دانلود فایل پاورپوینت آزمایشهای بتن

PowerPoint قابل ویرایش
22 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت آزمایشهای بتن توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت آزمایشهای بتن قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

هدف :

این آزمایش برای تعیین غلظت نرمال سیمان یعنی در صد مناسبی از آب می باشد که با آن بتوان خمیر نرمال بدست آورد . نتیجه این آزمایش در تعیین زمان گیرش استفاده می شود .

وسایل آزمایش :

۱ . ترازو  ۲ . استوانه مدرج   ۳ . دستگاه ویکات

 

اسلاید ۲ :

روش آزمایش :

۴۵۰ گرم سیمان را با درصدهای مختلف ( ۵/۲۷ در صد – ۵/۲۵ در صد ) وزن سیمان از آب تمیز مطابق روش استاندارد مخلوط میکنیم . سپس خمیر سیمان بدست آمده را به صورت توپی در آورده و آن را چند بار از این دست به این دست می اندازیم و سپس آن را از انتهای گشاد وارد قالب می کنیم وحلقه را کاملاٌ پر می کنیم و خمیر اضافی را از روی آن بر می داریم . ضمناٌ باید مواظب باشیم که خمیر در موقع وارد کردن در حلقه فشرده نشود .

 

اسلاید ۳ :

تعیین غلظت :

در هنگامی که ما با درصدهای مختلف این آزمایش را انجام میدهیم اگر عدد ۱۰ میلیمتر بدست آمد که همان مقدار غلظت نرمال است . ولی اگر بدست نیامد با روی نمودار بردن داده ها درصد آب مورد نیاز برای غلظت نرمال بدست می آ ید .

 

اسلاید ۴ :

هدف :

تعیین زمان گیرش سیمان به وسیله دستگاه ویکات ـ گیرش اولیه و گیرش نهایی سیمان

وسایل آزمایش :

۱ ـ ترازوبادقت از گرم  ۲ ـ پیمانه مدرج شیشه ای ۳ ـ دستگاه ویکات ۴ ـ سیمان خشک ۵ ـ به مقدار کافی آب ۶ ـ کاردک ۷ ـ روغن و ۸ ـ وسایل دیگ‍‍‍ر…

در این آزمایش ما باید به ترتیب به مقداره ۵ / ۲۷ ـ ۵ / ۲۵  درصد وزن سیمان آب اضافه کنیم ولی چون اگر بخواهیم سه بار این آزمایش را تکرار کنیم با در صدهای مختلف و این کار در زمان کوتاه آزمایشگاه کافی نمی باشد , مافقط با ۵ / ۲۶  در صد این آزمایش را انجام می دهیم  .

 

اسلاید ۵ :

شرح آزمایش :

مقدارgr450 سیمان را به داخل ظرف می ریزیم و پس به اندازه ۵ /۲۶  درصد وزن آن به سیمان آب اضافه کنیم و سپس آن را بصورت خمیر نرمال  در آورده و پس بصورت توپی در آورده وآن را در محفظه ای که از قبل روغن کاری شده است برای آزمایش ویکات قرارمی دهیم و اضافی آن را از روی آن برمی داریم .

پس از ۳۰  دقیقه برای اولین بارسوزن دستگاه را رها می کنیم و میزان نفوذ را اندازه می گیریم وبعد از ۳۰  دقیقه , بعد از هر۱۰  دقیقه یکبار سوزن را رها می کنیم و میزان نفوذ را اندازه می گیریم . در اوایل چون سیمان هنوز خود را نگرفته میزان نفوذcm40  است ولی به ترتیب این مقدارکم می شود و ما در زمانی که میزان نفوذ به ۲۵  میلیمتر رسید که به آن زمان گیرش اولیه می گویندآن رایاداشت می کنیم .

واحیا ناً اگراین زمان که را بدست نیاوردیم آن  را بوسیله روی محور بردن بدست  می آوریم.

این کار بوسیله درونیابی صورت می گیرد , وزمان گیرش نهایی زمانی صورت می گیردکه دیگرکه دیگر سوزن ویکات در خمیر سیمان فرونرود .

تذکر :

در هنگام آزمایش  باید دقت شودکه سوزن ویکات درهردفعه تمیزشود ومحلی که سوزن فرودمی آید نبایدبه هم نزدیک باشد و خیلی باید دقت شودکه سوزن کج نباشد .

نکته دیگر اینکه درزمان گیرش سیمان عوامل محیطی مختلفی دخالت دارد , از قبیل آب , دمای آب ,

دمای محیط آزمایش و … پس نتیجه اینکه , جوابی که , ازاین آزمایش بدست می آوریم . حدثی بوده و کاملاً جواب دقیق نمی باشد، بلکه تقریبی می باشدو ممکن استدر آزمایش دیگر با کمی تغییر در شرایط محیطی جواب کمی تغییر کند .

 

اسلاید ۶ :

بخش اوّل آزمایش :

تعیین جرم حجمی سیمان ( حقیقی ) ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍             

هدف:

تعیین جرم حجمی حقیقی سیمان است .

تذکّر : جرم حجمی حقیقی سیمان می باشد . وجرم حجمی ظاهری سیمان برای طرح و کنترل مخلوط های بتنی مورد استفاده قرار می گیرد .

وسایل آزمایش :

۱ ـ بالن لوشاتلیه ۲ ـ نفت یا بنزین ۳ ـ ترازو ۴ ـ قیف ۵ ـ سیمان

 

اسلاید ۷ :

شرح آزمایش :

بالن را با دقت تا نقطهای بین علامتهای ۱ ـ ۰  میلیمتردرساقه بالن پرمی کنیم وپس بوسیله ترازو وزن بالن و نفت را با دقت  gr1 ـ ۰  اندازه می گیریم , سپس مقداری سیمان , حدود ۶۴ گرم را به تدریج به داخل بالن می ریزیم و برای سهولت در ریختن سیمان داخل ظرف از یک سیم و یک قیف استفاده می کنیم و پس از اینکه تمامی سیمان را داخل بالن ریختم , در پوش بالن را گذاشته و آن را بصورت مایل تکان می دهیم تا هوای داخل سیمان خارج شود و هیچ حبابی داخل آن نباشد

 

اسلاید ۸ :

پس از اینکار وزن حباب وسیمان را دوباره اندازه می گیریم تا پس از کسر وزن قبلی وزن دقیق شده سیمان اضافه شده بدست آید . وپس سطحی راکه سیمان درنفت است ونفت بالا آمده رایادداشت می کنیم . واز تفاوت دو وزن ودوقرائت , وزن وحجم دانه های ذرات سیمان بدست می آید . وپس جرم حجمی سیمان را بدست می آوریم .

اسلاید ۹ :

بخش دوم آزمایش :

تعیین جرم حجمی ظاهری سیمان :

وسایل آزمایش :

۱ـ استوانه مدرج ۲ـ سیمان ۳ ـ ترازو

شرح آزمایش :

ابتدا استوانه مدرج را خالی وزن می کنیم و پس سیمان را به آرامی داخل استوانه باحجم دلخواه    می ریزیم .

نکته اینکه : سیمان بایدبه آرامی ریخته شود و به استوانه ضربه نخوردتاسیمان متراکم نشود و حجم ظاهری سیمان تغییر نکند . حجم را قرائت می کنیم : حال مجموعه استوانه با سیمان را وزن می کنیم .

وپس بوسیله رابطه زیر جرم حجمی ظاهری سیمان را بدست می آوریم .

 

اسلاید ۱۰ :

هدف:

تعیین مقاومت کششی ملاتهای سیمان هیدرولیکی

وسایل آزمایش :

۱٫ ترازوی دقیق  ۲٫ الکهای نمره(۲۰ و ۳۰ )  ۳ . استوانه مدرج  ۴ . کاردک  ۵ . قالبهای بریکت

۶ . دستگاه آزمایش کششی   ۷٫ سیمان    ۸ . ماسه

نسبت اجزاء غلظت و اختلاط ملاتها :

نسبت اجزاء ملات استاندارد بصورت ۱ قسمت وزنی سیمان به ۳ قسمت وزنی ماسه استاندارد می باشد . و مقدار آب مورد نیاز همان مقدار آبی است که برای ساخت خمیر نرمال استفاده می شود.

 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 22 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد