whatsapp call admin

دانلود فایل پاورپوینت مطالعه سنگ های رسوبی

PowerPoint قابل ویرایش
18 صفحه
11900 تومان
119,000 ریال – خرید و دانلود

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت مطالعه سنگ های رسوبی توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت مطالعه سنگ های رسوبی قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

 

۴- خواص ماسه سنگ:

الف – مقاومت دربرابر آتش

ب – سختی – وزن ویژه

ج – جذب آب – مقاومت فشاری د – رنگ

ه – طبقه بندی

۱- تعریف سنگ رسوبی

۲- سنگ آهک

۳- خواص سنگ آهک

اسلاید ۲ :

سنگهای رسوبی سنگهایی هستند که منشا خارجی دارند و در نتیجه حمل و نقل و ته نشین شدن ذرات سنگهای قبلی یا رسوب مواد محلول در محیطهای مختلف ( سطح زمین ، رودخانه ، دریاچه ، دریا
و یخچال )تشکیل شده اند .
و بالاخره از سیمان شدن و به هم چسبیدن ذرات سنگهای مختلف و برجا تشکیل شده اند .

اسلاید ۳ :

 

● سنگ آهک :
سنگ های آهکی همیشه لایه لایه اند ، اما ضخامت لایه ها در کانسارهای مختلف و حتی در نقاط مختلف یک کانسار متفاوت است . قسمتهایی که دارای توده بزرگتری هستند ، طبیعتا برای استخراج و تهیه سنگ در آبهای سطحی قابل انحلال می باشند ، لذا حاشیه این درزه ها کم و بیش هوازده می شود .

اسلاید ۴ :

▪ خواص سنگ آهک :
 سنگ آهک ها دارای بافت متغیری بوده ولی اکثر  آنها ریزدانه اند . آنهایی که درشت دانه هستند            متشکل از بلورهای درشت یا قطعات فسیل اند . انواع ریزدانه قابلیت پرداخت بهتری دارند و
 پایداری آنها در برابر هوازدگی بهتر است .

اسلاید ۵ :

سنگ های آهکی و دولومیتهای متراکم و همین طور آنهایی که فاقد ناخالصی اند دارای دوام خوبی هستند ولی دوام آنها از گرانیتها و ماسه سنگهای متراکم کمتر است . سنگ آهک در ابتدا با فرآیند حل شدن هوازده می شود . تاثیر باران یا آب های سطحی ممکن است کند و تدریجی باشد،امااحتمالا به شکل کاملا غیر یکنواخت رخ می دهد .

اسلاید ۶ :

ضمنا باعث رنگی شدن سنگ می گردد . کربنات کلسیم اگرچه مقاومت نسبتا خوبی به سنگ می دهد ، اما در کل سیمان ماده مناسبی نیست زیرا اولا سختی آن کم است ، ثانیا به سرعت در آبهای اسیدی حل می شود . سیمان کربناتی را می توان به راحتی با ریختن چند قطره اسید کلریدریک شناسایی کرد . مقادیر کم این ماده ضرری ندارد . سیمان رسی دارای معایبی است . رس چسباننده قوی نیست و به علاوه موجب جذب رطوبت سنگ نیز می شود ، لذا باعث تضعیف سنگ در برابر یخبندان می گردد .

اسلاید ۷ :

▪ رنگ :
اگرچه به عوامل مختلفی بستگی دارد ، در کل می توان گفت که رنگهای زرد ، نخودی و زرد مایل به قهوه ای بر اثر لیمونیت و قرمز یا رگه های قرمز ، قهوه ای بر اثر هماتیت به وجود می آیند .
این ، در حالی است که سبز مایل به آبی و سیاه به علت وجود مواد رسی یا کربناتی است . توزیع نامساوی مواد رنگی باعث لکه لکه شدن سنگ می شود .

اسلاید ۸ :

بسیاری از ماسه سنگ ها بر اثر قرار گرفتن در معرض جو و به علت اکسیداسیون ترکیبات آهنی موجود در آنها دچار تغییر رنگ می شوند . این تغییر رنگ لزوما نشانه تخریب سنگ نیست ، حتی گاهی اوقات ممکن است ظاهر سنگ هوازده جذّاب تر از سنگ نو اوّلیّه باشد .

اسلاید ۹ :

▪ طبقه بندی :
  ـ استاندارد : ASTMC ۶۱۶ سنگ های ساختمانی بر پایه
  کوارتز را به سه دسته صفحه ی بعد تقسیم می نمایند :

اسلاید ۱۰ :

۱) ماسه سنگ با حداقل ۶۰ درصد کانیهای سیلیسی
۲) ماسه سنگ کوارتزی با حداقل ۹۰ درصد کانیهای سیلیسی
۳) کوارتزیت با حداقل ۹۵ درصد کانیهای سیلیسی
ویژگیهای لازم برای اینهادر استاندارد مذکور آمده است .
اما کوارتزیت در اصل یک نوع سنگ دگرگونی است ، لذا این تقسیم بندی را چندان مناسب نمی دانیم . در طبقه بندی ماسه سنگها برای تدوین استاندارد ملی ایران ، ما گروه های صفحه ی بعد را پیشنهاد می کنیم :

مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 18 صفحه
119,000 ریال – خرید و دانلود
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد