دانلود فایل پاورپوینت آثار گناهان از روایات و احادیث

PowerPoint قابل ویرایش
41 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت آثار گناهان از روایات و احادیث توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت آثار گناهان از روایات و احادیث قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

«رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود:
امت من در خیر و خوشی هستند مادامی که یکدیگر را دوست داشته و با صلح و سازش زندگی نمایند، و امانت را به صاحبش باز پس بدهند، و از حرام اجتناب نمایند، و مهمان نوازی نموده و نماز را بر پا داشته و زکات بپردازند. وقتی که این کارهای خیر را ترک کنند به قحطی و گرانی مبتلا می شوند.»

اسلاید ۲ :

«امیر المؤمنین (ع) فرمود:
از گناهان خودداری نمایید، چون هیچ بلایی و کمی روزی به انسان نمی رسد مگر به سبب گناه؛ حتی خراش در بدن و افتادن بر زمین و مصیبت زدگی؛ همه این ها به سبب گناه به انسان می رسد. خداوند در قرآن می فرماید: «هر مصیبتی که به شما می رسد به سبب کارهای خود شما است، و این در حالی است که خداوند بسیاری از گناهان را نادیده گرفته و می بخشد.»

اسلاید ۳ :

رسول خدا (ص) فرمود:
از جمله کرامت و عزت مؤمن پیش خداوند این است که برای اجل او وقتی قرار نداده است، تا آن وقت که قصد کار بدی نماید، موقعی که تصمیم به انجام کار بد گرفت، خداوند قبض روحش می کند [تامعصیت نکرده و دچار غضب الهی نگردد].

اسلاید ۴ :

امام صادق (ع)فرمود:

خداوند مدتی برای مرگ مؤمن قرار نداده است او را مادامی که بقاء در دنیا را دوست دارد زنده نگاه می دارد وقتی که خداوند دانست که مؤمن عملی انجام خواهد داد که موجب هلاک دینش باشد، او را با حفظ کرامتش قبض روح می کند.

اسلاید ۵ :

امام جعفر صادق (ع) فرمود:

از کارهای زشت و ناگوار بپرهیزید تا عمر شما طولانی گردد.
تعداد کسانی که به گناه می میرند بیشتر است از کسانی که به اجل طبیعی می میرند و کسانی که به احسان [و نیکوکاری] زندگی می کنند بیشتر از کسانی هستند که به اندازه ی عمر های طبیعی [خود] زندگی می کنند.

اسلاید ۶ :

أصبغ بن نباته، از امیر المؤمنین علیه السلام نقل می کند، که رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود:
وقتی که خداوند به مردمان یک جامعه غضب نموده و لکن عذاب نازل نفرماید، در عوض قیمت ها گران می شود، و عمرشان کم می گردد، و داد و ستد کنندگان از معامله خود سود و بهره نمی برند، و میوه های آن ها خوب نمی شود، و آب نهرها و رودخانه ها کم گردد و باران نمی بارد و اشرار بر آنان سلطنت پیدا می کنند.»

اسلاید ۷ :

و یا این که در تاریخ می خوانیم: امیر مؤمنان (ع)به مردم متمرد می فرمود: اگر در وضع تدین واعمال خود تجدید نظر ننمایید خداوند “غلام ثقیف” [یعنی فرزندی از طایفه ی ثقیف را] را بر شما مسلط خواهد نمود.
گاهی دعا می فرمود: خدایا بر این مردم غلام ثقیف را مسلط فرما! و بالأخره در اثر مسامحه مردم نسبت به اسلام و احکام اسلام و بی اعتنایی نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت، خداوند “حجاج بن یوسف ثقفی” را بر آن ها مسلط گردانید که در تاریخ نقل شده او هفتاد هزار انسان بی گناه را کشت، تازه غیر از آن هایی که در جنگ ها توسط عوامل او کشته شده بودند. و از خود او نقل شده که گفته است: «لذیذترین غذا برای من آن غذایی است که سر شیعه را ببرند و او دست و پا زند و من نگاه کنم و در آن حال غذا بخورم!»

اسلاید ۸ :

در حکایتی شگفت از مثنوی معنوی می خوانیم که گناه و معصیت بویی دارد که از آن بو می توان گناهکار را از بی گناه تشخیص داد. در آن حکایت پیل با استشمام دهان آنان که در مظان قتل بچه اش بودند بی گناه را از گناهکار باز شناخت او سپس نتیجه می گیرد که اگر دعای گناهکار را خداوند نمی پذیرد از آن است که نفس دعا گو آلوده است و خداوند دعای او را رد می کند

اسلاید ۹ :

امام باقر (ع):

به راستی که [گاه باشد] بنده ای از خداوند حاجتی را درخواست می کند و [در آن مورد] قصد خداوند این است که تا زمانی نزدیک یا تا درنگی اندک حاجت او را بر آورده سازد پس در این فاصله آن بنده مرتکب گناهی می شود پس خداوند تبارک و تعالی به فرشته ی خود می فرماید: حاجتش را بر آورده مساز و او را محروم گردان زیرا او [با گناه خویش] خود را در معرض خشم من قرار داد و مستوجب بی بهرگی از رحمت من گشت.

اسلاید ۱۰ :

از امام محمد باقر علیه السلام نقل شده که فرمود:
در نوشته ی رسول خدا صلی الله علیه و آله بود: وقتی که بعد از من زنا علنی شد، مرگ ناگهانی زیاد می شود، موقعی که در خرید و فروش وزن و کیل را کم دادند خداوند قحط و غلا را بر آن ها مسلط می گرداند، وقتی که صله ی رحم را قطع نمودند، اموال در دست اشرار قرار می گیرد، وقتی که امر به معروف و نهی از منکر ترک گردید و از اخبار اهل بیت من تبعیت ننمودند، خداوند اشرار را بر آن ها مسلط می گرداند؛ پس اخیار دعا می کنند و دعایشان به اجابت نمی رسد.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 41 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد