whatsapp call admin

دانلود فایل پاورپوینت تاسیس بانک توسعه اسلامی

PowerPoint قابل ویرایش
24 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت تاسیس بانک توسعه اسلامی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت تاسیس بانک توسعه اسلامی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

این بانک یکی از موسسات بزرگ مالی توسعه ای بین المللی و از نهادهای تخصصی سازمان کنفرانس اسلامی محسوب می گردد.

—هدف اصلی آن پیشبرد توسعه اقتصادی و پیشرفت اجتماعی کشورهای عضو و جوامع مسلمان  کشورهای غیر عضودر سراسر جهان بر اساس اصول شریعت اسلامی میباشد.

—

—از همان ابتدا یادداشت تفاهمی با بانک جهانی برای تقویت همکاری های موجود امضا کرد.

اسلاید ۲ :

در تاریخ ۲۰ اکتبر ۱۹۷۵ میلادی از سوی ۲۲ کشور اسلامی و با سرمایه اولیه ۷۵۵ میلیون دینار اسلامی در جده عربستان تاسیس گردید.

هم اکنون اعضای بانک ، دربرگیرنده ۵۶ کشور از چهار قاره آسیا، آفریقا ‌.اروپا و آمریکا ، می باشند.

—

اسلاید ۳ :

—عربستان سعودی.امارات متحده عربی.ترکمنستان.سنگا ل . آلبانی.نیجریه.مالزی. لیبی.چاد.بورکینافاسو.سومالی.بنگلادش..سوریه.کومور. گینه بیسائو. برونئی.بحرین ساحل. کویت .قطر.فلسطین سیرالئون.عمان.بنین.آذربایجان.الجزایر.سورینام.گابن سودان.نیجر.موزامبیک.پاکستان.مراکش.موریتانی.مالی. مالدیو.لبنان.قرقیزستان.عراق.ایران.گینه.اردن.گامبیا.اندونزی.افغانستان.ازبکستان.تونس.جیبوتی.تاجیکستان.یمن.اوگاندا.ترکیه.توگو.مصر.قزاقستان.کامرون.

—

اسلاید ۴ :

سرمایه پذیره‌نویسی شده این بانک در حال حاضر نیز بالغ بر ۳۰میلیارد دینار اسلامی است .

جمهوری اسلامی ایران سومین سهامدار بزرگ بانک توسعه اسلامی بعد از عربستان و لیبی محسوب می گردد.

سهامداران عمده این بانک به ترتیب :

—عربستان سعودی

—لیبی

—ایران

—مصر

—کویت

—ترکیه

—قطر

—امارات متحده عربی

—نیجریه

—

اسلاید ۵ :

شامل :وام، اجاره به شرط تملیک، فروش اقساطی، استصناع، مشارکت در سرمایه، تقسیم سود، خطوط اعتباری و کمک فنی یا کمک بلاعوض        می باشد.

 سال مالی بانک ، سال هجری قمری است. 

زبان رسمی بانک ، عربی است اما زبان انگلیسی و فرانسه علاوه بر اینکه زبان کاری هست ، زبانهای رایج نیز محسوب میشوند.

—

اسلاید ۶ :

وام ها عمدتاً برای توسعه کشاورزی، ساختن راه ها، توسعه مناطق روستایی، پروژه های آموزشی، گسترش بنادر، ایجاد فرودگاه، ایجاد کانال های آبیاری و … تخصیص می یابند. این وام ها بدون بهره و تنها کارمزدی (حدود ۲ درصد) جهت جبران هزینه های اداری دریافت      می شود. بازپرداخت آنها ۱۵ تا ۲۵ ساله است که شامل ۳ تا ۵ سال دوره تنفس می باشد و به صورت اقساط مساوی شش ماهه انجام می شود.

اسلاید ۷ :

یکی از شیوه های تأمین مالی میان مدت برای پروژه های درآمدزا در بخش طرح های صنعتی است که براساس آن تجهیزات سرمایه ای و سایر سرمایه های ثابت همچون کارخانه، ماشین آلات و تجهیزات، تانکرهای نفتی، کشتی های ماهیگیری و … واجد شرایط استفاده از این تسهیلات می باشند.
براساس شیوه اجاره به شرط تملیک، مالکیت اموال اجاره شده در طول دوره اجرا که ممکن است ۱۵ سال به طول بیانجامد، در اختیار بانک توسعه اسلامی است و پس از بازپرداخت آخرین قسط اجاره به عنوان هبه به مالکیت ذینفع انتقال می یابد.

اسلاید ۸ :

—

—در این روش مالکیت دارایی و اموال بلافاصله پس از تحویل دارایی به خریدار منتقل می شود در حالی که مبلغ خرید به صورت اقساط بازپرداخت می گردد. ارائه ضمانتنامه دولتی یا بانکی مورد قبول بانک توسعه اسلامی در مورد کلیه پروژه ها یا عملیاتی که از سوی بانک مزبور تأمین مالی می گردد لازم می باشد.

اسلاید ۹ :

—
بانک توسعه اسلامی در سهام شرکت ها و مؤسسات در کشورهای عضو که به طور بالقوه درآمدزا و مطابق با اصول شریعت اسلامی باشند و هم چنین تأثیر توسعه ای عمده ای بر اقتصاد کشورهای خود داشته باشند مشارکت می نماید.

اسلاید ۱۰ :

قراردادی است که به موجب آن یک طرف قرارداد تعهد می نماید تا کالای مشخصی را با ویژگی معین مشخص و در یک زمان خاص تولید کند که عمدتاً شامل هرگونه فرایند تولید، ساخت، مونتاژ یا بسته بندی می گردد، همچنین استصناع می تواند در تأمین مالی کالاهای سرمایه ای و حتی کالاهای غیرقابل ملموسی چون گاز و برق به کار رود.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 24 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد