دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با انرژی بیوماس

PowerPoint قابل ویرایش
23 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با انرژی بیوماس توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با انرژی بیوماس قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

بیوماس
بیوماس نوعی ماده آلی است که به وسیله گیاهان، اعم از گیاهان خاکی ( که در زمین می‌رویند) و گیاهان آبی ( که در آب می‌رویند ) و مشتقات آنها تولید می‌شود. بیوماس شامل گیاهان جنگلی و پس‌مانده‌های آنها ،‌گیاهانی که به خاطر محتوای انرژی شان در «مزارع انرژی»کاشته می‌شوند، و شامل کود حیوانی نیز می‌شود.
 به هر ماده آلی غیر فسیلی با منشأ حیاتی که بخشی از آن یک منبع انرژی زای قابل بهره برداری را تشکیل دهد، بیوماس گویند. انرژیهای بدست آمده از اغلب سیستمهای بیوماس را به عنوان انرژی تجدید پذیر به شمار می‌آورند.
بیوماس را می‌توان منبع انرژی تجدید پذیر تلقی کرد زیرا عمر گیاه تجدید می‌شود و هر سال به مقدار آن اضافه می‌شود. بیوماس را می‌توان شکلی از انرژی خورشیدی تصور کرد، چون که در واقع این انرژی در نتیجه فتوسنتز و رشد گیاهان حاصل می‌شود . هر وات ظرفیت آن ۳-۹/۰ دلار سرمایه گذاری لازم دارد.

اسلاید ۲ :

فن آوری های استفاده از انرژی بیوماس  بیوماس (Biomass) ، انرژی ذخیره شده خورشیدی در مواد گیاهی (عموما” چوب و ضایعات چوبی) می باشد. بطور کلی فن آوری های استفاده از بیوماس در نیروگاههای تولید برق را می توان به چهار دسته تقسیم کرد :

۱- نیروگاههای فقط با سوخت بیوماس
۲- نیروگاههای دوگانه سوز که از بیوماس به عنوان سوخت فرعی همراه با زغال سنگ استفاده می کنند.
۳- نیروگاههای گازی که بیوماس را به سوخت گازی با ارزش حرارتی پایین یا متوسط تبدیل می کنند و معمولا” آن را برای احتراق در توربین های گازی مورد استفاده قرار می دهند.
۴-فرآیندهای بیولوژیکی مانند هضم و تخمیر.

اسلاید ۳ :

تهیه کنندگان سوخت بیوماس در آینده ممکن است جهت اطمینان از گستردگی منابع و اجتناب از ایجاد بی ثباتی در بازار سوخت از محصولاتی که برای کسب انرژی اختصاص داده شده اند، استفاده کنند.

برای شرکتهایی که نیروگاههای با سوخت زغال سنگ را اداره می کنند، بهره گیری از بیوماس ممکن است آسانترین روش برای اضافه کردن منابع تجدیدپذیر به منابع سوخت مرسوم آنها باشد.

نیروگاههای سوخت مستقیم بیوماس در نقاط مختلف کاملا” قابل اجرا بوده و با سیستم های مولد بخاری که با استفاده از سوختهای فسیلی کار می کنند قابل رقابت هستند.

اسلاید ۴ :

نیروگاههای زغال سنگی را می توان به سرعت و با هزینه ای کم (در مقایسه با هزینه سرمایه گذاری نیروگاههای جدید با سوخت بیوماس یا دیگر منابع تجدیدپذیر) به نیروگاههای دو گانه سوز همراه با بیوماس تبدیل کرد.

استفاده از برخی پس مانده های گیاهی ضمن پائین آوردن هزینه سوخت می تواند مزایائی را برای محیط زیست از طریق کاهش آلاینده هائی از قبیلSOx و NOx ، بهمراه داشته باشد. بعلاوه اگر از یک جسم با دوام به عنوان سوخت استفاده شود، این کار بطور مستقیم انتشار دی اکسیدکربن را هم کاهش می دهد.

اسلاید ۵ :

 

پروژه های بیوماس ارتباط تولیدکنندگان برق با مصرف کنندگان را تقویت می کند. در این خط مشی در تولید برق از منابعی مانند ضایعات جنگلی و کشاورزی استفاده می شود. بعلاوه این امر باعث رشد اقتصاد محلی نیز شده و برای کسانی که در کار تهیه، انتقال و فرآورش مواد سوختی هستند نیز کار ایجاد می کند.

طی چند برنامه تحقیقاتی که در EPRI انجام شده، مزایای فنی، اقتصادی و زیست محیطی فن آوری های بیوماس به مدت ۲۰ سال مورد بررسی قرار گرفته است که می توان از گزارش های متعدد فنی که در این زمینه وجود دارد برای اجرای برنامه های بیوماس استفاده نمود.

اسلاید ۶ :

 

کارهایی که اخیرا” در زمینه انرژی های تجدیدپذیر (سبز) انجام شده بر شرایط دو گانه سوزی با سوخت بیوماس (هم سوختی با بیوماس) ، تعیین وضعیت و آینده توسعه فن آوری های بیوماس و نیز تشخیص نقش بالقوه بیوماس برای کاهش دی اکسیدکربن، متمرکز بوده است.

نرم افزارهای تهیه شده توسط EPRI می توانند به مهندسین و طراحان کمک کند تا جنبه های فنی و اقتصادی استفاده از انرژی بیوماس و فن آوری های تبدیل سوخت مذکور را با تشخیص مزایا و محدودیت های آنها، تعیین کنند.
 از نرم افزار BESIE ( ارزیابی کننده اولیه سیستم انرژی بیوماس ) می توان برای انجام ارزیابی اقتصادی پروژه های انرژی بیوماسی استفاده کرد که در آنها از مواد چوبی پرورش داده شده استفاده می شود.

اسلاید ۷ :

دلایل عمده در توجه به ساختار انرژی بیوماس عبارتند از:

۱- دسترسی به پس‌ماندهای بیوماس در جهت تولید ترکیبی برق و حرارت
۲- تولید برق از منابع غنی و طبیعی بیوماس
۳- تولید توان برای مکانهای دور از دسترس منابع بیوماس
۴- تجدید‌پذیر بودن این نوع انرژی

میزان توان تولیدی از منابع بیوماس بسیار زیاد است خصوصاً با توجه به بازار جهانی (از منظر عرضه و تقاضای انرژی)، اما عملاً‌ این منابع تجدید‌پذیر کمتر مورد استفاده قرار گرفته و به نسل جدیدی از نیروگاههای بیوماس نیاز دارند.

اسلاید ۸ :

کاربرد انرژی بیوماس:
بیوماس می‌تواند به عنوان یک منبع انرژی در یکی از راه‌هایی که در ذیل آمده است بکار رود:

Co-firing: اضافه کردن درصد کمی از بیوماس به سوخت تهیه شده برای نیروگاه
 زغال سنگ (این عمل کوفایرینگ نام‌گذاری شده است)، آسانترین راه برای افزایش کاربرد بیوماس در تولیدب برق است.

در حال حاضر نحوه کارکرد ۶ نیروگاه در ایالات متحده کوفایرینگ بیش از ۱۵ درصد از سوخت ترکیبی (حرارت و برق) است که اغلب آنها از ضایعات چوب استفاده می‌کنند. از طرف دیگر کوفایرینگ در بیوماس ۴۰ درصد می‌تواند جانشینی برای سوخت زغال‌سنگ در یک نیروگاه زغال‌سوز باشد.

اسلاید ۹ :

اشتعال مستقیم:

اشتعال مستقیم بیوماس هم‌اکنون به طور وسیع در صنایع بخصوص مورد استفاده قرار می‌گیرد که این صنایع شامل کارخانه الوار، اسباب و اثاثیه، کارخانه‌های آسیاب‌کننده و کارخانه‌های شکر است.

در یک اشتعال مستقیم به شکلی عملی، بیوماس معمولاً در یک بویلر بزرگ برای تولید بخار می‌سوزد که نتیجه این عمل سیکل رانکین است. این مورد شبیه فرآیند مورد استفاده در نیروگاههای زغال‌سوز است. با این تفاوت که در کارکرد تجهیزات سوخت متفاوت هستند. نیروگاههای اشتعال مستقیم اغلب کوچک بوده و عملکرد بازده آنها حدود ۲۰ درصد است.

اسلاید ۱۰ :

مبدل گاز:
تبدیل کردن به گاز سریع‌تر و اثربخش‌تر از سوختن بیوماس است و یک روش پاک در استخراج انرژی حرارتی خواهد بود. در این فرآیند بیوماس در یک محیط بدون اکسیژن گرم شده و به شکل مواد آلی درمی‌آید.
در حال حاضر در گرونیگن هلند یک سیستم تصفیه بیوماس استفاده می‌شود که اجزا جامد زباله‌های شهری را برای تولید ۲۵ مگاوات برق تصفیه می‌کند.
بیوگاز:
بیوگاز بعنوان یک سوخت با راندمان بالا در توربین گازی بکار می‌رود. سیستمهای چرخه ترکیبی تبدیل گاز شامل یک سیکل بالای توربین گاز، یک سیکل پایین توربین بخار برای رسیدن به بازده نزدیک به دو برابر اشتعال مستقیم در آنها است.
تصفیه بی‌هوازی: روش دیگر برای تولید انرژی از بیوماس استفاده از تصفیه بی‌هوازی مواد آلی برای تولید متان است که می‌تواند بعنوان سوخت مورد استفاده قرار می‌گیرد. از تصفیه بی‌هوازی برای تولید متان از فاضلاب شهری، کارخانه‌ها، کود حیوانات و دیگر مواد استفاده می‌کنند.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 23 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد