دانلود فایل پاورپوینت تاثیرعوامل معنوی ( دعا ونماز)بر کاهش بیماریهای قلبی

PowerPoint قابل ویرایش
42 صفحه
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت تاثیرعوامل معنوی ( دعا ونماز)بر کاهش بیماریهای قلبی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت تاثیرعوامل معنوی ( دعا ونماز)بر کاهش بیماریهای قلبی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

 

اسلاید ۱ :

الا بذکرالله تطمئن القلوبهمانا با ذکر خدا دلها آرام میگیرند

 • دعا در بهبود بیماران نقش اساسی وتعیین کننده ای دارد .
 • بسیاری از مردم اثرات دعا را در شفای بیماری های غیر قابل درمان تجربه کرده اند.
 • می توان از دعا به عنوان عامل معنوی در کنار عوامل مادی یاد کرد.
 • همواره انسان ها از دعا برای تسکین آلام خود بهره می جستند.

اسلاید ۲ :

تاثیر دعا بر بیماری‌ها

 • دعا توانایی اقرار به این مطلب است که ما از همه چیز آگاه نیستیم یا چیزی یا کسی بزرگ‌تر و حکیم‌تر از ما وجود دارد که زندگی ما به دست اوست. دعا فرآیند پاکیزگی فکر، احساس، انگیزه‌ها و خواسته‌ها و به طور کلی خالص کردن تمام وجود است که قلب را نیز در بر می‌گیرد. کسانی که این موهبت را تجربه کرده‌اند از آرامش عمیقی که پس از دعا به آنها دست می‌دهد کاملا آگاهند. دعا انسان را از تمام مسائل دنیوی ومادی و مشکلات و وابستگی‌های آن رها و به این طریق مشکلات روحی فرد را درمان می‌کند.

اسلاید ۳ :

بسیـاری از تحقیـقات عـلـمی صحــت تاثیر دعـا را نشـان
میدهند .

 • تحقیقی که در سال ۱۹۹۳ برروی ۱۰،۰۰۰ کارمند دولتی در
  طول ۲۶ سال انجام گرفت،نشان داد که افراد متدین بسیار
  کـمتر از افـراد غیرمتدین، بـه دلیل مشکلات قلبی-عروقی جان
  می سپارند.
 • در تحقیقی که در سال ۱۹۹۵ در یک کالج بر روی ۲۵۰ نفر بعد از جراحی قلب باز انجام گرفت، اینطور نتیجه گیری شد که آندسته از افراد که ارتباطات مذهبی و حمایت اجتماعی داشته اند، ۱۲ مرتبه کمتر از آنها که فاقد آن بوده اند، جان سپرده اند.

اسلاید ۴ :

دریک مرکزتحقیقاتی هیئتی برای تشخیص مزایا و فواید ادغام داروهای متعارف؛ با درمان های رفتاری و تکنیک های تمدد اعصاب برای درمان فشارخون، تشکیل شده است.

این گروه دریافتند که ترکیب این دو روش درمانی با یکدیگر، که نماز و دعا یکی از اجزاء مهم آن بوده است، می تواند باعث پایین آوردن سرعت تنفس ، ضربان قلب، و فشارخون فرد شود.

اسلاید ۵ :

در مهمترین و گسترده ترین تحقیقات مربوط به تاثیر دعا، راندولف بیرد ،متخصص قلب،بر روی ۳۹۳ بیمار بستری شده در واحد مراقبت های بیماری کرونری قلب در بیمارستان عمومی سان فرانسیسکو، بررسی هایی را انجام داده است.

 • برای برخی از این بیماران توسط گروه های مردمی، دعا و نیایش هایی انجام شد، اما برای برخی این دعا و نیایش انجام نگرفت. کلیه مردان و زنان بیمار، مورد مراقبت های پزشکی یکسان قرار گرفتند . در این تحقیق ، نه پزشکان و پرستاران و نه خود بیماران نمی دانستند که دعا و نیایش برای کدامیک از بیماران انجام می شود. نتایج این تحقیق بسیار چشمگیر بوده و موجب تعجب بسیاری متخصصین و دانشمندان قرار گرفت.

اسلاید ۶ :

نتایج تحقیق نشان داد که آندسته از بیمارانی که مراقبت های پزشکی آنان با دعا و نیایش برای سلامت آنها ادغام شده بود، نیاز به داروی کمتری داشته و تجهیزات تهویه به مدت زمان کمتری برای آنها استفاده شده و وضعیت سلامتی آنها نیز نسبت به سایر بیماران بسیار بهتر بوده است

اسلاید ۷ :

بیمارانی که برای آنها دعا و نیایش انجام گرفت:

 • ۱- بسیار کمتر از بیماران دیگر به آنتی بیوتیک احتیاج پیدا کردند (۳ بیمار درمقابل ۱۶ بیمار(
  ۲- بسیار کمتر از بیماران دیگر به ادم ریوی مبتلا شدند (۶ بیمار درمقابل ۱۸ بیمار(
  ۳- بسیار کمتر از بیماران دیگر نیاز به اینتوباسیون داشتند

اسلاید ۸ :

آزمایشات بسیار دیگری بر روی شرکت کننده های حیوانات وگیاهان انجام گرفت.

 • در تحقیقی که بر روی ۱۳۱ آزمایش کنترل شده بر روی درمان های معنوی و مذهبی انجام گرفت، مشخص شد گندم هایی که برای رشد آنها دعا شده بود، بلندتر شدند، مخمرهایی که برای آنها دعا شده بود، با تاثیرات سیانید مقابله کردند، و ….
 • لاری دوسی، پرآوازه ترین متخصص دعا و درمان در جهان می گوید:“ من به این آزمایشات می بالم . زیرا این آزمایشات را می توانید صدها بار تکرار کنیدو خود بهترین دلیل و مدرک این ادعاست که ” دعا می تواند دنیا را تغییر دهد.”

اسلاید ۹ :

محققان بنیاد علم ذهن در سن آنتونیو، تگزاس، از ۳۲ داوطلب نمونه خون گرفتند

 • گلبول های قرمز آنها را جدا کرده، نمونه ها را در اتاقی در آنطرف ساختمان قرار دادند. بعد محققان گلبول های قرمز را در محلولی که باعث ادم آنها می شد قرار دادند؛ روندی که دقیقاً قابل ارزیابی است. بعد محققان از داوطلبان خواستند تا برای حفظ برخی گلبول های قرمز دعا کنند. برای کمک به تجسم سازی آنها، محققان تصاویری رنگی از این گلبول های قرمزرا در اختیار داوطلبان قرار دادند. دعا و نیایش به طرز شگفت انگیزی روند ترکیدن این گلوبول ها را کند کرد.

اسلاید ۱۰ :

یک رفتار ساده دعا و نمازخوانی، حس نافذی از تقدس و یکدلی، و دلسوزی را برای موجود نیازمند، درجهت شفا وبهبود وی فراهم میکند.

 • آزمایشات نشان داده است که دعا و نیایش بر موارد زیر نیز تاثیرگذار بوده است:

  فشارخون بالا
  زخم و جراحت ها
  حملات قلبی
  سردرد
  اضطراب

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 42 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد