دانلود مقاله گزارش کار اموزی شرکت مخابرات استان تهران

word قابل ویرایش
79 صفحه
12700 تومان
127,000 ریال – خرید و دانلود

گزارش کار اموزی شرکت مخابرات استان تهران

مخابرات به عنوان ارسال و دریافت خبر از دیر زمان در این کشور کهنسال رایج بوده است یعنی از زمانهایی که بشر بوسیله دود و آتش و سپس بوسیله نور و آئینه و یا پیک و چاپارد و تپه ها و ایستگاههای بین راهی اخبار و اطلاعات مهم اجتماعی کشوری را به اقصی نقاط یک کشور و یا مابین کشورهای همجوار ارسال و دریافت می کرده اند.

اینک متجاوز از یک قرن از زمانی که مخابرات جدید برقی در ایران شروع به کار نمود می گذرد این امر باب معرفی تلگراف مورس از سال ۱۲۳۶ و سپس ارتباط تلفنی مابین تهران و شهر ری در سال ۱۲۶۶ آغاز گردید.
پیشرفت و دستاوردهای علمی بشر در زمینه مخابرات و الکتریستیه و الکترونیک و دیجیتال دگرگونی در صنعت مخابرات ایجاد نمود که امروزه انواع سرویسهای مخابراتی با کیفیتهای عالی با نرخ های ارزان می تواند در دسترس دورافتاده ترین نقاط کشورها قرار گیرد در کشور ما ایران این تحولات صنعت مخابرات ادامه داشته بطوریکه استفاده از انواع تکنیکهای مخابراتی بی سیم مورد نظر بوده و این امر مخصوصاً بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران برای ایجاد امکانات و سرویسهای مخابراتی در روستاها و نقاط دورافتاده کشور از اهمیت والائی برخوردار گردیده است.

اکنون با استفاده از مراکز خودکار تلفن و کابلها و شبکه های ارتباطی بین شهری که شامل شبکه های مایکروویو، کاریر،HF,VHF,UHF,PEM و نیز تجهیزات تلفن خودکار بین شهری و بین الملل و ارتباطات ماهواره أی می باشد. امکان برقراری ارتباط تلفنی، تلکس، انتقال اطلاعات و انتقال برنامه های تلویزیونی، سرویسها و خدمات دیگری از قبیل کانال های اجاره ای، کابل و سیمهای اختصاصی و اجاره أی و غیره نیز در اختیار هموطنان قرار داده شده است.

فصل ۱
اهمیت ارتباطات در جهان
امروزه می دانیم که ارتباطات در جهان حرف اول را می زند و در صورتیکه هرگونه اشکال و یا وقفه أی در این امر بوجود آید بسیاری از کارها مختل و انجام نمی شود در جهانی که هر روز از روز قبل با سرعت غیر قابل تصور دستگاههائی توسط اغلب کشورها ساخته می شود و اطلاعات بصورت برق آسا در اقصی نقاط دنیا پخش می شود اهمیت ارتباطات قوی برخوردار هستند و اغلب در این کشورها که بطور نمونه عنوان گردید روز به روز علم ارتباطات رو به پیشرفت می باشد بطوریکه در زمان حاضر اطلاعات با ارتباط یک خط تلفن بصورت فاکس از آنطرف جهان به این طرف جهان فرستاده می شود که بشر بتواند خیلی سریع با بکارگیری اطلاعات در جهت اهداف خود و دیگران سریعتر به آن اهداف برسد.

 

اهمیت ارتباطات در ایران
در ایران مسأله ارتباطات از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا از طریق همین مقوله است که تحولات عظیمی در کشور بوجود می آید اما باید عنوان نمود که سیستم ارتباطی کشور در مقایسه با سیستم های موجود در جهان بخصوص کشورهای پیشرفته در سطح پائینتری قرار دارد و همگام با پیشرفت صنعت ارتباطات جهانی حرکت نمی کردند و علت اینکه بطور کلی مسائل مالی و نبودن تخصص صنایع جدید و بسیاری مسائل دیگر است که باید با درایت و تفکر عمیق بتدریج مرتفع گردد.

 

طبقه بندی واحدهای مختلف اداره مخابرات:
شرکت مخابرات یک شرکت دولتی است که زیر نظر وزارت پست و تلگراف و تلفن فعالیت می کند بالاترین مقام اداری آن وزیر پست و تلگراف و تلفن می باشد و نحوه اداره آن بصورت شرکتهای دولتی می باشد کلیه درآمدهای حاصله به حساب خزانه دولتی واریز می گردد و کلیه هزینه ها از ردیف های مصوب تأمین اعتبار می‌گردد.
واحدهای اداره مخابرات بطور کلی از دو نوع واحد فنی و واحد اداری تشکیل یافته که رئیس اداره در رأس هر یک قرار دارد که بصورت زیر تشریح شده است.
واحد اداری: واحد فنی:

۱ـ واحد حسابداری ۱ـ واحد سوئیچ
۲ـ واحد امور مشترکین ۲ـ واحد شبکه نگهداری
۳ـ واحد آبونمان ۳ـ واحد واگذاری خطوط
۴ـ دبیرخانه ۴ـ واحد MDF
5ـ واحد اطلاعات ۱۱۸
فصل ۲ (واحد فنی)
واحد سوئیچ

واحد سوئیچ در واقع مرکز مبادله اطلاعات و پیغامها بین مشترکین و کنترل و نظارت از لحاظ نوع ارتباط( داخلی. مرکزی، خارجی) و شارژینگ و پکیج و . . . می‌باشد.
در این قسمت برای برقراری ارتباطات بردهایی که هر برد شامل هشت رله برای هشت مشترک تعبیه شده است که این رله ها بصورت سری در یونیت هایی جاسازی‌شده است. شماره های تماس داخل هر یونیت برای برقراری ارتباط با شماره های همان یونیت توسط کنترلر قسمت پایین یونیت امکان پذیر است و برای برقراری ارتباط بین یک یونیت و یونیت دیگر کابلی به نام یونیت ارتباط دهنده (GSU) وجود دارد.
در قسمت زیرین یونیت ها بردهایی شامل حافظه مانند هارد کامپیوتر وجود دارد که در هر ثانیه ۲۰۰۰ دور مسیرهای ارتباطی را چک می کند که آیا تلفن های مشترکین بوق دارد یا خیر و در چه زمانی تلفن مشغول بوده. در قسمت کنترل سوئیچ کنترل توسط سه رایانه انجام می شود که رایانه شماره ۱ برای ثبت شماره هایی که باهم در تماس بوده اند زمان مکالمه و تعداد پالسهای تماس می باشد.
رایانه شماره ۲و۳ برای خدمات دهی به مشترکین جهت مزاحم یابی، قطع و وصل

مجدد خطوط ارتباطی و غیره می باشد که فقط یک اپراتور در این قسمت همه سیستم‌ها را کنترل می کند.

معرفی سیستم سوئیچ دیجیتال کارین Lxi :

طراحی و انتخاب سیستم بستگی به پارامترهای متعددی دارد که به نوبه خود طیف وسیع ومتنوعی از مسائل مختلف را در بر می گیرند توزیع منطقه أی جمعیت وضعیت اقتصادی محلی و درآمدها نوع نیازهای مخابراتی منطقه توزیع شبکه برق، وجود عوامل فنی محلی، وضعیت آب و هوایی و جغرافیایی منطقه و بسیاری پارامترهای دیگر از جمله عوامل موثر در طراحی و انتخاب سیستم می باشند.

در برنامه ریزی شبکه مخابراتی عوامل متعددی از قبیل منافع اقتصادی و اجتماعی اهداف پروژه و حوزه سرویس های ارائه شده پیش بینی های ترافیک مخابراتی مطالعات اجرائی انتخاب سیستم و ابزار اصلی و جانبی آن منافع برگشتی مطالعات وسیع مهندسی شرایط اقتصادی تحلیل نیازها و درخواستهای مخابراتی مشتریان اهداف کیفیتی سرویسها بررسی محل نصب سیستمها طراحهای بهینه جایگزین بررسی جهت تکنیکی و مشخصات فنی مورد نیاز شبکه و غیره را باید به طور دقیق در نظر گرفت.

از دیدگاه فنی برخی مسائل قابل توجه در طراحی کاربرد یک سیستم مخابراتی
عبارتند از:
نوع مسیرهای ارتباطیInternational,toll,tandem,local
نوع مرکز سوئیچ محلی Lx ، روستاییpx ،PABX و غیره
نوع سیستم انتقال رادیو، مایکروویو،PCM ، فیبر نوری، مخابرات ماهواره أی
نوع سیگنالینگPTMF.Pecadic.R2-MFC,CCS,CAS و غیره
نحوه تخصیص شماره های فنی

وضعیت نگهداری و مدیریت ۰۸M
وضعیت شارژینگ مشترکین
وضعیت سنکرونیزاسیون در شبکه مخابراتی
ترافیک ارتباطی منطقه و میزان تغییرات آن ترافیک در مناطق مسکونی اداری و تجاری تلفن های هماهنگی و ترافیک ترلنکها

واحد شبکه و نگهداری:

نظارت بر کار تلفن ها از نظر دقت و سرعت از وظایف دستگاه DCM-8 عمده این واحد می باشد که برخی از وظایف فهرست وار در زیر آورده شده است.
مراکزی که دارای سیستم های پرکین می باشند نگهداری و آزمایش یونیت های Ru,cu نیز بعهده پیمانکار می باشد.

وظایف شبکه نگهداری:
۱ـ شبکه کابل: دستورالعمل های اجرایی تست و آزمایش و بازدید منصوبات شبکه کابل و هوایی به منظور تحویل به پیمانکار
دستورالعمل تعیین زمان متعارف برای اصلاح خرابیها
دستورالعمل حداقل معیارهای قبولی شبکه کابل

جدول جدهای عملیاتی مازاد بر وظایف نگهداری
جدول متراژهای منصوبه در شبکه کابل مراکز( محاسبه MCM )
دستورالعمل اجرایی ـ کابلکشی و مفصلبندی و سد بندی و نصب کنتاکتور، والف، پست، ترمینال درام ـ دی ـ اف و کافو
دستورالعمل برگردان کابل
صورتجلسه تحویل و تحول شبکه کابل به پیمانکار
دستورالعمل نگهداری منصوبات شبکه کابل و سیستم گاز کنترل
دستورالعمل ثبت دفاتر خرابی و عملیات روزانه نگهداری کابل و گاز کنترل
۲ـ شبکه هوایی:
۱ـ دستورالعمل فنی و اجرایی شبکه هوایی

۲ـ فهرست بهای کدهای احتمالی که ممکن است در حین اجرای کار حادث شود
۳ـ سیستم های PG :
دستورالعمل نصب RU و نگهداری سیستم های PG
جدول کد عملیاتی سیستم های PG

در صورت حدوث خرابی روی منصوبات تحت گارانتی و ارجاع آن به پیمانکار هزینه های ترمیم با استفاده از کدهای پیش بینی نشده قابل پرداخت می باشد.
هزینه نگهداری دایری های جدید در صورت تحویل یا تأیید کارفرما و ارجاع کتبی آن به تعداد شماره های کار آن قرارداد طی الحافیه افزوده می شود.
نگهداری شبکه کامل: ۱ـ اندازه گیری و تعیین مواضع خرابی ۲ـ عملیات حفاری و پر کردن و حمل نخاله و پاکسازی محل های حفاری ۳ـ انجام عملیات حفاری و کابل کشی خاکی از مواضع تا سقف ۱۰۰ متر در ماه و کابل کشی کانالی تا ۵۰۰ متر در ماه بعهده پیمانکار بوده و مازاد بر آن با تأیید ناظر بر اساس کد پیش بینی شده محاسبه می گردد.
باز و بسته کردن مفصل ها اعم از خاکی و کانالی جهت رفع خرابی

اصلاح خرابی و آزمایش و تحویل آن به مرکز
تعویض و تعمیر سکو و صندوق کانو باتعلقات مربوطه و سر کابلها بمنظور رفع خرابی
بازسازی شبکه هواییک بازسازی در مسیرهائیکه بسته کابل کشی حفظ شده و نیاز به تعویض پیچ فلزی. رول پلاک بست زیر و رو. قلاب و عمل اصلی کردن سیمها و کابل های هوایی بر روی نرده ها کنسول ها و بر روی متره های منصوبه بر روی تیرها یا پنجره ها.
معرفی پرسنل، نظارت و هماهنگی ورود و خروج کارکنان پیمانکار، خسارات، حوادث قهری و غیرمترقبه، تأخیرات مجاز کارهای پیش بینی نشده، نحوه پرداخت ها
واحد واگذاری خطوط:

فرمهایی که توسط مشترکین جهت ثبت نام تلفن در پرونده ثبت شده است توسط قسمت شبکه و نگهداری به این قسمت ارسال می شود و لیستی از این فرمها جهت نسب و راه اندازی به قسمت MDF ارسال می شود.
این واحد برای هماهنگی بین قسمت هایی مثل MDF و شبکه ارزش فراوانی دارد.
واحدMDF : أین واحد در واقع پل ارتباطی بین قسمت سوئیچ و واحد شبکه و
نگهداری می باشد بطوریکه خرابی و قطع و وصل تلفن ها در این واحد بررسی می‌شود و همچنین نصب خطوط جدیدی که در آینده اضافه خواهد شد از جمله وظایف این قسمت می باشد.
در این قسمت توسط کابلها بین شماره مشترک و مسیر حرکت کابل تا محل ترمینال کابل واقع در محل مشخص یک ارتباط منطقی برقرار می کند.

فصل ۳
واحد اداری:
این قسمت توسط شخصی به نام مدیر امور اداری کنترل می شود که از عمده وظایف این فرد در ذیل آمده است:
۱ـ مشارکت درتصمیم گیری های کلی تعیین خط مشی اداره از بعد مالی
۲- مشارکت در تهیه برنامه های اجرایی و سرمایه أی
۳ـ بررسی و تصویب پرداخت ها

۴ـ نظارت بر وضعیت نقدینگی شرکت
۵ـ بررسی و تصویب صورتها و گزارشات مالی تعیین شده
۶ـ مسئولیت نهایی ثبت دفاتر قانونی
۷ـ تدوین و ارسال مدارک و مبانی رسیدگی به مرکز
۸ـ نظارت بر حسن انجام قراردادهای مرتبط با فعالیت های مالی( خدمات مشاوره‌ای. کامپیوتری و خدمات مالی)
۹ـ بررسی و تصویب افزایش و یا کاهش تعداد و یا مبلغ تنخواه گردان اداره
۱۰ـ هماهنگ نمودن فعالیت های قسمت های مختلف

واحد آبونمان:
فیش مصرفی که به دست مشترکین می رسد چه مراحلی را طی می کند؟
بعد از دریافت فیش مصرفی توسط مشترکین و پرداخت وجه آن در یکی از شعبه‌های بانکی قسمت اول فیش جدا شده و به مشترک داده می شود و ته فیش در بانک جمع آوری شده و مسئولین با توجه به این ته فیش ها روزانه سند بانکی تنظیم می کنند و همراه با این سند بانکی ته فیش ها توسط مسئول حسابداری اداره مخابرات به قسمت آبونمان فرستاده می شود. در واحد آبونمان مسئولین این وصولی ها( ته فیش) را جمع زده و با سند بانکی تطبیق می دهند با توجه به تاریخ پرداخت وجه فیش ها همه فیش ها دسته بندی شده و کارت جمع زده می شود جمع تمامی فیش ها تمامی و فیش ها در تاریخ مورد نظر و حتی تعداد فیش ها زده شده و با توجه به بانک مزبور کدگزاری می شود و به اداره کل مخابرات تهران فرستاده می شود و ثبت تصویه زده می شود.
از همین وصولی ها لیستی تهیه می شود که به واحد آبونمان فرستاده می شود در واحد آبونمان این لیستها را چک کرده و اصلاحات انجام شده و اگر در این لیست اختلافی صورت گرفته باشد در فرمهای اصلاحی ایجادی و حذفی عنوان می شود.

• فرم اصلاحی: اگر در لیست مبالغ کم یا زیاد زده شده باشد در فرم اصلاحی آورده می شود.
• فرم ایجادی: اگر در لیست وصولی جا افتاده باشد در فرم ایجاد اصلاح می شود.

• فرم حذفی: اگر در لیست وصولی دوبار ذکر شده باشد یک مورد را در فرم حذفی آورده می شود.
این فرمها به اداره کل مخابرات تهران فرستاه شده و طبق این فرمها اصلاحّیات لازم در دفاتر مرکز صورت می گیرد.
اگر کسی فیش مصرفی خود را گم کند در قسمت آبونمان فیش المثنی صادر می شود و مبلغ این فیش با توجه به شماره تلفن از لیست درآمد نوشته می شود.
در لیست درآمد شماره تلفن همراه با رمز کنتور قبلی و فعلی، صورتحساب قابل پرداخت بستانکار و بدهی( عوارض مالیات و آبونه) آورده می شود.
این قسمت به اصطلاح خدمات دهی به مشترکین و رسیدگی به هرگونه مشکلات آن ها در رابطه با تلفن هایشان است و همچنین عموم مردمی که می خواهند جزء مشترکین ارتباطات تلفنی باشند.
کسانی که به کارکرد تلفن هایشان اعتراض دارند با در دست داشتن کارت

شناسایی و فیش مصرفی فرم پیرینت را پر می کنند این فرم به قسمت سوئیچ جهت رسیدگی به ریز مکالمات تلفن شخص مورد نظر فرستاده می شود در صورت معترض بودن مشترک به ریز مکالمات دریافت شده فرم تقاضای کنترل خط تلفن به منظور اعتراض به کارکرد تلفن را پر کرده و این فرم جهت رسیدگی به امور مشترکین به واحد شبکه و از آنجا به قسمت سوئیچ فرستاده می شود در آخر پس از بررسی های لازم به امور مشترکین باز می گردد.

در قسمت شبکه، سیم کشی مشترک باید بازدید شود که مبادا شخصی از سیم او سوء استفاده نموده باشد در قسمت سوئیچ بررسی های لازم به عمل می آید که دوره رسیدگی به فرم اعتراض حدوداً یک هفته می باشد پس از بازگشت به قسمت امور مشترکین فرم او پرونده سازی شده و قسمت آبونمان جوابگوی مشترک مذکور خواهد بود. در واحد امور مشترکین هر دو ماه یکبار هزینه قطع و وصل، هزینه بستن صفر دوم، لیست تلفن های تخلیه و بستانکاری ها جمع آوری شده و به اداره کل مخابرات تهران فرستاده می شود تا تمام این اطلاعات در فیش دوره بعد مشترک عمل گردد که مبالغ این هزینه ها در زیر آورده شده است:
هزینه تغییر نام: ۰۰۰/۲۰ ریال هزینه تغییر مکان: ۰۰۰/۵۰ ریال

هزینه قطع ووصل: ۰۰۰/۵ ریال بستن صفر دوم: ۲۱۲۸۵ ریال
هزینه حق الحافظه بنا به متراژ
هزینه سرویس ویژه که فقط کنفرانس مکالمه هزینه دارد به مبلغ ۹۰۰ ریال می باشد انتظار و انتقال مکالمه رایگان است.
تلفن هایی که اخیراً واگذار می شود برگه دایری از طریق آبونمان به اداره کل مخابرات فرستاده می شود و بعد از آن برای این مشترکین فیش صادر می شود.
زمانی که این اطلاعات به اداره کل مخابرات تهران فرستاده شد لیست کاملی از آنها گرفته شده مجدداً به واحد امور مشترکین فرستاده می شود و اصلاحات لازم را در این قسمت انجام می دهند مجدداً به اداره کل مخابرات تهران فرستاده شده تا عملیات لازم را انجام دهند.
شرح وظایف کارشناس امور مشترکین:

پاسخگویی کامل به مشترکین متقاضیان در خصوص: ۱ـ ثبت نام ۲ـ تغییر نام ۳ـ تغییر نام و مکان ۴ـ کشف مزاحمت های تلفنی ۵ـ قطع و وصل بنا به درخواست مشترک ۶ـ آبونمان ۷ـ قطع مراجع و اجرایی ۸ـ باز و بستن صفر دوم ۹ـ صدور ریز مکالمات بین شهری و خارجه ۱۰ـ رسیدگی به شکایت کارکرد غیر متعارف تلفن ۱۱ـ راهنمایی برای ارائه سرویس های ویژه ۱۲ـ انجام مکالمات لازم با مراجع قضایی، اجرایی، مالی ، بازرسی، حقوقی، دفتر مدیر عامل و غیره ۱۳ـ ارسال پاسخ به مکاتبات ادارات مختلف ۱۴ـ احتساب هزینه های مربوط به خدمات ارائه شده مشترکین و پیگیری تا حصول اطمینان از وصول آن و ارائه گزارش به واحدهای ذیربط ۱۵ـ پاسخگویی و راهنمایی مشترکین تلفن های تخلیه شده ۱۶ـ پیگیری در خصوص مغایرت آدرس قبوض تلفن و هماهنگی با شرکت پست و واحد کامپیوتر تا حصول نتیجه ۱۷ـ راهنمایی درخواست کنندگان تلفن همگانی استیجاری و پاسخگویی به کلیه متقاضیان تلفن های سرویس کارکنان مخابرات و خارج از نوبت مطابق ضوابط و دستورالعملهای جاری شرکت ۱۸ـ همراهی و همکاری برای مکانیزه شدن و انجام طرح جامع مشترکین با قسمتهای مختلف شرکت ۱۹ـ انجام سایر امور محوله توسط مقام مافوق

خدمات قابل ارائه در مراکز تلفن شهرستانهای استان تهران:
کلیه درخواستهای متقاضیان از قبیل: ۱ـ ثبت نام ۲ـ قطع و وصل تلفن ۳ـ انسداد صفر دوم، تغییر مکان و نام تلفن ۴ـ اصلاح نام و آدرس مدرج در قبوض ۵ـ درخواست کشف مزاحمت تلفنی ۶ـ صدور ریز مکالمات بین شهری و خارجی ۷ـ رسیدگی به شکایات کارکرد غیر متعارف تلفن ۸ـ درخواست سرویس ویژه ۹ـ صدور قبض المثنی و. . . در مراکز مخابرات انجام می شود.۱۰ـ متقاضیان محترم تلفن( اعم از حقیقی یا حقوقی) می تواند به منظور عدم ثبت اطلاعات مربوطه و یا هر گونه تغییر وضعیت استفاده از تلفن در ۱۱۸ اقدام نماید۱۱ـ در هنگام ثبت نام به غیر از پرداخت وجه فیش حق اشتراک از مشترکین محترم در مراکز تحت هیچ عنوان وجه نقد دریافت نخواهد شد۱۲ـ گرفتن انشعاب فرعی از خط تلفن و یا تغییر مکان آن توسط مشترک غیر قانونی است و موجب قطع و جمع آوری تلفن خواهد شد.

واحد دبیرخانه:
در این قسمت کلیه نامه های اداری توسط مسئولین به واحد دبیرخانه ارجاع می شود تا در مراحل تایپ و ثبت در دفتر اندیکاتور و بایگانی از یک نسخه آن یا رونوشت نامه و در نهایت تاریخ نامه، شماره نامه، جهت ارسال یا فکس انجام پذیرد.
در صورتیکه نامه ارسالی به اداره باشد نامه های ارسالی فقط شماره ثبت و در دفتر اندیکاتور ثبت شده و در نهایت بایگانی می شود.
واحد اطلاعات ۱۱۸:
در این قسمت تعدادی پرسنل جهت پاسخگویی و خدمات دهی به عموم مردم مشغول به فعالیت هستند که با توجه به آموزش قبلی که دیده اند شماره های درخواستی عموم را از طریق رایانه بررسی و به اطلاع می رسانند.

واحد حسابداری:
واحد حسابداری اداره مخابرات تابع حسابداری شرکتهای دولتی می باشد و از قسمتهای ذیل تشکیل شده است:
۱ـ واحد درآمد
۲ـ واحد سرمایه گذاری
۳ـ واحد هزینه
واحد درآمد:
درآمد شرکت مخابرات از طریق شماره تلفن های واگذار شده اعم از تلفن ثابت، تلفن همراه و خدمات Data ( اینترنت) تأمین می گردد و کلیه فیش های صادر شده جهت مکالمات انجام شده توسط واحد آبونمان جمع آوری شده و خلاصه آنها به واحد حسابداری ارائه می شود. ثبت درآمد که مدارک مثبته آن که مبنای ثبت قرار می گیرد ته سوئیچ های فرستاده شده از بانک به همراه ژورنال بانکی که واحد حسابداری می باشد( صورت حساب بانکی) که در آخر هر ماه کلیه وصولی ها که با صورت حساب بانکی مطابقت داده شده و مغایرت ها مورد بررسی قرار می گیرد و برای اقلام باز صورت مغایرت تهیه می گردد.
ثبت اولیه جهت درآمد از روی برگه های صدوری که توسط واحدکامپیوتر به
حسابداری ارائه می گردد صورت می گیرد که حاصل جمع فیش های صادر شده کلیه مشترکین یک مرکز یا اداره می باشد که از طریق واحد سوئیچ که از طریق فلاپی با CD کنتر برداری شده به واحد کامپیوتر ارسال می گردد.
مبنای محاسبه در کنتربرداری به واحد پالس می باشد که هر پالس در سال جاری ۴۵ ریال می باشد بطور مثال اگر مشترکی در طی یک سیکل ۱۰۰ پالس استفاده کرده باشد تعداد پالس ضرب در مبلغ ذکر شده ۴۵ ریال و مبلغ کل کارکرد در یک سیکل بدست می آید.
(۴۵۰۰=۴۵×۱۰۰)
ثبت اولیه درآمد:
مبنای ثبت خلاصه وضعیت صدوری کل اداره و مراکز تحت پوشش
مشترکین ( بدهکاران) ××
درآمد( ارائه خدمات) ××
بعد از توزیع فیش توسط مشترکین فیش ها پرداخت گردیده توسط بانک توسط آبونمان جمع آوری شده کنترل گردیده و خلاصه وضعیت آن به حسابداری ارائه می‌گردد که ثبت آن به شکل وایل می باشد.
بانک ××
امور مشترکین( بدهکاران) ××
مراکز تحت پوشش
نظرآباد ××
تنکمان ××
و در نهایت کلیه دریافتی ها به حساب خزانه که معمولاً در هر شهرستان یک بانک به عنوان بانک مادر قرار گرفته ارسال می گردد.
درآمد امور مشترکین ××
بانک ××
که حساب فوق جهت بستن حساب در پایان هر ماه و واریز به حساب خزانه زده می شود.

واحد سرمایه گذاری:
سرمایه گذاری در شرکت مخابرات که اعم از فیبر نوری، تجهیزات ماهواره أی، کابل کشی ساختمان و غیره می باشد بعنوان دارایی های شرکت محسوب گردیده و تابع حسابداری دارایی ها می باشد.

واحد هزینه:
در اول سال مالی هر سال مبلغی بعنوان تنخواه در اختیار تنخواه گردان یا کارپرداز قرار می گیرد که هزینه های جزئی و جاری روزمره از این محل پرداخت می گردد و ثبت آن به شرح زیر می باشد:
تنخواه گردان ××
بانک ××
پس از انجام هزینه ثبت ذیل زده می شود:
ه. ملزومات مصرفی ××
ه. محل ××
ه. پذیرایی ××
تنخواه گردان ××
بعد از اتمام مبلغ تنخواه دوباره از طرف واحد حسابداری شارژ می گردد که اسناد هزینه آن به حسابداری ارائه می گردد و هزینه های از مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۵ ریال به بالا و خریدهای از طریق مناقصه انجام می گیرد که مراحل آن به شکل زیر است:

در تابلوی اعلانات اداره آگهی مناقصه نصب گردیده و پیمانکار از طریق مناقصه که هر کس حداقل قیمت در فرم استعلام با چارچوب تعریف شده ارائه نماید برنده اعلام گردیده و توسط افرادی که در اداره حق امضاء دارند مانند رئیس اداره، معاون اداره، مسئول حسابداری و مسئول اداری نامه شروع به کار پیمانکار ارسال می گردد.
بعد از انجام کار توسط ناظر متخصص تأیید می گردد بعد از آن مبلغ مناقصه قابل پرداخت می باشد که کلیه هزینه ها کد بندی شده و ثبت حسابداری بر اساس کد انجام می گردد.
هزینه ××

موجودی نقد ××
کلیه پرداخت ها از طریق ردیف اعتباری که از طریق واحد اعتبارات و بودجه قبلاً تأمین اعتبار گردیده قابل پرداخت می باشد.
قراردادهای بالای ۰۰۰/۰۰۰/۵۰ ریال طی مراحل مناقصه از طریق روزنامه های کثیرالانتشار و اطلاعیه های داخل شرکت به اطلاع عموم رسیده و پیمانکار پس از طی مراحل قانونی انتخاب می گردد و بابت انجام کار سپرده های قانونی طی چک ضمانتی بابت ضمانت اجرای کار بعد از برنده شدن در مناقصه از پیمانکار اخذ می گردد. پس از بستن قرارداد، طبق قرارداد بر حسب پیشرفت کار وجهی به پیمانکار پرداخت می گردد. پس از ارائه صورت وضعیت اول و تأییدیه ناظر متخصص مبلغ صورت وضعیت قابل پرداخت می باشد:
کار در جریان ساخت ××

بانک ××
پس از ارائه صورت وضعیت آخر و کسر کسورات قانونی که اعم از بیمه و مالیات و حسن انجام کار به پیمانکار قابل پرداخت می باشد. پس از تحویل موقت که با حضور نماینده کارفرما مهندسین ناظر و پیمانکار صورت می گیرد اگر مشکلاتی داشته باشد پیمانکار موظف است طی زمان ذکر شده در قرارداد رفع رجوع نماید و اعلام آمادگی نماید جهت تحویل قطعی و پس از تحویل قطعی و ارائه مفاصا حساب از مراجع ذیصلاح مانند بیمه و دارایی و سایر مراجع کلیه وجه پرداخت گردیده و با پیمانکار تسویه حساب می گردد و سپرده های ضمانی هم به پیمانکار عودت داده می‌‌شود.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 12700 تومان در 79 صفحه
127,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد