بخشی از پاورپوینت

 

اسلاید 1 :

الا بذكرالله تطمئن القلوبهمانا با ذكر خدا دلها آرام ميگيرند

 • دعا در بهبود بیماران نقش اساسی وتعیین کننده ای دارد .
 • بسیاری از مردم اثرات دعا را در شفای بیماری های غیرقابل درمان تجربه کرده اند.
 • می توان از دعا به عنوان عامل معنوی در کنار عوامل مادی یاد کرد.
 • همواره انسان ها از دعا برای تسکین آلام خود بهره می جستند.

اسلاید 2 :

تاثير دعا بر بيماري‌ها

 • دعا توانايي اقرار به اين مطلب است كه ما از همه چيز آگاه نيستيم يا چيزي يا كسي بزرگ‌تر و حكيم‌تر از ما وجود دارد كه زندگي ما به دست اوست. دعا فرآيند پاكيزگي فكر، احساس، انگيزه‌ها و خواسته‌ها و به طور كلي خالص كردن تمام وجود است كه قلب را نيز در بر مي‌گيرد. كساني كه اين موهبت را تجربه كرده‌اند از آرامش عميقي كه پس از دعا به آنها دست مي‌دهد كاملا آگاهند. دعا انسان را از تمام مسائل دنيوي ومادي و مشكلات و وابستگي‌هاي آن رها و به اين طريق مشكلات روحي فرد را درمان مي‌كند.

اسلاید 3 :

بسیـاری از تحقیـقات عـلـمی صحــت تاثیر دعـا را نشـان
میدهند .

 • تحقیقی که در سال 1993 برروی 10،000 كارمند دولتی در
  طول 26 سال انجام گرفت،نشان داد که افراد متدين بسیار
  کـمتر از افـراد غیرمتدین، بـه دلیل مشکلات قلبی-عروقی جان
  می سپارند.
 • در تحقیقی که در سال 1995 در يك کالج بر روی 250 نفر بعد از جراحی قلب باز انجام گرفت، اینطور نتیجه گیری شد که آندسته از افراد که ارتباطات مذهبی و حمایت اجتماعی داشته اند، 12 مرتبه کمتر از آنها که فاقد آن بوده اند، جان سپرده اند.

اسلاید 4 :

دریک مركزتحقیقاتی هیئتی برای تشخیص مزایا و فواید ادغام داروهای متعارف؛ با درمان های رفتاری و تکنیک های تمدد اعصاب برای درمان فشارخون، تشکیل شده است.

این گروه دریافتند که ترکیب این دو روش درمانی با یکدیگر، که نماز و دعا یکی از اجزاء مهم آن بوده است، می تواند باعث پایین آوردن سرعت تنفس ، ضربان قلب، و فشارخون فرد شود.

اسلاید 5 :

در مهمترین و گسترده ترین تحقیقات مربوط به تاثیر دعا، راندولف بیرد ،متخصص قلب،بر روی 393 بیمار بستری شده در واحد مراقبت های بیماری کرونری قلب در بیمارستان عمومی سان فرانسیسکو، بررسی هایی را انجام داده است.

 • برای برخی از این بیماران توسط گروه های مردمی، دعا و نیایش هایی انجام شد، اما برای برخی این دعا و نیایش انجام نگرفت. کلیه مردان و زنان بیمار، مورد مراقبت های پزشکی یکسان قرار گرفتند . در این تحقیق ، نه پزشکان و پرستاران و نه خود بیماران نمی دانستند که دعا و نیایش برای کدامیک از بیماران انجام می شود. نتایج این تحقیق بسیار چشمگیر بوده و موجب تعجب بسیاری متخصصین و دانشمندان قرار گرفت.

اسلاید 6 :

نتایج تحقیق نشان داد که آندسته از بیمارانی که مراقبت های پزشکی آنان با دعا و نیایش برای سلامت آنها ادغام شده بود،نیاز به داروی کمتری داشته و تجهیزات تهویه به مدت زمان کمتری برای آنها استفاده شده و وضعیت سلامتی آنها نیز نسبت به سایر بیماران بسیار بهتر بوده است

اسلاید 7 :

بیمارانی که برای آنها دعا و نیایش انجام گرفت:


 • 1- بسیار کمتر از بیماران دیگر به آنتی بیوتیک احتیاج پیدا کردند (3 بیمار درمقابل 16 بیمار(
  2- بسیار کمتر از بیماران دیگر به ادم ریوی مبتلا شدند (6 بیمار درمقابل 18 بیمار(
  3- بسیار کمتر از بیماران دیگر نیاز به اینتوباسیون داشتند

اسلاید 8 :

آزمایشات بسیار دیگری بر روی شرکت کننده های حیوانات وگیاهان انجام گرفت.

 • در تحقیقی که بر روی 131 آزمایش کنترل شده بر روی درمان های معنوی و مذهبی انجام گرفت، مشخص شد گندم هایی که برای رشد آنها دعا شده بود، بلندتر شدند، مخمرهایی که برای آنها دعا شده بود، با تاثیرات سیانید مقابله کردند، و ....
 • لاری دوسی، پرآوازه ترین متخصص دعا و درمان در جهان می گوید:“ من به این آزمایشات می بالم . زیرا این آزمایشات را می توانید صدها بار تکرار کنیدو خود بهترین دلیل و مدرک این ادعاست که ” دعا می تواند دنیا را تغییر دهد."

اسلاید 9 :

محققان بنیاد علم ذهن در سن آنتونیو، تگزاس، از 32 داوطلب نمونه خون گرفتند

 • گلبول های قرمز آنها را جدا کرده، نمونه ها را در اتاقی در آنطرف ساختمان قرار دادند. بعد محققان گلبول های قرمز را در محلولی که باعث ادم آنها می شد قرار دادند؛ روندی که دقیقاً قابل ارزیابی است. بعد محققان از داوطلبان خواستند تا برای حفظ برخی گلبول های قرمز دعا کنند. برای کمک به تجسم سازی آنها، محققان تصاویری رنگی از این گلبول های قرمزرا در اختیار داوطلبان قرار دادند. دعا و نیایش به طرز شگفت انگیزی روند ترکیدن این گلوبول ها را کند کرد.

اسلاید 10 :

یک رفتار ساده دعا و نمازخوانی، حس نافذی از تقدس و یکدلی، و دلسوزی را برای موجود نیازمند، درجهت شفا وبهبود وی فراهم میکند.

 • آزمایشات نشان داده است که دعا و نیایش بر موارد زیر نیز تاثیرگذار بوده است:

  فشارخون بالا
  زخم و جراحت ها
  حملات قلبی
  سردرد
  اضطراب

در متن اصلی پاورپوینت به هم ریختگی وجود ندارد. برای مطالعه بیشتر پاورپوینت آن را خریداری کنید