گزارش کار آموزی در شرکت غذایی پیچک

word قابل ویرایش
53 صفحه
11700 تومان
117,000 ریال – خرید و دانلود

گزارش کار آموزی در شرکت غذایی پیچک

فصل اول:

آشنایی کلی با مکان کارآموزی

۱-فصل اول
۱-۱-تاریخچه فعالیت شرکت
شرکت پیچک در تاریخ ۲/۱۲/۱۳۴۸ به صورت شرکت سهامی خاص تأسیس شده و طی شماره ۱۳۷۵۰ مورخ ۲/۱۲/۱۳۴۸ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است.
شرکت در تاریخ ۱۳/۱۲/۱۳۶۹ در بورس اوراق بهادار پذیرفته شده و در تاریخ ۱۶/۵/۱۳۷۲ به شرکت سهامی عام تبدیل شده است. مرکز اصلی شرکت در تهران، خیابان باقرخان، خیابان دکتر قریب شماره ۱۳۷ و محل کارخانه در شهریار، قریه بردآباد واقع است.

فعالیت اصلی شرکت
موضوع فعالیت شرکت طبق ماده(۳) اساسنامه عبارت از تهیه و تولید انواع مواد غذایی عملیات دامداری، کشاورزی، باغداری، ساخت انواع کنسرو، غذاهای منجمد، ایجاد سردخانه جهت نگهداری فرآورده های فوق و میوه تازه و واردات ماشین آلات، مواد اولیه مورد نیاز شرکت و صادرات است.
به موجب پروانه بهره برداری شماره ۳۶۰۵۰۹ مورخ ۳۰/۱۲/۵۴ که توسط وزارت صنایع صادر شده، بهره برداری از کارخانه شرکت با ظرفیت ۱۸۰۰ تن در تاریخ ۳۰/۱۲/۵۴ آغاز شده است.
وضعیت اشتغال
متوسط تعداد کارکنان دائم و موقت طی سال به شرح زیر بوده است:
سال ۱۳۸۲ سال ۱۳۸۲
نفر نفر
کارکنان دائم ۸۵ ۹۰
کارکنان موقت ۳۵ ۱۸
۱۲۰ ۱۰۸

مبنای تهیه صورتهای مالی
صورتهای مالی اساساً بر مبنای بهای تمام شده تاریخی تهیه و در مواد مقتضی از ارزشهای جاری نیز استفاده شده است.

۳-۱-شرح مختصری از مکان کارآموزی
مشخصات تولیدی شرکت:
تولیدات شرکت را محصولات غذایی و سبزیجات منجمد تشکیل می دهد که در بسته بندیهائی به صورت قوطی، شیشه و یا پلاستیک عرضه می گردد. این محصولات در حال حاضر شامل کنسرو (ماهی تن، خورشت قرمه سبزی، خورشت قیمه سیب زمینی، لوبیا چیتی با گوشت و سس، لوبیا سبز و نخود فرنگی) کمپوت، خیارشور، سس مایونز و انواع سبزیجات منجمد(باقلا و لوبیا سبز، نخود فرنگی، پیاز و بامیه) می باشد که به صورت مرحله ای و انبوه تولید می شوند.
اغلب محصولات به تبع مواد اولیه نیاز در ساخت آنها در فصلهای بخصوصی از سال

تولید شده و طی سال به فروش می رسند در نتیجه برنامه ریزی خرید مواد اولیه مورد نیاز و عقد قراردادها در زمان مناسب و وجود سرمیاه در گردش کافی، از عوامل مهمی است که در میزان تولید محصولات دخالت مؤثر دارند.
عملیات تولیدی در پنج کارگاه تولیدی «تن ماهی»، «کنسروهای گوشتی»، «سبزیجات منجمد و کنسورهای غیر گوشتی»، «سس مایونز» و «همبرگر و کباب لوله ای» انجام می شود.

فصل دوم:

ارزیابی بخشهای مرتبط با رشته کارآموزی

۱-۲-اصول و مبای کلی حسابها
اصول و اهداف کلی حسابها، ایجاد امکان طبقه بندی و تفکیک حسابها به منظور جمع آوری و کنترل اطلاعات و ارقام مالی و تهیه و ارائه گزارشات و اعمال کنترلهای داخلی می باشد. حسابهای شرکت با خصوصیات سادگی، سهولت و انعطاف پذیری طراحی خواهند سد به نحوی که بتوان علاوه بر محاسبات مربوط به تعیین قیمت تمام شده محصولات در مقاطع ضروری، قابلیت کنترل بر مواد مصرفی و هزینه ها و مغایرت مربوطه را امکانپذیر ساخت.

۲-۲-اصول و مبانی کلی حسابهای مالی

حسابهای دارائیهای ثابت شرکت بر اساس نوع و یا داویر استفاده کننده تنظیم شده است. بر همین اساس وسائط نقلیه بر مبنای نوع و سایر دارائیهای ثابت بر اساس محل استقرار داویر استفاده کننده تفکیک گردیده اند. مظر به اینکه احتمال فقدان اطلاعات لازم در طبقه بندی دارایئاهای ثابت مطابق حسابهای تنظیمی در برخی از موارد وجود خواهد داشت لذا جهت هر یک از گروه دارائیها ثابت فوق که این احتمال وجود دارد یک حساب تحت عنوان «تفکیک نشده» ایجاد خواهد شد که این حساب تا هنگام تفکیک کامل آن گروه بر اساس طبقه بندی جدید مورد استفاده واقع میگردد.
از آنجائیکه سیاست کلی و متداول شرکت وصول مبلغ فروش قبل از صدور صورتحساب و تحویل کالا و نتیجتاً به صورت پیش دیافت میباشد، ثبت حسابداری مربوطه از طریق حساب جاری مشتریان انجام میپذیرد.
در مواردی نیز که فروش اعتباری بوده و یا وصول مبلغ فروش پس از صدور صورتحساب می باشد، ثبت حسابداری از طریق جاری مشتریان بعمل خواهد آمد. در پایان سال مالی مانده بدهکار هر یک از مشتریان به حساب بدهکاران تجاری و یا مانده بستنکاری آنها به حساب پیش دریافتها منتقل خواهد شد.
در صورت تشخیص مدیریت و به منظور ایجاد امکان کنترل صحیح و منطقی بر موجودیهای شرکت برخی از گروههای موجودی به دو بخش اقلام عمده و جزئی قابل تفکیک می باشد. اقلام عمده از طریق ایجاد کارت حسابداری انبار کنترل و هزینه مصرف آنها به هنگام استفاده، در حسابهای مربوط حسب مورد منظور خواهد شد. مصرف اقلام جزئی بر اساس بودجه در پایان هر ماه به حساب هزینه منظور شده و تعدیلات لازم در پایان ماه و همچنین سال مالی س از شمارش عینی به عمل خواهد آمد. تفکیک موجودیهای شرکت به اقلام عمده و جزئی با استفاده از دستورالعملی که به همین منظور تهیه می گردد به عمل خواهد آمد.
در نظام پیشنهادی حساب صندوق حذف گردیده و پرداختهائی که در حال حاضر توسط صندوق انجام می گیرد از طریق حسابهای تنخواه گردان مورد ثبت قرار خواهد گرفت. همچنین کلیه دریافتها عیناً در همان روز یا روز بعد به حساب بانک واریز و در حساب جاری شرکت ثبت میشود

۳-۲-کلیات تولید
محصولات تولیدی شرکت عبارت از انواع کنسروهای گوشتی و غیر گوشتی، فرآورده‌های گوشتی، سبزیجات منجمد، کمپوت، خیارشور و سس مایونز میباشد که در پنج کارگاه تولیدی «تن ماهی»، «کنسروهای گوشتی»، «همبرگر و کباب لوله ای»، «سبزیجات منجمد و کنسروهای غیر گوشتی» و «سس مایونز» کلاً تحت نظارت مدیریت تولید انجام میشود.

نحوه تولید محصولات به صورت انبوه بر اساس برنامه خرید و رسید مواد اولیه میباشد. شرکت علاوه بر تولید محصولات جهت فروش، سفارشاتی نیز از بعضی ارگانهای دولتی و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی به منظور تولید محصولات کارمزدی با کیفیت اختصاصی دریافت مینماید. انجام خدمات تولیدی کارمزدی در اغلب موارد با دریافت مواد اولیه از جانب مشتریان صورت می پذیرد.
برنامه تولید با توجه به عوامل زیر توسط مدیریت کارخانه برای مقاطع سالیانه تعیین و ابلاغ میشود. لکن، طی سال با توجه به سهمیه شرکت از مواد اولیه و امکانات خرید مواد اولیه غیر سهمیه ای امکان تغییرات در مقدار تولیدات پیش بینی شده وجود دارد.
۱- ظرفیت تولید واقعی ماشین آلات
۲- میزان مواد اولیه و بسته بندی موجود و قابل دسترس با توجه به سهمیه شرکت و امکانات خرید
مواد اولیه و بسته یندی مورد مصرف کارگاههای تولیدی از انبارهای مربوط روزانه درخواست و تحویل شده و محصولات تولیدی پس از گذراندن دوره قرنطینه(محصولات با بسته بندی قوطی) و قبل از مرحله اتیکت زنی به انبار محصول تحویل می گردد. مرحلع اتیکت زنی گرچه جزئی از مراحل تکمیل

تولید است ولی در حال حاضر توسط پرسنلی که در اختیار انبار محصول قرار دارد انجام میشود.
ضایعات ایجاد شده در کارگاه های شرکت به دو دسته تقسیم می شوند:ضایعات دست اول مربوط به ابتدای خط تولید بوده و اصطلاحاً ضایعات اول خط نامیده می شوند. این ضایعات شامل ضایعات ماهی، گوشت، قوطی، درب قوطی، شیشه، درب شیشه، پیاز و سبزیجات خام و خیار میباشد. تعدادی از اقلام ضایعاتی از جمله ضایعات ماهی و شیشه قابل فروش و بقیه ضایعات اول خط دور ریختنی میباشند. ضایعات دسته دوم مربوط به ضایعاتی است که در طول خط تولید ایجاد می ش

ود که در مراحل مختلف تولید امکان به وجود آمدن آنها میرود اینگونه ضایعات در صورتیکه قابل برگشت به خط تولید باشند، مجدداً مورد استفاده قرار میگیرند و در صورتیکه غیر قابل استفاده باشند جزء ضایعات تولید محسوب می گردند.
سرویسهای اصلی مورد استفاده خطوط تولید عبارتند از بخار و هوای فشرده برای مصرف پخت در اتوکلاهاو و شستشوی ظروف بسته بندی (قوطی و شیشه) و نیروی برق برای به حرکت درآوردن ماشین آلات خطوط تولید.

۴-۲-اصول و عوامل قیمت تمام شده
طرح حسابداری صنعتی در مورد محصولات کارگاه های تولید پنج گانه شرکت بر اساس روش هزینه یابی مرحله ای با نرخ گذاری استاندارد می باشد. در این روش پیش از شروع سال مالی با استفاده از استانداردهای نرخ و مصرف مواد و همچنین بودجه هزینه های شرکت، قیمت تمام شده محصولات تولیدی به صورت مرحله ای پیش بینی و محاسبه میگردد. محاسبات مربوط به قیمت تمام شده استاندارد محصولات با استفاده از بودجهشرکت انجام شده و بر پایه ظرفیت تولیدی خطوط نیروی انسانی مورد نیاز، مصارف مواد و پیش بینی هزینه های سربار صورت می پذیرد. در طی دوره مالی مقادیر واقعی مصرف مواد و اقلام هزینه ها به صورت واقعی در حسابهای شرکت به ثبت رسیده و محصولات تولید شده با نرخهای استاندارد انعکاس می یابد. از مقایسه ارقام واقعی و ثبت شده در حسابها جهت هر یک از عوامل قیمت تمام شده، مغایراتی پدید می آید که در حسابهای مغایرتهای مربوط ثبت میشود. این مغایرتها پس از تجزیه و تحلیلهای موردی منجر به اطلاعاتی در

زمینه یاری رساندن به مدیریت در اعمال کنترلهای عملیاتی و در نتیجه بر حسب نتایج حاصله از تحلیلها، مغایرتها میتوانند به صورت جزئی از قیت تمام شده تولید محصولات به حساب آمده و یا تحت عنوان هزینه های غیر مترقبه منظور شود.

بر پایه طرح پیشنهادی، سیستم حسابداری صنعتی شرکت از نظر دفترداری به صورت ادغام شده با حسابداری مالی موجود در نظر گرفته شده است به نحوی که عوامل بهای تمام شده در همان دفاتر و روزنامه کل که فعالیتهای مالی نیز در آن به ثبت میرسد انعکاس می یابد.

۵-۲-عوامل قیمت تمام شده
عوامل قیمت تمام شده محصولات از دو بخش اساسی«مواد اولیه و بسته بندی اصلی» و «سربار» تشکیل میگردد.

۱-۵-۲-مواد اولیه و بسته بندی اصلی
مواد اولیه و بسته بندی اصلی به موادی اطلاق می شود که از نظر سهم آنها در قیمت تمام شده محصولات قابل توجه میباشند. مواد اولیه و بسته بندی که اصلی تلقی میشوند شامل: ماهی، گوشت، پروتئین سویا، روغن، تخم مرغ، پیاز خام، لوبیا، نخود، خیار، قوطی و شیشه می باشد که میتوانند در انواع مختلف خریداری و مصرف شده و با نرخ استاندارد در حسابها ثبت شوند.

۲-۵-۲-سربار (هزینه های تولیدی)
هزینه های تولید متشکل از حقوق و مزایا و سربار بوده و به صورت هزینه های مستقیم تولیدی و هزینه های خدماتی که اساساً در خدمت تولید قرار دارند میباشند.
از آنجا که کار به صورت پارچه کاری انجام نشده و دستمزد کارگران ماهانه و ثابت پرداخ

ت میگردد، لذا هزینه حقوق و مزایا میتواند به عنوان یکی از اقلام هزینه های سربار دایره تلقی شده و همراه با آن مورد تحلیل و کنترل قرار گیرد.
هزینه های حقوق و مزایا و سربار شرکت در سه گروه هزینه به شرح زیر طبقه بندی و در حسابهای شرکت نگهداری میگردند.
۱٫ هزینه های ثابت: کلیه هزینه های انجام شده در دوایر تولیدی بر حسب عامل هزینه

به تفکیک هر یک از دوایر تولیدی در حسابهای معین شرکت ثبت میگردند. آن دسته از هزینه ها که به صورت مشترک در چند دایره تحقق می یابند پس از تجزیه و تحلیل بر حسب محل وقوع به نسبت منطقی تقسیم (تسهیم اولیه) و سهم هر دایره مشخص و ثبتهای لازم در زمان تحقیق انجام میگیرد و مصرف مواد اولیه و بسته بندی اصلی مستقیماً به حساب کار در جریان مربوطه منتقل و ماهیت خود را به صورت دارائی جاری حفظ مینماید. هزینه مواد مصرفی (افزودنیها) در حساب هزینه های تولید ثبت می گردد.
۲٫ هزینه های خدماتی: کلیه هزینه های انجام شده در این دوایر (دوایری سرویسهای لازم را جهت تولید محصولات فراهم می کنند مانند واحد فنی و یا دوایری که به همه بخشهای شرکت خدمات لازم ارائه مینماید مانند ترانسپورت و رستوران) نیز به شرح فوق در دفاتر ثبت میشوند. مواد مصرفی در دوایر خدماتی ربطی به اقلام متشکله محصولات نداشته و صرفاً هزینه بوده و یا در جهت تعمیر قطعات، ابزار و دارائی ثابت به کارگرفته میشود.
۳٫ هزینه های تشکلاتی: کلیه هزینه هائی که در سایر دوایر تحقق می یابند ( به عنوان مثال دوایر مالی، اداری، تدارکات و…) به غیر از برخی هزینه ها که جنبه عمومی برای کل شرکت دارند تحت این سر فصل در دفاتر ثبت یشوند. مواد مصرفی این دوایر صرفاً جنبه هزینه خواهد داشت. هزینه های عمومی مانند هزینه های سود تضمین شده و کارمزد بانکی وامها تحت عنوان هزینه های عمومی ثبت میگردند.

۶-۲-ضایعات تولیدی
اختلاف مقداری مواد مصرفی و محصولات تولیدی در حالت عادی تولید به دو بخش افت عادی و ضیعات قابل تفکیک است. افت عادی تفاوت مقدار آن بخش از مواد مصرفی است که به صورت فیزیکی قابل شمارش نبوده و میزان آن از طریق آزمایش و با در نظر گرفتن استانداردهای صنعت مواد غذایی تعیین میگردد. ضایعات عادی ناشی از عملکرد تولید عبارت از مواد، نیمه ساخته و یا محصولاتی است که در جریان و به دلایلی که ناشی از طبیعت تولید می باشد به میزان متعارف و استاندارد، ایجاد شده و به صورت فیزیکی قابل شمارش و اندازه گیری میباشد که هر دو مورد به عنوان بخشی از قیمت تمام شده محصولات محسوب میگردند.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 11700 تومان در 53 صفحه
117,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد