دانلود فایل پاورپوینت حسابداری مدیریت

PowerPoint قابل ویرایش
34 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت حسابداری مدیریت توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت حسابداری مدیریت قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

 

اهداف آموزشی

۱- توصیف استفاده از مدل های مالی برای اهداف برنامه ریزی سود

۲-توضیح چگونگی اجرای تحلیل هزینه – حجم فعالیت – سود

۳-توصیف استفاده از صفحات گسترده در مدلهای مالی

۴-شناسایی اثر ساختار هزینه و اهرم عملیاتی بر حساسیت سود در تغییرات حجم فعالیت

۵-توضیح چگونگی استفاده از ارزش دلاری به عنوان اندازه گیری حجم فعالیت

۶- توضیح اثر مالیاتی بر مدلهای مالی

۷- توصیف استفاده از مدلهای مالی در شرکتهای چند محصولی

۸-توضیح مدلهای مالی با محرکهای هزینه  چند گانه

اسلاید ۲ :

بسمه تعالی
 
مدلهای مالی برای تصمیم گیریهای کوتاه مدت
مدلهای مالی ابزاری ساده اما جالب هستند که می توانند نگرش جامعی از فعالیتهای مالی شرکتها تهیه کنند یا به مدیران برای تصمیم گیریهای خاص کمک کنند.
فرض کنید، باشگاه دانش آموزی می خواهد فیلمی را در محوطه نشان دهد. باشگاه می تواند یک فیلم مخصوص را برای یک آخر هفته ، ۱۰۰۰ دلار اجاره کند. اجاره یک تالار، حقوق بلیط فروش و دیگر پرسنل و سایر هزینه های ثابت در طول یک هفته ۸۰۰ دلار می باشد. سازمان هر بلیط را ۴ دلار برای هر نفر می فروشد. بعلاوه برآورد یم کند که سور حاصل از فروش نوشیدینها، ذرت، شیرینی برای هر بلیط گیرنده ۱ دلار باشد. چند نفر  باید بلیط بخرند تا باشگاه در نقطه سربه سر باشد و اجاره فیلم توجیه شود ( جواب ۳۶۰ ) تجلیلگران بر مفهوم رفتار هزینه ثابت و متغیر اتکا می کنند که ما بحث کرده بودیم در فصل ۱ ودر فصل ۵ پوشش داده شده بود.
در این فصل مدلهای مالی، بیشتر بر نوع خاصی از مدل تاکید دارد. و شرح می دهد مدیران چگونه می توانند در موقعیتهای تصمیم گیری از آن استفاده کنند.

اسلاید ۳ :

پس از مطالعه این فصل شما باید بتوانید بفهمید چگونه از مدلهای مالی برای سورهای پیشنهادی (یازیین) استفاده کنید و چگونه از نتایج اطلاعات برایتصمیم گیریهای کوتاه مدت استفاده کنید.
مدل مالی چیست؟
یک مدل بیان کننده واقعیت است. شما احتمالاً مدلهایی را درهر حال می بینید مثل مدل هواپیمایی مدلهای ساختمانهای تجاری ساخته شده بوسیله معماران، یا عروسکها و اعمال مشابه ، مثال دیگر استفاده شبیه سازی برای هدایت قطار هوایی است، شبیه سازی به شخص اجازه می دهد مهارتهایی را در شرایط مختلف فعالیت برای مطالعه عکس العملهای خلبانی آن امتحان کند.

یک مدل مالی که به سبک شبیه سازی کار می کند می تواند تاثیر متقابل متغیرهای اقتصادی را در محیطهای متنوع تجزیه و تحلیل کند. مدلها نیازمند تحلیل گران هستند تا معادلاتی را که بیانگر عملیات شرکت و نسبتهای مالی است، توسعه دهنده برای مثال نسبتها ممکن است شامل حاشیه فروشی برای قیمت فروش تعداد فروش ، نسبت گردش موجودی کالا و تناسب نسبی محصولات مختلف فروش رفته (ترکیب محصولات) آنها می توانند شامل هر نسبت مالی باشند که به مدیریت برای تصمیم گیری کمک می کنند. تجلیل گر پس از جایگذاری مدل در نرم افزار، اغلب یک صفحه گسترده ، به استفاده کننده اجازه می دهند تاثیر تغییرات متغیرها مثل قیمت فروش،

اسلاید ۴ :

( ما این تکنیک را در پایان فصل توضیح می دهیم) مدلهای مالی چندین نفع برای استفاده کنندگان دارند. تجلیل گر می تواند از مدل برای اهداف تجاری بدون اینکه حق از شرکت پایمال گردد,استفاده کند . مثل شبیه سازی بحث شده ، حجم فروش یا هزینه های ممکن در سودهای عملیاتی شرکت را حسبا کند.برای مثال یک شرکت ممکن است بخواهد بداند اثر صورت جریان وجه نقد، فروش، سودآوری بر تحکیم اعتبار پیشنهاد شده بوسیله یک نفر چیست؟ یک تحلیل گر می تواند مدل مالی مناسبی را بسازد تا یک ابزار تائید برای پیش بینی نتیجه سفاریوهای متغیر باشدبسیاری از مدلها به سازمان اجازه می دهند تا اثر اعمال تجاری ممکن را بوسیله بازنگری نتایج بالقوه قبل از انجام عمل مطالعه کنند. مدلها به مدیران در شناسایی( تشخیص) پیشنهادهای بد، یا تصمیمات جلوتر از زمان کمک می کند. قبل از اینکه اثرات منفی را برای شرکت در نظر بگیرند.

توجه کنید به GIGO پس مانده ورودی و پس مانده خروجی، استفاده از مدلهای مالی می توانند مسائل و مشکلاتی داشته باشند. مدلهای صحیح بطور اتوماتیک نمی توانند تصمیم گیری را بهبود بخشند. یک مدل فقط به همان خوبی فرضیات مورد استفاده است. فرضیات ناقص یا اطلاعات پد، نتیجه اش در خروجی (محصول ) ناقص است بعضی اوقات بدتر و سپس بی فایده می شوند زیرا به مدیرات و دستورات غلطی می فرستند.

 

 

اسلاید ۵ :

مدل هزینه – حجم فعالیت – سود:

مدل CVP یک مدل مالی اساسی است که بطور خلاصه شامل اثرات تغییرات حجم به هزینه ها ، درآمدها و سودهای سازمان است.

استفاده کنندگان می توانند تحلیلهای خود را توسعه دهند که شامل اثر روی سود با تغییرات قیمت فروش قیمت خدمات، نرخ مالیات بردرآمد و ترکیب محصولات و یا خدمات سازمان می باشد. برای مثال:

شرکت جنرال موتور چه تاثیری از سود می تواند انتظار داشته باشد اگرماشینهای مسابقه ای بیشتری تولید کند.

سود شرکت BC چه تغییری خواهد کرد اگر قیمت گذاری برنامه های عصر را افزایش دهد.

شرکت America o li e چه تعداد مشترک باید برای رسیدن به نقطه سر به سربرای یک سال جذب کند.

اگر شرکت America o li e قیمت مشتریها را کاهش دهد چه اتفاقی می افتد؟

آیا سود با افزایش در مشترکان افزایش می یابد؟

هر یک از سوالات بالا به تاثیرات روی سود وقتیکه بعضی فعالیتها تغییر می کنند, مربوط می شود و مدل CVP برای امتحان اثر فعالیت و دیگر تغییرات کوتاه مدت بر روی درآمد هزینه استفاده می کنند.

چگونگی کارکرد مدل:

با بحث خود را در این فصل با مثالی از اطلاعات مهد کودک Horizo s ادامه می دهیم، مهد کودک مرکزی فقط از ساعت ۷  صبح تا ۶ بعداز ظهر ایام معمول هفته

اسلاید ۶ :

خدمت ارائه می کند. تعریف یک واحد خروجی خدمت فراهم شده برای یک کودک در ماه است، حسابداری مهد کودک هزینه ها و قیمتهای زیر را برآورد می کنند.

قیمت هر کودک برای یک ماه                   ۶۰۰ دلار

هزینه متغیر هر کودک برای یکماه             ۲۰۰ دلار

هزینه ثابت هر ماه                                ۵۰۰۰ دلار

مهد کودک ظرفیت ۲۰ نفر (واحد) را دارد، بعد از آن نیاز به کارکنان بیشتری دارد . ظرفیت ساختمانی هم بریا ۳۰ بچه است، برای ارائه خدمت بیش از آن، فضای اضافی و کارکنان بیشتری مورد نیاز است.

برآورد هزینه های متغیر شامل ۲ وعده غذای مختصبر در یک نهار برای هر روز، محصولات کاغذی مختلف و صابون است.هزینه متغیر متشکل از بیمه و ملزوماتی همچون اسباب بازی و مداد رنگی است.

هزینه ثابت شالم اجاره ، خدما رفاهی، هزینه ثابت بیمه، حداقل کارکنان مورد نیاز در ۳ دسته تمام وقت Biyfrie d و یک دسته نیمه وقت Biyfrie d و یک دسته نیمه وقت Biycook و بعضی از داوطلبین است.

نقطه سر به سر:

تحلیل گر می تواند از مدل CVP برای پیدا کردن نقطه سربه سر استفاده کند، یعنی حجمی از فعالیت که هزینه و درآمد برابری را برای شرکت تهیه می کند. شرکت هیچ سود یا زیانی در این سطح فروش ندارد.

اسلاید ۷ :

فرض کنید که مهد کودک ۵/۱۲  بچه برای یک ماه دارد ( یک بچه نیمه وقت و بقیه تمام وقت ) صورت مورزیان زیر نشان می دهد که سود عملیاتی برای یک ماه صفر است.

-توجه کنید که صورت سود و زیان ۱) فرق بین هزینه های ثابت و متغیر را مجزا می کند، ۲) همه حاشیه فروش را که در ارتباط با مبالغی است که در جریان پوشش هزینه های ثابت مهد کودک و تولید سودشرکت می کنندرانشان می دهد. هر بچه تمام وقت در مهد کود ۴۰۰ دلار برای شرکت سود دارد، ۴۰۰ دلار حاشیه فروش هر واحد شامل ۶۰۰ دلار قیمت فروش منهای ۲۰۰ دلار هزینه متغیر هر بچه است.

ما چگونه می توانیم سربه سر مهد کودک را در صورتیکه ندانیم ۵/۱۲ بچه برای ماه وجود دارد حساب کنیم، تحلیل گر می تواند از ۲ رویکرد حاشیه فروش و رویکرد معادله ای استفاده کند.

اسلاید ۸ :

روش حاشیه فروش:

هر بچه تمام وقت ۶۰۰ دلار پرداخت می کند که ۲۰۰ دلار آن هزینه های متغیر را پوشش می دهد. ۴۰۰ دلار هر بچه برای پوشش دادن هزینه های ثابت باقی می ماند (۵۰۰۰ دلار) ما این ۴۰۰ دلار را حاشیه فروش هر واحد می نامیم. حاشیه فروش هر واحد برابر قیمت فروش هر واحد منهای هزینه متغیر هر واحد می باشد. وقتیکه شرکت به اندازه کافی بچه ثبت نام می کند ۴۰۰ دلار اعانه هر کدام برای سربه سر کردن ۵۰۰۰ دلار سازمان جمع می شود.

روش معادله ای :

یک روش جایگزین برای پیدا کردن نقطه سربه سر استفاده از معادله است.

                                          هزینه ها – درآمد فروش- سودعملیاتی

یک اظهار محاسبه درآمد:

                    هزینه متغیر- هزینه ثابت- درآمد فروش= سود عملیاتی

توسعه فرمول:

هزینه ثابت – (حجم فروش × هزینه متغیر هر واحد)- (حجم فروش×قیمت فروش هر واحد)= سود عملیاتی

مساوی است با :

هزینه ثابت – (هزینه متغیر هر واحد- قیمت فروش هر واحد) حجم فروش = سود عملیاتی

(هزینه متغیر هر واحد- قیمت فروش هر واحد) تعداد حجم فروش = هزینه ثابت

حالا حجم فروش را حساب می کنیم:

اسلاید ۹ :

نقطه سربه سر وقتی اتفاق می افتد که سود مساوی صفر باشد. با این فرض اظهار شده (سود مساوی صفر است) با جابجایی هزینه ثابت به طرف دیگر مساوی، معادله چنین می شود .

توجه کنید رویکرد معادله ای و حاشیه فروش ما را به یک نتیجه می رسانند. تقسیم هزینه های ثابت بر حاشیه فروش هر واحد

شکل گرافیکی مدل CVP :

هر رویکرد حاشیه فروش معادله ای نقطه سربه سر با استفاده از اطلاعات و مفاهیم یکسان پیدا می کنند، هر دو روش به نتایج مشابهی می رسند. بنابراین سلیقه شخصی ، مشخص می کنند کدام رویکرد استفاده می شود. نمودار ۱ به ۶ نسبتها را نشان می دهد. نمودار بسیاری از اطلاعات را با استفاده از محاسبه نقطه سربه سر افشا می کند. مدیر می تواند تاثیر تغییرات حجم را بر سود ببیند، محور افقی حجم فروش  دو خط مورب درآمد کل و هزینه کل را در نمودار نشان می دهند. اختلاف عمودی بین این ۲ نمودار سود وزیان در این حجم از فروش را نشان می دهد اگرگ مهد کودک کمتر از ۵/۱۲ بچه در ماه ثبت نام کند شرکت متحمل زیان خواهد شدم. میزان زیان با کاهش ثبت نام افزایش پیدا می کند. برعکس مهد کودک سود می کند اگر ثبت نام از ۵/۱۲ بچه تجاوز کند. با توجه به نمودار اگر شرکت هیچ ثبت نامی نکند چه مقدار زیان می کند(۵۰۰۰ ، هزینه ثابت ). نمودار ۲-۶ ص ۱۸۱ نمودار حجم سود است. نمودار حجم سود خطی را که بیانگر سود عملیاتی شرکت برای بدست آوردن حجم فروش است نشان می دهد. ترکیب ۲ خط (درآمد و هزینه ) در نمودار ۱-۶ نشان داده شده است.

اسلاید ۱۰ :

سود هدف یا سود مورد انتظار:

نقطه سربه سر جایی است که سود مورد انتظار صفر است ما در مثال از مدل CVP برای پید ا کردن فروش لازم برای کسب سود ویژه استفاده می کنیم. فرض کنید مالکان مهد کودک برای یک ماه ۲۰ بچه ثبت نام کنند صورت سود زیان زیر نشان می دهد سود عملیاتی بریا آن ماه ۳۰۰۰ دلار می شود.

What, if)) اگر ما ندانیم و بپرسیم چه تعداد بچه به سود ۳۰۰۰ دلاری منجر می شود به مدیران اغلب این سوال را   می پرسند ما جواب این سوال را سود مورد انتظار می نامیم. چگونه می توانیم سود ۳۰۰۰ دلاری را حساب کنیم.

روش حاشیه فروش:

تحلیل گربه اسانی می تواند سود پیشنهادی را در مدل CVP قرار دهد. در نقطه سربه سر پیشین مهدکودک، ثبت نام ۵/۱۲ بچه منجر به نقطه سربه سر می شد. حالا باید یک مرحله بالاتر رویم. پوشش هزینه ثابت و کسب ۳۰۰۰ دلار سود عملیاتی هر بچه تمام وقت ۴۰۰ دلار کمک می کند.

روش معادله ای :

تحلیل گر می تواند از معادله سود برای پیدا کردن حجم سود مورد انتظار استفاده کند. به سادگی از سود هدف ۳۰۰۰ دلاری در معادله زیر استفاده می کند.

هزینه متغیر – هزینه ثابت – درآمد فروش = سود عملیاتی

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 34 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد