دانلود مقاله در مورد مانیتور های LCD و CRTوتمرین های گرافیک

word قابل ویرایش
4 صفحه
18700 تومان

مانيتور هاي LCD و CRTوتمرين هاي گرافيك

نحوه انتخاب يك مانيتور:
مانيتوريكي از عناصر سخت افزاري مهم در كامپيوتر است .كه به عنوان دستگاه استاندارد خروجي و در جهت نمايش اطلاعات استفاده مي شود.
كامپيوتر شخصي در سال 1970ارائه شد. از سال 1970 تا كنون مدلهاي متفاوتي از مانيتور با بهرگيري از تكنولوژي متفاوت در ارئه قابليت مختلف توليد وعرضه شد .مانيتور هاي crt و مدل متفاوت lcd نمونه از مانيتورهاي ارائه شده طي ساليان گذشته واخير مي باشد.


اصطلاحات:
Aperture grille :در تكنولوژي فوق به منظور ايزوله نمودن پيكسل هاي به صورت افقي از مجموعه سيمهاي عمودي استفاده مي كند.مانيتورهاي كه از تكنولوژي استفاده مي كند .داراي شفافيت و وضوح تصوير مناسبي مي باشد. پيكسل ها با توجه به ماهيت خطوط پويش استفاده شده به منظور نگاشتن تصوير به صورت عمودي از يكديگر متمايز مي كند.


Aspect Ratio:نسبت پهناي تصوير به ارتفاع را ميگويد.وبراي اكثر مانيتور هاي مجدد 4:3 ميباشد.
Asset Control :ويژگي فوق باعث صرفه جوي در زمان به منظور رديابي مانتيورها در شبكه ها ميگردد. در صورتي كه مانيتورها داراي ويژگي فوق بوده واز ان به همراه نرم افزاري ضروري در شبكه استفاده ميشود. امكان بازيابي اطلاعات لازم به منظور رديابي مانيتورها فراهم مي گردد.


از لحاظ سرعت:
داده دريافتي توسط مانيتور از پردازنده كارت گرافيگ را مي گويد.هر اندازه سرعت فوق بيشتر باشد تصوير با وضوح و شفافيت بهتري نمايش داده شده است.
Control Convergence :پارامتر فوق معياري به منظور جلوگيري از سنجش نحوه تلاقي سه تفنگ رنگي قرمز .سبز.ابي. در هر پيكسل بوده و وضوح بهتر تصاوير را در صورت همگرائي مناسب به دنبال دارد .


Dot Pitch:يك واحد اندازه گيري از به منظور محاسبه فاصله بين مراكز دو نقطه نوراني با رنگ مشابه بر روي نمايشگر مي باشد .هر اندازه نقطه به يكديگر نزديك باشد. مقدار پارامتر فوق كمتر مي باشد و تصاوير از وضوح بهتري برخودار خواهد بود.
Epa:به منظور توليد و استفاده از كامپيوتر هاي شخصي با هدف بهينه سازي مصرف انرژي مي باشد.
Screen color Crt :مانيتور هاي رنگي كه داراي صفحات نمايشگر مسطح هستند. نمايشگر مسطح نسبت به نمايشگر غير مسطح علاوه بر ارائه تصاوير با كيفيت مطلوبتر كاهش تشعشعات را نيز به دنبال دارد.


Mpr-Ii:استانداردي بهمنظور كاهش انتشار امواج الكترو استاتيك و الكترو مغناطيس مي باشد.
Phosphor:مواد بر روي صفحه كه در واكنش به سيگنال توليد شده توسط تفنگ هاي پرتاب الكترون از خود نور ساطع مي نمايد.
Pixel: پيكسل نقاط كليدي موجود بر روي صفحات نمايشگر به منظور ايجاد تصوير است.
Refresh Rate: به سرعت پويش و با زنويسي اطلاعات بر روي يك صفحه نمايشگر اطلاق مي شود.
فركانس بالاتر با توجه به اينكه پيكسل ها با سرعت بيشتري فعال مي شود لرزش تصاوير كمتر است.


Scan Rate: سرعت ترسيم يك سيگنا ل خط افقي بر روي يك نمايشگر را مشخص مي كند هر اندازه مقدار پارامتر فوق بيشتر باشد. تصاوير واضح تر در دقت بالا ايجاد خواهد شد.
Shadow Mask : صفحات فلزي به همراه سوراخ هاي درون انها كه تفنگ الكترون از بين انها پرتوهاي الكترون را به منظور تو ليد پيكسل ها بر روي نما يشگر ارسال مي نمايد.

Stripe pitch: يك واحد اندازه گيري به منظور محاسبه فا

صله بين مراكز دو نوار با رنگ مشابه كه باعث ايجاد يك تصوير بر روي صفحه نمايشگر مي گردد. هر اندازه نوارهاي رنگي به يكديگر نزديك تر باشد. مقدار پارا متري فوق كاهش و به دنبال ان وضوح تصوير بهبود مي يابد.
ويژگي مهم
با توجه به اينكه مانيتور .LCD از يك ماتريس مشتمل بر سلول به منظور نمايش تصاوير استفاده مي شود .داراي يك ثابت بوده و كيفيت تصوير در بهترين وضعيت خود خواهد بود يك مانيتور 15 اينچ كه داراي يك Nativ Resoulation معادل 1034 در 768 مي باشد اين در حالي است كه اكثر مانيتورها در 17.18 .19. اينچ از يك معادل 1280 در 1034 استفاده ميكند.


در مانيتور هاي lcd نور از طريق كريستالهاي مايع در نمايشگر عبور داده مي شود .زماني كه مستقيما در مقابل انهاايستاده ايم بهترين وضعيت نمايش را دارد در صورتي كه زاويه مشاهده خود را تغيير بدهيم ميزان تابناكي ان افت مكند.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 18700 تومان در 4 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع

مقاله در مورد زبان برنامه نویسی Action Script آز نرم افزارهای گرافیکی

word قابل ویرایش
21 صفحه
18700 تومان
اسکریپت چیست ؟اسکریپتزبان های اسکریپتی برای ارائه تحولات و ایجاد پویایی در صفحات وب ایجاد شدند . این زبان ها از روی زبان های برنامه نویسی ساخته شدند و بهمین دلیل دارای تشابه بسیاری با هم هستند . این زبان ها در اصل نمونه کوچک شده زبان های مادر خود هستند . تعدادی از فرمان ها و امکانات زبان های بزرگ در این زبان ...

دانلود مقاله ساختمان اسانسور ها همراه با عکس های گرافیکی و واضح

word قابل ویرایش
24 صفحه
18700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته برق
ساختمان اسانسور ها همراه با عکس های گرافیکی و واضحتاریخچه صنعت آسانسور:صنعت آسانسور جهان از زمانی كه با نیروی برق كار می‌كند قدمتی یكصد و پنجاه ساله دارد هر چند عمر بالابر‌ها در جهان به بیش از ده هزار سال می‌رسد و اولین چرخ چاه خود از اولین بالابرها بوده است. مهمترین شركت‌های تولید آسانسور در جهان اوتیس و شین ...

مقاله در مورد بانک های اطلاعاتی

word قابل ویرایش
10 صفحه
18700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
بانک های اطلاعاتیمقدمه :تا چندين سال قبل فقط کساني که به سيستم هاي بزرگ و گران قيمت دسترسي داشتند، مي توانستند از برنامه هاي مديريت بانک اطلاعاتي استفاده کنند ولي با پا به عرصه گذاشتن کامپيوتر هاي شخصي در نوع ، اندازه و سرعت هاي مختلف ، برنامه هاي متعددي هم ، همراه اينان وارد ميدان شدند که هر کدام داراي خصوصي ...

دانلود مقاله فراهم سازی مسیر های شبکه جاده ای محدود کننده جابه جایی ها به صورت زمینه سرویس موبایل

word قابل ویرایش
78 صفحه
27700 تومان
فراهم سازی مسیر های شبکه جاده ای محدود کننده جابه جایی ها به صورت زمینه سرویس موبایل-1-مقدمه:نرخ پذیرش جهانی تلفن سیار بسیار وسیع است ودر حالیکه اخیرا"تلفن های همراه عمدتا"برای ارتباطات صوتی مورداستفاده قرار می گیرند حجم داده های ارتباطی در حال افزایش است.با فن آوری هایی از جمله GPRS,2.5G,3Gکاربرمیتواند همیشه ...

مقاله در مورد بازاریابی جهانی در مقابل بازاریابی منطقهای

word قابل ویرایش
11 صفحه
18700 تومان
بازاریابی جهانی در مقابل بازاریابی منطقهاییکی از موضوعات بحث برانگیز که امروزه در مورد بازاریابی کالاهائی که قابلیت رقابت و عرضهی آنها در سطح بینالمللی وجود دارد، این است که آیا شرکتهای عرضهکنندهی این محصولات بایستی در ارتباط با فعالیتهای بازاریابی خود یک استراتژی واحد برای بازاریابی در سطح جهانی اتخاذ کنند و ...

دانلود مقاله طراحی سایت پروژه های دانشجویی

word قابل ویرایش
60 صفحه
27700 تومان
طراحی سایت پروژه های دانشجوییپیشگفتار وب يکی از مهمترين و در عين حال جوان ترين سرويس های اينترنت است که در مدت زمانی کوتاه توانسته است در کانون توجه تمامی استفاده کنندگان اينترنت قرار بگيرد و منشاء تحولات عمده ای در حيات بشريت باشد. در گذشته از وب صرفا" به منظور عرضه اطلاعات استفاده می گرديد و کاربران از آن ب ...

دانلود مقاله گرافیکهای محیطی و تاثیر آن در زیباسازی منظر شهری معاصر

word قابل ویرایش
15 صفحه
21700 تومان
باتوجه به وجود آشفتگیهای بصری فراوان در منظر شهرهای امروزی، شهروندان نیازمند مواجهه با فضاهایی مناسب، زیبا و هماهنگ با محیط خود هستند. گرافیک محیطی بواسطه ارتباط مستقیم خود با ویژگیهای کالبدی، بصری و معنایی فضاهای شهری، در ادراک و ارزیابی شهر و محیطهای شهری از جایگاه ویژهای برخوردار میباشد و بهعنوان بخشی از ه ...