دانلود پاورپوینت آشنای با آثار فرشید موسوی

PowerPoint قابل ویرایش
51 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت آشنای با آثار فرشید موسوی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود پاورپوینت آشنای با آثار فرشید موسوی قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

اسلاید ۱ :

بیوگرافی

فرشید موسوی

فرشید موسوی، متولد ۱۳۴۱ در شیراز است که درحال حاضر در انگلستان زندگی می کند.وی متاهل و داری یک فرزند دختر می باشد.

وی تا سیزده سالگی در ایران (شیراز ) بوده‌است و سپس برای ادامه تحصیل به انگلستان می‌رود. وی دانش آموخته دانشگاه کینگز لندن ، دانشگاه داندی و مدرسه معماری بارتلت می‌باشد.

فرشید موسوی علاوه برکار طراحی در دفترخویش به کارهای تحقیقاتی وآکادمیک معماری نیز مشغول است.وی در دانشگاه هایی چون آکادمی هنرهای زیبای وین و دانشگاه هاروارد تدریس نموده و چند عنوان کتاب از ایشان و همسرشان به چاپ رسیده.FOAدرپشت جلد کتاب خوداظهار می دارد که:معماری تجسمی نیست بلکه مهندسی زندگی مادی است.

پروفسور فرشید موسوی به مدت ۸ سال در اتحادیه معماری لندن مشغول به تدریس بود و در این مدت ریاست موسسه معماری فرهنگستان هنرهای زیبا در وین را نیز بر عهده داشت. علاوه بر سرپرستی این فرهنگستان فرشید موسوی بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ در این موسسه به تدریس نیز مشغول بود.

—

اسلاید ۲ :

  • خانم فرشید موسوی به همراه شوهر/شریک اسپانی اش تحت لوای دفتر لندنیشان FOA یا Foreign Office Architects اواخر ماه گذشته ( یا اواسط ماه نوامبر میلادی ) به عنوان صاحبان طرح برگزیده از طرف برگزار کنندگان مسابقه مرکز موسیقی بی بی سی اعلام گردیدند.

 بنای « جعبه موسیقی »، آنچنان که بی بی سی آن را می خواند، تا سال ۲۰۰۶ میلادی به بهره برداری خواهد رسید؛ این بنا که در قسمت غربی لندن در منطقه White City جای می گیرد، با ظرفیت ۶۰۰ نفری خود میزبان ارکستر ها و برنامه های زنده بی بی سی خواهد بود.  

  • دفتر جوان FOA ( تاسیس شده به سال ۱۹۹۲) که توسط فرشید موسوی و آلخاندرو زائروپولو هدایت میشود که هر دو زیر چهل سال سن دارند، در حال حاظر حدود ۱۲ پروژه قابل توجه در یرایر جهان دارد. فرشید موسوی در زمان رقابت برای مرکز تجارت جهانی نیز در میان هفت گروه دعوت شده ( تحت عنوان یونایند آرشیتکتز ) حضور داشت که البته در آنجا با ارایه طرحی متشکل از ۵ برج متصل و یادمانی راه به جایی نبرد و دانیل لیبسکیند در میان نا باوری برنده آن رقابت گردید.

اسلاید ۳ :

—شرکتی که فرشید موسوی در لندن تاسیس کرده و به نام دفتر معماری خارجی (FOA) مشغول به فعالیت است به عنوان یکی از برجسته ترین و خلاق ترین شرکت های معماری در طراحی های شهری و چشم اندازها در سراسر جهان به حساب می آید. این شرکت تا به حال پروژه های بین المللی زیادی در نقاط مختلف جهان اجرا کرده است که اکثر آنها نامزد کسب جایزه های بین المللی در طراحی بوده اند.

—از این طراح ها می توان به گذرگاه دریایی یوکوهاما در ژاپن، پارک بزرگ بارسلونا همراه با تالارهای کنفرانس محوطه سرباز، هتل بلومون در گروننیگن هلند، ساختمان پلیس بزرگ بارسلونا همراه با تالارهای کنفراس محوطه سرباز، ساختمان پلیس در لاویلا یویاسا اسپانیا و غرفه نمایشگاه صادرات بین المللی اسپانیا اشاره کرد.

—  از طرح های در دست احداث FOA هم می توان از ساختمان تئاتر تروویخا (در اسپانیا) مرکز فن آوری لوگو ونو و مرکز اسکان اجتماعی مادرید نام برد.

— FOA    در کشورهای دیگر هم طرح هایی در دست ساخت دارد. ساختمان اصلی ناشران در پاجو کره جنوبی، مرکز جدید موسیقی BBC در لندن، دانشگاه هنر و طراحی در انگلستان و دفاتر کار مختلف با مقیاس بزرگ در هلند از طرح های هستند که توسط FOA در حال اجرا و ساخت می باشند.

—اکثر فعالیت های این شرکت و طرح های در دست اقدام FOA در تعداد زیادی کاتالوگ به چاپ رسیده اند و به این وسیله این فعالیت ها به مردم معرفی می شوند.

—فرشید موسوی علاوه بر اینکه عضو ثابت کمیته طراحی بین المللی (IDC) در لندن است یکی از اعضای گروه مشاورین معماری و طراحی پارلمان انگلستان نیز به شمار می آید. 

اسلاید ۴ :

همکاری با: 

 

رنزو پیانو (از پیشگامان معماری هاتیک )درBuilding Workshop in Genoa 

 

اشتغال در Metropolitan Architecture در روتر دام هلند(متروپولیتن همان جایی است که معمارانی چون رم کولهاس -زاها حدید در آنجا کار کرده اند( 

 

موسس( دفتر معماران خارجی ) Foreign Office Architects در لندن به همراه آلخاندر زائراپولو در سال ۱۹۹۲ 

 

در نوامبر۲۰۰۵ به عنوان مسوول کمیته برگزارکننده اعطای جوایز معماری(آقا خان)برگزیده شد 

اسلاید ۵ :

فرشیدموسوی درتشریح افکارش چنین می گوید:

ما به فرایند طراحی همچون فرایند طبیعی نگاه میکنیم که در

 آن گونه های متفاوتی از اعضا در محیط های مختلف تکثیر

 شده و در نتیجه ارگانیسم های متفاوت و متمایز اما هم

خانواده را ایجاد می کنند

 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 51 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد