دانلود مقاله کاراموزی کامپیوتر

word قابل ویرایش
42 صفحه
9700 تومان
97,000 ریال – خرید و دانلود

تاریخچه مرکز آمار
در سال ۱۲۹۷ هجری شمسی به منظور ثبت وقایع چهارگانه اداره ثبت احوال کشور تاسیس شد با ثبت اطلاعات مرتبط با تولد فوت ازدواج و طلاق توسط اداره مذکور ضرورت اطلاع از جمعیت کشور تعیین سازمانی که به جمع آوری این اطلاعات بپردازد مورد توجه قرار گرفت و منجر به آن شد که در سال ۱۳۰۳ هجری شمسی آئین نامه ای به تصویب برسد و در این آئین نامه اداره ایی مسئول آمار و وظایف آن مشخص شد بر اساس این مصوبه مسئولیت جمع آوری و متمرکز کردن آمارهای مورد نیاز به عهده وزارت کشور گذاشته شد .
در خرداد ماه سال ۱۳۱۸ هجری شمسی اولین قانون سرشماری در مجلس شورای ملی تصویب شد در اجرای این قانون سرشماری نفوس از دهم اسفند ماه سال در شهر تهران و در سال ۱۳۱۹ و۱۳۲۰ هجری شمسی در ۳۳ شهر کشور به تدریج به اجرا در آمد .

در اسفند ماه سال ۱۳۳۱ هجری شمسی سازمان همکاری آمار عمومی تشکیل شد و در فروردین ماه سال ۱۳۳۲ هجری شمسی قانون آمار و سرشماری به تصویب رسید .
در این سال اداره آمار و سرشماری از اداره کل آمار و ثبت احوال متنوع و به سازمان همکاری آمار عمومی ملحق شد به این ترتیب برای اولین بار سازمانی که منحصراً وظیفه جمع آوری آمار را به عهده داشت به وجود آمد که در سال ۱۳۳۴ هجری شمسی به اداره آمار عمومی وابسته به وزارت کشور تغییر نام یافت و این اداره در سال ۱۳۳۵ هجری شمسی اولین سرشماری عمومی نفوس را در کل کشور به اجرا در آورد با تاسیس اداره آمار عمومی فعالیت های آماری وارد مرحله جدیدی شد و همه ساله طرح های گوناگون آماری در زمینه های مختلف اجتماعی اقتصادی به اجرا در آمد اهم آنها به شرح زیر است :

آمارگیری کشاورزی در سال ۱۳۳۹ آمارگیری نمونه ای نفوس در سال ۱۳۴۲

ردیف تصویر نام و نام خانوادگی پست سازمانی آدرس پست الکتریکی تلفن داخلی
۱
۲
۰
۰
۰
n

نصب windows xp
1- CD windows xp را در داخل درایو CD قرار می دهیم .
۲- برای نصب ویندوز احتیاج به این داریم که سیستم با CD بالا بیاید بنابر این باید بوت اول را CD-RAM قرار دهیم :
برای این کار با restart کردن کامپیوتر قبل از اینکه سیستم قبلی بالا بیاید کلید DELETE را می زنیم سپس وارد قسمت Biosfeatures می شویم در مرحله بعدی صفحه ای ظاهر می شود که باید Boot First را CD-RAM قرار دهیم و سپس با کلید Esc خارج می شویم و f 10 را برای save کردن می زنیم و سپس باوارد کردن کلمه Y موافقت خود را برای ذخیره شدن اعلام می نماییم .

حال با زدن یک کلید دلخواه که برای پیغام prees ang keg to boot from cd می آید سیستم با cd بالا می آید.
۳- بعد از گذشت مدت زمانی کلید Enter را برای lnstall می زنیم .
۴-بازدن کلید F8 به معنای I agree موفقت خود را برای نصب cd اعلام می کنیم .

۵-حال باید پارتیشن بندی کنیم که برای این کار روی پارتیشن مورد نظر مثلاً درایو c کلید d را به معنای Delete می زنیم تا پاک شور حال کلید L را زده وسپس کلید C را برای Create کردن یا ساختن مجدد درایو مورد نظر می زنیم و همین طور روی درایو های بعدی طبق دستور موجود در این صفحه آبی رنگ عمل می کنیم .
۶-سپس منتظر می مانیم تا زمانی که سیستم در نظر گرفته است به اتمام برسد و سیستم به صورت خودکار کارش را انجام دهد .
۷-صفحه ای می آید که کلید Next را کلیک می کنیم و نام Username را وارد می کنیم .(username : Amar )
وسپس Next می زنیم

۸-صفحه ای ظاهر می شود که CD Key را وارد می نماییم و Nextرا می زنیم .
۹-حال بعد از چند لحظه ای با ظاهر شدن صفحه تنظیمات روی coustomize کلیک می کنیم .
۱۰-با بازشدن صفحه جدید وارد languageشده و هر دو گزینه موجود رامی زنیم و سپس وارد صفحات کنار Language می شویم یعنی صفحات Aprance وseting که در اینجا هم زبان موجود را فارسی و کشور ایران را انتخاب کرده و Apply کرده و ok را می زنیم و Next را می زنیم .

۱۱-حال در صفحه بعدی باید ساعت و روز و ماه و سال را درست وارد نماییم و Next می زنیم .
۱۲-بعد از طی مدت زمانی معین سیستم خود به خود کارش را انجام می دهد یعنی از فایلها کپی گرفته و آنها را چک می کند و در انتها نیز پیغام Finish ظاهر می شود به معنای خاتمه کار .

نصب oracle نسخه clint
1- ابتدا صفحه ای به صورت Autorun ظاهر می شود و دکمه install/Deinstall product کلیک شود .
۲- صفحه welcome ظاهر می شود. با زدن دکمه install می دانیم که آیا از قبل نسخه oracle وجود داشته یا خیر.اگر وجود داشته باشد با uninstall,deinstall product می شود و اگر برای اولین با زنصب می شود دکمه next کلیک شود.

۳-صفحه file location را داریم در قسمت source آدرسی را که فایلها از آنجا کپی می شود و در قسمت Destination نام و آدرسی که فایلها از آنجا کپی می شود را داریم .
توضیح : درایو مقصدقبل ازانتخاب حتماً چک شود که فضای خالی درحدود ۱۰۳GB باشد .
۴-صفحه lnstalation tYpes که default را قبول می کنیم یعنی Aclminstarator TYPE و با Next ادامه می دهیم .

۵-در ادامه صفحه summary یا خلاصه عملیات نصب تا به حال را داریم با انتخاب دکمه install عملیات نصب وارد مرحله کپی فایلها می شود
۶-بعد از حدود ۱۰ دقیقه کپی فایلها صفحهoracle not configuration Assistant ظاهر می شود که ما گزینه NO را انتخاب می کنیم و با Next ادامه می دهیم .
۷-صفحه مربوط به انتخاب oracle version را داریم که گزینه اول یا default را انتخاب می کنیم و با Next جلو می رویم .
۸-صفحه مربوط به service Name را داریم که نام cmpqlora.ora8i را در باکس مربوط تایپ کرده و Next کلیک شود .
۹-انتخاب پروتکل شبکه که TCP انتخاب و Next کلیک می شود.

۱۰-صفحه مربوط به آدرس host name سرور که IP سرور در اینجا تایپ می شود در قسمت پایین هم گزینه defaut را انتخاب می کنیم و با Next جلومی رویم .
۱۱-به مرحله تست برقراری ارتباط نسخه clint با سرور می رسیم با انتخاب next,yes,perform atest جلو می رویم .
چنانچه پیغام connect…test succesfulرا گرفتیم یعنی ارتباط بر قرار است و با Next ادامه می دهیم و در غیر این صورت به شماره ۱۶ این مطلب می رویم .
۱۲-صفحه مربوط به Net service Name است که نام ora8i –clint تایپ شود و با Next ادامه می دهیم .
۱۳-آیا این procedure را برای Net service Name دیگری می خواهید که NO را انتخاب می کنیم .

۱۴-صفحه complete می آید یعنی مرحله نصب انجام پذیرفت و دکمه finish زده می شود.
۱۵-صفحه Endof installation را داریم که با Exit خارجمی شویم .
۱۶-چنانچه در مرحله تست پیام succesfull را نگرفتیم در اینجا مشکل در برقراری ارتباط داریم که یا می تواند به علت قطع ارتباط در شبکه باشد یا موارد دیگر در اینجا لازم است پس از End of installation از روی منوی start مراحل زیرا انجام شود :
Start- program – oracle orahome 90 – configuration & migration tools
Net configuration assistant

نصب office 2000
ابتدا CD را در CD Rom قرار می دهیم بعد windows آنرا خود به خود بالا می برد یعنی به صورت Autorun اجرا می شود حال صفحه ای می آید که باید نصب office را بزنیم و CDkey را وارد نماییم و دوبار NexT را می زنیم .

حال با انتخاب و کمه o Iaccept….. را انتخاب کرده و NexT را فعال می کنیم .
بعد صفحه ای ظاهر می شود که علامت + در کنار office tools را فعال کرده و یک لیست آبشاری باز می شود روی آیکونهایی که به رنگ زرد رنگ است و نشان دهنده عدم نصب است یکبار کلیک کرده و گزینه run یعنی همان گزینه اول را انتخاب کرده و آخر نیز Finish را می زنیم .
و به این طریق بعد از گذشت مدت زمانی از نصب برنامه توسط خود سیستم عامل برنامه Microsoft word را باز می کنیم و به این طریق برنامه موجود نیز نصب می شود .

نصب سیستم دبیرخانه
۱- آیکون Network را از روی صفحه desktop کلیک راست کرده و گزینهsearch را انتخاب می کنیم .
۲- در باکس مربوط به جستجو کلمه New Automation را تایپ می کنیم .
۳- بعد از جستجو و پیداکردن آن روی New Automation کلیک کرده و آنرا انتخاب می کنیم .

۴- در username وpassword موجود در صفحه باز شده در هر دو قسمت کلمه Amar را تایپ کرده و OK می زنیم .
۵- روی آیکون systems کلیک می کینم و آنرا باز می کنیم .
۶- Setup xp را انتخاب می کنیم البته انتخاب این آیکون به نوع سیستم نصب شده بستگی دارد یعنی اگر win 2000 نصب شده باشد باید set up2000 را انتخاب کنیم .
۷- در صفحه باز شده روی Rahyaft setupxp کلیک کرده و next می زنیم.
۸- در صفحه بعد yes را انتخاب کرده و Next می زنیم .

۹- در باکس های موجود در این صفحه به ترتیب (نام کامپیوتر user name: )و compang Name: sci) )و (serial nu:1) تایپ می کنیم و Next می زنیم .
۱۰-در صفحه باز شده بعد گزینه tgpical را انتخاب کرده و ۲ بار Next می زنیم .
۱۱-روی این آیکون تیک می زنیم و سپس yes و finish را می زنیم .

۱۲-حال روی start روی Desktop رفته و control pane را انتخاب می کنیم .
۱۳-آیکون Adminstrative toolsرا انتخاب می کنیم و روی odbc کلیک کرده و آنرا باز می کینم .
۱۴-در قسمت usrdsn add را یک بار کلیک کرده و sql server را باز می کینم .

۱۵-در قسمت Name کلمه Server و در قسمت Server موجود کلمه New Automation راتایپ می کنیم .
۱۶-روی گزینه whit sql server کلیک می کینم .
۱۷-در قسمت های روبرو کلمات موجود را تایپ می کنیم .و سپس Next می زنیم .(login id:dabiruser)
(password:khoo771912)

۱۸-برای تغییر default موجود روی گزینه change the default تیک می زنیم و سپس finish و Next را می زنیم .
۱۹-در پنجره بازشده با انتخاب testdata sourceمی خواهیم ببینیم که آیا مراحل نصب با موفقیت انجام پذیرفته یا خیر اگر پیام successful ظاهر شد یعنی نصب دبیر خانه کامل شده حال بازدن کلیدهای ok در پنجره باز شده خارج می شویم .

نصب windows 2000
بعد از قرار دادن CD مربوطه در داخل CDRom کلید Del را از روی کیبورد زده و وارد setup سیستم می شویم و بادکمه های جهت نما وارد boot می شویم و first Boot را CD Rom قرار می دهیم و بوت دوم را Hard disk و بوت سوم را به دلخواه Floppy قرار می دهیم و کلید Esc را می زنیم و بازدن کلید Flo و کلید ENTer موافقت خود را اعلام می نماییم و زمانی که پیام ظاهر شده یکی از کلید های کیبورد را می زنیم تا با CD بالا بیاید صفحه آبی رنگی وجود دارد که توضیحات لازم در پایین این صفحات قرار دارد .
توضیحاتی از قبیل دکمه ENTer برای نصب دکمه R برای Repair کردن و دکمه ESC برای خارج شدن دکمه ENTer را برای ادامه کار می زنیم ۴ پارتیشن موجود را با توضیحات لازم درپایین صفحه دکمه D را برای Delet شدن می زنیم و مجدداً دکمه C را برای Creat کردن می زنیم و مقدار ۲۰۰۰۰ را وارد کرده البته این مقدار برای پارتیشن ها هنگامی است که هارد ظریفیت ۸۰ داشته باشد .

بعد از گذشت مدت زمان طی شده صفحه ای باز می شود که گزینه customize را می زنیم که پیام انتخاب زبان را می دهد .
در قسمت General روی Arabic می زنیم و در قسمت بالای آن کلمه iran را انتخاب می کینم و ok می زنیم حال cdkey را وارد می کنیم و NexT می زنیم .
در پنجره بعدی password,user nameمربوط را تایپ می کنیم و ok می زنیم .
حال گزینه Tehran را انتخاب می کنیم و ok می زنیم .
بعد از نصب windows 2000 وارد my compyter شده و ۳ پارتیشن D وE وF را با راست کلیک کردن Format می کینم و لازم به ذکر است که در زمان Format کردن باید از نوع NTFS باشد .

نصب mcafee (ویروس یاب ) و چک کردن آن
CD مربوط را در CDRom قرار می دهیم

گزینه mcafee-8i را انتخاب کرده و گزینه setting را انتخاب می کنیم بعد از رسیدن به نصب ۱۰۰% ok می زنیم همچنین غیر از mcafee-8i فایلهای دیگری نیز از قبیل sdat باید نصب شود ولی برای سیستم های با ظرفیت بالاتر و جدید تر به جای sdat 4643 , sdiu4647 را نصب می کنیم این نصب را در زمان update کردن به صورت خودکار انجام می دهیم برای نصب sdat کلیک کرده و گزینه Run را می زنیم و سپس Next و در آخر finish را می زنیم .
چک کردن :
بعد از نصب mcafee علامتی مانند تیک در پایین نوار ابزار desktop ظاهر می شود روی این علامت کلیک راست کرده و گزینه a bout virusscan را آورده و اطلاعات mcafee در اختیار ماست در این صفحه مقدار patch باید ۱۱ باشد وvirus difinication باید روی ۴۶۴۷ باشد و اگر در قسمت created on که همان تاریخ است تاریخ به روز نباشد باید updoue نماییم که برای سیستم های قدیمی تر این کار را به صورت دستی انجام می دهیم همچنین در about مقدار scan engine صفحه باید ۴۴۰۰ باشد .
برای updiate کردن mcAfee روی علامت موجود به این ویروس یاب کلیک راست کرده و گزینه update Now را می زنیم . همچنین با کلیک راست کردن روی علامت ویروس یاب و انتخاب گزینه virus scan consolباید گزینه های موجود را چک کنیم که این گزینه ها شامل زیر می باشد .
تمامی این گزینه ها باید تیک خورده باشند )

Spware
Ad ware
Remot administration
Unwanted programs policy detection Dialers
Scah cal fixed disk Password checkers

Joches
Other polentialy un wanted programs

Where include subfolders
Scan boot sectors
Detection scan inside archive
Decode mime encoded files

Advanced find unknown program viruses
Find unknown macro viruses
Scan files that have been migrated to storage
Action clean file
Move file

نصب mother bord
1- سی دی ،Asus را در CD-Rom قرار می دهیم .
۲- وارد mycomputer می شویم وروی Drive CD کلیک کرده و آنرا انتخاب می کنیم .
۳- روی گزینه Asus کلیک کرده و بعد از باز شدن گزینه p5GD1-VM را انتخاب می کنیم.
۴- گزینه های موجود در این صفحه را که شامل گزینه های زیر می باشد و به صورت uninstall می باشد روی هر کدام دابل کلیک کرده و سپس اگر گزینه های NexT یا Yes یا finish داشت آنها را می زنیم .
۵- گزینه های زیر شامل نصب می باشد :

QFE – update
Intel chipset inf update program
Real tek Audio driver
ITE 8211 – ITE 8212 Driver & Application
Make ITE 8211 – ITE 8212 Driver Disk
Intel (R) Pro/100 & pro/1000 Adapters driver
VSB 2.0 Driver

نصب font
نرم افزار FONT در واقع برای تایپ کلمه هایی است که در هنگام نصب office و برنامه word این کلمه ها از روی کیبورد درست تایپ نمی شوند .
۱- CD فونت را در داخل CD-Rom قرار می دهیم .
۲- از روی صفحه زمینه start و seting و سپس controlpanel را انتخاب می کنیم .
۳- روی آیکون Font دابل کلیک کرده و آنرا باز می کنیم .

۴- از روی نوار منوی بالای صفحه File و سپس instal New Font را انتخاب می کنیم .
۵- در این صفحه در قسمتی که باید ادرس را انتخاب کنیم درایو مربوط به CD را انتخاب کرده و در باکس کنار آن گزینه New Font را دابل کلیک کرده و بعد از رسیدن به ۱۰۰% ،کلید selectall و سپس ۲ بار OK را می زنیم .
۶- حال آنقدر باید ok را بزنیم که نصب شود .

نصب Dll
بعداز انجام مراحل نصب Font
1- یک بار سیستم را Restart می کنیم .
۲- قبل از اینکه ویندوز بالا باید با کلید F8 وارد safemode می شویم و روی safemode اینتر می زنیم .
Safe mode در واقع نسخه بسیار آسانی از windows است
۳- my comoter را انتخاب می کنیم .

۴- درایو cd- rom را باز می کنیم .
۵- روی فایل کلیک راست کرده و گزینه copg را انتخاب می کنیم یا می توان کلیدهای c+rl+c را برای کپی بزنیم .
۶- درایو c را باز می کنیم و وارد sgstem 32 می شویم و کلیک راست کرده و paste می کنیم یا می توان کلید های c+rl+c را برای paste کردن بزنیم .
۷- نصب cll نیز کامل شده و با restart کردن می توان از محیط safe mode خارج شویم .

نصب service pak4 روی windows2000
1- سی دی E-publish را در داخل cd- rom قرار می دهیم .
۲- از روی mycomputer درایو cd را انتخاب کرده و آنرا open می کنیم .
۳- از فایل های موجود در داخل سی دی فایل w2ksp-4-enرا دابل کلیک کرده .
۴- در صفحه باز شده گزینه Iagree را فعال می کنیم و سپس NexT می زنیم .
۵- گزینه O do not archeiveرا انتخاب کرده و next می زنیم .
۶- در انتها روی Finish کلیک کرده و کار به اتمام می رسد .

نصب virus scan
1- از روی desktop my computerرا کلیک راست می کنیم وگزینه search را انتخاب می کنیم .
۲- در باکس مربوط به جستجو کلمه cmpq4 را تایپ کرده و کلید srarch را می زنیم .
۳- New Folder را باز می کنیم .

۴- فایل VSCAN.exe را انتخاب می کنیم و گزینه Run را می زنیم .
۵- ۲ بار Next را کلیک می کنیم .
۶- در انتها نیز setup. Exe را انتخاب کرده و Finish می زنیم .

نصب agent
1-از روی صفحه Desktop اینترنت را باز می کنیم و صفحه homepage مربوط به مرکز آمار را باز می کنیم .
از روی صفحه homepage بانک نرم افزار را انتخاب می کنیم .
۲-روی Downloud کلیک کرده و آنرا باز می کنیم .

۳-گزینه ویروس یاب را انتخاب کرده و agent را کلیک کرده و آنرا باز می کنیم و run و ok می کنیم .
با این راه agent مربوط توسط شرکت خریداری شده طی مدت زمانی فرستاده می شود ولی برای نصب سریع راه زیر را ادامه می دهیم :
۴-گزینه start را در روی صفحه زمینه انتخاب می کنیم .
۵- run را انتخاب می کنیم .

۶-بازدن کلید Brows ،mycomputer را انتخاب می کنیم .
۷-پارتیشن c را انتخاب می کنیم .
۸-Program file را انتخاب کرده و آنرا باز می کنیم .
۹-سپس با کلیک کردن روی network Assistant آنرا باز کرده و cmd agent را انتخاب می کنیم .
۱۰-درادامه می نویسیم ( c/s/ )فاصله
۱۱-در قسمت راست صفحه checknowpolicies را کلیک می کنیم با زدن گزینه سرور ماشین را چک می کند وpackage های موجود را می فرستد و ماشین می فهمد که exe است یا خیر و mcafee را نصب می کند

۱۲-اگر گزینهinforce policies را انتخاب کنیم سیستم هر چند دقیقه یکبار چک می کند و فایلهای انتخابی را سرویس می دهد
۱۳-بعد از این مراحل پیغامی می آید که نشاندهنده در حال نصب بودن agent است و اگر این پیام ظاهر نشد یکبار ماشین را Restart می کنیم .
۱۴-بعد از Restart کردن و بالا آمدن سیستم startرا انتخاب می کنیم و Run را می زنیم .
۱۵-اگر آخرین پیغامی که داریم آمد یعنی ( c/s/ )فاصله آنگاه ok می زنیم و تمام می شود .
توضیح : اگر نصب agent طول کشید یا نصب نشد احتمال وجود ترافیک شبکه یا کندی ماشین وجود دارد یا نرم افزاری که روی دستگاه نصب نشده واجازه نصبagent را نمی دهد مانند برنامه zone alarm .

این برنامه برنامه ای است که در اینترنت اگر فایلی آمد یا خارج شد یااجازه کپی بخواهد این برنامه فایل ها را زیر نظر دارد .

Update کردن ویندوز
۱-از روی صفحه زمینه Enternet explorer را باز می کنیم .
۲-بعد ازبازشدن صفحه homepage واقع در اینترنت از روی نوار menu ،Tools را کلیک می کنیم .
۳- Windows updaute را انتخاب می کنیم .
۴-بعد ازباز شدن صفحه welcome windows updateکلید install و سپس install now را می زنیم .
۵-کلید costume را می زنیم و مدت زمانی صبر می کنیم .

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 9700 تومان در 42 صفحه
97,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد