مقاله در مورد “ ون ها ” در مقابل “ دات کام ” ها – شبکه های دارای ارزش افزوده

word قابل ویرایش
24 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

“ ون ها ” در مقابل “ دات کام ” ها – شبکه های دارای ارزش افزوده

با وجود هیجان ساخت و اکتشاف کمپانیهای دات کام ، شرکتهای تجاری چندی که در حال اثبات یک خط مشی در عرصه تجارت الکترونیک می باشند فاقد تاج یا تلالو دات کام می‌باشند .
بسیاری از اینها موسوم به شبکه های با ارزش افزوده (VAN) می باشند که خدمات تبادل اطلاعات الکترونیک (EDI) ارائه می کنند .

اکنون ون ها در حال آماده شدن برای سوار شدن بر وسایل نقلیه شان و پرواز علامت اینترنت می باشند . بعضی از آنها نسبتاً کند هستند زیرا مشغول طراحی و ساخت مجدد کمپانیهایشان و توسعه محصولات جدید می باشند . این کمپانیها برای چندین سال با ادغام کردن فرایندهای تجاری مشتریان به پیشرفت گسترده خود می پرداختند . آنها دارای عرض و درجه کارایی مستقر شدن می باشند که در شبکه های دات کام بطور استوار یافت نمی شوند که ابتدا برای وِب دندان

تیز کرده بودند و سپس نیاز به یکپارچه‌سازی با شرکتهای قانونی را احساس کردند با نفوذ بیشتر و عمیق تر تجارت الکترونیکی به داخل شرکت های داخلی ، شرکت های دیگر از قبیل VAN ها این فرصت را پیدا کردند تا در درخشش نورانی دات کام حمام آفتاب بگیرند . اما خیلی زود است که بگوییم آیا درک عمومی موافق با این شرکتها می باشد که در این بازار بزرگ بوسیله ی گروههای دات کام رایج به جمع آوری سرمایه می پردازند .
اگرچه اکثر دات کام های نخستین ستاره باقی ماندن در فضای تجارت – مصرف کننده بودند . بازار بزرگتر شامل تجارتِ عرصه ی تجارت است که در عرصه بدست آمده مخصوصاً برای مال التجاره غیر مستقیم دات کام هایی مانند
Commerce one, Arabic شروع می کنند به استفاده از کمپانیهای با میراث VAN همانند Harbinger , Stering Commer ce .
یک پرسش این است که آیا شرکت های ظهور کننده از میراث VAN می توانند صدای جلزوولز استیک‌شان را در بیاورند و از استیک شان در جامعه ی تجاری محافظت کنند . بعلاوه اینکه می دانند که معامله به محض ورورد به عرصه قبل از ورود تازه واردین یک تفکر جمعی در آنجاست .
این مهم است که بخاطر داشته باشیم که تمام این شرکتها بر روی عرصه کالاهای غیر مستقیم تمرکز دارند . قصد آنها هم ساخت گذرگاه تجاری است یا هاب ها در محدوده Stering Commerce برای عرضه زیر ساختار و هم ابزارهایی برای هاب ها یا گذرگاههای تجاری .
طراحی هاب مدل تجارت به تجارت که قابلیت در جه بندی بالایی دارد یک هدف دارد که پینشهاد یک خرید فوری برای چندین خریدار و فروشنده می باشد .
با این حال این بحث برانگیز خواهد بود ؟ موارد زیر را ملاحظه کنید :
– دات کام ها تاثیر می گذارند بر سهم آنها از فشار و شروع تازه با مدل یک هاب یا میانجی . دات کام ها انتظار داشتن بازاری با ارزش افزوده را دارند .
– VAN ها میراث گسترده ای دارند در داشتن شبکه های تبادل اطلاعات و اداره کردن و مجتمع شدن با سیستمهای IT مشتری ها . اینها می توانند اثبات کنند که پیشرفت گسترده در تجارت شغل – شغل احتیاج به مهارت دارد .
– ون‌ها اغلب جریان سود در حال گسترش از تجارت EDI های خودشان دارند . به هر حال تلاش VAN ها بطور گسترده بر روی جواب های مشخص مشتری متمرکز بوده .
– اندازه فرصت جذب بازار ، ایجاب می کند که نیازهای تمام بازیگران برآورد شود تا سیستم‌های یکپارچه ساز را بکار گیرند . از مزیت VAN ها در دارا بودن این مهارت ها می‌باشد .
– این غیر قابل تصور نیست که بازیگران جدید وقتی سرمایه بدست می آورند امکان دارد یک VAN بخرند . بیاد داشته باشید که VAN ها مهارت زیادی دارند و پایگاه‌های مشتری آنها ش

امل شرکت های بزرگ هستند که هدف های اصلی در حوزه‌ی کالاهای غیر مستقیم می باشد .
در اینجا چند راهنمایی در دورنمای نتایج بدست آمده وجود دارد ،
کالاهای غیر مستقیم موسوم به MRO ( نگهداری ، تعمیر و اداره کردن ) معمولاً شامل خرید‌های بیشمار از فراهم کنندگان متعدد می باشند .
مدل یک هاب یا میانه در سطح پیچیده تر شامل یکپارچه سازی کاتالوگ است که کار س

اده ای نمی باشد. امید بر این است که وقتی XML ظاهر می شود باعث بهبود توانایی ها شود . هر چند این تلاشی نیست که بوسیله ی یک قلب ضعیف برعهده گرفته شود .
کالاهای مستقیم که نهایتاً بخشی از فروش محصول نهایی را بوجود می آورند کانون توجه EDI بوده است و VAN هایی که EDI را ساخته اند . علارغم تلاش برای استاندارد کردن فرم ها و فرمت‌ها ، EDI بزرگ ساخته شد . برای کار کردن بین درخواست A و درخواست B در دو شرکت خاص استفاده از EDI محدود به موردهای مستقیم است که برای ان حجم دلار هر مورد برای توجیه هزینه تبدیل این خریدها به EDI کافی باشد .
گونه ای از کشمکش در خریدار سایت وجود دارد . بازیگران ERP از طبقه فوقانی خودشان حمایت می کنند و تلاش می کنند به رقابت ادامه دهند با بدست آوردن پیشنهادات بوسیله ی ادامه دادن به استعداد ERP خودشان .
واضح است که بازیگران جامعه ی تجاری تلاش دارند تا با بسته های ERP اصلی ارتباط برقرار کنند . یک جامعه ی تجاری که رابطه ها را برای سیستمهای ERP یک شرکت بزرگ فراهم می کند احتمالاً مزایایی را پیشنهاد می نماید زیرا پیشنهادات ERP مختلف تمایل کمتری دارند که با یکدیگر ارتباط ایجاد نمایند . Gray sheet فکر می کند که فروشندگان ERP ممکن است بخواهند بر روی رابطه های داخل سیستم موجود خودشان بجای توسعه‌ی بعدی عملکرد آنها تمرکز نمایند . شکل های ۱ و ۲ یک بازنگری از بازار را نشان می دهد . در خواست های تجدید نظر در بازار و پیش بینی .
چرا کالاهای غیر مستقیم ؟
قانون ساده ای می گوید که کالاهای غیر مستقیم فقط ۲۰ %‌ ارزش تمام خرید ها را در نظر می گیرد ولی ۸۰% معاملات خرید و فروش را شامل می شود .
خرید غیر مستقیم متغیر است و پیش بینی نشده ، و بطور وسیع پراکنده می باشد و به سختی مدیریت می شود . اینها ویژگیهایی هستند که برای آنها یک راه حل بر پایه ی IP مناسب می باشد . صرفه جویی های حاصل از خوکار سازی فرآیند خرید غیر مستقیم می تواند ضروری باشد و آنها مستقیم به سمت پایین حرکت می کنند . اکثر شرکتهایی که IDC دیده است یک برگشت سرمایه گذاری در سیستم های خودشان را در مدت یک سال پیش بینی کرده اند . برای مثال :
– یک شرکت داروسازی جهانی اکنون در حال تخصیص دادن ۱۰% یا ۴۰۰ میلیون دلار از ۴ میلیارد دلار خودش به خرید MRO سالیانه برای یک راه حل اینترنتی است و انتظار دارد که صرفه جویی هزینه برابر ۱۰% آن خریدها یا ۴ میلیون دلار تنها در اولین سال بدست آید .

– یک شرکت بیمه ی بزرگ ۲۰ میلیون دلار صرفه جویی را با هدایت کردن ۷۰% الی ۸۰% از خرید غیر مستقیم اش از طریق کاتالوگ online اش پیش بینی می کند .
– یک شرکت نفتی قصد دارد تا به ۱۰ میلیون دلار صرفه جویی برسد و یک سوم سرمایه ی ۶۰۷ میلیارد دلاری اش را صرف خرید سالیانه برای اینترنت در امسال نماید.
کاتالوگ ها اجزای کلیدی در بدست آوردن سود غیر مستقیم هستند ولی فرآیند یکپارچه‌س

ازی کاتالوگ های مختلف آسان نمی باشد . حتی با مزایای XML . کارها وقتی پیچیده می شوند که سیستم یک زمان بندی تخفیف خریدار ویژه را در نظر بگیرد . به هر حال مزایایی برای خریدار می تواند مطرح باشد از قبیل یک صورت حساب واحد برای پرداخت و دردسر تقسیم کردن سرمایه میان کارپردازان مخصوص که به هاب وابسته اند .
راههای مختلفی برای اجرای مدیریت کاتالوگ وجود دارد .
– کاتالوگ تمام خدمات دهندگان که بصورت یک خریدار واحد عمل نمایند و در محل سایت خریدار میز بانی شوند .
– جمع آوری کاتالوگ تمام عرضه کنندگانی که میزبان خریداران مختلف می باشند .
– کاتالوگ تمام عرضه کنندگان مخصوص راس .
– کاتالوگ هر عرضه کننده در کاتالوگ مجزا .

حرکت های جسورانه BOLD STROKE
Commerce one به حرکت های جسورانه فکر می کند . و نرم افزار راه حل زنجیری تجارت را برای BT,NTT ذکر کرده است . در زمان معاملات آینده ، Commerce one یک تعرفه برای هر معامله اختیار می نماید که در این سایت ها رخ می دهد .
این telecom های بزرگ خدماتی را برای شرکت در حوزه های خودشان ارائه می کنند . همچنین commerce one سایت تجاری خودش را بکار انداخته است . Market site.net که با کاربردهای خرید انتخاب شده قابل حصول است . از قبیل SAP ها و R2 و R3 که طرح ها را خریداری می کند همانطور که ccommerce سایت راخرید .
عرضه کنندگان ممکن است به Market site.net از طریق یک مرور گر دسترسی داشته باشند و یکپارچه سازی با Biz Talk طرح ریزی شود و لایه هایی در داخل لایه های خدمات وجود داشته باشد که شامل بارگیری مالیات و پرداخت خدمات است . این امر شبیه به کار سای

ت های سرویس دهنده ی فراهم کننده سرویس درخواست (ASP) می باشد .
با استفاده از فن آروی XML به دست آمده از سیستم های Veo ، Market site قادر است که کاتالوگ واحدی را از فراهم کنندگان چندگانه تولید کند .
Commerce One و Ariba هر دو به کاتالوگ w.w. Grainger توزیع کننده محصولات MRO با فروش ۴٫۳ میلیارد دلار در سال ۱۹۹۸ دسترسی دارند. Grainger سایت جدیدی بنام OrderZone.com ساخته است که مشتری را به یک تحقیق واحد برای یک قلم کالا از چندین عرضه ک

ننده قادر می سازد و خرید با یک سفارش واحد صورت می گیرد. واضح است که گرد آورندگان مشغول گردآوری هستند. استراتژی اولیه Ariba کیسه پول بزرگ یکی شده با خریداران به منظور جذب کاتالوگ های اصلی می باشد. اکنون Ariba نقش خودش را به عنوان یک hub میانی با شبکه Ariba.com خودش ایفا می کند که توسط HP میزبانی می شود. Ariba درآمدش را بر اساس معاملات در محل سایت بدست می آورد.
علاوه بر استراتژی هاب، Ariba یک نرم افزار از طرف خریدار تهیه کرده است که بر روی فرایندهای تصویب داخلی ORM تمرکز دارد که شامل MRO، و تجهیزات، خدمات، هزینه‌های تفریحی و مسافرتی و سایر موضوعاتی است که نیازمند تصویب از طریق فرآیندهای تجارت داخلی می باشند.
در یک سود پیوسته JD Edwards به مشتریان خودش نسخه ای از نرم افزار One world را پیشنهاد می کند که شامل یکپارچه سازی با Ariba ORMS و شبکه Ariba. Com است. One world در پاییز ۱۹۹۹ برنامه ریزی می شد تا با Ariba یکپارچه عمل کند.
ارتباط بین دات کام و VAN به چند دلیل روشن و واضح نمی باشد برای مثال Sterling Commerce توانایی یکپارچه سازی فرایند تجارت و خدمات مدیریت جامعه EC را برای شبکه Ariba.com عرضه می کند.
اخیراً، Ariba یک توافق نامه با مایکروسافت برای یکپارچه سازی CXML با Biz Talk را اعلام کرده است و چهارچوب Biz Talk در داخل محصولات Ariba ادغام می شود.
توافق نامه شامل استفاده از اطلاعات XML کاهش یافته و XDR است. همانطور که Biz Talk در نسخه بعدی CXML ذکر کرده است. Commerce One از Biz Talk و XDR ویرایش XML پشتیبانی خواهد کرد.
بازیگران VAN از قبیل Sterling Comerce و Harbinger بوسیله ساخت EDI برای مشتریان رشد کردند. که مشتریان آنها در ابتدا شرکت های بزرگ بودند. علاوه بر دنبال کردن بازار جامعه تجارت جهانی Van ها، EDI ها را ادامه می دهند تا به یک تعداد از ابتکارات برسند. که شامل توابع EDI و اینترنت از طریق مجموعه های معاملات EDI پایه برای فرم‌های شبکه و ارسال EDI بر روی IP است.
هر دو شرکت از سازمان دهی مجدد و موضع گیری نسبت به محصولات جدید و خدمات

ی صحبت می کنند که تجارت ماورای EDI ذکر می کند.
علاوه بر تجربه در تبدیل و مدیریت اطلاعات و یکپارچه سازی کاربردها ، VANها دارایی‌های دیگری دارند که به نظر می رسد برای تجارت جهانی جدید مناسب باشد که عبارتند از:
• تجربه در واسطه بودن
• مدل تجارت خدمات
Sterling Commers, Harbinger در سال های اخیر پیشرفت هایی داشته اند ولی تأثیر بر روی خطوط پایینی آنها تا حدی متفاوت بوده است.حالیکه Sterling فقط در سال ۱۹۹۸ ضرر داشته است Harbinger دارای طرح هایی برای تحویل محصولات است. اکثر عایدات Sterling غیر از Xcell net شامل افزودن به موجودی بین‌المللی اش است. Sterling توافق هایی با سایر تولید کنندگان فن آوری داشته است در حالیکه Harbinger کاهش هزینه و سرمایه را در گروههای داخلی R&D را با استفاده از نعمت استفاده چندگانه انجام داده .
البته اگرچه خط پایینی Hardinger از اکتسابات سال ۱۹۹۸ ضربه دید بازار بورس، Hardinger را به عنوان بازیگر همان بازی Amazon.com نمی شناسد و برای آن ارزش بالایی قائل نمی شود.
این شرکت ها شروع کردند به سفر به دنیای دات کام با مشتریهای بنیادی زیاد در دسترس. طرح بازی عبارت است از حفظ مشتریان خودشان که جستجوی بیشتری در حوزه معاملات تجارت جهانی بر پایه اینترنت انجام می دهند.
هر دو تلاش می کنند که خدمات و امکانات تجارت بر پایه اینترنت را بکار ببرند علاوه بر خدمات EDI ای که پیشنهاد می کنند.
در حال حاضر در هجوم به IP جهانی اینترنت، EDI با یک گوریل غیر محترم همسان شده. در سال ۱۹۹۸ برآورد شد که ۵ میلیارد دلار از مال التجاره ها از طریق سیستم‌های نرم افزاری تجاری در جریان بوده بطور بر عکس مرکز بررسیهای خرید پیشرفته بر آورد می کند که بین ۲۶۰ تا ۳۰۰ میلیارد دلار از طریق سیستم های EDI در داخل بزرگترین صنایع تولیدی جریان داشته باشد(هوافضا، اتومبیل، برق. ماشین آلات، حمل و نقل و غیره)

Harbinger
Hardinger به جهانی از دیدگاه یک عرضه کننده شبکه با ارزش افزوده و یک شرکت خدماتی نزدیک می شود. آنها مشغول پیدا کردن شرکت ها به منظور گسترش ماهرانه بودند. تنها

در سال ۱۹۹۷، Hrbinger شرکت های Supply tech، Acquion، premeno، Atlon را بدست آورد. بعد از ۱۴ موفقیت در سه سال، Harbinger قصد داشت در سال ۱۹۹۸ یک سری از ضررها را جبران نماید با این حال در سال ۱۹۹۹ شرکت به سود ۲٫۳ میلیون دلار رسید و مشتری اش به حدود ۳۸,۵۰۰ پایگاه می رسد.
اقدام اساسی اخیر در ارتباط با درستی کاتالوگ تجاری اش- بخش مدیریت مواد شرکت MACTEC بود که به رشد در آمد مربوط به کاتالوگ Harbinger در ۱۹۸۵ تا ۲٫۵ میلیون دلار کمک کرد که ۸۰% آن از خدمات بود. Harbinger قصد دارد که پایگاه EDI خودش را به یک پایگاه مشتری بر پایه IP توسط چند گذرگاه Hardinger. Net اضافه کند. که شامل:

• خط لوله IP جابجا شونده
• توانایی دانستن- قابلیت های فهرست بندی
شرکت از Hardinger می خواهد که یک بازیگر در جوامع تجاری باشد و توانایی های گوناگون خودش را در خدمات حرفه ای افزایش دهد و به سیستم های قانونی و IP همانند Van مرتبط باشد.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 24 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد