دانلود فایل پاورپوینت پروانه سفیده رگ سیاه

PowerPoint قابل ویرایش
22 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت پروانه سفیده رگ سیاه توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت پروانه سفیده رگ سیاه قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

پروانه رگبال سیاه یا سفیده رگ سیاه، که دراصطلاح آلمانی به آن سفیده درخت می گویند در ایران از سالهای دور وجود داشته واولین بار جلال افشار در سال ۱۳۱۶ شمسی گزارش نموده است،دواچی نیز در سال ۱۳۲۸ مختصراً به شرح آن پرداخته است .

اسلاید ۲ :

این حشره در ایران تا کنون از مناطق اطراف تهران ، سواحل دریای خزر، آذربایجان ، همدان ،کرمانشاه ، کردستان ، خراسان و استانهای مرکزی گزارش گردیده است . احتمال دارد در بعضی دیگر از نواحی میوه خیز کشور نیز شیوع داشته باشد .
لارو این آفت به درختان میوه مانند:
سیب،گلابی،گوجه،بادام،آلبالو،گیلاس،زردآلو،هلو،گردو، ازگیل، زالزالک حمله می نماید .

اسلاید ۳ :

رگبال های این پروانه دودی متمایل به سیاه و بدین جهت به آن سفیده رگ سیاه می گویند . در لبه خارجی بالها و اطراف رگبالها پولک های سیاهی دیده می شود .
رنگ بدن پروانه سیاه و از موهای سیاه نازک و ظریفی پوشیده شده است . سطح زیری بالهاسفید مایل به سبز ، شاخکها سنجاقی و سیاه و در افراد ماده ۴ مفصلی ومفصل آخر سیاه رنگ است .

اسلاید ۴ :

حشره کامل پروانه سفید نسبتاً بزرگی است که عرض ماده با بالهای باز ۶۶-۵۸ میلیمتر ونر حدود ۵۲-۴۷ میلیمتر است.طول بدن حشره ماده۲۴-۲۲ و نر ۲۱-۱۹ میلیمتر می باشد .

اسلاید ۵ :

تخم های این پروانه روز پرواز گلدانی شکل و ارتفاع آن کمتراز یک میلیمتر می باشد . رنگ آنها زرد لیمویی و در قطب فوقانی ۶ـ۷ برجستگی شعاعی دارند و در سطح آن ۱۲ـ۱۴ خط طولی برجسته دیده می شود که به طرف پایین ادامه داشته و در اواسط طولی تخم به تدریج محو می شود طول تخم ۰/۹۵و قطر آن ۰/۵۲ میلیمتر است.

اسلاید ۶ :

 

لاروهایی که تازه از تخم خارج می شوند ، به رنگ خاکستری تیره بوده و مجهز به تعدادی موهای کوتاه و متراکم در تمام سطح بدن هستند .

اسلاید ۷ :

لاروها به مجرد رسیدن به سن سوم رنگین تر می شوند و از این سن به بعد ، در هر یک از مفصلهای شکم و همچنین در بندهای میان و پس قفس سینه مجهز به دو دسته مو به رنگ نارنجی می شوند که توسط خط سیاه میان پشتی از هم مجزا می گردند.
بعلاوه هر یک از مفصلهای شکم در طرفین مجهز به یک دسته موهای سفید میباشد.این موها در میان و پس قفسه سینه زرد رنگ هستند.لاروهای کامل به طول ۴۵-۳۵ میلیمتر میرسند.

اسلاید ۸ :

شفیره به رنگ سفید مایل به زرد و در سطح بدن منقوش به تعدادی خطوط و نقطه های منظم تیره میباشد وتقریباً ۲۵ میلیمتر طول دارد و مثل شفیره سایر پروانه های خانواده یPieridae به شکل هندسی و زاویه دار و سخت بوده و درون پیله قرار ندارد.

اسلاید ۹ :

این آفت به درختان میوه حمله میکند،لاروهای زمستانگذران پس از خروج از لانه های زمستانی خود شروع به تغذیه از برگهای جوان درختان میزبان نموده و روی آنها تار می تنند.

اسلاید ۱۰ :

سفیده رگ سیاه زمستان را به صورت لاروهای غیر کامل (لاروهای سنین ۴و۳) در داخل لانه هایی که از تارهای خود و برگ درختان تهیه مینماید به سر میبرد.
در اوایل بهار این لارو ها از لانه ها خارج شده و پس از ۴-۳ هفته تبدیل به شفیره میشوند.حشرات کامل حدود اواسط اردیبهشت ماه ظاهرمی شوند.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 22 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد