دانلود فایل پاورپوینت دستگاه ها و ابزارهای ذخیره سازی اطلاعات

PowerPoint قابل ویرایش
24 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت دستگاه ها و ابزارهای ذخیره سازی اطلاعات توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت دستگاه ها و ابزارهای ذخیره سازی اطلاعات قرار داده شده است

2-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

هر دستگاهی که قادر به نگهداری اطلاعات باشد به نحوی که استفاده کننده از آن بتواند، در هر لحظه که لازم باشد، به اطلاعات مورد نیازش دستیابی داشته باشد، حافظه نامیده می‌شود.

اسلاید ۲ :

انواع حافظه

حافظه اصلی:

الف-RAM

ب-ROM

حافظه جانبی:

الف-دیسکهای مغناطیسی

 ب-دیسکهای نوری

ج-حافظه های فلش

 

اسلاید ۳ :

چیستRAM

RAMیکی ازانواع حافظه ها والبته پرکاربردترین آنهاست که مخفف اصطلاح (Random Access Memory) یا حافظه با دستیابی تصادفی بوده و حافظه‌ای قابل خواندن و نوشتن می‌باشد .حافظه RAM ، یک تراشه مدار مجتمع(IC)  بوده که از میلیون ها ترانزیستور و خازن تشکیل شده است.

اسلاید ۴ :

چیستROM

Read Only Memory )ROM ( یک حافظه دائم که از آن برای ذخیره سازی اطلاعات مهم  در کامپیوتر استفاده می گردد. حافظه ROMیک نوع مدار مجتمع  است که در زمان ساخت داده هائی در آن ذخیره می گردد. حافظهROM از انواع حافظه های الکتریکی بوده که اطلاعاتش با قطع برق پاک نمی شود . این نوع ازحافظه ها علاوه بر استفاده در کامپیوترهای شخصی در سایر دستگاههای الکترونیکی نیز استفاده می شوند.

اسلاید ۵ :

دیسکهای مغناطیسی

دیسک‌های مغناطیسی صفحات گرد پلاستیکی، فلزی یا سرامیکی هستند که سطح انها به وسیله ماده مغناطیس شونده مثل اکسید آهن پوشانیده می‌شود .اگر جنس دیسک مغناطیسی شده، پلاستیک باشد به آن دیسک نرمFloppy Disk) )و اگر فلز یا سرامیک باشند به آن دیسک سختHard Disk) )می‌گویند. دسترسی در این دیسک‌ها مستقیم است یعنی هر اطلاعاتی را که خواستیم بتوانیم آن را از روی سطح دیسک انتخاب کنیم.

اسلاید ۶ :

فلاپی دیسک ، یک نوع وسیله ذخیره سازی اطلاعات در کامپیوتر است . درایوهای موجود در کامپیوتر مسئول خواندن و نوشتن اطلاعات برروی فلاپی دیسک ها براساس یک ساختارمشخص شده می باشند. جنس فلاپی دیسک ها ازپلاستیک نرم بوده که با یک ماده مغناطیس شونده مانند اکسید آهن پوشانده شده اند.متداول ترین دیسک نرم ، دیسکت۳/۵اینچی است که ظرفیت آن ۴۴/۱MB است .

فلاپی دیسک  را ” دیسکت ”  نیز  می گویند

اسلاید ۷ :

هارد دیسک در سال ۱۹۵۰ اختراع گردید. هارد دیسک های اولیه شامل دیسک های بزرگ با قطر ۲۰ اینچ ( ۵۰/۸ سانتیمتر) بوده و توان ذخیره سازی چندین مگابایت بیشتر را نداشتند. به این نوع دیسک ها در ابتدا ” دیسک ثابت ”  می گفتند. در ادامه بمنظور تمایز آنها با فلاپی دیسک ها از واژه ” هارد دیسک ” استفاده گردید.

اسلاید ۸ :

هارد دیسک یک محیط ذخیره سازی دائم برای اطلاعات را فراهم می نماید . اطلاعات دیجتال در کامییوتر می بایست به گونه ای  تبدیل گردند که بتوان آنها را بصورت دائم بر روی هارد دیسک مغناطیسی ذخیره  کرد. دیسک سخت به عنوان یکی از حافظه های پر کاربرد در سیستم های امروزی یکی دیگر از انواع حافظه های مغناطیسی می باشد.

اسلاید ۹ :

استفاده ازنوربه جای مغناطیس برای ذخیره سازی داده‌ها، این مزیت را دارد که فضای لازم برای ذخیره کردن یک بیت خیلی کمتر می‌شود. دردیسکهای نوری ازتکنولوژی لیزری برای ضبط اطلاعات استفاده می‌کنند. درنیمه دوم دهه ۸۰-۷۰ پژوهشهایی به منظور ایجاد اینگونه دیسکها آغازوبه نظر می‌رسد اولین دیسک ازاین نوع در ۱۹۷۹ساخته شد. دیسکهای نوری سبب کاهش فضای ذخیره سازی می‌شوندوجهشی است در جهت میل بیشتر به اهدافی که بشرهمیشه دنبال کرده‌است: کاهش هرچه بیشتر فضای ذخیره سازی، سرعت دستیابی بالاتربه داده‌های ذخیره شده وهزینه کمتر.

اسلاید ۱۰ :

اولین نمونه از دیسکهای نوری به منظور ذخیره اطلاعات را می توان CDها دانست. قطر این دسته ازحافظه ها درحدود ۱۲۰میلی متروضخامت آن یک دوم میلی متر است و در حدود ۶۵۰ تا ۷۰۰ مگا بایت اطلاعات را می توان روی آن قرار داد که این حجم ازاطلاعات در حدود ۷۴ دقیقه موزیک با کیفیت بسیار عالی خواهد بود. 

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 24 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد