دانلود فایل پاورپوینت بالشتک پسته

PowerPoint قابل ویرایش
10 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت بالشتک پسته توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت بالشتک پسته قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

بالشتک پسته در ایران در سال ۱۳۱۵-۱۳۱۶ توسط افشار در بیرجند و سپس در سال ۱۳۱۷ در کرمان توسط کوثری دیده شده اسد. درختان مورد حمله این آفت انواع پسته به اسامی :
Pistacia vera و P.khinjuk می باشند و برگ ها، شاخه های جوان و میوه های پسته را مبتلا می گرداند، شدت آلودگی این شپشک در مناطق مختلف متفاوت است.

اسلاید ۲ :

ماده بالغ این شپشک در موقع تخم ریزی به رنگ قرمز قهوه ای یا قهوه ای تیره می باشد ولی ماده جوان و پوره سن ۲ به رنگ سبز کمرنگ است، شکل آن بیضی و بعد از تخم ریزی در عرض چین خوردگی پیدا می کند، طول ماده بالغ ۷/۲-۱/۳ میلی متر و عرض آن ۵/۳- ۹/۳ می باشد. شاخک حشره ۸ مفصلی و بین شاخک ها ۵ جفت مو قرار دارد که ۱-۲ جفت از آنها به طور محسوسی از بقیه بلندتر است، در قسمت شکم، بالای شکاف مقعر، چهار زوج موی بلند قرار گرفته است.

اسلاید ۳ :

کیسه تخمی پنبه ای سفید، بیضی شکل و در قسمت عقب و زیر بدن قرار گرفته است. طول کیسه سفید رنگ تخم (بالشتک) ۴-۵ میلی مترو عرض آن ۸/۲- ۲/۴ میلی متر است. تخم ها بیضی شکل و به رنگ سبز صاف و در داخل کیسه تخمی قرار گرفته است. 
         (کوثری ۱۳۲۸ و تقی زاده و صفری ۱۲۳۹)
 

اسلاید ۴ :

بالشتک پسته زمستان را به صورت پوره سن دو در روی شاخه ها میگذراند و در بهار بر روی برگ ها مهاجرت کرده و در آنجا بالغ می شود، پس از بلوغ ماده ها کیسه سفید تخم را ترشح نموده و در آنجا به تدریج تخم می ریزند، حشرات سطح تحتانی برگچه های پسته را ترجیح می دهند ولی چنانچه حمله شدید باشد روی سطح فوقانی برگ و گاهی روی شاخه های جوان نیز دیده می شوند، این آفت در سال یک نسل دارد. (تقی زاده و صفوی ۱۳۳۹)

اسلاید ۵ :

بالشتک پسته در استانهای خراسان، زاهدان، کرمان و اصفهان و همچنین د رمناطق قزوین، اطراف تهران و دامغان و کوههای زاگرس انتشار دارد.

اسلاید ۶ :

بالشتک پسته به احتمال زیاد دارای پارازیت هائی می باشد و به این جهت نمی تواند به طور مداوم و هر ساله درختان را آلوده نماید، میزان خسارت این آفت معمولا درحدی نیست که سم پاشی اختصاصی ضرورت پیدا کند و در صورت لزوم، تاریخ سم پاشی در بهار پس از تفریخ تخم ها و ظهور پوره های جوان می باشد.
در زمان ظهور پوره سن دو با سموم گوزاتیون – دیازینون و……

 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 10 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد