دانلود فایل پاورپوینت تاریخچه سیستم عامل های مایکروسافت

PowerPoint قابل ویرایش
65 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت تاریخچه سیستم عامل های مایکروسافت توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت تاریخچه سیستم عامل های مایکروسافت قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

مقدمه
خانواده سیستم های عامل مایکروسافت
خلاصه سیر تکامل ویندوزها
تفاوت های ویندوز XP و VISTA
بررسی ویندوز VISTA
آلبوم تصاویر

اسلاید ۲ :

از اوایل دهه ی ۱۹۷۰ میلادی قیمت سخت افزار و به دنبال آن کامپیوترهای شخصی ارزان شد . واین کامپیوترها در اختیار عموم قرار گرفتند گسترش روزافزون کامپیوترهای شخصی سبب پیدایش سیستم عامل های ساده برای این کامپیوترها شد. کامپیوترهای شخصی را می توان به دو گروه بزرگ تقسیم کرد:
۱)کامپیوترهای Apple Macintosh با پردازنده های شرکت Motorola
۲) کامپیومترهای IBM PC و سازگار با پردازنده های شرکت Intel و ADM .
کامپیوترهای گروه اول به دلیل قیمت بالا مورد استقبال عموم قرار نگرفتند. این
خانواده ی کامپیوترهای شخصی از سیستم عامل اختصاصی خود بهره می بردند.
کامپیوترهای گروه دوم خیلی زود مورد توجه شرکت های سخت افزاری و نرم افزاری قرار گرفتند.گونه های متعددی از سیستم عمل ها نیز برای این گروه عرضه شدند.

اسلاید ۳ :

اولین تلاش ها برای ارایه سیستم عاملی کار آمد بالاخره در سال ۱۹۶۹ نتیجه داد و سبب عرضه ی یونیکس شد.این سیستم عامل با زبان برنامه نویسی C و در آزمایشگاه بل تکوین یافت. البته نسخه های قبلی یونیکس و سیستم عامل های دیگری نظیر VMS قبلا روی کامپیوترهای بزرگ ایجاد شده بود و مورد استفاده قرار گرفته بودند.یونیکس یک سیستم عامل چند برنامه ای و چند کاربردی بود ولی قالب دستوری پیچیده ی آن سبب شد که استقبال عمومی از سوی کاربران مبتدی از این سیستم عامل صورت نگیرد. به تدریج سیستم عامل های دیگری  نظیر DOS.OS/2 و لینوکس برای کامپیوترهای شخصی عرضه شدند که به کاربران امکان می داد سیستم عامل دلخواه خود را انتخاب کنند.
   شرکت مایکروسافت در اوایل دهه ی ۱۹۸۰ با ارایه ی سیستم عامل MS-Dos وارد بازار نرم افزار شد.بعدها این سیستم عامل تکامل یافت و مشکلات اولیه ی آن رفع شد .
 
 

اسلاید ۴ :

سادگی نصب و کار سبب شد این سیستم عامل در میان بسیاری از کاربران کامپیوترهای شخصی متداول شود.این سیستم عامل در مقایسه با سیستم عامل های امروزی بسیار ساده و ارتباط کاربر با سیستم عامل نیز ارتباط خط دستوری بود. به این مفهوم که کاربران برای اجرای دستورهای مورد نظر خود آن ها را در مقابل اعلان سیستم تایپ و اجرا می کردند.
رابط کار بر متنی سیستم عامل یکی از مهمترین مشکلات MS-DOS محسوب
می شد. با تمام تلاشی که برای بهبود این سیستم عامل صورت گرفت گرایش عمومی کاربران برای استفاده از واسط گرافیکی کاربر (GUI) سبب شد شرکت مایکروسافت پوسته ای گرافیکی به نام Windows 3.1 را معرفی کند. استقبال کاربران از این پوسته سبب گرایش شرکت مایکروسافت برای عرضه ی سیستم عامل بعدی به نام
Windows 95 در سال ۱۹۹۴ شد.این سیستم عامل محیط کاربر پسندی را پیش روی کاربران قرار داد. نسخه ی بعدی ویندوز به نام Windows 98 با قابلیت های جدیدتری مانند :

اسلاید ۵ :

 
 
 
۱)   رابط کاربر زیباتر.
۲)   پشتیبانی از چند رسانه ای با امکان پخش فیلم و موسیقی.
۳)   پشتیبانی از سخت افزارهای اضافی با ویژگی نصب واجرا.
۴)   امکان ارتباط با سایر کامپیوترها در شبکه.
۵)   مرورگر اینترنتی.
۶)  محدودیت های کمتر در مدیریت فایل ها و حافظه ی جانبی.
۷)   مدیریت حافظه ی بهتر. 
ارایه و پاسخگوی بسیاری از نیازمندی های کاربران شد. 

اسلاید ۶ :

به تدریج نسخه های دیگری از سیستم عامل ویندوز توسط شرکت مایکروسافت عرضه شد که می توان آن ها را به صورت زیر بر شمرد:
۱)  Windows ME
۲)  Windows NT
۳)  Windows 2000 (Home/Server)
۴)  Windows XP
۵)  Windows 2003 Server
۶)  Windows Vista
ویندوز NT و ۲۰۰۰ به دلیل داشتن ویژگی های مدیریت شبکه مورد توجه کاربران شبکه قرار گرفت. و ویندوز ویستا نیز هم اکنون جدیدترین محصول شرکت مایکروسافت می باشد.

اسلاید ۷ :

________________________________________ سیستم عامل داس یا همhن MS-DOS سیستم عامل دیسکی مایکروسافت می باشد . که بعد از تکامل آن و مورد استقبال قرار گرفتن مایکروسافت نسخه های بعدی و همچنین بدنبال آن سیستم عامل ویندوز را ارائه نمود که تا نسخه Win 3.11 ادامه داشت که قابل ذکر است که نسخه های آفیس هم از همین ویندوز ۳٫۱۱ شروع به تکامل پیدا کرد و تا کنون پیش رفته است

اسلاید ۸ :

سیستم عاملی که شرکت مایکروسافت در سال ۱۹۸۳ معرفی کرد . ویندوز یک محیط گرافیکی چند وظیفه ای است که در کامپیوترهای مبتنی بر داس (ویندوز ۳x ویندوز Workgroups) اجرا می شود . ویندوز در کامپیوترهای رومیزی , ایستگاههای کاری , سرویس دهنده های شبکه اجرا می شود . این سیستم عامل یک رابط گرافیکی استاندارد بر اساس منوهای کشویی , ناحیه های پنجره مانند , و یک وسیله اشاره ای مثل ماوس را فراهم می کند .

اسلاید ۱۰ :

 
در سال ۱۹۸۳ شرکت مایکروسافت خبری درباره ابداع اولین واسطه گرافیکی کاربری برای سیستم عامل MS-DOS بنام Windows منتشر کرد. این سیستم عامل گرافیکی برای کامپیوترهای IBM و سازگار با آن طراحی شده بود. مایکروسافت مدل این واسطه گرافیکی را از روی سیستم عامل MacOS متعلق به کامپیوترهای Apple اقتباس کرده بود.
اولین نسخه مستقل مایکروسافت ویندوز، یعنی نسخه ۱٫۰ در سال ۱۹۸۵ وارد بازار شد و فاقد کارکرد لازم برای جلب توجه عموم بود. ویندوز ۱٫۰ یک سیستم عامل کامل بشمار نمی رفت، بلکه در حقیقت یک MS-DOS گسترش یافته بود و نواقص ذاتی و الگوهای آنرا به ارث می برد.
علاوه براین، چالش های قانونی با Apple باعث محدودیت کارکردی بیشتر آن می شد. برای مثال ویندوز ۱٫۰ تک پنجره ای بود و پنجره های مختلف آن نمی توانستند بر روی یکدیگر یا کنار هم قرار گیرند. همچنین سطل زباله فایلهای پاک شده نیز نداشت، زیرا Apple حق قانونی این ابداع را متعلق به خود می دانست. بعدها مایکروسافت با امضای یک موافقتنامه اعطای گواهی، این محدودیت را برطرف کرد.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 65 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد