دانلود فایل پاورپوینت شناخت بادامک

PowerPoint قابل ویرایش
12 صفحه
دسته : اطلاعیه ها
8900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت شناخت بادامک توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت شناخت بادامک قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

بادامک برجستگی های روی میل بادامک هستند که هنگام چرخیدن سوپاپ ها را می فشارند تا باز شوند.
در حالی که فنر های روی سوپاپ ها،آنها را به موقعیت بسته باز می گردانند.
این یک کار حیاتی است که می تواند تاثیر بسزایی بر عملکرد موتور بگذارد.

اسلاید ۲ :

بعضی از انواع متداول بادامک ها عبارتند از:
۱٫    بادامک های دیسکی
۲٫    بادامک های انتقالی
۳٫    بادامک های استوانه ای

اسلاید ۳ :

چدن مورد استفاده در این روش، نوعی چدن خاکستری است که از قابلیت سختی‌پذیری برخوردار است. عناصری نظیر: کرم، نیکل، مولیبدن و غیره در مقادیر کم، می‌توانند قابلیت سختی‌پذیری قطعه را افزایش دهند.

اسلاید ۴ :

زمانی که سطوح معینی از یک قطعه دارای جنس چدن خاکستری، از حالت مذاب با سرعت انجماد زیاد سرد می‌شود، چدن سفیدی که در ناحیه سطح به وجود می‌آید، اصطلاحاً چدن تبریدی نامیده می‌شود. یک قطعه ریختگی تبریدی با تنظیم ترکیب کربن چدن سفید، تولید می‌شود به‌گونه‌ای با سرد کردن نرمال قطعه، چدن سفید در سطح قطعه و چدن خاکستری در زیر سطح آن تشکیل می‌شود.

 

اسلاید ۵ :

با افزایش میزان کربن، عمق لایه چیل کاهش یافته و سختی ناحیه چیل افزایش می‌یابد. از کرم در مقادیر کم، برای کنترل عمق لایه چیل استفاده می‌شود. از کرم به دلیل تشکیل کاربیدهای کرم، در محدوده ۱ تا ۴ درصد برای افزایش سختی و بهبود مقاومت سایشی، استفاده می‌شود. این عنصر، باعث پایداری کاربید و تشکیل گرافیت در مقاطع ضخیم‌تر می‌شود.

اسلاید ۶ :

سرد کردن سریع، از تشکیل گرافیت و پرلیت جلوگیری می‌کند. اگر عناصری نظیر نیکل، کرم یا مولیبدن اضافه شوند، بیشتر آستنیت، بجای پرلیت به مارتنزیت تبدیل خواهد شد. سختی چدن تبریدی به‌طور کلی ناشی از تشکیل مارتنزیت است. از چدن تبریدی، برای ساخت چرخ‌های ماشین ریلی غلتک های آسیاب، کفشک‌ها و قالب‌های پرسکاری و بسیاری از قطعات ماشین‌های سنگین، استفاده می‌شود.

اسلاید ۷ :

۱٫ ارزان‌تر شدن قطعات تولیدی در مقایسه با فرایند جاری، به دلیل حذف فرایندهای عملیات حرارتی و عملیات تابگیری ۲٫ کاهش میزان ضایعات قطعات به دلیل عملیات حرارتی سختکاری القایی در بعضی قطعات، ترک هایی ریز در نوک بادامک‌ها به وجود می‌آید که باعث ضایع شدن قطعات و افزایش برگشتی می‌شود.

اسلاید ۸ :

۳٫ افزایش سرعت تولید با حذف فرایندهای عملیات حرارتی و تابگیری، سرعت تولید افزایش می‌یابد. ۴٫ کنترل عمق چیل و سختی مطلوب قطعات در روش ریخته‌گری تبریدی به مراتب آسان‌تر از روش عملیات حرارتی القایی است.

اسلاید ۹ :

روش چرخاندن بادامک در جلوی ابزار بدین ترتیب است که تیغه فرز و یا چرخ سنباده را تا فاصله معین به داخل بادامک پیش برده و سپس ابزار را به عقب کشیده و بادامک را به مقدار لازم چرخانده و دوباره ابزار را تا فاصله معین پیش می برند. این عمل آن قدر تکرار می شود تا بادامک ساخته شود. و دوباره ابزار را تا فاصله معین پیش می برند. این عمل آن قدر تکرار می شود تا بادامک ساخته شود. این روش کند بوده ولی بادامک از دقت بالا برخوردار خواهد بود.

اسلاید ۱۰ :

www.wikipedia.org
www.pax .com
www.aftab.ir
www.sanatekhodro.com
www.engineeringmechanics.blogfa.com
www.kntu-mech.blogfa.com
www.manufacture.blogfa.com

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPointقابل ویرایش - قیمت 8900 تومان در 12 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد