دانلود فایل پاورپوینت مکانیک خودرو خود باشید

PowerPoint قابل ویرایش
16 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت مکانیک خودرو خود باشید توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت مکانیک خودرو خود باشید قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

چنانچه این لامپ روشن گردد باید خودرو را متوقف کنیم این لامپ زمانی روشن می شود که فشار و گرمای زیادی به موتور وارد شود که غالبا به دلایل طبیعی مثل حرکت زیاد در تابستان بخصوص در گردنه ها و ترافیک ، دنده سنگین و بارزیاد و دلایل فنی که مربوط به سیستم خنک کاری میشود بوجود می آید در این حالت در کاپوت را باز کرده و در ابتدای کار درب رادیاتور را باز نکنید چون بخاطر جوش آمدن آب موتور، آب جوش به سر وصورت ما پاشیده شده و باعث سوختگی شدید میشود .

اسلاید ۲ :

اگر تسمه پروانه سالم بود نبایستی موتور را خاموش کرد بلکه با ریختن آب روی رادیاتور به خنک شدن سریع موتور کمک کنیم و بعد از چند دقیقه درب رادیاتور را کمی باز کرده تا مقداری از فشار و گرمای داخل رادیاتور خارج شود مجدداْ آب روی بدنه رادیاتور می ریزیم سپس با یک کهنه خیس درب رادیاتور را باز می کنیم و در داخل رادیاتور آب اضافه می کنیم و این عمل را تا زمانی انجام میدهیم تا لامپ اخطار درجه حرارت موتور در جلو داشبورد خاموش شود .

اسلاید ۳ :

چون واتر پمپ و پروانه ازکارمی افتد پس نمیتوان با آب موتور را خنک کرد پس موقتاْ موتور را خاموش کرده و وایر برق کویل به دلکو را قطع کرده و وایر برق کویل به دلکو را قطع کرده و هریک دقیقه دو بار استارت زده تا موتور جام (گریپاژ)(قفل)نکنداین عمل را تا ۱۰دقیقه انجام داده تا موتور خنک شود، سپس تسمه پروانه را تعویض کرده و به مسیر خود ادامه میدهیم پس لازم است که همیشه یک تسمه پروانه اضافی از نوع و اندازه خودروی خود همراه داشته باشیم .

اسلاید ۴ :

  • یعنی گیر کردن رینگ و پیستون داخل سیلندر که به دلیل گرمان زیاد موتور و جوش آوردن موترو بوجود می آید ، در صورت جام کردن باعث خسارت به موتور و سیلندر می شود .

اسلاید ۵ :

توجه : اگر حین رانندگی موتور جوش آورد و بعد از بازکردن در کاپوت متوجه شدیم که تسمه پروانه سالم است وآب در دسترس نبود میتوان با خاموش کردن موتورو قطع وایرکویل به دلکو با تک استارت زدن اقدام به خنک کردن موتور کرد مثل حالتی که تسمه پروانه پاره شده باشد .

اسلاید ۶ :

رادیاتور: که بعنوان مخزن آب و خنک کننده آب موتور میباشد و در صورت بروز عیب یا کاهش سطح آب باعث جوش آوردن موتور میشود .

پمپ آب(واترپمپ) : وظیفه آن خنک کاری رادیاتور است و در صورت شکستن پره ها یا از کار افتادن پروانه باعث جوش آوردن موتور میشود .

ترموستات :سوپاپی است که در مسیر راه آب برگشتی (گرم)از موتور به رادیاتورقرار دارد و کارآن ثابت نگه داشتن دمای موتور است  لازم است در تمام فصول در روی موتور نصب گردد و در صورت بروز عیب .باعث جوش آوردن موتور میشود .

شیلنگ : بین رادیاتور و موتور قرار گرفته ووظیفه آن انتقال آب از رادیاتوربه موتور است و در صورت بروز عیب باعث جوش آوردن موتور میشود .

اسلاید ۷ :

***سطح آب در مخزن رادیاتور بیش از ۲ سانتیمتر پائین تر از دهانه مخزن نباشد درپوش رادیاتورباید در تمام فصول سال بطور کامل بسته و لاستیک آب بندی درپوش رادیاتور سالم باشد هرچند روز یکبار آب رادیاتور را کنترل نمائید .

*** در داخل رادیاتور باتوجه به درصدی که کارخانه سازنده معرفی کرده محلول ضدیخ –ضدجوش بصورت چهارفصل استفاده میشود که این محلول با نسبتی با آب ترکیب شده و زمستان جلوگیری از یخ زدگی و ترک برداشتن سیلندر میشود و در تابستان از جوش آمدن سریع آب و از زنگ زدن کانالهای آب جلوگیری میکند .

اسلاید ۸ :

اگر در تابستان در روی موتور، ترموستات نصب نشود چه اشکالی بوجود می آید ؟

اگر موتور از یک سربالائی تند بالا رود به موتور فشار آمده و جوش می آورد و اگر بعد از سربالائی یک سرازیری باشد موتور یکدفعه سرد شده که باعث ترک برداشتن سیلندر و سرسیلندر میشود و اگر ترموستات در روی موتور باشد این اشکال بوجود نمی آید که متاسفانه بعضی از رانندگان در تابستان ترموستات را ازروی موتور بر میدارند در صورتی که نصب دائمی ترموستات باعث یکنواخت کارکردن موتور و جلوگیری از ترک برداشتن سیلندر میشود .

اسلاید ۹ :

۱- دقت کنید که خودرو روی سطح صاف و مسطحی پارک شده باشد .

۲- اگر به تازگی موتور را خاموش کرده اید چند دقیقه صبر کنید تا روغن از قسمتهای مختلف به کارتل بر گردد .

۳- گیج روغن را بیرون کشیده و آنرا بوسیله یک ارچه تمیز کرده سپس مجددا در جای خود قرار دهید.

۴- گیج روغن را بیرون کشیده در صورتی که مقدار روغن بین دو علامت باشد میزان در حد قابل قبولی میباشد ، در صورتیکه مقدار آن نزدیک L یا  E باشد به مقدار کافی روغن اضافه نمائید تا به سطح F یا H برسد ، توجه داشته باشید که مقدار روغن از حد FیاE تجاوز نکند زیرا موجب خواهد شد تا مقداری از روغن اضافی به سر شمع ها نفوذ کرده و باعث دود کردن موتور و دوده گرفتن سر شمع ها و سر پیستون ها و اطاق احتراق و یا روغن سوزی  شود .

اسلاید ۱۰ :

لامپ اخطارنورپائین و چراغهای کوچک : نور سبز این لامپ بوسیله کلیدی که سه وضعیتی می باشد و غالبا در سمت راست داشبورد و در خودروهای جدید روی دسته راهنما ست و علامت ان بصورت یک لامپ سبز رنگ می باشد آنرا در وضعیت یک قرار میدهیم تا این لامپ روشن شود .

لامپ اخطار الکترونیکی : این لامپ در حین رانندگی و در صورت بروز عیب انژکتور یا سیستم برقی روشن میشود پس باید هر چه زودتر به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنیم .

لامپ اخطار نوربالا(نورآبی):چنانچه کلید سه وضعیتی را در حالت آخر قرار دهیم و برروی دسته راهنماست و به صورت چرخشی راهنما عمل میکند ، لامپی به رنگ آبی در جلو داشبورد میباشد روشن میشود و چراغهای نوربالا به کار کی افتند و میتوان با حرکت دسته راهنما به جلو نوربالا و حرکت دسته راهنما به عقب نورپائین را ثابت نگه داشت .

لامپ اخطار شارژآلترناتور یا دینام (نورقرمز): بلافاصله با بکارافتادن استارت ، روشن و پس از رسیدن به دور کامل موتور ، خاموش میشود ، چنانچه در حین رانندگی این لامپ روشن شود نشانه عیب در مدار شارژ دینام یا آلترناتور یا پاره شدن تسمه پروانه است ، اگر تسمه پاره شده بود آنرا عوض کرده ولی اگر تسمه سالم بود به یک برق کار اتومبیل مراجعه می کنیم .

لامپ اخطار کاهش بنزین (نور زرد):در صورتیکه حجم بنزین موجود در باک خودرو پیکان کمتر از ۸ لیتر ، در پژو کمتر از ۷ لیتر و در خودروهای پراید در کمتر از ۵/۵ لیتر روشن میشود که باید به پمپ بنزین مراجعه نمائیم .

لامپ اخطار راهنما (نور سبز): هنگام استفاده زا چراغهای راهنما روشن و خاموش میشود .

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 16 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد