جنس موجود در آن ، نوع اجناس و  طبقه بنديهاي خاصي جهت شماره گذاري اجنـاس انبـار در نظـر دارد . در شـركت مذكور (تجهيزات و ايمني راهها) هر انبار با يك كد مشخص از ساير انبارها متمايز است . بعنوان مثال كد انبار مواد اوليه يك ميباشد و كليه اجناسي كه با كد 1 شروع مي شوند مربوط به انبار مواد اوليه هستند و يا كد انبار سوخت 5 مي باشد يعني كليه اجناس اين انبار با پيش شماره 5 شروع مي شود . تعداد ارقام كد كالا بستگي به تعداد اجناس موجود در انبار ، تعداد قفسه ها و نيز تعداد اجناس هر طبقه دارد . مثلاً جهت يافتن جنسي كه در آن 325437 است مي توان به قرار ذيل اقدام نمود :


اولين عدد از سمت چپ 3 ميباشد كه بيانگر اين است كه جنس مورد نظر در انبار ابزارآلات است ، دومين عدد 2 ميباشد كه بيانگر اين است كه جنس مذكور در قسمت ( پارتيشن ) دوم انبار است . سومين رقم كه عدد 5 ميباشد بيانگر اين است كه جنس مذكور در رديف پنجم واقع است . چهارمين رقم كه عدد 4 ميباشد بيانگر اين مطلب است كه جنس مذكور در رديف چهارم است . پنجمين رقم كه عدد 7 ميباشد بيانگر هفتمين رديف جعبه يا قفسه مورد نظر است . اين امر جهت سهولت در يافتن اقلام انبار برنامه ريزي و طراحي شده است .
البته قابل ذكر است برخي از اقلام در جاي اصلي خود واقع نشده اند و به دلايلي از قبيل حجم زياد حساسيت و يا كم گردش بودن در نقاط ديگري از انبار نگهداري مي شوند .


حفاظت فيزيكي از انبار
در هر انبار جهت جلوگيري از آسيب به موجوديهاي انبار تدابيري اتخاذ مي گردد . مثلاً در انبار از كپسولهاي آتش نشاني جهت اطفاء حريق و يا از چشمهاي الكترونيكي جهت اطلاع از آتش سوزي ، تهيه اتاقهاي سرد ( با درجه حرارت پائين ) جهت مواد شيميايي ، تهيه اتاقهاي گرم ( با درجه حرارت بالا ) براي مواد رطوبت گير و حساس به سرما ، استفاده از پالتهاي مناسب جهت بسته بندي اجناس و … استفاده مي گردد .

انبار گرداني
همانگونه كه مي دانيم موجودي مواد و كالا يكي از اقلام دارائيهاي جاري و همچنين يكي از مهمترين اقلام ترازنامه است . در پايان هر دوره مالي جهت اثبات مقدار (مبلغ) واقعي موجوديهاي مواد و كالا و همچنين جهت دستيابي به مقدار و مبلغ اجناس انبار عمل انبارگرداني انجام مي گيرد . البته اين عمل ممكن است با حضور حسابرسان شركت ( داخلي ) و يا حسابرسان مستقل و يا هر دو انجام پذيرد .
براي دستيابي به موجودي دقيق انبارها از برگه هاي مخصوص شمارش ( تگ ) استفاده مي شود .


جمع آوري برگه هاي شمارش
اگر شمارش اول و دوم بيش از يك روز طول بكشد ( معمولاً در انبارهاي بزرگ و داراي اقلام زياد ) در پايان هر روز برگه هاي شمارش به تفكيك شمارش اول و دوم توسط ناظرين انبارگرداني ( حسابرسان ) جمع آوري و نگهداري مي شود . پس از آنكه كليه موجوديهاي انبار شمارش گرديد با حضور بازرسان قانوني شركت ( حسابرسان ) پاكت حاوي برگه هاي شمارش باز شده و موجوديهاي شمارش شده وارد كامپيوتر مي گردد .

ليستهاي مغايرت
اگر بين شمارش اول و شمارش دوم گروههاي شمارش اختلافي وجود داشته باشد ، اين موارد در ليستي به عنوان مغايرت اوليه چاپ ( تهيه ) مي شود و شمارش مجدد اين اقلام انجام مي گيرد . سپس اين شمارشها وارد كامپيوتر گرديده ( پاسخ ) و با موجودي كالاها طبق كاردكس مقايسه مي گردد . در صورت وجود هرگونه اختلاف بين آنها ليست مغايرت ثانويه تهيه مي گردد و اينبار با حضور مسئول انبار يا انباردار و يا كمك انباردارهايي كه مورد اطمينان مسئولين انبار هستند شمارش سوم انجام مي گيرد و نتيجه اين شمارش در قسمت

سوم برگ شمارش ( تگ ) ثبت مي شود . سپس براي آخرين بار اين شمارشها وارد كامپيوتر ( پاسخ ) شده و ليست مغايرت نهايي گرفته ( چاپ ) مي شود . لازم به ذكر است كليه اين فعاليتها باحضور حسابرس انجام مي گيرد و برگه هاي شمـارش سوم بـه تـأييد و امضـاء انبـاردار مي رسد .
پس از ليست مغايرت نهايي ليستهاي ديگري نيز تهيه مي شود از قبيل ليست كلي انبارگرداني ( شامل تمام اقلام انبارها و موجودي آنها طبق كاردكس و شمارش نهايي و مغايرت احتمالي ) ليست كلي مغايرات ريالي و مقداري ، ليست كسري و اضافي انبار ( مغايرت ريالي ) و … .


پس از اتمام انبارگرداني صورتجلسه انبارگرداني و همچنين تأييديه انباردار نيز تهيه مي گردد . كليه ليستهاي فوق به امضاء مسئول هماهنگ كننده انبارگرداني ، مسئول انبار و انباردار مي رسند .


جهت شروع اعمال انبارداري در سال جديد مالي ليست كسري و اضافي انبار مورد استفاده قرار مي گيرد . بدين ترتيب كه كليه كسري انبار به حساب هزينه ها و كليه اضافات انبار به حساب ساير درآمدها يا درآمدهاي متفرقه منظور مي گردد . بعنوان مثال اگر انبار شركتي A ريال كسري ( ريالي ) و B ريال اضافات ( ريالي ) داشته باشد براي اصلاح اين حساب ثبتهاي زير انجام مي گيرد :


هزينه هاي متفرقه A موجودي مواد و كالا B
موجودي مواد و كالا A ساير درآمدها / درآمدهاي متفرقه B
جهت ثبت كسري انبار جهت ثبت اضافات انبار
البته اين ثبتها ، ثبتهاي مالي است كه واحد حسابداري مالي مسئول انجام آنهاست و حسابداري انبار فقط موجوديهاي واقعي نهايي ( شمارش شده ) را بعنوان مانده نهايي خود در كاردكسها اصلاح مي نمايد و اين مانده ها بعنوان موجودي نهايي به سال مالي بعد منتقل مي گردد .

 

نحوه انبارگرداني
جهت انبارگرداني معمولاً كميته اي تشكيل مي شود بنام كميته انبارگرداني كه مسئول اين كميته معمولاً مسئول تداركات شركت و اعضاي آن مسئول حسابداري ، مسئول نقليه ، مسئول فروش و … هستند . در اين كميته چگونگي انبارگرداني و نحوه كار به روشني مشخص شده و در دستورالعمل انبارگرداني مكتوب مي گردد . همچنين در دستورالعمل انبارگرداني شخصي به عنوان هماهنگ كننده انبارگرداني مشخص مي گردد كه مسئوليت هماهنگي بين انبارها ، مسئولين انبارها ، شمارشگران و حسابرسان را به عهده دارد . ضمناً كليه امور و پيشنهادات حسابرسان در مورد نحوه شمارش و … از طريق ايشان ( هماهنگ كننده ) بررسي و اجرا مي گردد .


1- كنترل اجناس : از آغاز انبارگرداني موجودي انبارها چك مي شود و اگر جنسهاي مشابه در چند جاي مختلف قرار دارند ولي داراي يك كد هستند يكجا جمع آوري ميشوند و يا اگر چند جنس مختلف با هم مخلوط شده باشد بايد تفكيك گردند و در رديف خود چيده شوند .


2- تگ گذاري : برگه هاي شمارش شامل سه قسمت مشابه است كه در آن شماره سريال برگه ، كد كالا ، شرح كالا ، تعداد شمارش شده ، واحد و نيز دو محل امضاء براي شمارش كنندگان وجود دارد . اين تگهاي شمارش قبل از آغاز انبارگرداني بصورت كامپيوتري پرينت شده و هر كدام روي جنس مربوطه قرار مي گيرد .


3- شمارش اول : شمارش كنندگان در چند تيم دو نفري تقسيم شده كه يك نفر مسئول شمارش و ديگري مسئول ثبت مقادير است . شمارش از يك طرف انبار و در جهت خاصي شروع مي شود . شمارش كنندگان به ترتيب قفسه ها و رديفهاي انبار را طي مي كنند و به هر جنس كه رسيدند قسمت اول تگ را جدا كرده و پس از شمارش دقيق مقادير شمارش شده در آن ثبت مي نمايند ، سپس قسمتهاي مربوط به شمارش دوم و سوم را در جاي قبلي خود (روي جنسها) قرار مي دهند . طبق استانداردها اين عمل ( شمارش اول ) توسط گروه ديگري نيز انجام مي گيرد و در قسمت مربوط به شمارش دوم ثبت و توسط شمارش كنندگان ( تيم دوم ) امضاء مي گردد .

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 34700 تومان در 10 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع

مقاله در مورد قانونگذاران سیاسی در مورد تلفنهای همراه و ایمنی بزرگراهها

word قابل ویرایش
41 صفحه
18700 تومان
قانونگذاران سياسي در مورد تلفنهاي همراه و ايمني بزرگراههاكنفرانس ملي قانونگذاران سياسي در مورد:تلفنهاي همراه و ايمني بزرگراههاروز به روز سازي در سال 2002اكتبر سال 2002نوشته شده توسط Matt Sundeen رئيس اصلي برنامه:ارتباط بين جلب توجه راننده و ايمني بزرگراهها مساله قابل توجهي براي قانونگذاران در ايالات متحده مي ...

مقاله در مورد تلفنهای همراه و ایمنی بزرگراهها

word قابل ویرایش
32 صفحه
18700 تومان
تلفنهاي همراه و ايمني بزرگراههاكنفرانس ملي قانونگذاران سياسي در مورد:تلفنهاي همراه و ايمني بزرگراههاروز به روز سازي در سال 2002اكتبر سال 2002لي برنامه:ارتباط بين جلب توجه راننده و ايمني بزرگراهها مساله قابل توجهي براي قانونگذاران در ايالات متحده مي باشد. هر سال بيش از 000/42 نفر كشته مي شوند و بيش از 3 مليون ...

بررسی سیستم حسابداری اموال ، ماشین آلات و تجهیزات در شرکت مخابرات استان کردستان

Word قابل ویرایش
66 صفحه
18700 تومان
مقدمهدنياي مخابرات، امروزه با سرعت چشمگيري در حال دگرگوني و گسترش است. كشور ما نيز به عنوان بخش كوچكي از دهكده جهاني، بايد با اين تغييرات سريع، هماهنگي و همراهي كند و طبعاً اين مساله هزينه هاي اجتناب ناپذيري را براي ما ايجاد ميكند. آنچه كه براي برنامهريزان مخابرات كشور در بلندمدت اهميت ويژه مييابد در نظر گرفت ...

دانلود فایل پاورپوینت ایمنی ، سلامت , استانداردهای فضا و تجهیزات ورزشی

PowerPoint قابل ویرایش
22 صفحه
23700 تومان
  اسلاید 1 : پرفسور نیگ در مرسم اختتامیه نهمین كنگره علمی دانشكده های تربیت بدنی كشور های اروپایی در سال 2003 طی مقاله ای به بررسی علوم در طی قرون و اعصار گذشته پداخت و قرون آتی را متعلق به علم تربیت بدنی برشمرد اسلاید 2 : برخی كشور های اروپایی توانسته اند به این دو محور یعنی : فعالیت مناسب و جذابی ...

مقاله تابع عملکرد ایمنی در راههای ایران

word قابل ویرایش
10 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
*** اين فايل شامل تعدادي فرمول مي باشد و در سايت قابل نمايش نيست *** تابع عملکرد ايمني در راههاي ايران چکيده بررسي عملکرد ايمني شبکه راهها واستفاده از مدلهاي رياضي جهت بيان اين مساله مي تواند کمک زيادي به پيش بيني ميزان تصادفات وفراهم نمودن تسهيلات لازم جهت کاهش تعداد وعوارض ناشي از تصادفات نمايد.برقراري ...

مقاله اهمیت تعیین هزینه ی چرخه عمر تجهیزات؛ مطالعه موردی ، شرکت سیمان شرق

word قابل ویرایش
15 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
*** این فایل شامل تعدادی فرمول می باشد و در سایت قابل نمایش نیست *** اهمیت تعیین هزینه ی چرخه عمر تجهیزات؛ مطالعه موردی، شرکت سیمان شرق چکیده: در بررسی قیمت یک دستگاه فقط بهای خرید آن در نظر گرفته نمی شود بلکه همه ی هزینه های سرمایه گذاری، بهره برداری (مانند نگهداری و تعمیرات، انرژی)، و سرانجام هزینه ی اس ...

مقاله ارزیابی استقرار سیستم مدیریت ایمنی وبهداشت حرفه ای OHSAS18001 در شرکت مدیریت تولید برق منتظر قائم

word قابل ویرایش
13 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
ارزیابی استقرار سیستم مدیریت ایمنی وبهداشت حرفه ای OHSAS18001 در شرکت مدیریت تولید برق منتظر قائم چکیده تحقیق حاضر به منظور " ارزیابی استقرار سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای " OHSAS18001 در شرکت مدیریت تولید برق منتظرقائم که یکی از نیروگاه های قدیمی صنعت برق کشور است، با روش میدانی و با استفاده از ابزار ...

مقاله بررسی رعایت فرهنگ بهداشت ، ایمنی و محیط زیست در یک شرکت نفت و گاز

word قابل ویرایش
12 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
چکيده امروزه با توجه به افزايش نوع خطرات و عوامل زيان اور موجود در محيط کار و پيچيدگي انواع کار و شرايط محيطي آن ، استفاده از روشهاي فني و مهندسي به تنهايي براي پيشگيري و مقابله با شرايط نا ايمن کافي نبوده و لازم است که تدابيري براي تکميل راهکارهاي مورد استفاده انديشيده شود. در همين راستا ارتقاي فرهنگ ايمني ...