whatsapp call admin

مقاله مروری بر ساختار و ویژگی های دانه به و صمغ حاصل از آن

word قابل ویرایش
7 صفحه
دسته : اطلاعیه ها
10700 تومان
107,000 ریال – خرید و دانلود

مروری بر ساختار و ویژگی های دانه به و صمغ حاصل از آن
چکیده :
درخت به ، از خانواده رزاسه ، درختی است که به عنوان یک گیاه با ارزش تغذیه ای و دارویی فراوان در خاورمیانه ، آفریقای جنوبی و اروپای مرکزی کشت می شود. ایران، در حدود ٧۵% از تولید جهان را به خود اختصاص داده است . دارای ٣ گونه مختلف Cydonia vulgaris Pyriformis و Cydonia vulgaris Maliformis و Cydonia vulgaris Lusitanica که به ترتیب به عنوان به گلابی شکل ، به سیبی شکل و به پرتقالی شکل نامیده می شوند که در شرایط مرطوب کشت می شوند. تعداد به دانه در هر میوه بین ٣٠ تا ٧۵ حبه متغیر است . این دانه ها پهن و بیضی شکل بوده ، حدودا ۵ تا ١٠ میلی متر بلندی، ٢ تا ۵ میلی متر عرض و٢ میلی متر ضخامت دارد. مقدار روغن موجود در آن ١۵ تا ٢٠ درصد می باشد که ترکیب اسید چرب های این روغن مشابه روغن آفتابگردان می باشد. موسیلاژ حاصل از آن، از سلول های پوسته خارجی (اپیدرم) پوشاننده دانه ، ترشح می شوند که به صورت یک پوسته سفید رنگ بر سطح دانه ها قابل رؤیت می باشد.
هیدرولیز اسیدی پلی ساکاریدهای محلول در آب این موسیلاژ تولید L- آرابینوز و D- زایلوز و اسیدهای آلدوبیورونیک دارای گروه O- متیل می کند. پلی ساکارید اصلی آن، می باشد. از این موسیلاژ می توان در درمان بیماری های پوستی مانند مسمومیت پوستی ناشی از سم ٢-T و همچنین به عنوان مواد اتصال دهنده در تهیه قرص ها استفاده کرد. کارایی صمغ به دانه به عنوان عامل تثبیت کننده در بستنی ١٠ برابر ژلاتین است .
کلید واژه : به دانه ، صمغ ، ساختار شیمیایی

مقدمه : درخت به ، از خانواده رزاسه ۵ ، درختی است که به عنوان یک گیاه با ارزش تغذیه ای و دارویی فراوان در خاورمیانه ، آفریقای جنوبی و اروپای مرکزی کشت می شود. ایران، در حدود ٧۵% از تولید جهان را به خود اختصاص داده است (٣).
این گیاه در طب سنتی ایرانی، برای درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد. از برگهای آن به عنوان آرامش بخش و تسکین دهنده اعصاب استفاده می شود. همچنین میوه آن در درمان اسهال خونی کاربرد دارد. دانه های آن به عنوان تسکین دهنده گلودرد و همچنین مواد امولسیون کننده در تهیه لوسیون های حالت دهنده مو استفاده می شوند(۶). استخراج صمغ از به دانه خشک معمولا به عهده خریدار گذارده می شود چرا که فرایند تجاری استخراج، باعث بالا رفتن قیمت آن گردیده و به یک عامل منفی تبدیل می گردد.دو بخش از به دانه با١٠٠ بخش از آب به مدت ٣٠ دقیقه به هم زده می شود و پس از آن پوسته های به دانه کنده شده و این بخش های بدون پوسته ، موسیلاژ مورد نیاز را بدست خواهند آورد . بیشترین میزان صمغ را می توان از به دانه ایرانی استخراج نمود .
کارایی صمغ به دانه به عنوان عامل تثبیت کننده در بستنی ١٠ برابر ژلاتین است . با این حال هنگامی که بستنی آب می شود نمی تواند به همان کفایت تثبیت کنندگی ژلاتین در تثبیت یکدست بستنی عملکردی نشان دهد(١) .
١-تاریخچه و جغرافیای گیاه:
“به ” در ابتدا از شهری به نام “sidon” ، شهری در جزیره کرت باستان ، که امروز به عنوان جزیره Candia شناخته می شود نشأت گرفته است .در حال حاضر ، این میوه بومی جنوب فرانسه به ویژه در مرزهای Garrone و آلمان در ساحل Danube می باشد .
٢-گونه های گیاه :
به طور کلی ، در تحقیقات گیاه شناسی ، تعداد ۵ گونه یا بیشتر از این گیاه شناخته شده ، اما آقای تامپسن در جامعه علمی باغبانی لندن ، نظریه خود را اینگونه بیان کرد که فقط سه گونه از این گیاه وجود دارد:
Cydonia vulgaris Pyriformis که به آن “به گلابی شکل ” گفته می شود.
Cydonia vulgaris Maliformis که “به سیبی شکل ” نامیده می شود .
Cydonia vulgaris Lusitanica که “به پرتقالی شکل ” نامیده می شود .این نوع برگ ها و میوه های بزرگتری را در مقایسه با ٢ نوع قبلی دارد. همچنین تنه آن قابلیت بهتری برای پیوند زدن دارد.
٣- شرایط کشت ، تکثیر و پرورش :
گیاه “به ” نیازمند خاک مرطوب بوده و فضای باز را نسبت به فضای بسته در اولویت قرار می دهد. در خاک خشک نه درخت و نه میوه ، در اندازه بزرگ رشد نمی کنند و در مناطق با شدت وزش باد شدید، میوه قبل از رسیدن می افتد . گفته شده است که بهترین نمونه درخت “به ” در انگلیس در باغستان های قدیمی نزدیک دریاچه یافت شده است . در گذشته هر درخت به را بین ٢ درخت سیب میکاشتند . در صورتی که خاک ، خیلی خشک یا ضعیف باشد می توان سوراخی به عمق ١٠ تا ١٢ فوت نسبت به سطح برای هر درختی حفر و حفره را با خاک رس پر کرد .
“به ” می تواند مانند سیب یا گلابی به سهولت از دانه ها رشد کند . همچنین از طریق بریدن قلمه و کاشتن آن در خاک شنی مرطوب در فصل پاییز، می توان تکثیر و رشد داد . در حالت استاندارد ، درخت بایستی ١٠ فوت در زیر زمین قرار گیرد ، همچنین عوامل مکنده آب را بایستی از اطراف ریشه و جوانه های جانبی از ساقه اصلی جدا گردد. این درخت در هنگام جوانی، سریع رشد می کند و در ۴ تا ۵ سالگی ، ارتفاع ۶ یا ٨ فوت را دارد و در ١٠ تا ١٢ سالگی به ١۵ فوت هم می رسد.
۴-مورفولوژی دانه “به “:
دانه های “به ” پهن و بیضی شکل بوده ، حدودا ۵ تا ١٠ میلی متر بلندی ، ٢ تا ۵ میلی متر عرض و٢ میلی متر ضخامت دارد. دو سطح صاف و مسطح بزرگ در یک سمت ، در یک لبه تیز به هم برخورد کرده و سمت دیگر آن توسط یک سطح شدیدا قوس دار گرد به یکدیگر می پیوندند(٨).
تعداد به دانه در هر میوه بین ٣٠ تا ٧۵ حبه متغیر است (١). آن ها غالبا در توده غیرعادی کوچکی به یکدیگر می چسبند و معمولا در ردیف های ٢ تایی یا با تعدد بیشتر دیده می شوند و توسط موسیلاژ خشک به یکدیگر می پیوندند که به صورت یک پوسته سفیدرنگ بر سطح دانه ها قابل رویت می باشد . این موسیلاژ ، از سلول های پوسته خارجی (اپیدرم) پوشاننده دانه ، ترشح می شوند .
دانه “به ” طعمی شبیه بادام تلخ داشته که تا حدی ملایم تر و ضعیفتر است . در هنگام جویده شدن ، با خیس شدن پوشش دانه توسط بزاق حالت چسب مانند و صمغ مانندی در دهان ایجاد می شود .دانه ها حاوی ١۵-٢٠ درصد روغن ثابت در داخل لپه می باشند که در کنار پروتئین ها قرار دارند .وجود مقدار کمی آمیگدالین و امولسیون باعث ایجاد بو و مزه مشابه بادام تلخ در هنگام خرد شدن در حضور آب می شود(٨).
روغن موجود در دانه به ، که از طریق غوطه ور کردن آنها در هگزان در دمای اتاق حاصل می شود، شامل یک مایع قهوه ای روشن با دانسیته ٠.٩٢٣ (سانتیمتر مکعب .گرم) و اندیس یدی ١٢٠ درصد می باشد ترکیب اسیدهای چرب آن مشابه روغن آفتابگردان بوده و شامل ۵.۵ درصد اسید پالمتیک ، ٣٩.٢ درصد اسید اولئیک ، ۵۴.۵ درصد اسید لینولئیک و
٠.٨ درصد اسید استئاریک می باشد. همچنین ترکیب کربوهیدرات موجود در دانه به ، شامل کمپلکسی از منو و الیگوساکاریدها، پلی ساکارید های مخاطی، پکتین و همی سلولزها می باشد(١١).
۵-ویژگی های فیزیکوشیمیایی صمغ به دانه :
موسیلاژ استخراج شده از دانه به ، در آب محلول بوده و از انحلال آن در آب محلولی لزج و کرم رنگ بدست می آید.

این فقط قسمتی از متن مقاله است . جهت دریافت کل متن مقاله ، لطفا آن را خریداری نمایید
word قابل ویرایش - قیمت 10700 تومان در 7 صفحه
107,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد