دانلود فایل پاورپوینت تغذیه و پوکی استخوان

PowerPoint قابل ویرایش
14 صفحه
23700 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت تغذیه و پوکی استخوان توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت تغذیه و پوکی استخوان قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ----

اسلاید 1 :

 

پوكي استخوان بيماري است كه طي آن در اثر تخريب بافت استخوان، توده استخواني كاهش يافته و تعادل بين تشكيل و برداشت كلسيم از بين مي رود و با ايجاد اين حالت ، استخوان ها در برابر نيروي وارد شده كمي آسيب پذير شده و به راحتي مي شكنند.

اسلاید 2 :

1- افزايش سن : بالاترين رشد استخوان معمولا در سنين 20 -10 سالگي بوده و توده استخواني هر شخصي تا سن 35 سالگي به بيشترين مقدار خود مي رسد و به تدريج با افزايش سن، كاهش توده استخواني رخ مي دهد كه اين امر در سنين بالا سرعت بيشتري يافته به طوري كه مقدار تخريب استخوان از ميزان تشكيل آن بيشتر مي شود.

اسلاید 3 :.

2- جنس : پوكي استخوان در زنان چهار برابر مردان تخمين زده مي شود.

3- يائسگي : زماني كه زنان به سن يائسگي مي رسند در اثر كمبود هورمون هاي تخمدان ميزان تخريب استخوان در آنها زياد شده و سرعت تخريب استخوان از تشكيل آن بيشتر مي شود.

4- عوامل ارثي : احتمال ابتلا به پوكي استخوان در افرادي كه سابقه فاميلي اين بيماري را دارندبيشتر است.

اسلاید 4 :

5- تغذيه : استخوان تحت تاثير چندين عامل تغذيه اي قرار دارد. مهم ترين اين عوامل عبارتند از: كلسيم و ويتامين D

6- اعتياد طولاني به سيگار و الكل : استعمال دخانيات و الكل باعث تشديد پوكي استخوان مي شود.

7- كم تحركي : فعاليت بدني سبب افزايش توده استخواني مي شود.

8- برخي از بيماري ها : بيماري هاي مربوط به تيروئيد، غدد فوق كليه، ديابت و غدد جنسي و اختلالات گوارشي شانس ابتلا به پوكي استخوان را افزايش مي دهد.

اسلاید 5 :

تعدادي ازداروها : مثل كورتون ها، هورمون هاي تيروئيدي، متوتركسات، ليتيم، داروهاي ضد صرع ،داروهاي مدر و آنتي اسيدها مي توانند زمينه را براي ابتلا به پوكي استخوان فراهم كنند.

اسلاید 6 :.

پوكي استخوان را«  بيماري خاموش » مي نامند زيرا معمولا افرادي كه دچار پوكي استخوان مي شوند ممكن است هيچ علامتي نداشته باشند به طوريكه اين بيماري سال ها همراه آنهاست بدون اينكه خودشان اطلاعي داشته باشند.در مراحل اوليه پوكي استخوان، علائم ظاهر نمي شود و در مراحل بعدي با بروز شكستگي هاي خود به خود كه با كمترين ضربه به ويژه در استخوان هاي لگن، ران و كمر ايجاد مي شود و نيز كوتاه شدن قد، قوز پشتي و كمر درد شديد در بخش خاص آشكار مي گردد.

اسلاید 7 :

پوكي استخوان اختلالي است كه درمان قطعي براي آن وجود ندارد به همين دليل پيشگيري از بروز آن بسيار آسان تر و باصرفه تر از درمان آن است.

يكي از مهم ترين عوامل پيشگيري از پوكي استخوان ، تغذيه است. تغذيه مناسب بايد از دوران كودكي وجود داشته باشد تا از اين راه ميزان تراكم توده استخوان افزايش يافته و درصد ابتلا به پوكي استخوان در دوران سالمندي كاهش يابد.

اسلاید 8 :

مصرف لبنيات به عنوان منبع اصلي كلسيم در رژيم غذايي روزانه در پيشگيري از پوكي استخوان نقش بسيار مهمي دارد. كلسيم ماده اصلي استخوان ها است. به همين دليل مصرف 3- 2 واحد از لبنيات كم چربي در طول روز توصيه مي شود. از اضافه كردن چاي، پودر نسكافه و كاكائو و قهوه به شير خودداري كنيد زيرا از جذب كلسيم جلوگيري مي كنند.

علاوه بر لبنيات، سبزيجات برگ دار سبزرنگ مثل كاهو، كلم و اسفناج، مغزها مثل بادام و فندق، خشكبار مثل برگه زردآلو و حبوبات به ويژه انواع لوبياها و سويا نيز منابع خوب كلسيم هستند.

اسلاید 9 :

از مصرف چربي ها، روغن ها و قندهاي ساده( قند و شكر) به ميزان زياد بپرهيزيد زيرا باعث افزايش دفع كلسيم از روده ها مي شوند.

مصرف چربي هاي اشباع مثل روغن هاي حيواني، كره، پيه و امعاء و احشاء( جگر، دل و قلوه، سيرابي) را محدود كرده و از روغن زيتون و كانولا براي پخت و پز و سالاد استفاده كنيد.

از مصرف زياد پروتئين هاي حيواني اجتناب كرده و از پروتئين هاي گياهي به ويژه حبوبات در برنامه غذايي خود استفاده نمائيد زيرا پروتئين هاي حيواني باعث افزايش دفع كلسيم از راه ادرار مي شوند.

اسلاید 10 :

مصرف نوشابه هاي گازدار را كاهش داده و به جاي آن از دوغ كم نمك و بدون گاز استفاده كنيد زيرا نوشابه هاي گازدار به دليل داشتن فسفر به مقدار زياد از جذب كلسيم جلوگيري مي كنند.

از مصرف زياد نمك خودداري كنيد زيرا نمك زياد منجر به دفع كلسيم از راه ادرار مي شود.

مصرف غذاهاي كنسرو شده و آماده مثل سوسيس و كالباس را به دليل داشتن نمك بالا محدود كنيد.

فعاليت بدني روزانه به سلامت استخوان ها كمك زيادي مي كند. توصيه مي شود 5 روز در هفته و روزانه حداقل       45- 30 دقيقه ورزش سبك مثلا پياده روي سريع انجام شود.

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 23700 تومان در 14 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع

دانلود مقاله زنان وپوکی استخوان

word قابل ویرایش
24 صفحه
18700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته پزشکی
زنان وپوكي استخوان خانم‌ها،‌ مواظب‌ استخوان‌هايتان‌ باشيد! استخوان‌ها ستون ‌هاي‌ بدن‌ شما هستند و عضلات‌ شما براي‌ فعاليت‌ مناسب‌ به‌ سلامت‌ استخوان‌ها نياز دارند. برعكس، براي‌ داشتن‌ استخوان‌ هاي‌ قوي‌ و سالم‌ بايد فعاليت‌ ورزشي‌ و عضلاني‌ مداوم‌ و مناسب‌ داشته‌ باشيد.شما خانم‌ها به‌ علت‌ داشتن‌ شرايط‌ خاص‌ ...

دانلود مقاله پوکی استخوان

word قابل ویرایش
16 صفحه
18700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته پزشکی
پوکی استخوانشیوه درمان در صورت مشخص بودن علت استئوپروز باید آن را درمان کرد. هدف از درمان ، جلوگیری از پیشرفت بیماری و کمک به بهبود آن می‌باشد. تغییر در رژیم غذایی ، مواد پروتئینی ، کلسیم مکمل ، املاح و ویتامین‌ها و مخصوصا ویتامین D باید، مقدار کافی از راه غذایی و دارویی به این بیماران داده شود. کلسی تونین ،ا ...

دانلود مقاله پوکی استخوان

word قابل ویرایش
40 صفحه
18700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته پزشکی
پوکی استخوانمقدمهدر علم پزشکی ، گروهی از بیماریها وجود دارند که تحت عنوان بیماریهای متابولیک استخوان از آن ها نام برده می شود . در این گروه که بیماریهای متعددی را شامل می شود ، دو بیماری مهم وجود دارد که بعضی از مردم با توجه به سن و جنس خود با آن روبرو هستند . دو بیماری مهم استخوانی که جزء بیماریهای متابولیک ...

تحقیق در مورد پوکی استخوان ‌

word قابل ویرایش
11 صفحه
18700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته پزشکی
پوکی استخوانمقدمه: همه ما می دانیم که با افزایش سن منحنی شکستگی استخوان ها، خمیدگی پشت و کوتاه شدن قد ایجاد می گردد که در واقع این علایم نشانه های بیماری به نام پوکی استخوان است که با آگاهی از این بیماری، می توانیم از بروز آن پیشگیری کنیم.پوکی استخوان چیست؟ پوکی استخوان یا اسم علمی آن (osteo prosis) به معنی پ ...

دانلود پاورپوینت ورزش های ویژه پوکی استخوان

PowerPoint قابل ویرایش
15 صفحه
23700 تومان
ورزش هاي ويژه پوكي استخواندر اين بخش برخي از تمرين هايي كه براي پيشگيري يا درمان پوكي استخوان و به منظور تقويت عضلات و استخوان ها و بهبود حالت تعادل طراحي شده اند، ارائه شده است. قبل از انجام اين تمرين ها، ابتدا با پزشك و يا فيزيوتراپ خود مشورت كنيد تا در انتخاب تمرينهاي مناسب و تعداد انجام آنها به شما كمك نم ...

دانلود فایل پاورپوینت نقش تغذیه در پیشگیری و درمان پوکی استخوان

PowerPoint قابل ویرایش
42 صفحه
23700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته پزشکی
--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ---- اسلاید 1 : سلولهای استخوانی استئوبلاست استئوکلاست اسلاید 2 : توده استخوانی املاح استخوانی حداکثر املاح استخوانی به طور عمده تا 30 سالگی اسلاید 3 :     مکانیسم تنظیم تعادل کلسیم در بدن هورمون پاراتورمون (هورمون مترشحه ازپاراتیروئید) 1و25 دی ه ...

دانلود فایل پاورپوینت آشنایی با پوکی استخوان

PowerPoint قابل ویرایش
80 صفحه
23700 تومان
دسته بندی : مقالات رشته پزشکی
--- پاورپوینت شامل تصاویر میباشد ---- اسلاید 1 : استخوان استخوان یکی از بزرگ ترین اعضای بدن است . این بافت زنده قادر به تغییر ساختارخود در نتیجه فشار های موجود است .این بافت در طول زندگی نه ثابت می ماند و، نه بدون تغییربلکه ،کاملا فعال بوده و دائما تغییر می کند حتی در سنین پیری  . این عضو دارای رگها ...

مقاله کاربرد مدل اعتقاد بهداشتی در پیشگیری از پوکی استخوان در رابطین بهداشت مراکز بهداشتی - درمانی شهر خرم آباد

word قابل ویرایش
14 صفحه
27700 تومان
دسته بندی : مقالات گوناگون
کاربرد مدل اعتقاد بهداشتی در پیشگیري از پوکی استخوان در رابطین بهداشت مراکز بهداشتی- درمانی شهر خرمآباد چکیده مقدمه: استئوپروز شایعترین بیماري متابولیک استخوان است که با ایجاد اختلال ساختاري در استخوان، زمینه را براي بروز شکستگی استخوان مستعد میسازد. این مطالعه به منظور بررسی تأثیر مدل اعتقاد بهداشتی در پیش ...