دانلود فایل پاورپوینت مفاهیم مدیریت

PowerPoint قابل ویرایش
22 صفحه
11900 تومان

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود فایل پاورپوینت مفاهیم مدیریت توجه فرمایید.

1-در این مطلب، متن اسلاید های اولیه دانلود فایل پاورپوینت مفاهیم مدیریت قرار داده شده است

2-به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

4-در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد

5-در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون زیر قرار نخواهند گرفت

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

مقدمه

تاریخچه

مکاتب مدیریت

   مکتب کلاسیک

   مکتب نئوکلاسیک

   مکتب اقتضائی

   مکتب امپریک

   مکتب نوین

اسلاید ۲ :

تعریف مدیریت: فرایند انجام کارها بصورت اثر بخش و کارامد توسط دیگران 
مدیر کیست؟ هر فردی که بتواند تعریف مدیریت را تحقق بخشد. 
وظایف یک مدیر: توانایی برنامه ریزی- سازماندهی- رهبری و کنترل شما با تعاریف مدیر و مدیریت و وظایف مدیر اشنا شدید حال بیاید به عنوان مثال در یک شرکت موارد فوق را بررسی کنیم:
   در یک شرکت مدیر کسی است که در مرحله ی اول اطلاعات کافی در مورد همه زمینه های کاری داشته باشد تا بتواند کارکنان را بر اساس توانایی هایشان در جای مناسب قرار بدهد.
  
 

اسلاید ۳ :

باید از تمامی امور مربوط به شرکت اعم از حسابداری تا خط تولید اطلاعات داشته باشد تا بتواند اطلاعات رسیده از هر بخش را تجزیه و تحلیل کند و براساس ان بهترین تصمیم را اتخاذ کند.
همچنین از توانایی رهبری برخودار باشد تا با استفاده از مهارت های سخن وری و روانشناسی به کارکنان خود انگیزه ببخشد و دستوراتش را به نحوی بیان کند تا کارکنان علاوه بر انجام دادن ان با دل و جان و بهره گیری از حداکثر توانایی هایشان از انجام ان لذت نیز ببرند.
گذشته از همه ی این موارد باید قدرت کنترل کردن کارکنانش را داشته باشد تا برصحت و درستی انجام فرامینش نظارت داشته باشد و یک هماهنگی به روز و مناسب بین همه ی قسمت ها انجام دهد.

اسلاید ۴ :

امروزه اکثریت مردم بر این باوراند که سراغاز علم مدیریت با وینسلو تیلور و مکتب کلاسیک وی می باشد و برخی دیگر بنابر یافته های خود نظرشان به سایر نویسندگانی می باشند که سهمی در اغاز مدیریت علمی دارند.
اما انچه مسلم است همه ی این نظرات شامل صد تا دویست سال اخیر می باشد که اگر بصورت ریشه ای بنگریم بنابر مدارک موجود به حداقل ۳۵۰۰ سال قبل می رسیم.که در این جا خلاصه ای از این تاریخچه را بیان میداریم :
۱۴۹۱ قبل از میلاد: تشکیل اولین نمودار سازمانی که در راس حضرت موسی (ع) قرار دارد و بعد از ایشان قائم مقامی به اسم هارون و بعد از ان ۱۲ نماینده از ۱۲ قوم بنی اسرائیل و در نهایت مردم.
این ساختار اتفاقی نبوده و به کمک حضرت شعیب(ع) و حضرت موسی که از خداوند درخواست قائم مقام کرد با علم و احاطه ی کامل تشکیل شده است. که اگر نمودار های سازمانی را بررسی کنیم به تطابق کامل انها پی می بریم.

اسلاید ۵ :

این شکل یک ساختار مدیریتی را نشان می دهد که اگر بخواهیم ان را در مورد ساختار سازمانی حضرت موسی مقایسه کنیم در راس حضرت موسی به عنوان مدیر ارشد . در خط دوم هارون به عنوان مدیر میانی و ۱۲ نماینده ی اقوام بنی اسرائیل به عنوان مدیران خط مقدم دیده می شوند و در اخر مردم جای دارند که در اینجا کارکنان می باشند.

اسلاید ۶ :

۵۰۰ سال قبل از میلاد: سان تزو از چین باستان در کتاب خود تحت عنوان هنر جنگ مسئله نیاز به وجود سازمان سلسله مراتبی و ارتباط درون سازمانی و برنامه ریزی نیروی انسانی را بیان می دارد.
   هر چند این کتاب در مورد اصول جنگ نوشته شده است ولی با نگاهی عمیق و صرف نظر از کلمات و اصطلاحات جنگی سایر مسائل در مبحث مدیریت به کار می روند.
۴۰۰ سال قبل از میلاد: سقراط از مدیریت تحت عنوان یک هنر همه- گیر و جهانی یاد می کند.
۳۷۰ سال قبل از میلاد: یونان باستان- یک کارخانه تولید کفش- فردی به نام گزن قون . سخنانی در مورد مزایای تقسیم کار بیان می دارد و ثبت می کند که بعد ها توسط ادام اسمیت در یک کارخانه تولید سنجاق بکار می رود و از پایه های نظریه تیلور می گردد.
۳۶۰ سال قبل از میلاد: ارسطو در کتاب سیاست خود
 لزوم وجود سازمان را به نحوی دیگر بیان می دارد.
 
 

اسلاید ۷ :

۷۷۰ سال بعد از میلاد: ابو سیف در کتاب الخراج درمورد نحوه ی اداره ی وظایف اساسی حکومت به بحث می پردازد که به نوعی راهنمای مدیریت ارگان های اساسی حکومت می باشد.
۱۰۵۸ سال بعد از میلاد: المواردی نیز در کتاب الاحکام السلطانیه بحثی کاملا مدیریتی درباره ی قانون اساسی کشورهای اسلامی به راه می اندازد.
۱۰۹۳ سال بعد از میلاد: غزالی هم که نخواست از کاروان مدیران عقب بماند در مورد تعالیم اسلام و نقش ان در بهبود سازمان اداری و بروکراتیک در کشور های اسلامی مطالبی به رشته ی تحریر دراورد که بعد ها به بروکراسی ایده ال ماکس وبر رسید.
۱۳۰۰ سال بعد میلاد : پدر مدیریت اسلامی ابن تیمیه کتاب السیاسیه الشریعه ی خود را می نویسد و اصولی در زمینه تناسب شغل و شاغل ارائه می کند.
همانطور که دیدید تا اینجا ابتدا از چین کهن شروع و بعد از ان به یونان باستان سری زدیم یادی کردیم از دانشمندان بزرگ اسلام و گنجینه های علمی انها را بررسی کردیم اگر چه در مکاتب کنونی مدیریت نامی از انها نیست ولی نمی توان نقش مطالب انها در ایجاد این مکاتب را انکار کرد.
اکنون ۱۵۱۳ بعد از میلاد اروپا: ماکیاولی در کتاب خود مباحثاتی درباره ی اصل

اسلاید ۸ :

وحدت فرماندهی به بحث می پردازد.
۱۷۷۶ ادام اسمیت که قبلا از او یاد کردیم با به کار گیری اصولی که در کتاب ثروت ملل خود نام برده در یک کارخانه تولید سنجاق به موفقیت چشمگیری دست یافت و توجه همگان را به اصولی همچون سیستم کارخانه و تقسیم کار و سازمان دهی بهینه جلب کرد.
۱۸۱۳ رابرت اون با کتاب خطاب به سرپرستان اهمیت توجه به ماشین های زنده یعنی کارکنان رابیش از ماشین های غیر زنده گوشزد می کند که این گفته ها مبانی شکل گیری مکتب نئو کلاسیک می باشد.
۱۸۳۲ در کتاب سیستم اقتصادی دستگاهها و تولید کنندگان چالز بابیج نظریه پرداز بسیاری از نظرات نهضت مدیریت علمی را پیش بینی می کند.
۱۸۵۵دانیل مک الو سرپرست شرکت راه اهن نیویورک ۶ اصل مهم مدیریتی را ارائه داد و در همان سال سروان هنری متکالف کتابی با عنوان هزینه ی ساخت و اداره کارگاههای دولتی و خصوصی نوشت.
 اکنون زمان ظهور مکاتب مدیریتی است که بعد از مطالعه ی انها درخواهید یافت
 

اسلاید ۹ :

که سردمداران مدیریت علمی فقط این اصول را گرد اوری کرده اند و در کنار هم قرار داده اند و هر کس توانسته تغییری در ان ایجاد کند مکتبی به ظاهر جدید خلق کرده که در واقع اینگونه نیست.
حال به بررسی ۳ مکتب اصلی مدیریت ( مکتب کلاسیک و مکتب نئو کلاسیک و مکتب اقتضائی) و ۲ مکتب جانبی (مکتب تجربی و مکتب مدیریت علمی نوین) می پردازیم.

اسلاید ۱۰ :

  را که پیشینیان او گفته بودند در یک جزوه تحت عنوان مکتب کلاسیک ارائه کرد. عواملی چون سوء مدیریت و در نتیجه ی ان عدم کارایی شرکت ها و سیستم های حکومتی تیلور را بر ان داشت تا برای حل این مسله اصول مدیریت علمی را که بنابر گفته ی خود وی کاملا تجربی و اصولی و بر اساس مشاهدات و نه بر اساس سلیقه ی شخصی بود ارائه دهد تا با استفاده از ان جامعه ی مدیریت را به سمت مدیریت علمی بکشاند.او همچنین معتقد بود که می توان از این اصول در مورد کلیه ی فعالیت های انسانی بکار برد.
   اصول مکتب کلاسیک:
۱٫کشف روش علمی برای هر جزء از کار کارگری     به جای روش های غیر علمی و سلیقه ای. در این اصل تیلور معتقد بود که باید بهترین راه را برای انجام هرکاری پیدا کرد و در این راه از کار سنجی و زمان سنجی و ارزیابی حرکت و فعالیت کارکنان برای یافتن
 
 
مطالب فوق فقط متون اسلاید های ابتدایی پاورپوینت بوده اند . جهت دریافت کل ان ، لطفا خریداری نمایید .
PowerPoint قابل ویرایش - قیمت 11900 تومان در 22 صفحه
سایر مقالات موجود در این موضوع
دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد