دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با کارت هوشمند ملی

PowerPoint قابل ویرایش
72 صفحه
دسته : اطلاعیه ها
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با کارت هوشمند ملی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با کارت هوشمند ملی قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

اگر هر دستگاه یک سیستم کارت هوشمند ایجاد کند همه مردم جامعه ما ناگزیرند از چندین کارت، چندین دستگاه و سیستم‌‏های متفاوت استفاده کنند، برای مثال کارت سوخت وزارت نفت، کارت شناسایی ملی وزارت کشور، ‌‏کارت دانش آموز آموزش و پرورش، کارت سلامت بهداشت از جمله کارت‌‏هایی خواهد بود که فرد مجبور است آن را حمل و نقل کند. بخشنامه دولت به مکلف کردن دبیرخانه شورای عالی فناوری اطلاعات برای نظارت در حوزه IT به منظور استفاده بهینه از منابع از جمله انگیزه‌‏های ایجاد طرح کارت هوشمند ملی بود.
کارت هوشمند چند منظوره باعث صرفه جویی مستقیم و غیر مستقیم در هزینه های کشوری می‌‏شود.

اسلاید ۲ :

کارت شناسایی ملی،‌
‏کارت هوشمند کالابرگ،
کارت هوشمند رفاه،
کارت هوشمند سلامت،
کارت هوشمند دانشجویی،
انجام تعاملات بانکی،
پرداخت عوارض بزرگراه ها،
کارت هوشمند شیر،
کارت هوشمند مالکیت،
کارت هوشمند ورزشکاران،
کارت هوشمند بازنشستگان،
کارت گردشگری،
‌‏کارت هوشمند دانش آموزی،
‌‏کمیته امداد،
گواهینامه،
گذرنامه،
کارت هوشمند مدارک و عناوین شغلی و تحصیلی.

اسلاید ۳ :

کارت هوشمند چند منظوره یکی دیگر از ملزومات توسعه‌ی IT به شمار می‌رود که برای پیاده‌سازی آن به ایجاد دیتاسنتر و فراهم شدن بستر ارتباطی نیاز داریم، لذا در راستای توسعه‌ی IT در کشور، چنانچه هماهنگی لازم میان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های فعال در این حوزه صورت نپذیرد، شاهد وضعیتی خواهیم بود که به ازای هر کاربرد الکترونیک یک کارت هوشمند وجود داشته باشد. در این شرایط یک شهروند باید برای استفاده از خدمات آموزش، تجارت و بهداشت و یا دولت الکترونیک، کارت هوشمند مربوط به هر یک را به همراه داشته باشد.
تلاش برای شعار یک شهروند یک کارت تحقق یابد تا با ایجاد کارت هوشمند چند منظوره‌ی ملی بتوان تمام کاربردهای الکترونیک را در تمام باجه‌های پیشخوان دولت الکترونیک مورد استفاده قرار داد. اولین گام جهت هدفمند کردن یارانه‌های دولت ایجاد کارت هوشمند چند منظوره‌ی ملی است.
این بحث با ایجاد دیتاسنتر و تکمیل شبکه‌ی ارتباطی میان دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف قابل اجرا خواهد شد لذا پیاده‌سازی آن به همکاری بخش‌های مرتبط نیازمند است.

اسلاید ۴ :

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‎های نفتی ایران طی قراردادی به ارزش ۴۳۰ میلیارد ریال با شرکت صنایع مخابراتی راه دور ایران، کلیه امور مربوط به طراحی و تهیه کارت هوشمند بنزین و مراحل اجرایی طرح از جمله نصب کارت‎خوان، جمع آوری اطلاعات و صدور کارت، یک سال نگهداری، ایجاد مراکز امور مشترکین و خود راهبری سیستم را به عنوان پیمانکار و مجری طرح به این شرکت واگذار کرد.

اسلاید ۵ :

با حافظه رمزنگاری شده و ایمن
شناسه دولتی، امور دادگاهی، سلامت الکترونیکی، حمل و نقل، محیط های edutainment و …
کارت هوشمند بر پایه پردازنده (CPU-based)
شناسه امنیتی، بانکداری، امور ارتباطی و مخابراتی، دولت الکترونیکی، سلامت الکترونیکی
بدون تماس (Contactless)
حمل و نقل، شناسه های کنترل دستیابی، شناسه های کنترل امور و مرور

اسلاید ۶ :

آیا می‌دانید زیر بنای تولید هر کارت هوشمند (مثل کارت سوخت) ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه دارد که البته بسته به تعداد، نوع و کاربرد آن این مبلغ تا یک هزار میلیارد ریال هم افزایش می‌یابد؟
توسعه هم زمان شهروند الکترونیک و نیروی انسانی بر اساس هم افزایی و یکپارچگی

اسلاید ۷ :

آیا می‌دانید ۵۰۰ میلیون ریال برای تحقیق بر روی هر کدام از کارت‌های هوشمند هزینه می‌شود؟ آیا می‌دانید در یک اقدام ناهماهنگ سازمان‌های مختلف در کشورمان، هر یک به‌صورت جداگانه تصمیم به صدور یک کارت هوشمند برای ارایه خدمات الکترونیکی خود گرفته‌اند و این درحالی است که درجهان این کار به‌صورتی منسجم و در قالب یک کارت صورت می‌گیرد؟ آیا می‌دانید هر یک از سازمان‌های ما به چه تعداد کارت هوشمند نیازمندند؟
دولت الکترونیک، آموزش الکترونیک و تجارت الکترونیک!

اسلاید ۸ :

آیا می‌دانید صدور یک کارت هوشمند چندمنظوره می‌تواند موجب صرفه‌جویی چند صد میلیارد ریالی شده و همچنین مردم را از سردرگمی استفاده از کارت‌های هوشمند متعدد نجات می‌دهد؟
آیا می‌دانید می‌توان در کشور به‌جای حداقل۷۰۰ ملیون کارت متفاوت تک‌منظوره از ۷۰ میلیون کارت هوشمند چندمنظوره ملی استفاده کرد؟

اسلاید ۹ :

کشورهای مختلفی مانند مالزی با پی‌ بردن به اهمیت کارت‌های هوشمند چندمنظوره آن را در دستور کار خود قرار داده و عملیاتی کرده‌اند. اما در ایران از تجربه‌های جهانی که توسط دیگران کسب شده اند، استفاده نمی شود و شاید به‌همین دلیل نیز این پروژه که از سال ۸۳ آغاز شده تاکنون هنوز به پایان نرسیده و بی‌‌نتیجه مانده است و با شرایط موجود حتی آینده مشخصی نیز برای آن نمی‌توان در نظر گرفت.
در حال حاضر استفاده از IT برای مردم ملموس نبوده و از نظر نیروی انسانی کمبود متخصص در کشور احساس می شود.

اسلاید ۱۰ :

پروژه کارت هوشمند چندمنظوره دولتی مالزی، از جمله فعالیت‌هایی است که در چارچوب برنامه[۱۳- MSE] این کشور اجرا شده است. این پروژه در سال ۱۹۹۹ آغاز شد و هدف اصلی آن ارائه ی یک کارت هوشمند چند‌منظوره برای کاربرد‌های بخش دولتی و خصوصی بود. دولت مالزی از اواخر سال ۲۰۰۱ توزیع این کارت جدید را آغاز کرد و به تدریج تمامی شهروندان بالای ۱۲ سال در این کشور دارای یک کارت هوشمند چند‌منظوره دولتی با نام MyKad خواهند بود.
دولت مالزی برای اجرای این پروژه با دو چالش اساسی مواجه بود:
مشکلات فنی
مسأله فرهنگ‌سازی و آمادگی مردم
برای پذیرش این نوع کارت جدید. برای غلبه بر اولین چالش، اجرای این پروژه به کنسرسیومی بین‌المللی از شرکت‌های معتبر در این زمینه سپرده شد و دستگاه‌های دولتی مرتبط نیز موظف به همکاری با این کنسرسیوم شدند. در زمینه فرهنگ سازی نیز دولت مالزی برنامه‌های آموزشی متعددی را در مورد مزایای کارت هوشمند چندمنظوره تهیه کرد و از طریق رسانه‌های جمعی به آموزش مردم پرداخت.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 72 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد