دانلود فایل پاورپوینت اصول کلی مدیریت تجهیزات پزشکی

PowerPoint قابل ویرایش
33 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت اصول کلی مدیریت تجهیزات پزشکی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت اصول کلی مدیریت تجهیزات پزشکی قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

تاریخچه

  • سابقه تجهیزات در سطح و تجارت تجهیزات سابقه ای حدود ۶۰ سال در ایران دارد . در مقوله تولید خیلی جوان می باشیم و حدود سه دهه می باشد که پا به عرصه تولید تجهیزات گذاشته ایم . رشته مهندسی تجهیزات پزشکی هم عمری نه جهانی بیش از یک قرن بوده و در ممالک مختلف متفاوت می باشد.عمر تجهیزات بیمارستانی در ایران کمتر از ۱۰۰سال بوده چندان دراز را سپری نموده و می رود که جشن تولد سی ویکمین سال خودش را در عرصه علم اندوزی تجهیزات در خارج از کشور و هفتمین سال را در ایران بگیرد . به همین علت دراول خط می باشیم و حدود ۱۰ دانشگاه در امر تربیت نیروهای مهندسی پزشکی از سطوح. مهندسی تاپی اچ دی فعالیت می نمایند
  • بحث رشد تجهیزات پزشکی با توجه به رشد صعودی وخیلی سریع علم وتکنولوژی پزشکی بحث روز بوده ویکی از علومی می باشد که ثانیه ای نیست که در آن ابداع جدیدی بوقوع نپیوندد و امروزه یکی از پایه های تصمیم گیری سیستم های بهداشتی و درمانی کشورها در شاخصهای سلامت آن جامعه می باشد و به همین منظور بحث ساماندهی همیشگی تجهیزات با توجه به فراوانی تعداد ـ تنوع و کیفیت آنها مطرح بوده است و حائز اهمیت زیادی می باشد .
  • بحث ساماندهی تجهیزات از سال ۶۴ آغاز و در سال ۱۳۶۸ در وزارت بهداشت شکل گرفته و از اوایل سال ۷۹ یک ساختار اقتصادی و بازرگانی در زیر مجموعه وزارت شروع به فعالیت می نماید به نام مرکز مدیریت و هماهنگی امور بازرگانی و اقتصادی که یکی از معاونتهای این مرکز معاونت تجهیزات پزشکی و بالطبع اداره تجهیزات پزشکی کل کشور می باشد . البته در سال ۱۳۵۵ قانون وزارت بهداری و بهزیستی زمان ، تاکید شده بود که سازمان گسترش تجهیزات و تاسیسات پزشکی کشور باید تاسیس شود ولی تا سال ۱۳۷۹ این مقوله شکل نمی گیرد . پس از شکل گیری این مجموعه به مدیریت قوی مقام عالی وزیر محترم بهداشت و درمان وآموزش پزشکی در امر سیاست گذاری تجهیزات پزشکی کشور تغییرات مثبت و عمده ای عامل شده است ولی با این حال با ایده آلها فاصله زیادی داریم که همت عزیزان عرصه بهداشت و درمان کشور را می طلبد و البته با توجه به این که این مجموعه گریبـانگیر مشکلات عدیده ای از قبیل استاندارد سازی ـ واردات تجهیزات ـ خدمات و سرویس دهی ـ تعمیرات و … می باشد .که به مدد عزیزان انشاا… روزی راشاهد باشیم که الگوی عالمیان باشیم.

اسلاید ۲ :

اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه

  • واحد تجهیزات پزشکی استان آذربایجانشرقی قبل از انقلاب در تشکیلات دانشگاه تشکیل و شروع به فعالیت نموده وشاهد تغییر و تحولات عمده ای در این امر بوده است و با شکل کنونی خود بصورت زیر مجموعه ای از معاونت درمان فعالیت نموده و با ستاد دانشگاه ومعاونت های مختلف دانشگاه و زیر مجموعه های آنها در ارتباط و تعامل نزدیک می باشد.

اسلاید ۳ :

ساماندهی تجهیزات پزشکی

اسلاید ۴ :

شرح وظایف اداره تجهیزات به صورت زیر تعیین می گردد :

۱- شناسنامه تجهیزات پزشکی که با شناسایی دستگاه های موجود ، کدبندی و تهیه برنامه نرم افزاری مناسب امکان پذیر است .

۲- بازدید دوره ای از بیمارستان و مراکز تابعه که شامل شناسایی دستگاه های ناکارآمد و همکاری در کارشناسی هزینه تعمیرات و نظارت بر انجام نحوه قرارداد است .

اسلاید ۵ :

شرح وظایف اداره تجهیزات به صورت زیر تعیین می گردد :

۳- آموزش، که تشکیل کلاس های آموزشی در رابطه با دستگاههای موجود ، تشکیل سمینار در رابطه با تجهیزات جدید و شرکت در دوره های آموزشی را شامل می شود.

۴- سرویس و خدمات پس از فروش که شناسایی دستگاه های سرمایه ای و بررسی امکان قرارداد با شرکت  های نمایندگی جهت جلوگیری از خرابی و دست کاری افراد متفرقه ، آماده به کار بودن همیشگی دستگاه و جلوگیری از هزینه های اضافی را در بر می گیرد

اسلاید ۶ :

۵- کارشناسی تهیه و توزیع که نیاز سنجی ، بررسی کمیت و کیفیت ، بررسی وضعیت خدمات پس از فروش شرکت نمایندگی ، شناسایی منابع جدید و بررسی شکایات و پرونده های تعزیرات را شامل  می شود.

۶- کالیبراسیون .

اسلاید ۷ :

شرح وظایف اداره تجهیزات به صورت زیر تعیین می گردد :

۷- تحقیقات که شامل بررسی اقتصادی دستگاه های سرمایه ای در دانشگاه ، فراوانی دستگاه ها بر حسب مدل و مارک ، طرح های تحقیقاتی HSR ، شرکت در کنگره ها و سمینارها و نمایشگاه ها و همکاری با اداره استانداردهاست .

۸- سایر امور در رابطه با تجهیزات پزشکی.

اسلاید ۸ :

فرایندهای جاری اداره تجهیزات پزشکی:

۱- پروسه فعال سازی :

الف) کمیته خرید و بررسی سفارشات و هماهنگی  امور اجرایی.

ب ) کمیسیون سیاستگذاری و ساماندهی تجهیزات .

۲- پروسه خرید تجهیزات

۳- فرآیند تعمیرات تجهیزات

اسلاید ۹ :

فرایندهای جاری اداره تجهیزات پزشکی:

۴- فرآیند نگهداری پیشگیرانه PM

۵- پروسه ترمیم و بازسازی چارت تشکیلاتی اداره و تقویت کادر تخصصی مجموعه

۶- پروسه های جاری انبار تجهیزات پزشکی  الف )تهیه و تحویل مواد مصرفی به واحدها.

 ب) تهیه و تحویل اموال انبار.

 پ ) نگهداری اموال و مواد مصرفی.

اسلاید ۱۰ :

فرایندهای جاری اداره تجهیزات پزشکی:

۱۳- پروسه ارزیابی اموال اسقاطی واحدها و کارشناسی امر امحاء آنها.

۱۴- پروسه کارشناسی فضاهای فیزیکی در ارتباط با تجهیزات پزشکی.

۱۵- پروسه شناسایی اموال اسقاطی و بررسی  قابلیت برگشت به کار باهزینه اندک.

۱۶-پروسه تعامل با شرکت های خدماتی ـ تولیدی تجهیزات پزشکی.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 33 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد