دانلود فایل پاورپوینت بررسی نقش عوامل آموزشگاهی بر افت تحصیلی دانش آموزان

PowerPoint قابل ویرایش
22 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت بررسی نقش عوامل آموزشگاهی بر افت تحصیلی دانش آموزان توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت بررسی نقش عوامل آموزشگاهی بر افت تحصیلی دانش آموزان قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :.

     اُفت تحصیلی یک پدیدۀ رایج و مهم در مراکز آموزشی است , از پیامدهای منفی آن کم انگاری، تردید دربارۀ توانایی‌های خود، واکنش‌های جسمانی و روانی ناخوشایند است.

 

     اُفت تحصیلی، شکست تحصیلی و در نتیجه نگرش منفی به تحصیل اگرچه یکی از مسائل مهم جامعه ماست اما اقدامات علمی و عملی کمی برای رفع این معضل بزرگ که به آسیب و تباهی جامعه می‌انجامد صورت گرفته است. (ارشادی منش، ۱۳۸۴)

اسلاید ۲ :

     نتایج پژوهش‌های بین‌المللی (تیمز، تیمز آر، پرلز) در سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۳ مؤید آن است که در سال ۱۹۹۵ عملکرد دانش‌آموزان در درس علوم و ریاضی در رتبه‌های آخر و در سال ۲۰۰۳ نزدیک به میانگین قرار دارند. این نتایج که بیانگر آن است که عملکرد دانش‌آموزان ایرانی در درس ریاضی و علوم چندان موفق نبوده‌اند.

 

       تحقیقات لمبرت (۲۰۰۲) کوپر (۲۰۰۵) نشان داد که علل افت تحصیلی را باید در عوامل آموزشگاهی جستجو کرد.

اسلاید ۳ :

نتایج تحقیقات بلانتر (۲۰۰۴)، ولز (۲۰۰۶) مؤید آن است که بیش از نیمی از دانش‌آموزان دارای مسائل و مشکلات یادگیری و رفتاری هستند. این مشکلات در طول سالهای تحصیلی ادامه می‌یابد و  دانش‌آموزان را در مراحل بعدی در معرض مسائل جدی

اسلاید ۴ :

     نتایج پژوهش لاستر و همکاران (۲۰۰۳)، احمدی (۱۳۸۰) در زمینۀ شناسایی عوامل مرتبط با پیشرفت تحصیلی نشان داد که عوامل درون‌مدرسه‌ای عامل تعیین کننده در عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان محسوب می‌شود.

اسلاید ۵ :

     نیکنامی (۱۳۸۵) در مطالعه خود به این نتیجه دست یافت که پیشرفت مدرسه تابع باز بودن جوّ سازمانی و اثربخشی و کارآیی مدیران، دبیران و دانش‌آموزان است.

    نتایج پژوهش علاقه‌بند (۱۳۷۷) مبین آن است که باز بودن جوّ سازمانی همبستگی دارد با بیگانگی کمتر از سوی دانش‌آموزان، افت تحصیلی کمتر و رضایت بیشتر دانش‌آموزان و دبیران از مدرسه.

اسلاید ۶ :

     نتایج پژوهش یاگی (۲۰۰۴) و  الهیان (۱۳۸۴) مؤید آن است که ریشۀ موفقیت و شکست عملکرد دبیران و دانش‌آموزان را باید در سبک مدیریت مدیران جستجو کرد.

اسلاید ۷ :.

نتایج پژوهش لاکان (۲۰۰۲) و رسولی (۱۳۸۶) نشان داد که ویژگی‌های شخصیت از قوی ترین و پایدارترین پیش‌بینی کننده‌های بهزیستی و عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان است.

نتایج پژوهش دال (۲۰۰۶) و همتی (۱۳۸۷) مؤید آن است که دبیرانی که ثبات عاطفی
و شخصیت سالم دارند، دانش‌آموزان آنها در مهارتهای زندگی و عملکرد تحصیلی نمرۀ بالایی کسب کرده‌اند.

اسلاید ۸ :

مک کین و آدام (۲۰۰۵) و حسینی (۱۳۸۴) ضمن مروری بر سبب‌شناسی اختلالات شخصیتی دبیران دریافتند که در حدود نیمی از دانش‌آموزانی که افت تحصیلی و ترک تحصیل دارند، دبیران
آنها دارای اختلالات اضطرابی، افسردگی و شخصیتی هستند.

نتایج پژوهش رامسون (۲۰۰۳) و رشیدی (۱۳۸۷) نشان داد که اختلالات شخصیتی معلمان بر سلامت روان، میزان یادگیری و افت تحصیلی دانش‌آموزان مؤثر است.

اسلاید ۹ :

بنابراین تا زمانی که بافت مدرسه و کلاس از سلامت سازمانی مطلوب و مناسبی برخوردار نباشد برنامه‌های درسی، فعالیت‌های آموزشی و هر نوع سازماندهی علمی و آموزشی در سطوح مختلف حاصلی به بار نخواهد آورد.  

اسلاید ۱۰ :

با توجه به شواهد موجود

برای پرهیز از راکدماندگی‌ها و اجتناب از ضایعات بیشمار

افت تحصیلی

و همچنین برای بهزیستی و بهسازی یک نظام آموزشی مؤثر، پویا و کارآمد در فرآیند تعلیم و تربیت

بررسی نقش عوامل آموزشگاهی امری ضروری است.  

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 22 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد