دانلود فایل پاورپوینت بانکداری و پول الکترونیکی

PowerPoint قابل ویرایش
31 صفحه
11900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت بانکداری و پول الکترونیکی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت بانکداری و پول الکترونیکی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

مقدمه

      بانکداری الکترونیک یا برخط یا اینترنتی، عبارت است از فراهم آوردن امکاناتی برای کارکنان در جهت افزایش سرعت و کارایی آنها در ارائه خدمات بانکی در محل شعبه و همچنین فرآیندهای بین شعبه‌ای و بین بانکی در سراسر دنیا و ارائه امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به مشتریان که با استفاده از آنها بتوانند بدون نیاز به حضور فیزیکی در بانک، در هر ساعت از شبانه روز (۲۴ ساعته) از طریق کانال‌های ارتباطی ایمن و با اطمینان عملیات بانکی دلخواه خود را انجام دهند.

      به عبارت دیگر بانکداری الکترونیکی استفاده از فناوری‌های پیشرفته نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مبتنی بر شبکه و مخابرات برای تبادل منابع و اطلاعات مالی به صورت الکترونیکی است و نیازی به حضور فیزیکی مشتری در شعبه نیست.

      از نتایج و دستاورد های اساسی اینترنت و  IT بانکداری الکترونیک است و بر اهمیت آن به دلیل افزایش روز افزون تعامل اقتصادی کشور ها با یکدیگر روزبروز افزوده می شود و همچنین بر مبنای تمایل بشر به راهکار های ساده تر، در انجام کار های مالی و اقتصادی نیز نیازمند بازنگری و نوآوری بعلاوه تسهیل در نظام بانکی می باشیم.

v

اسلاید ۲ :

سوال؟

üآیا تا به حال سعی کرده اید که از بانکداری الکترونیک استفاده کنید؟

ü

üآیا میدانید مزایای استفاده از بانکداری الکترونیک چیست؟

ü

üآیا میتوان این اطمینان را داشت که اطلاعات حساب بانکی ما در استفاده از خدمات الکترونیکی (اینترنت) در امن باشد؟

ü

ü

اسلاید ۳ :

تاریخچه

      در اواخر دهه ی ۱۳۶۰ بانک ها ی کشور به سیستم اتوماسیون عملیات بانکی و رایانه ای کردن ارتباطات خود توجه نشان دادند.حرکت به سمت بانکداری الکترونیکی ازاوایل دهه ی۷۰ آغاز شد

     در خرداد۱۳۸۱مجموعه مقررات حاکم بر مرکز  شتاب به تصویب رسید. بدین ترتیب اداره شتاب بانک مرکزی در ۱/۴/۱۳۸۱ تاسیس و با هدف فراهم کردن زیر ساخت بانکداری الکترونیکی آغاز به کار کرد. شتاب با ایجاد ارتباط بین دستگاه های خود پرداز سه بانک رسماً متولد شد(بانک­های کشاورزی، توسعه صادرات و صادارت ایران در این طرح حضورداشتند وبانکهای خصوصی سامان وکارآفرین نیزدرخواست کردند که درآزمایش­های اولیه شتاب حضورداشته باشند). درحال حاضربیشتربانکهای ایران بطورمستقیم طرحهای با نکداری الکترونیکی خود را پیش برده و می برند. بانک ملی با طرح سیبا، بانک صادرات با طرح سپهر، بانک رفاه با طرح جاری همراه، بانک کشاورزی با طرح مهر، بانک ملت با طرح جام

          و بانکهای خصوصی با طرح بانکداری ۲۴ ساعته و به صورت مجزا و منفرد، با نکداری

          الکترونیکی را درحوزه تحت پوشش خود تجربه کرده و می کنند.

اسلاید ۴ :

تعریف بانکداری الکترونیک

     بانکداری الکترونیکی شیوه ای از بانکداری است که در آن مشتری در کلیه ساعات شبانه روز و بدون حضور فیزیکی در شعب بانک با استفاده از سرویس های امن الکترونیکی که بانک در اختیار وی قرار می‌دهد ، از خدمات بانکی استفاده نماید .

برای برخی از مشتریان ، بانکداری الکترونیکی به معنی دسترسی ۲۴ ساعته به موجودی حساب بانکی از طریق دستگاه خودپرداز می‌باشد. در صورتیکه بانکداری الکترونیکی شامل خدمات مختلف بانکی است که به صورت غیر حضوری از طریق درگاه های مختلف ( نظیر پایانه فروش ، اینترنت ، خودپرداز ،تلفن ثابت و همراه و … ) قابل ارایه می‌باشد .

اسلاید ۵ :

بانکداری الکترونیک

üامروزه  ارائه خدمات بانکداری الکترونیک از سوی بانک ها باعث رضایت مردم شده است چرا که مردم با استفاده از این خدمات دیگر نیازی به مراجعه به شعبه های بانکی برای انجام امور بانکی و انتظار در صف ها طولانی ندارند.

üاز این سو افراد بسیاری به استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک ترغیب میشوند.

üیکی از برترین خدمات الکترونیکی که میتونه همه نیاز های بانکداری ما را برطرف کند استفاده از بانکداری اینترنتی یا مجازی می باشد.

üامروزه در بیشتر شرکتها و سازمان های دولتی به صورت الکترونیکی جا به جا می شوند.

üسوء استفاده از ضعف های امنیتی بانک ها و ناآگاهی کاربران می تواند باعث نفوذ هکرها به حساب های بانکی شود

ü

اسلاید ۶ :

مزایای بانکداری الکترونیک

اسلاید ۷ :

مزایای سیستم در سطح ملی

استفاده از بانکداری الکترونیکی موجب کاهش آلودگی هوا ، مصرف سوخت و ترافیک ( بدلیل عدم نیاز به مراجعه حضوری مشتریان به شعب موسسات مالی ) ، کاهش هزینه های بهداشت و درمان، کاهش هزینه های چاپ اسکناس ناشی از فرسودگی اسکناس و … می‌شود .

مزایا سیستم برای کاربر

کاهش هزینه های رفت و آمد ، جلوگیری از اتلاف وقت ، کاهش احتمال بروز بیماری ( بدلیل عدم نیاز به تماس با پول نقد و کمتر در معرض آلودگی قرار گرفتن ) ، سهولت استفاده از خدمات بانکی ، استفاده بهینه از زمان ، کاهش ریسک مخاطرات امنیتی ناشی از حمل پول نقد (مانند دستبرد ، سرقت، مفقود شدن پول و …)، استفاده از خدمات بانکی بدون محدودیت مکان و زمان و …

مزایا برای موسسه مالی

کاهش هزینه های عملیاتی و هزینه تمام شده خدمات بدلیل عدم نیاز به شعبه فیزیکی ، امکان فعالیت و ارایه خدمات بدون محدودیت مکانی و زمانی ، افزایش منابع ، ممیزی و کنترل ساده تر تراکنش ها ،

      کاهش مخاطرات امنیتی ناشی از پول رسانی و …

v

اسلاید ۸ :

معایب بانکداری الکترونیک

    خطرهای امنیتی

       در نظام بانکداری جدید افراد می توانند با بدست آوردن رمز اشخاص ازحسابهای آنان برداشت کنند و یا به طورکلی به حسابهای اشخاص حمله یا آنها را ازاعتبار ساقط نمایند. باید گفت که درنظام بانکداری سنتی به دلیل ماشینی بودن سیستم و یادستی بودن آن ،فقط متصدیان اموربانکی به حسابهای مشتریان دسترسی داشتند و از این نظر میزان این نوع خطرهای امنیتی برای حسابهای افراد و شرکتها بسیارپایین بود.

   ناآشنایی با فناوری

       عده کثیری ازافراد جامعه با این شیوه بانکداری الکترونیکی آشنایی ندارند که از نبود آموزشهای عمومی وزمینه های لازم فرهنگی واجتماعی ناشی می شود. برای متداول شدن این شیوه بانکداری و استفاده مشتریان ازآن ،به برگزاری دوره های آموزش شیوه کار با نظام خدمات الکترونیکی نیاز است.

    ازسایر معایب بانکداری الکترونیکی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

    – دسترسی هکرها به حسابهای اشخاص

    – نبودن اینترنت پرسرعت ودائمی دربرخی ازکشورها ازجمله کشورخودمان

      اما با وجود مشکلاتی که پیش روی این شیوه بانکداری است به جرات می توان گفت که بانکداری

           الکترونیکی نقش عمده ای درایجاد رفاه مشتریان ،کاهش هزینه های حاصل از آن وهمچنین صرفه جویی

               دروقت مردم جامعه رادربردارد.

v

اسلاید ۹ :

بانکداری سنتی و الکترونیکی مقایسه

اسلاید ۱۰ :

بانکداری مجازی

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 31 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد