تحقیق در مورد شبکه های اطراف خانه HOME AREA NETWORK-

word قابل ویرایش
20 صفحه
8700 تومان
87,000 ریال – خرید و دانلود

شبکه های اطراف خانه HOME AREA NETWORK-

چکیده:
تحقیق و بررسی برروی دلیل وجوب شبکه های خانگی و آشنایی با ساختار این شبکه و بررسی مختصر انواع این نوع شبکه که در دسترس عموم می باشند.

کلمات کلیدی:
PORT, VCR, LAN, HAN,

مقدمه:
شبکه خانگی:
برای بیشتر کاربران کامپیوتر, شبکه ها تصویری از دفاتر بزرگی با محیط های کنترل شده و جعبه های کوچک بانورهای چشمک زن, سیمهای بلند و مهندسانی که درباره اصطلاحات مرموز صحبت می کنند در ذهنشان ایجاد می کنند.

ولی شبکه ها لزوماً نباید پیچیده یا حتی محدود به دفاتر کار باشند.
نسل جدید از شبکه ها که ساده تر و شخص تر هستند به نام یا در شبکه منطقه محلی (LAN) یا فقط شبکه خانگی وجود دارد.
یک شبکه خانگی, ۲ یا چند وسیله الکتریکی را در یک خانه به هم وصل می کنند, این وسیله ها معمولاً کامپیوتر هستند ولی می توانند میزبان بقیه وسایل کامپیوتری و قطعات قابل برنامه ریزی باشند. برای مثال, اگر شما یک دفتر کارخانگی داشته باشید, ممکن است کامپیوتر کار و کامپیوتر خانگی خود را به صورت شبکه ای درآورید تا بتوانید یک چاپگر و مودم را به صورت مشترک استفاده کنید (Share) یا شما ممکن است کامپیوتر خود و تلفن دیجیتالی و VCR دیجیتالی را به صورت شبکه درآورید.

چرا یک شبکه خانگی؟

اتصال دادن کامپیوترهای شخصی تان به یکدیگر به شما این امکان را می دهد که دیسک سخت (hard drive) چاپگرها, مودم ها, CD-ROM یا DVD-Drive و چیزهای بیشتری را به اشتراک بگذارید. این وسایل به اشتراک گذاشته شده را منابع اشتراکی می نامند (shared resources)
با به اشتراک گذاشتن منابع, شما می توانید هزینه های سخت افزاری را کاهش دهید و نرم افزار و دسترسی به داده ها را آسانتر کنید, در واقع اگر شما driveها را به اشتراک بگذارید, ممکن است احتیاجی به انتقال داده یا خرید چندین کپی از نرم افزار را نداشته باشید.
زیرا که همه چیز در drive به اشتراک گذاشته شده در دسترس می باشد.

شبکه های خانگی منافع دیگری را نیز مانند اداره کردن یک خانه ارائه می کنند در طول به اشتراک گذاشتن منابع کامپیوتری و اداره کردن یک خانه, ممکن است چیزهای نامربوط یا مسایل دور بوجود آید.
به سناریوی زیر توجه کنید:

شما و همسرتان می خواهید به یک سفر بروید, هرکدام جلوی کامپیوتر شخصی خود برای انجام آخرین کارها قبل از ترک منزل قرار گرفته اید در حالیکه همسر شما پست الکترونیکی اش را کنترل می کند, شما از یک نامه ای رابا استفاده از یک نرم افزار برروی کامپیوتر شخصی خود و یک چاپگر روی کامپیوتر شخصی دیگر چاپ می گیرید.

سپس درحالیکه همسر شما فایل های غیرقابل استفاده را که برروی دیسک سخت شما قرار دارد, پاک می کند و یک پیغام جدید برروی ماشین پاسخگو ضبط, و شما VCR را برای ضبط برنامه موردعلاقه خود و ترموستات را برای کم کردن حرارت تا قبل از روزی که برگردید تنظیم می کنید.

به محض آنکه شما این کار را انجام دادید, پست الکترونیکی خود را با استفاده از یک مودم در کامپیوتر شخصی دیگری کنترل می کنید و دزدگیرخانه را فعال می کنید درحالیکه همسر شما کامپیوتر جیبی که به کامپیوتر شخصی شما وصل است را تنظیم می کند, وقتی همه کارها انجام شد هرکدام از شما دسته بازی (aoystick) خود را برمیدارید و در برابر هم یک بازی هوایی انجام می دهید.

وقتیکه همسر شما به شما اجازه داد که بازی را ببرید, شما کامپیوتر جیبی را بر می دارید و از در خارج می شوید.
خنده دار به نظر می آید؟
اگر شما قطعات قابل برنامه ریزی یا همسری که به شما اجازه دهد بازی را ببرید ندارید, ممکن است اینطور باشد (خنده دار).
اما بسیاری از قرعات جدید, قابل برنامه ریزی, قابل به صورت شبکه درآمدن را دارند و با یک زبان مشترک صحبت می کنند.

شبکه کردن کامپیوترهای شخصی خانگی تان:
سالها مردم کامپیوترهای شخصی خود را به وسیله وصل کردن خروجیهای سریال با یک سیم ساده به صورت شبکه در می آوردند, این نوع از اتصال ها نسبتاً پیش پا افتاده بود زیرا نیاز به یک اتصال مستقیم بین کامپیوترها و کارها با یک سرعت خیلی کم داشت.
به هر حال با افزایش مصرف وسایل الکتریکی و خانه هایی با چندین کامپیوتر شخصی تکنولوژی شبکه بندی داخل خانه کنار گذاشته شد.
امروزه چندین راه برای اتصال کامپیوترها و وسایل جانبی آن وجود دارد شامل:

۱- Port سریال:
این port در همه کامپیوترهای شخصی وجود دارد و این امکان را به شما می دهد تا به راحتی با استفاده از یک کابل سریال ساده دو کامپیوتر شخصی را به هم مربوط کنید این کابل یک کابل null مودم نام دارد. برای اتصال بیش از دو کامپیوتر شخصی شما به یک Box switch کامپیوتری نیاز دارید که تمام کامپیوترها را به هم وصل کند و ترافیک را هدایت کند.
اتصالهای سریال کنار هستند اما استفاده آنها راحت است و نرم افزارهای آنها در بیشتر سیستم عاملها وجود دارد.

۲- port موازی:
مانند port های سریال, port های موازی در تمام کامپیوترهای شخصی وجود دارند, درواقع بیشتر کامپیوترهای شخصی یک port موازی برای اتصال به یک چاپگر استفاده می کنند.
Port های موازی, ارتباط سریعتری نسبت به port های سریال ارائه می دهند اما در ضمن یک کابل پیچیده تر و نرم افزاری مخصوص جهت استفاده در شبکه بندی نیاز دارند.

کارتهای واسطه شبکه (NIC) :
کارتهای واسطه شبکه ای مختلفی وجود دارند که از اتصال های مختلف و قوانین ارتباطی مختلفی استفاده می کنند.
به هر حال عقیده اصلی در پشت تمام کارتهای واسطه شبکه یکسان است.
دو مشکل در استفاده از NICها برای نصب یک شبکه خانگی وجود دارد:
۱- کارتها به هزینه هر کامپیوتری اضافه می کنند.
۲- تمام کامپیوترها باید از همان کارت نوع اولیه قبل از اینکه به هم وصل شوند استفاده کنند.

Port های مادون قرمز:
این تکنولوژی جدید از فرستنده ها و دریافت کننده مادون قرمز استفاده می کند تا این امکان را به کامپیوترهای شخصی و بقیه وسایل جانبی بدهد تا بدون ایجاد شما می توانید تطبیق دهنده های قابل برنامه ریزی بخرید که می تواند آن وسیله را روشن یا خاموش شدن یا قدرت آن را افزایش یا کاهش دهد چندین شرکت

امروزه, سیستمهای کاملی را خرید و فروش می کنند که این امکان را به شما می دهد که از کامپیوتر شخصی خود استفاده کنید جهت برنامه ریزی واحدهایی که وسیله هایی مانند زنگ در, دزدگیر و چراغها را کنترل می کنند, به طور مثال IBM home, director starter kit شامل یک واحد کنترلی است که به port سریال کامپیوتر شخصی شما نرم افزار برای کامپیوتر شخصی شما واحدهای کنترل از راه دور, و یک کنترل از راه دور وصل می شود, با استفاده از این کنترل ها شما می

.توانید یک لامپ (یا هر وسیله ای با وات کمتر را برای روشن شدن در یک ساعت معین یا هر زمانی که بخواهید برنامه ریزی کنید. با استفاده از کنترل کننده های اضافه شما می توانید چراغهای خود را به صورتی برنامه ریزی کنید که وقتی کسی زنگ در را می زند روشن شود یا یک جستجو کننده حسی را فعال کنید.
علاوه بر برنامه ریزی اصلی جاری یا کنونی, افزایش تکنولوژی دیجیتالی قول امکانات جالب بیشتری را می دهد. مانند وصل کردن یک VCR دیجیتالی, تلفن دیجیتالی و یک کامپیوتر شخصی به هم.

شما می توانید تصاویر را با یک دوربین دیجیتالی اسکن کنید و آنها را در تلویزیون دیجیتالی خود نمایش دهد.
یا شما می توانید نمایش تلویزیونی مورد علاقه خود را به صورت sound track برروی کامپیوتر شخصی خود ضبط کرده و صدای خود را به آن اضافه کنید و از فایل صدای بدست آمده به عنوان یک پیغام در ماشین پاسخگوی دیجیتالی خود استفاده کنید.

درحالیکه بیشتر تکنولوژی فقط پیشنهاد می شود, این دلالت بر این دارد که بتوان فکر کرد در آینده ای نزدیک, خطوط بین دو وسیله دیجیتالی غیرقابل رویت خواهند شد که شما می توایند وسایل و شبکه خانگی خود را به عنوان یک کامپیوتر شخصی چندمنظوره ببینید.

انواع شبکه ها:
کامپیوترها و وسایل قبلی می توانند ارتباط برقرار کننده آنها باید بعضی از روشهای اتصال را دارا باشند, اتصال ممکن است یک پیوند فیزیکی مانند یک کابل یا یک سیگنال فرستاده شده مثل یک رادیو باشد. هر روش مزایا و زیانهای خود را دارد, حتی اگرچه بعضی سیستمهای ارتباطی از تسهیلات موجود استفاده می کنند, وسایل هنوز باید از اول برای استفاده تکنولوژی طراحی شوند در اینجا معمولی ترین انواع اتصالات شبکه ای خانگی را می بینیم.

خطوط قدرت:
به طور جاری (پیوسته) بسیاری از تولیدکنندگان, محصولاتی جهت خودکارسازی خطوط خانگی قدرت می سازند.
بسته های اتوماتیک خانگی از منابع مختلفی در دسترس هستند, شامل سیستمهای خودکارسازی خانگی www.smarthouse.com و در قیمت و ترکیب از بسیاری از جعبه های آغازگر اصلی متغیر هستند ( از ۹۹/۲۴ دلار تا ۹۵/۴۴۹ دلار), جعبه های آغازین با یک کامپیوتر شخصی واسط قابل برنامه ریزی از حدود ۵۰ دلار آغاز می شوند.

خطوط تلفن:
مانند خطوط قدرت, بیشتر خانه ها, یک شبکه به هم پیوسته ای از پریز تلفن دارند و برخلاف خطوط قدرت, خطوط تلفن برای ارتباطات طراحی شده اند. اتصالات مشابه خطوط تلفنی که برای مقاصد خاص ساخته شده اند یک استانداردی در شبکه سندی تجاری هستند, پس جنبه شبکه بندی تکنولوژی ثابت شده است و به سهولت برای طراحی وسایل جدید در دسترس است. به هر حال اگر خانه ها, چندین پریز برق در هرا تاق داشته باشند, خانه های کمی پریزهای تلفن در هر اتاق دارند که به راحتی در یک محل مناسب قرار داشته باشند.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 8700 تومان در 20 صفحه
87,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد