whatsapp call admin

دانلود فایل پاورپوینت موسیقی و افزایش سطح یادگیری

PowerPoint قابل ویرایش
15 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت موسیقی و افزایش سطح یادگیری توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت موسیقی و افزایش سطح یادگیری قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

استفاده از موسیقى از روشهاى بسیار مؤثر در افزایش سطح نبوغ، آگاهى و قدرت ذهنى است. موسیقى بر تفکر و نوع یادگیرى تأثیر فراوانى دارد، به طوریکه متعاقب این تأثیر، تغییرات محسوسى در زندگى افراد ایجاد مى شود.

به طور حتم آشنایى با موسیقى در سنین پایین این تأثیرات را بیشتر مى کند و اصلى ترین بخش یادگیرى نیز در افراد، به همان سالها بازمى گردد.

این آموزش تأثیر فراوانى در مراحل بعدى زندگى دارد. به طور کلى آسان ترین و اساسى ترین روش آموزش کودکان در تمامى فعالیتها، استفاده از موسیقى است.

اسلاید ۲ :

میزان دقت، سرعت و توانایى کودکان در چیدن قطعات پازل همراه با موسیقی و آموزش آن افزایش میابد.

موسیقی سطح نمره زیر استاندارد کودکان را تقریباً دوبرابر افزایش میدهد.

همراه کردن موسیقى با مهارتهاى منطقى و عقلانى مثل ریاضیات، به افراد مى آموزد که درتمام موارد به تقسیم بندى و دسته بندى منطقى موسیقى و ذهن توجه داشته باشند.

موسیقی در افراد بى علاقه به کارهاى گروهى تأثیر مثبت دارد و فرصت گوش دادن و متعاقب آن در آنها ایجاد انگیزه مى کند.

اسلاید ۳ :

ارتباطات عصبی که در حین یادگیری یک زبان جدید بروز پیدا می‌کند، مهارت‌های مغزی مانند ارتباط برقرار کردن با دیگران را نیز تقویت کند.

یادگیری موسیقی قابلیت تطبیق و تغییرپذیری مغز را افزایش داده و در عین حال سیستم عصبی را قادر می‌کند الگوهایی را که برای یادگیری مهم هستند بهتر بشناسد.

در هنگام نواختن یک ساز، مغز خود را با یک پروسه پیچیده شامل خواندن و به یاد سپاری نت‌ها، رعایت زمان‌بندی، و … هماهنگ میکند که این عوامل تاثیر بسیار مهمی در بهبود عملکرد مغزی دارد.

کودکانی که با موسیقی آشنایی دارند بهتر می‌توانند تغییرات در تن و شدت صدا را تشخیص دهند و قابلیت‌های خواندن و درک صدایی آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.

اسلاید ۴ :

پخش موسیقی آرام و بی کلام در حین انجام اعمال جراحی موجب افزایش تمرکز و بهبود ارتباط کلامی بین جراح، متخصص بی هوشی و پرسنل اتاق عمل می گردد.
به گزارش سرویس پژوهشی  ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران در این مطالعه ۳۰۰ نفر از پزشکان و پرسنل پنج بیمارستان شهرستان ارومیه مورد ارزیابی قرار گرفتند.
یافته های بدست آمده از این مطالعه حاکیست ۷۰ درصد افراد معتقد بودند که پخش موسیقی آرام موجب بهبود ارتباط کلامی میان پرسنل اتاق عمل می شود و ۹۰ درصد نیز اظهار داشتند قدرت تمرکز آن ها در هنگام پخش موسیقی با صدای آرام افزایش پیدا می کند.
همچنین تمایل به پخش موسیقی با شدت صدای کم در افراد مسن و متخصصان بیهوشی بیشتر بود.

اسلاید ۵ :

تغییرات در صدای محیط باعث اختلال در توانایی مغز هنگام حفظ کردن اطلاعات می‌شود!
عملکرد ضعیف مغز به علت موسیقی به علت تغییرات صوتی در محیط است که باعث تخریب عملکرد مغز در به یادآوری موارد از طریق مرور ذهنی می شود.
کارهای جدی که فکری بوده و با فعالیت مغزی انجام می‌شود بهتر است در یک محیط آرام صورت گیرد.
در تمرکز و به یادآوری مطالب، افرادی که در حین مطالعه در محیط آرام قرار دارند، بهترین عملکرد و افرادی که در معرض تغییرات آوایی مدام صوتی هستند بدترین عملکرد را نشان میدهند.
دانشمندان معتقدند بهترین حالت برای گوش دادن به موسیقی قبل از شروع به مطالعه است و در هنگام درس خواندن بهتر است محیط کاملا ساکت باشد.

اسلاید ۶ :

شروع ناخواسته موزیک هنگام باز شدن وبلاگ ، موجب اذیت و نهایتاً انصراف از مطالعه پست های وبلاگ می شود

حدود ۹۱ درصد افراد، به دلایل ذیل مخالف قرار دادن موسیقی در وبلاگ می باشند :

۱- ایجاد مزاحمت و سر و صدای ناگهانی برای سایر ساکنان محل استقرار کامپیوترکاربر

۲- عدم علاقه کلی به شنیدن موزیک و یا عدم علاقه به موسیقی انتخابی متن وبلاگ

اسلاید ۷ :

حدود ۹۱ درصد افراد، به دلایل ذیل مخالف قرار دادن موسیقی در وبلاگ ، می باشند:

۳-همزمانی پخش چند نوع موسیقی از چند وبلاگ باز شده،  موجب دستپاچگی، اعصاب خوردی و به هم ریختگی تمرکز کار بر می شود و مجموعه صداهای ناهنجاری را تولید خواهد کرد و به یکباره اکثر وبلاگهای باز شده ، بسته خواهد شد.
۴- عدم تناسب موزیک انتخاب شده متن با محتوای وبلاگ و ایجاد احساسات و حالات نامتناسب و ناخواسته در شنونده از جمله؛ غم یا شادی  که کاربران اجباری برای همگام شدن با این احساسات در ساعات مختلف شبانه روز ندارند، یکی ممکن است در اوج شادی باشد اما با بازکردن یک وبلاگ با موسیقی زمینه بسیار غمگین دچار عصبانیت و تقابل می گردد و برعکس …

اسلاید ۸ :

حدود ۹۱ درصد افراد، به دلایل ذیل مخالف قرار دادن موسیقی در وبلاگ ، می باشند :

۵- باز کردن وبلاگهای مختلف در محیط های رسمی، اداری، آموزشی، اگر دارای موزیک های مختلف و همزمان باشد، برای کاربران ناخوشایند بوده و کلیه وبلاگها به ناچار برای پرهیز از پخش صدای آن بسته می شود

۶- اظهار نظر کنندگان اعلام داشته اند که آنها برای خواندن مطالب به وبلاگ ها میروند نه برای شنیدن موسیقی، به عبارتی شیوه های دیگری در اوقات مناسب برای شنیدن موسیقی وجود دارد و نیازی به پخش موزیک در وبلاگ نیست آنها معمولاً به امید دیدن یک وبلاگ با محتوای غنی و مناسب اقدام می کنند

اسلاید ۹ :

اگر چه پارک محیطی طبیعی و مناسب برای مطالعه به نظر می رسد، اما واقعیت این است که پارک برای مطالعه محیطی کاملا نامناسب است.
پارک عوامل حواس پرتی فراوان دارد و هنگام مطالعه به سراغ افراد می آیند و حواس آنها را پرت می کنند.
شما در کودکی شرطی شده اید که پارک جای بازی یا استراحت است و همین زمینه ذهنی قبلی مانع تمرکز حواس کافی برای مطالعه می شود.
طبیعت همیشه تفکر برانگیز است و شما در پارک با مظاهر طبیعی زیادی روبه رو هستید که ذهن شما بسرعت درگیر آنها میشود.

اسلاید ۱۰ :

یکی از باورهای نادرست برخی افراد این است که برای داشتن تمرکز حواس باید در محیط، سکوت مطلق برقرار باشد
بهترین مکان برای مطالعه جایی است که سرو صدا در آن از بقیه جاهای دیگر کمتر باشد
اساسا مطالعه در جای کاملا ساکت غلط است. شما این گونه به محیط بسیار ساکت عادت می کنید و شرطی می شوید که فقط در چنین مکانهایی مطالعه کنید. آن وقت در محیطهای دیگر با کوچکترین سر و صدایی تمرکز شما به هم می ریزد
در محیط منزل ، در مدرسه ، دانشگاه و محل کار هر جا که هستید نسبتا ساکت ترین مکان را برای مطالعه انتخاب کنید

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 15 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد